Skocz do zawartości

wyprawka dla maluszka :) | Forum o ciąży


goshe

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
mogłabym się z mojego doświadczenia doczepić tylko punktu z ubrankami do szpitala. zapytajcie w szpitalu w którym będziecie rodzić czy takowe są potrzebne. na prawdę w niektórych nie trzeba bo pielęgniarki ubierają po kąpaniu w ubranka szpitalne, u nas to były tylko kaftaniki i rożki z kocyków (bo łatwo się pierze po maluchach i były owleczone w poszewki) w które dzieci były owinięte.powiem więcej całą torbę mąż musiał zabrać do domu bo nie można było trzymać tyle bagażu bo uniemożliwiało utrzymanie czystości - torby na podłodze buty w których przyjechałam itp były niedozwolone. pieluchy tetrowe też były, ewentualnie jak ktoś chciał korzystać z pampersów musiał sobie przywieść ale powiem że na początku póki pępuszek nie jest zagojony trzeba uważać by pampers go nie zasłaniał, wtedy się może źle goić i zamiast mieć sucho będzie wilgotny - bo skóra się poci pod pampersem mimo wszystko.

a jeszcze się doczepie oliwki. bo na prawdę nie powinno się stosować żadnych kosmetyków tego typu chyba że dziecko ma problemy ze skórą. jeśli ma ładną, zdrową nie wysuszoną wtedy zaburzamy dziecku naturalną pracę gruczołów łojowych. i zacznie się dopiero dziecku przesuszać skóra oczekując interwencji z zewnątrz (oliwki itp). ja mam dwie córki, niegdy nie używałam żadnych oliwek. jak jedna z nich miała w pewnym momencie problem w kilku miejscach stosowałam jedynie leczniczą maść dla maluchów (nie pamiętam nazwy) która normowała pracę gruczołów łojowych. leczyła problem, oliwki dopiero go stwarzają!! powiem jeszcze że doradzane są kąpiele w krochmalu dla dzieciaczków z problemami skórnymi. mają po nich bardzo fajną skórkę (musiałam kąpać tak córcie w szpitalu)

reszta jest na prawdę dobrze przemyślana 🙂 i warto skorzystać z tej listy. nom. jeszcze te laktatory ... ale już mi się nie chce na ten temat ględzić bo już w kilku wątkach się na ten temat wypowiedziałam - bo była dyskusja. pamiętajcie tylko że laktator jest po to by pomóc nam w karmieniu ziecka mlekiem wtedy gdy sami nie możemy tego robić.nie jest on po to by odciągać bo mamy za dużo mleka !!!! bo zawsze go będzie za dużo i nie unormuje się do potrzeb dziecka angażując w laktację laktatory. dlatego z umiarem z tymi laktatorami. ja miałam mleka pełno, lało się strumieniami, dzieci miały problem z krzytuszeniem - wtedy karmimy leżąc na plecach, w dodatku miałam bardzo wartościowe i nie używałam laktatora. bo siedziałam z dziećmi w domu. karmiłam również długo. nigdy nie miałam zapalenia piersi i tym podobnych problemów. nie używajcie laktatorów do odicągania nadmiaru pokarmu, chyba że przestajecie karmić. najlepiej wypije do dna maluszek!! przy następnym karmieniu. wiem co mówie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
u nas w szpitalu już po pierwszej kąpieli chcieli własne ciuszki, natomiast co do oliwki to ja robiłam tak jak w szpitalu przez pierwsze miesiące życia używałam płynnej parafiny (kosztuje grosze w porównaniu do oliwek)
natomiast co do pampersów to przód wywijałam na zewnątrz dzięki czemu pępuszek był na powietrzu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • Mamusia
Ja tez zadzwonie do szpitala i wypytam co zabrac. Tez słyszałam, ze kazdy szpital wymaga cos innego 🙂 [img size=400]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/CszZp2-7125b02f868844c5a1a3f1b3e4c28fd7.png" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
  • Mamusia
Witam,

zapraszamy wszystkich do sklepu internetowego z bielizną niemowlęcą! Super ceny- świetna jakość!
Naprawdę warto!
Każda przyszła mama znajdzie tu ODPOWIEDNIĄ WYPRAWKĘ! 🙂

Sprzedajemy wyroby NIEMOWLĘCE sprawdzonych POLSKICH producentow, obecnych na rynku od lat- wypróbowanych i polecanych przez naszych klientow- takich jak- EWA KLUCZE, PINOKIO, AGA, ale rowniez bieliznę damską i męską firm HENDERSON, BRUBECK, CORNETTE i inne.

Odwiedź nasze konto na ALLEGRO- Granika! ZAPRASZAMY!!

http://aukcjewp.wp.pl/show_user.php?uid=3295742


pozdrawiamy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
¨¨¨¨¨¨¨¨¨★
¨¨¨¨¨¨¨¨¨**
¨¨¨¨¨¨¨¨¨*o*
¨¨¨¨¨¨¨¨*♥*o*
¨¨¨¨¨¨¨***o***
¨¨¨¨¨¨**o**♥*o*
¨¨¨¨¨**♥**o**o**
¨¨¨¨**o**♥***♥*o*
¨¨¨*****♥*o**o****
¨¨**♥**o*****o**♥**
¨******o*****♥**o***
****o***♥**o***o***♥ *
¨¨¨¨¨____!_!____
¨¨¨¨¨\_________/¨¨¨

Przemiłej chwili podczas Wigilii,
Marzeń spełnienia w dniu Bożego Narodzenia,
Wrażeń moc w sylwestrową noc,
Dużo uroku w Nowym Roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • 3 miesiące później...
  • Mamusia
Kochane wróciłam! Miał być chłopczyk a tu niespodzianka - i mamy Dominikę! Z jednej strony nawet się cieszę, chociaż właściwie płeć nie ma znaczenia, ale z drugiej rzeczy kupowaliśmy pod chłopca i teraz Domi nie ma takich dziewczynkowych akcesoriów...może potem Ledwo żyję a mimo to mam tyle radości! Jak będę miała czas to będę zaglądać! Musze wymienić naszą wyprawke na dziewczęcą!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...