Skocz do zawartości

Rozstępy ciążowe | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
mi znajoma polecila Fissan podobno troche tlusty ale idealny... cena jednak ok 26 zl za 100ml... moja mama mowi ze wystarczy jakis dobry zwykly nawilzajacy balsam np. dove i ona nie miala problemow z rozstepami ale musze powiedziec ze duzo jej brzuszek z siostra wtedy urosl wiec sama nie wiem... czy kupic cos specjalnego przystosowanego drozszego czy poprostu balsam nawilzajacy itp ale oczywiscie uzywany nawet teraz w celach zapobiegawczych ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja uzywałam materne 9 mois firmy mustela, i efekt przyniosło, ale naprawde trzeba systematycznie wcierac, ja zaczełam na miesiac przed zajsciem w ciąże aby skora zdazyła sie juz przygotowac troszke, chociaz moja pani dermatolog mowiła ze najlepszy efekt est wtedy kiedy zaczyna sie smarowanko kremikami na 3 miesiace przed zajsciem w ciaze...ale kto o tym w tedy mysli:P w zasadzie i tak wydaje mi sie ze jest to bardzieu uwarunkowane predyspozycjami genetycznymi a nie kremem, bo moja kolezanka tez smarowała cały czas a rozstepy ma jak cholera a ja nie mam praktycznie wcale tylko na piersiach troszke a brzuchol miałam jak słoń 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
masz racje k@siulek .to zależy od tego jak elastyczną mamy skórę...kremy trochę zmniejszają powstanie rozstępów ale nie zapobiegają całkowicie.ja smarowałam się przez całą pierwszą ciąże przeróżnymi kremami i nic to nie dało!!!! mam je na udach ,brzuchu i piersiach.nie są bardzo wielkie ale jednak są 😞w ciązy z synkiem jak i teraz smaruję sie balsamami.nowe nie wyszły.polecam jak już kiedys pisałam kąpiele z dodatkiem oliwki!!!rozstępy wychodzą przy nagłym tyciu ale i przy nagłej utracie kilogramów...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
raczej tak 😉 i wyproboj milci sposób na kąpiel z oliwką 🙂 a jeśli chodzi o ciuszki to ja nosiłam rozmiar 30/32 i na poczatku brzucha nie było a wszystko ciasne 🙃 bo bioderka sie rozchodziły i na poczatku był klops bo w sklepach z ciuchami ciążowymi i tych tanich i tych drogich jest dramat bo ubranek w rozmiarze xs jest jak na lekarstwo...tak wiec kupowałam bluzeczki w "normalnych"sklepach bo były ładniejsze i tańsze niz ciazowe i rozmiar M był akurat:laugh: a portki najpierw gumka recepturka zasupłana o dziurke i o guzik przy rozporku 🤪 a potem w jakim sklepie ciążowym zupełnie przypadkiem trafiłam superowe portki z golfem rozmiar x3 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mi w 32 tyg pojawil sie pierwszy rozstep na brzuszku 😞 a o piersiach nic nie mowie normalnie cale popekane... a uzywalam kremow na rozstepy i nic nie pomogly nio moze troche ale nie da sie uchronic przed rozstepami... ja jestem tylko ciekawa czy puzniej po porodzie jest to mozliwe by sie pozbyc tych rozstepow wiecie cos moze na ten temat???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnie dziewczyny......pomocy 😲
mój brzuszek wyglądał ślicznie.......do wczoraj 😞
wszyscy zachwalali ..i masz....rano pojawiły się dołem brzuszka fioletowe pręgi;( smarowałam się cały czas PHarmaceris ale skończył mi się tydzień temu i na efekty nie trzeba było długo czekać!!!!!!!!
Powiedzcie mi dziewczyny co dalej robić by nie zrobiło ich się więcej...... 😘 😘 😘
dzięki za rady z góry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kurcze na rozstępy chyba nie ma rady....nawilżaj skóre dalej czymś tłustym....parę razy dziennie.a na powstałe podobno jest jakaś maść ale nazwy już nie powiem....zaraz po powstaniu ,byle nie były blade... trzeba je smarować to troszkę je zmniejszy.zapytajcie w aptece lub u dermatolog....moja kolezanka stosowała tą maść,ja niestety jak sie o tym dowiedziałam bylo za pózno 😞moje były juz blade.zniknąć całkiem już raczej nie znikną 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie dziewczyny.Ja na poczatku ciazy stosowalam oliwke i wszystko bylo ok.Okolo 24 tygodnia ciazy zauwazylam ,ze powstaja na moim brzuch rozstepy.Moja mama w prezencie kupila mi nie tani krem z Mustela,niestety nie pomogl mi w powstawaniu nowych.Ostatnio zapytalam o to moja ginekolog ,ktora stwierdzila ,ze sa to pieniadze wylane w bloto,bo jak ktos ma miec rozstepy to i tak je bedzie mial i zaden super preparat tego nie powstrzyma.Wszystko zalezy od naszej skory.Hmmm moze ma racje.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na rozstępy stosuję od początku olejek dla kobiet w ciąży z Rossmana (seria dla kobiet w ciąży,kosztuje ok.10zł) i jestem zadowolona.Wyszły mi tylko 2 małe rozstępy na...pachwinach no ale tam nie smarowałam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja smarowalam sie kremem na rozstepy rilastil intensive, niestety okazalo sie ze jestem na niego uczulona 😞 Od tygodnia nie smaruje sie niczym, bo sie boje tego swedzenia, ktore wlasnie wystapilo po tym kremie :/ Nie moglam spac w nocy tak bardzo mnie swedzialo... No a teraz musze przetestowac oliwki, bo nic innego mi nie pozostaje.
Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz mam rozstepy wszedzie...napierw pojawily mi sie na piersiach,niedawno na brzuchu a dzisiaj zauwazylam na udach:/ jak tak dalej pojdzie i wytrwamy z synkiem do 40 tyg to pojawia mi sie tez i na rekach hehe :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Velina może jak nie możesz kremów to zastosuj dobrą oliwę z oliwek podobno też działa a uczulenia chyba nie powinna wywołać. A dziewczynki czy Wy macie rozstępy na piersiach? bo ja niestety mam i choć smaruję Ziajką od 4 mies.nie dało się tego uniknąć a zwłaszcza na lewej piersi jest większa od prawej i na niem mam takie fioletowe kreseczki Czy któraś z Was też tak ma?macie jakieś rady?na szczęście na razie na brzusiu się nie pojawiły i oby tak zostało hehe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madzior, masz racje , ja rowniez myslalam o olivie z olivek i na pewno wyprobuje, bo lepiej nawilzac czymkolwiek, niz nie smarowac niczym...
Na brzuszku nie mam jeszcze rozstepow i po cichu wierze, ze sie nie pojawia, a na piersiach mam male rozstepy, ale pojawily sie w okresie dojrzewania, w ciazy mi sie nie zrobily.
No i stare rozstepiki na posladkach -obowiazkowo 😉 nie sa ogromne a nawet malo widoczne no ale jednak sa, zdazylam ju sie przyzwyczaic i zaakceptowalam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam!
Ja stosuję Ziajkę, i jak narazie nie mam rozstepów(pomijając to co powstało w okresie dojrzewania). Też bardzo bym chciała aby sie nie pojawiły lecz też juz sie nasłuchalam że jak ma sie takie przypadłości( a ja mam) to niestety najlepszy krem nie pomoże. Nio i chyba poprostu trzeba bedzie sie z tym pogodzić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Velina
ja uzywam kolagen silver firmy Inventia. poczytaj o nim (wpisz w google to wyjdzie) , moze akurat bedzie ok- w sumie to prawie czysty kolagen w zelu-Sklad: aqua, collagen, caprylyl glykol,elastin, lactic acid. Zobacz czy jestes uczulona na ktorys skladnik tego preparatu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...