Skocz do zawartości

Małowodzie | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Czesc Martus
Ja mam podobny problem. Do 2 tyg. bede miala dopuszczne wody i cc góra w 37 t.c. głównie z tego powodu. Ja mam 5 AFI- w zasadzie to jedna kieszonka wód mająca 5 cm. Znasz powod tak małej ilości wód u siebie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieki. Pogłaskaj też swój brzusio ode mnie. Ja ide w srode na usg a w pon do swej ginki. Rózne sa opinie co do tego picia- różnie lekarze uważją. Ja ogólnie bardzo mało pilam zawsze- czasem tylko 3 szklanki dziennie 🤢 , bo jakoś mi to wystarczało. Od momentu kiedy jestem w ciązy niby zaczęłam więcej, a jak dowiedziałam się o małowodziu to już zupełnie duzo piję- staram sie te 2 litry wypic,ale nie widze jakoś rezultatów. Byłam u takiego profesora w Łodzi- on uważa, ze picie do 16 tyg. ciązy ma wpływ- bo wtedy jeszcze my wytwarzamy wody płodowe, a póżniej to już niestety my przestajemy, dziecko musi radzić sobie samo. Znam tez takich lekarzy, którzy mówią, ze czasem to pomaga. Co lekarz to inna opinia- ale tak na wszelki wypadek lepiej pić. Już nic nie zrobimy. W poniedziałek będe moją ginkę meczyc o skierowanie na patologie na dopuszczenie wod, bo niby powinnnam jeszcze tydzien czekac- zobaczymy co powie 🙂Z ruchami to tak dziwnie ostatnio mam, zawsze są ale słabe, ale to chyba dlatego, ze ciagle mam ten brzuch napiety. Łykam nospe, ale czy ja wiem czy to mi cos pomaga? ...hmmm chyba tez nie widze rezultatów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
  • Mamusia
Witam Was!
U mnie w szpitalu stwierdzono małowodzie, 18 tc AFI 5. Jedynym zaleceniem jest picie wody 3-4 litry dziennie i kontrola u swojego lekarza za dwa tygodnie. Jesetm przerażona po przeczytaniu w internecie co może grozic mojemu malenstwu. Mam tylko nadzieję,że to picie wody pomoże. Chociaż im więcej piję tym większe pragnienie odczuwam. Czy Wy też tak miałyście?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
mi nie pomogło picie wody. w 30tc dodano mi wody płodowe po których miałam bardzo wysokie cisnienie i stwierdzili ze ciaze rozwiaza cc, bo cisnienie zagraza i mi i dziecku- po prostu moj organizm zle zareagowal na te wody. czasem sie udaje, czasem nie. zycze szczesliwego rozwiazania 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...