Skocz do zawartości

ćwiczenie krocza przed porodem | Forum o ciąży


MONCIA70

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witajcie dziewczyny.Chciałabym rodzić naturalie,ale bez nacinania...czy faktycznie masaż krocza przrd porodem jest skuteczny?czytałam o baloniku epino,który pomaga rozciągnąć mięśnie i krocze ale sporo kosztuje...jeśli jest skuteczny to może warto?to będzie moje 3 dziecko,więc z tego co czytałam mam większe szanse na taki poród choć w naszych porodówkach nacięcia to standart...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mozesz w momecie przyjmowania sie do szpitala powiedziec poloznej, ktora bedzie przyjmowac porod. ze chcialabys rodzic bez naciecia, choc czasami zdecydowanie le[piej je naciac anizeli ma peknac, bo pozniej gorzej sie goi, bardziej boli i wieksze ryzyko powiklan...
Jako argumenty na twoja korzysc przemawia wlasnie to, ze to juz 3 maluszek..no i jak sie zabierzesz za cwiczenia powiedz, ze je stosowalas...
Ogolnie polecam basen... i przysiady na plaskich stopach, rowniez bardzo dobrze naciagaja i rozluzniaja miescnie, poszukaj w necie, na pewno znajdziesz dosc sporo cwiczen 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MONCIA70 napisał:
Witajcie dziewczyny.Chciałabym rodzić naturalie,ale bez nacinania...czy faktycznie masaż krocza przrd porodem jest skuteczny?czytałam o baloniku epino,który pomaga rozciągnąć mięśnie i krocze ale sporo kosztuje...jeśli jest skuteczny to może warto?to będzie moje 3 dziecko,więc z tego co czytałam mam większe szanse na taki poród choć w naszych porodówkach nacięcia to standart...


Witaj ja też jestem trzeci raz w ciąży i powiem szczerze że do końca nie wiadomo jaki poród mnie czeka ( pierwszą miałam cesarkę ) chociaż będę starać sie z całych sił o poród naturalny.A jeśli chodzi o nacięcie krocza to niestety w wielu szpitalach standard i sama jestem ciekawa jak to jest.Może faktycznie są jakieś ćwiczenia?Warto może poszukać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja slyszalam ze pomaga taki masaz tak samo cwiczenie miesni Kegla... hmmm... (ja juz sie zaopatrzylam w poduszke poporodowa w razie naciecia) heh chcialabym bez naciecia ale watpie trakie naciecie bardzo ulatwia porod i jest lepsze niz rozerwanie bo szybciej sie goi a i moga zalozyc szwy rozpuszczalne a jak sie rozerwie to zakladaja i rozpuszczalne i normalne szwy w srodku i na zewnatrz brr...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
goshe napisał:
heh ja to bym chciala bez nacinania i rozrywania czy pekania 🙂 wiem ze to mozliwe ale raczej nie realne ehh 😞


Goshe kochana znajoma mi opowiadala ze niektorym laseczkom sie poszczescilo i realne bo nic nie peklo i nie nacinali fakt tylko ze porod byl troszke bardziej meczacy...szkoda tylko ze nie mowila mi znajoma czy mowily czy cos robily wczesniej zeby tak bylo...ale REALNE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wy kobietki się nie martwcie tym 😉 ćwiczcie mięśnie rozciągajcie się 😉 najlepsza jest piłka. Wiadomo że jak ćwiczyć to masz giętkie mięśnie a my podczas ciąży mamy produkowany hormon relaksyna który pomaga w rozciąganiu 😉 wiec wystarczy ćwiczyć 🙂 pomyślcie gdy kobieta nie ćwiczy to dziecko ma trudna drogę do pokonania przez Twardą Szyjkę a gdy ćwiczycie to tak jakby przeciskał się przez golf 😉 wiadomo że lepszy manewr wiec nic tylko ćwiczyć tyłki;p a powiem wam że i nawet plecy mniej bolą jak się ćwiczy bo się rozluźniają 😉) a są specjalne ćwiczenia na to 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
i bez względu na to w ktorym miesiacu jesteś ćwićzyć można nawet zacząc pod koniec 😉 mam taka specjalna płyte z ćwiczeniami i tak sie wypowiada tez Pani ginekolog i Pani położnik 😉 a instruktorka jest po 2 czy 3 dzieci a nic nie widac 😉 a dziewczyna która ćwiczyła była w 9m ciąży i świetnie dawaała sobie radę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
polecam linka do strony fundacji Rodzić po ludzku - tutaj jest cała broszura dotycząca nacięcia krocza. Jest również o masażach.
Ja osobiście chciałabym uniknąć nacinania krocza. Podobno bardzo pomocna temu jest pozycja pionowa przy porodzie.

http://www.rodzicpoludzku.pl/images/stories/publikacje/nacieciekrocza.pdf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...
  • 2 miesiące później...
  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...