Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
14A11 napisał(a):
Dziewczyny co na kolke moj mały płacze od 15 Ja mam wypic herbatke z kopru czy mu dac Nie mam juz siły i jeszcze tak wyszło ze jestem dzis sama

Ja bym dała dziecku + masaż brzuszka, cieply okład, czasami pomaga ciepla kąpiel, podaj kropelki jeśli jakieś masz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Herbatkę daj małemu, a jeśli nie pomoże herbatka i masaż to dobrze małego odgazować, tzn. czubeczek termometru smarujesz oliwką albo wazeliną, wkładasz małemu w pupę i lekko kręcisz - tylko nie wkładaj głęboko, bo można uszkodzić ... (to sposób szpitalnych położnych).
Ja mam w domu coś takiego, co się kateter nazywa "windi" czy jakoś tak - to służy właśnie do odgazowywania i jest świetne w krytycznych sytuacjach... Powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!
My dziś dostaliśmy skierowanie do chirurga dziecięcego w celu usunięcia kikuta pępowiny- dziś mijają 4 tygodnie od narodzin a ten skubaniec nadal się trzyma.......pojawiła się również dziwna wysypka na szyi.....takie czerwone krostki....myślicie, że to ten cholerny trądzik?
Jeśli chodzi o wagę sprzed ciąży to ja jestem +8 i waga również ani drgnie.....nie mam w czym chodzić....załamka.....w spodnie i spódnice w których chodziłam przed ciążą nie mieszczę się a spodnie ciążowe spadają mi z tyłka bo pas jest luźny i nie trzyma....jedyny plus to szersze biodra....na moje oko w końcu mam talię- wcięcie i wycięcie 🙂 szkoda, że dodatkowo tłuste dupsko i celulit 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobrywieczorek. Właśnie zamówiłąm w necie Sab Simplex. Mały nie ma niby ostrych kolek, ale od 3 dni, miedzy północą a 3 w nocy pręży się i kwęczy i cały czas trzeba go trzymać na rękach. A swoje 5 kg już ma.. Przetestuje, czy coś to pomoże. Bo nie wiem, czy to kwestia bolącego brzuszka, czy zwykłe marudzenie. Bo wygląda to na ból brzuszka, ale tajemniczo szybko przechodzi po wzięciu w objęcia przez mame lub tate..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sknociłam cos. Wspominałam juz ze Kubus płakał wczoraj na max chyba kolka podałaminfacol i jakos pomogło ale nie wiem czy to to czy tjulanie

Mały miał do srody katar wczoraj go werandowałam i dzis ma znnowu katar To sknociłam mam mega wyrzuty sumienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
14A11 napisał(a):
Sknociłam cos. Wspominałam juz ze Kubus płakał wczoraj na max chyba kolka podałaminfacol i jakos pomogło ale nie wiem czy to to czy tjulanie

Mały miał do srody katar wczoraj go werandowałam i dzis ma znnowu katar To sknociłam mam mega wyrzuty sumienia

Ze starszyn dzieckiem które ma katar, a nie ma temperatury można normalnie wychodzić na spacer, bo wtedy łatwiej się dziecku oddycha. Wydaje mi się, że werandowanie nie powinno być tu problemem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, we wtorek idę z małym na szczepienie i nie wiem, którą szczepionkę wybrać: czy zostać przy tych z NFZ, czy wykupić5w1 lub 6w1???? Pomożecie???? Siedzę, czytam i jestem coraz głupsza...................... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka! ja też mam sab simplex, wczoraj podałam pierwszy raz, ale tylko 7 kropli, bo 20 to moim zdaniem zdecydowanie za dużo! i pomogło! w sumie płakał z bliżej nieznanego powodu, myslałam, że ze zmęczenia, bo nie mógł usnąć... albo właśnie ten brzuszek, bo przez prawie pół godziny nie uspakajało lulanie, tulenie, więc podałam kropelki... zasnął po 5 minutach. W nocy na gładko zrobił dwie kupy, rano bąkale były. A zwykle prężył się od 3-4 do kupkania... nie wiem czy to zasługa kropli, ale taka nocka nam wyszła: karmienie 20.30, 1.30, 5.50 😉 😉 😉
Ja szczepienie mam po świętach, myślę, że wezmę płatną... i rotawirusy for sure 🙂 muszę jeszcze podpytać pielęgniarki od szczepień - w końcu jest na bieżąco ze szkoleniami i nowinkami, nie? oby tylko bez sensu nie naciągały...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dziewczynki szczepilam róznie, bo starszą standardowymi, a młodszą 5w1 (lekarka mnie przekonala bo Ulka miała powiekszony prawy róg czolowy i, że niby to bedzie lepiej) ale tan naprawdę nie zauwazyłam zadnej różnicy, żadnych podwyższonych temperatur, zadnych reakcji poszczepiennych tak, że teraz bedę mysleć które z tych dwóch wybrać - pewnie decyzję podejmę we wtorek bo mam wizytę z małym u pediatry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja jak poczytałam sobie np. to http://www.bangla.pl/opinie/p2907/gsk-glaxo-smith-kline-infanrix-hexa-szczepionka-skojarzona-dtp-ipv-hib-wzw-b to zdecydowałam się jednak nie brać tych skojarzonych. Być może wszystko byłoby w porządku, ale nigdy bym sobie nie wybaczyła, gdyby pojawiły się jakieś problemy po tych szczepionkach, a ja miałabym świadomość, że o takich powikłaniach wiedziałam...
U nas dzisiaj nocka mało przespana... Nina budziła się co godzinę na jedzenie, trochę podjadła i zasypiała... Potem zwymiotowała wszystko, aż się wystraszyłam jak to z niej chlusnęło... Teraz od rana też marudna i się zastanawiam, czy coś jej nie łapie. Ale gorączki nie ma, więc mam nadzieję, że to po prostu taki gorszy dzień...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej.. Moja mała wczoraj kupy nie zrobiła i dziś też jeszcze nie 😞 Wczoraj cały dzień była strasznie marudna dziś też... 😞 Jeszcze dziś mi strasznie dużo zwymiotowała... 😞 To ją później wykąpałam a jak wyciągałam ja z wanienki to tak przeraźliwie zaczęła płakać nie wiem dlaczego nie szło jej utulić.. 😞 Nic nei pomagało.. Myślałam że się popłacze jeszcze tak strasznie mi rękami trzęsło... 😞 A mamy nie ma i nikt mi nie mogł nic pomóc...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Melduję że u nas OK. Mała ma dupke odparzoną, już stosowalismy 4 maści. Teraz lekarka przepisała maść robioną w aptece - no zobaczymy. rostki na buzi to potówki. Miałam niczym nie smarować, ale przemywałam wodą przeg. z mąką. Już praktycznie zeszły - a przynajmniej nie są czerwone i takie wielkie. Także polecam ten babciny sposób. Dupke wietrze, odstawiłam też chuteczki nawilżające i przemywam wodą przeg z oilatum. Już tak mi szkoda tej dupeczki, bo jak zrobi kupke to widać ze ją to boli. 😞 zobaczymy czy ta robiona maść pomoże.

Gosiu moja Maja też ostatnio się prężyła po kąpieli, wiec dałam jej po jedzeniu wody koperkowej, efektem były wymioty - całe mleko poszłoo.. tak się wystraszyłam że szok. Już nie dam jej tej wody - ona jest na kolki i zaparcia. Z herbatek to pije plantex bo ma dużą zawartośc ziół, a czasem dla smaku z hippa koperkową i rumiankową - ale nie daje jej dużo bo w 96% to sama glukoza 🤔 także na problemy z brzusiem plantex.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja mam takie pytanie do mam karmiących butelką- bo właśnie nie wiem co robić 🤔 karmie butelkami z AVENT i mam nadal ten smoczek z 1 czyli newborn, a ten z 2 jest od 1miesiąca+... jak założyłam ten właśnie z 2, to mala nie mogła sobie wyregulować bo za szybko jej płynęło i się krztusiła... No i nie wiem co robić czy dawać jeszcze ten z 1 czy już z 2 żeby się nauczyła że jej szybciej leci 😮 w sumie to ona już ma prawie 2 miesiace 🤨

lala! ale masz suber bobaska 😁 😁 i nie wpadłam na pomysł ze dzieciątko na brzuszku można kąpać!! chyba dziś tak zrobie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Mamusie i dzieciaczki!!

Ja dziś pierwszy raz zostawiłam mała w domu i pojechałam sama na zakupy!! Przed wyjazdem ją nakarmiłam ale w razie draki moje odciągnięte mleko czekało w lodówce. Mam laktator ręczny Tommee Tippee i powiem że jest całkiem fajny. W 5 minut ściągnęłam 70 ml z jednej piersi.
Tatuś został z córeczką i oboje spisali się dzielnie. Nie było mnie 2,5 h choć mogłam być dłużej ale cały czas myślałam co u nich i czy Emilka chwyci butelkę. A jak mi Karol zadzwonił i powiedział że mała wypiła już mleko z butelki i że chyba za mało odciągnęłam to od razu postanowiłam wracać. No ale mała spokojnie spała jak wróciłam. Później poszłam jeszcze na chwilkę do kościoła bo była spowiedź przedświąteczna. 4 tygodnie nie byłam w niedziele w kościele ale jutro już idę. Wioskę obok o 16stej jest taka krótka msza bez kazania nawet pół godzinki nie trwa to myślę że mała tyle wytrzyma bez cyca 😉

Marinel i inne dziewczynki głowa do góry! Nasze maleństwa nas potrzebują i cokolwiek by się działo damy radę bo jesteśmy najlepszymi mamami na świecie!! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aaagata, do takiej małej miseczki łyżeczka mąki ziemniaczanej. Rozrób najpierw w troszeczke odstanej wodzie przegotowanej, potem dolej gorcej. Tak żeby temperatura była dobra. Jak bedzie zbyt zimne to sie gęste okropnie zrobi, a gorące to buźke podrażni. Potem wacik i heja 🙂 Mai poprawiło sie już po 2 dniach.

Judzia, ja małą od zawsze tak kąpie - najpierw na pleckach potem na brzuszku. A na brzuszku po to żeby dokładnie plecki umyć i dupincie. A Maja tą pozycje uwielbia - i skacze jak żabcia zawsze. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Judzia ja karmię aventem (muszę odciągać, bo od początku miałam za mało pokarmu - przez głupią cesarkę - i teraz maluch się rozleniwił nie chce ssać piersi) i nie zmieniam na smoczek 1+, zostawiam na razie jedynkę. Mały jest tak zachłanny, że i przy smoczku 0+ potrafi sie zakrztusić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...