Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
nikt nie chce gosi straszyc tylko przemowic do rozumu, zeby sie nie wahala, bo jako ciezarna ma prawo sie niepokoic o swoje i dzidzi zdrowie i dlatego powinna spardzic czy wszystko ok tak szybko jak to mozliwe u specjalistow. Ja wierze, ze taka jej "uroda" i tak wlasnie przechodzi ten etap ciazy i wszystko gra - mimo wszystko powinna to skonsultowac ze specjalistami, ktorymi my niestety nie jestesmy a szukanie w necie podobnych objawow u innych tez niczego nie wyjasni - w necie mozna znalezc wszystko co zapragniemy - i za i przeciw, ze jest dobrze i zle...(smietnik, na podstawie ktorego nie powinnismy sugerowac sie jesli chodzi o zdrowie)
Wierze rowniez w to, ze gosia ma swoj rozum i kobieca-matczyna 😉 intuicje i wie co robi...
Dobranoc....
czekam na wiesci...ktora sie nastepna rozpakuje 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry Wieczór brzuszki 🙂
Mam nadzieje, że ktoś jeszcze nie śpi...od kilku dni jak wchodziłam na forum to już nikogo nie było więc nawet nic nie pisałam- ale czytałam wszystko.
Widzę, że z powodu Gosi było nerwowo.....Gosia, jesteś jeszcze młoda ale dziewczyny miały rację.....w takich sytuacjach, kiedy nie jesteś pewna czy wszystko jest ok. nie możesz tylko pisać, że coś ci dolega ale musisz REAGOWAĆ!!!! Jesteś na takim etapie ciąży, że nie ma żartów !!!!!

Pisałyście dziś o "nałogach" swoich mężów 😉 no mój też niestety namiętnie gra na komputerze i oczywiście chciałby playstation ale staram się unikać tego tematu.....obawiam się jednak, że prędzej czy później będę musiała się zgodzić.....mam jednak nadzieje, iż Dominik stanie się oczkiem w głowie tatusia i ten nie będzie miał czasu na jakieś gry....tym bardziej, że synuś jeszcze nie będzie kumaty do takich rzeczy hihi

Wczoraj byłam zrobić sobie badania mocz + morfologia- dziś odebrałam i wszystko jest ok 🙂 Jutro śmigam do ginekologa i jestem bardzo ciekawa co mi powie.....Dominik ostatnio (2 tyg temu) ważył ok 2450 g i jestem ciekawa ile teraz przytył...oby ważył min ok. 2700-2800 g. Zaczyna mnie to stresować....tzn nie sama waga ale gadanie mojej teściowej.....ona w 2 ciążach przytyła ok. 30 kg i jak widzi, że ja uważam co jem to już kilka razy dała mi do zrozumienia, że Ona przede wszystkim dbała o zdrowie dzieci a nie o figurę.....sugerując, że młody tyle waży bo ja za mało jem......to bzdura!!!! biorę udział w programie "zdrowa i sprawna w ciąży" i jestem pod kontrolą dietetyka, który analizował to co jadłam i nie miał zastrzeżeń....tzn uważał, że zaspokajam zapotrzebowanie w składniki w 80% ale biorąc pod uwagę, iż łykam Femibion Natal 2 to wszystko jest ok. bo braki są nadrobione......przez gadanie mojej teściowej zaczynam się stresować, że jeśli faktycznie z małym będzie coś nie tak to na pewno będzie to wina tzn, tego że za mało jem!!!!! (dodam, że przytyłam ponad 14 kg i wg tabeli dietetyka i tak jest to o kilka kg za dużo).....
dobra to się wygadałam 🙂

Dodam tylko, że ja ważyłam 2650 i byłam urodzona w terminie....kurde!!!! jak takie gadanie mnie wkurza!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka Agisal!!!! Ja jestem-jeszze nie spie!!!!!!!!!!!!!!!

Gosiu mam nadzieje, ze wszystko dobrze u WAS!!!!!!!! Trzymam moocno kciuki....!!!!

A ja mam strasznego nerwa- nie wiem wszystko mnie drażni.................. MASAKRA!!!!!!


Agisal znam to gadanie ale nie martw sie na pewno bedzie wszystko dobrze!!!!!! 🙂 Tym bardziej ze jestes pod kontrola diabetyka.!!!!

A u mnie sie zaczyna " Urodzilas juz??": "A ty co jeszcze nie w szpitalu?"
I to pisza postacie ktore przez cala ciaze nawet sie nie dezwały 😠 😠 😠 Ani razu nie spytały jak sie czujesz??? Kurde jak mnie to wkur...........a!!!!!!!!!!! 😠 😠 😠
Juz wszystko chca wiedziec plotkary jedne!!!!!
A dupa nic nie odpowiadam....................
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agisal napisał(a):
Ella zawsze tak jest...ludzie nie odzywają się a pod koniec wszyscy wykazują zainteresowanie....a jak duże dziecko...ile ważyło...ile pkt dostało....jakby to było najważniejsze!!! Najważniejsze jest aby było zdrowe!!


Dkładnie zgadzam sie w 100 % 🙂 🙂
Agisal a jak ogólnie forma u Ciebie???!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Generalnie to nie jest źle....tzn brzuszek mam nieduży więc bardzo mi nie przeszkadza.....ale mimo wszystko od jakiegoś tygodnie jest mi coraz gorzej....tzn. boli mnie pipka i wiązadła.....jednak w porównaniu z innymi dziewczynami to nie mogę narzekać......nogi mi praktycznie nie puchną, chodzić też jeszcze daję radę choć zaczynam bujać się jak pingwin 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry brzuszki 🙂

u mnie nocka taka sobie, choc obudzil mnie koszmar... a moze przewidzenie przyszlosci...
Pisalam Wam, ze moze bede miec na weekend 2 dzieci - Natan - ma 10 miesiecy i to co wczoraj sie dowiedzialam.... masakra jakas.... jakis miesiac temu spadl im z lozka (ok, wszystkim sie moze zdazyc), wyskoczyla mu jakas kosc przy barku, lub bark(nie znam sie), a oni nie byli z nim u lekarza 😮, bo "po co, jego to nie boli"... do tego maly jest "przeziebiony" od jakichs 2 tygodni, jak wzielam go wczoraj na rece to on nie oddycha tylko skrzeczy! nie wiem czy to moze ja jestem przewrazliwiona?? a snilo mi sie, ze im opieka dzieci zabrala... i wielki placz...
wiec jak sie obudzilam to mowie do mojego, ze jak zostawia nam dzieci na weekend to jak tylko wyjada to biore malego pod pache i do szpitala jade, bo ja sie boje, ze on moze miec juz zapalenie pluc! no i teraz sie zastanawiam, czy to normalne, ze oni tak postepuja, czy nie?? moze ja jestem przewrazliwiona? boje sie, ze jak sie moje malenstwo urodzi to bede biegac z kazda pierdola do lekarza...takze babki ktore maja juz dzieci - czy jestem jakas dziwna??? z gory dziekuje za odpowiedz 🙂

milego dnia zycze :*

a my dzisiaj do szkoly rodzenia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry! 🙂

ella - kochana, mnie też denerwują strasznie ci "pseudotroskliwi" wrrr - także doskonale Cię rozumiem! w ogóle się nie interesują, a potem nagle chcą wszystko wiedzieć, trzymaj się Kochana mocno, już niedługo i skupisz się tylko na swojej rodzinie, a reszta pójdzie w niepamięć 😉

Zaniu - super wyniki i w sumie dobre wieści, że nie musisz siedzieć jak na szpilkach, a jeszcze spokojnie możesz sobie poczekać 🙂 do terminu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cygnee napisał(a):
dzien dobry brzuszki 🙂

u mnie nocka taka sobie, choc obudzil mnie koszmar... a moze przewidzenie przyszlosci...
Pisalam Wam, ze moze bede miec na weekend 2 dzieci - Natan - ma 10 miesiecy i to co wczoraj sie dowiedzialam.... masakra jakas.... jakis miesiac temu spadl im z lozka (ok, wszystkim sie moze zdazyc), wyskoczyla mu jakas kosc przy barku, lub bark(nie znam sie), a oni nie byli z nim u lekarza 😮, bo "po co, jego to nie boli"... do tego maly jest "przeziebiony" od jakichs 2 tygodni, jak wzielam go wczoraj na rece to on nie oddycha tylko skrzeczy! nie wiem czy to moze ja jestem przewrazliwiona?? a snilo mi sie, ze im opieka dzieci zabrala... i wielki placz...
wiec jak sie obudzilam to mowie do mojego, ze jak zostawia nam dzieci na weekend to jak tylko wyjada to biore malego pod pache i do szpitala jade, bo ja sie boje, ze on moze miec juz zapalenie pluc! no i teraz sie zastanawiam, czy to normalne, ze oni tak postepuja, czy nie?? moze ja jestem przewrazliwiona? boje sie, ze jak sie moje malenstwo urodzi to bede biegac z kazda pierdola do lekarza...takze babki ktore maja juz dzieci - czy jestem jakas dziwna??? z gory dziekuje za odpowiedz 🙂

milego dnia zycze :*

a my dzisiaj do szkoly rodzenia 🙂


z tego, co ja obserwuję to wcale nie jesteś dziwna, a zupełnie normalna 🙂
lepiej być przewrażliwioną niż zaniedbywać, moja droga 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Shelby napisał(a):
ella1 napisał(a):
Dzień doberek !!!!!!

My tez juz nie spimy jakas bezsenność mnie dopadła ale o wyjsciu z łózka nawet nie myślę 😜 😜 😜


jak tam nastrój? 🙂


A dziekuje dziekuje humor dopisuje!!!!!!!! 🙂 🙂 Tylko leze i czekam na jakieś oznaki 😁 😁 😁.
A jak tam po drugiej stronie???? 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🙂 Cześć Dziewczyny! 🙂

Ale dzis wczesnie wstałam, o 7!
No i nie marnowałam czasu, śniadanko ( biała kawa, parówka, ser zólty i oliwki oraz kanapka z białym serem i miodem -typowy mix ciążowy, nie? 🙂. Póżniej odbyło się karmienie kotek, no i wreszcie "działalność naukowa" 😎
Zaciekawiła mnie rada lekarza lali odnośnie oksytocyny i zalecanie seksu w prezerwatywie.
I oto co ustaliłam (w dużym skrócie):
"Oksytocyna to jeden z hormonów dokrewnych, produkowanych przez podwzgórze (część międzymózgowia). Od dawna wykorzystuje się ją w położnictwie, gdyż pozwala na wywołanie skurczów porodowych. Ponieważ w odpowiedzi na sygnały płynące z pochwy, macicy albo piersi przysadka mózgowa uwalnia ją do krwi w sporych ilościach, towarzyszy paniom także na co dzień i uchodzi za hormon kobiecy."
Wynikałoby z tego, że zalecanie prezerwatywy, aby nie dopuścić do przedwczesnego porodu mija się z celem...

Ale sa tez inne ciekawe informacje, które tłumaczyłyby dlaczego zaleca się seks w ciąży i to jak najwięcej. I to dla naszego dobra 🙂
"Kobieta, decydując się na seks z przypadkowym mężczyzną, z którym "po" planuje szybko zakończyć znajomość, może mieć z tym spore trudności. Przy solidnym zastrzyku oksytocyny, niespodziewanie, "myśli" już o nim nieco inaczej. Widzi siebie na ślubnym kobiercu, otoczoną gromadką dzieci... Im więcej przyjemności, tym więcej hormonu i skłonności do przywiązania. Tymczasem wybranek, nawet seksualnie zaspokojony, niejednokrotnie doskonale sobie poradzi z oksytocynowym oszołomieniem. Męski hormon testosteron umożliwia niejednokrotnie skuteczne neutralizowanie działania oksytocyny. Musi być jej naprawdę sporo, żeby i on zaczął myśleć o przyszłości.".
TAK WIĘC DZIEWCZYNY! NIE MOŻE NASZYM POŁÓWKOM ZABRAKNĄĆ OKSYTOCYNY! 😁


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Shelby napisał(a):
ella1 napisał(a):
Shelby napisał(a):
ella1 napisał(a):
Dzień doberek !!!!!!
A dziekuje dziekuje humor dopisuje!!!!!!!! 🙂 🙂 Tylko leze i czekam na jakieś oznaki 😁 😁 😁.
A jak tam po drugiej stronie???? 😉 😉


odliczam dni do końca pracy 😁 jeszcze tylko dziś, jutro i poniedziałek! 😁



No to extra 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 Nasz forumowy pracusiu 😉 😉 😉 😉.
A ja chyba odłoze na chwilke kompa bo cos głowa mnie poobolewa-moze usnę!!
Do później..... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...