Skocz do zawartości

Jakie witamyny w ciąży? | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
W pierwszej ciąży brałam Prenatal , ale po tym jak wypróbowałam kilka innych. Po prenatalu nie miałam mdłości, tak mi podpowiedział ginekolog i miał rację, bo sama bym na to nie wpadła. Teraz nawet po Prenatalu jest mi nie dobrze , więc mam zalecenie na sam kwas foliowy. Za pare dni podejmę próbe witamin i zobaczymy. Tymczasem wgłębiam się w różne tematy zdrowej żywności , by ile się da nadrobić to czego nie mogę przyjąć w tabletce. Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak planowaliśmy bobasa to zaczęłam przyjmować Feminatal N, od kiedy stwierdzono ciąże to do 4 m-ca brałam tylko Folik, dopiero potem brałam ponownie Feminatal , a pod koniec ciąży bralam Falvit Mama. Do Feminatalu wróciłam krótko po urodzeniu małej i biorę do tej pory, bo jeszcze karmię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mam pewną zagwozdkę, bo mnie lekarz powiedział, żebym sobie kupiła "jakieś witaminy najlepiej już z kwasem foliowym, żeby nie trzeba było łykać osobno" po czym wymienił kilka preparatów, a ja nie wiem co wybrać... wymienił m.in. femibion i elevit. próbuję sobie wyczytać, czym się różnią ich składy, rzuciły mi się artykuły o różnicach między kwasem foliowym a metafoliną, w sumie korzystniejszy wydaje mi się ów femibion. tylko tyle jest jego rodzajów, nie wiem który wybrać - nalat 1 / natal 2, czy może natal classic? nie mam pojęcia, który będzie lepszy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nowa_mama napisał(a):
ja mam pewną zagwozdkę, bo mnie lekarz powiedział, żebym sobie kupiła "jakieś witaminy najlepiej już z kwasem foliowym, żeby nie trzeba było łykać osobno" po czym wymienił kilka preparatów, a ja nie wiem co wybrać... wymienił m.in. femibion i elevit. próbuję sobie wyczytać, czym się różnią ich składy, rzuciły mi się artykuły o różnicach między kwasem foliowym a metafoliną, w sumie korzystniejszy wydaje mi się ów femibion. tylko tyle jest jego rodzajów, nie wiem który wybrać - nalat 1 / natal 2, czy może natal classic? nie mam pojęcia, który będzie lepszy...


a nie wydaje Ci się, że te wszelkie suplementy to tylko i wyłącznie nabijanie kasy dla koncernów farmaceutycznych? W ciązy wystarczy przyjmowanie kwasu foliowego 40 mg + witaminy ale w postaci warzyw i owoców 🙂 nie ma co zaprzątać sobie głowy dodatkowymi specyfikami.
pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia to nie takie proste przyjmować wszytskie niezbędne witami w owocach i warzywach, ciężko jest tego dopilnować, poza tym nie każdy wszystko lubi, więc ja jestem jak najbardziej za braniem witamin! Polecam pregna plus, teraz karmię piersią i dalej biorę te witaminy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nowa_mama napisał(a):
ja mam pewną zagwozdkę, bo mnie lekarz powiedział, żebym sobie kupiła "jakieś witaminy najlepiej już z kwasem foliowym, żeby nie trzeba było łykać osobno" po czym wymienił kilka preparatów, a ja nie wiem co wybrać... wymienił m.in. femibion i elevit. próbuję sobie wyczytać, czym się różnią ich składy, rzuciły mi się artykuły o różnicach między kwasem foliowym a metafoliną, w sumie korzystniejszy wydaje mi się ów femibion. tylko tyle jest jego rodzajów, nie wiem który wybrać - nalat 1 / natal 2, czy może natal classic? nie mam pojęcia, który będzie lepszy...


Femibion Natal 1 przyjmujesz do 12 tygodnia ciąży, a Femibion Natal 2 od 12, ja biorę Femibion Classic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • Mamusia
Ja jeszcze planując ciążę brałam Vita-miner Prenatal i biorę go cały czas. 60 tabletek kosztuje 15zł. Ma prawie identyczny skład jak Falvit mama. Wyniki morfologi mam ok.
Skład:
Beta-karoten 3 mg** (63%)
Folacyna (kwas foliowy) 400 µg (200%)*
Witamina D3 10 µg (200%)*
Kwas pantotenowy 10,3 mg (171,6%)*
Witamina E 10 mg (100%)*
Wapń 200 mg (25%)*
Tiamina (witamina B1) 1,66 mg (114%)*
Magnez 50 mg (17%)*
Ryboflawina (Witamina B2) 1,9 mg (119%)*
Cynk 15 mg (100%)*
Witamina B6 2,2 mg (110%)*
Żelazo II 28 mg (200%)*
Witamina B12 1,2 µg (120%)*
Mangan 1 mg
Witamina C 100 mg (166%)*
Miedź 1 mg
Niacyna (witamina PP) 17,8 mg (99%)*
Jod 150 µg (100%)*
Biotyna 0,15 mg (100%)*
Selen 20 µg

Oprócz tego biorę Asmag Forte 2X1, czasem zamiast tego Aspargin aby uzupełnić też potas (nie razem z witamininami bo magnez blokuje wchłanianie żelaza). Magnez mi kazała brać gin na samym początku ciąży na skurcze.
Raz na jakiś czas wypije sobie też wapno. Bo nie zawsze mam ochotę na mleko, a jogurtów to już mam dość serdecznie 😉. No i od czasu do czasu Laci-Bios Femina.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...