Skocz do zawartości

Jaki wpływ ma komputer na ciąże.. | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Pracuję przy komputerze ponad 8 godz dziennie i myślę, że samo ciągłe siedzenie w dużej mierze wpływa samopoczucie mamy jak i maluszka. Przede wszystkim w tej pozycji maluszek ma mniej miejsca a mama może dostać różnych dolegliwości związanych właśnie z długotrwałym siedzeniem (żylaki, opuchnięte nogi, hemoroidy itp.) Co do samego wpływu promieniowania to pewnie i to ma jakieś znaczenie. Jednak jeśli używamy monitora z filtrami zagrożenia na pewno są niewielkie.
Chętnie dowiedziałabym się na ten temat trochę więcej od jakiegoś specjalisty ale pewnie o takich to trudno.
pozdrawiam wszystkie mamy pracujące przy komputerach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ZNALAZŁAM COŚ TAKIEGO:
"Mam 27 lat i jestem w ciąży w czwartym miesiącu. Ciąża przebiega bez powikłań, a ja czuję się dobrze. Jednak nie daje mi spokoju problem związany z pracą na komputerze, dlatego też bardzo proszę o odpowiedź na pytanie.
Jak bardzo negatywny wpływ na ciążę ma praca na komputerze przez 8 godz. dziennie od poniedziałku do piątku? Co powinnam zrobić by ustrzec się niebezpieczeństwa, jeśli takie istnieje?
Pozdrawiam,
Marzena"


Pani Marzeno!

Jest to problem kontrowersyjny, o czym już pisałem kilka razy.
Nikt na świecie dotychczas nie udowodnił szkodliwego działania pracy przy komputerze na rozwój ciąży. Niemniej jednak, dmuchając na zimno, często w literaturze pojawiają się zalecenia, aby ograniczać czas spędzany przez ciężarną z komputerem do 4 godzin na dobę.
Inną sprawą jest jak to zrobić?
Zalecam, aby robić kilkuminutowe przerwy w kontaktach z komputerem, najlepiej co godzinę.

Pozdrawiam serdecznie,
dr Stanisław Skublicki"


zoliana MNIE SIE TEZ WYDAJE ZE BARDZIEJ NIZ O PROMIENIOWANIE CHODZI TU O POZYCJE,ALE SPECJALISTKA NIE JESTEM JAK SIE CZEGOS DOWIEM TO NAPEWNO TU NAPISZE 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja zrobiłam to co większość z nas 'dmucham na zimne" od końca grudnia jestem już na zwolnieniu. Też pracowałam przy komputerze przez 8 godzin, ale jak tylko się dowiedziałam że jestem w ciąży przedstawiłam zaświadczenie od lekarza do szefowej i pracowałam przy komputerze tylko 4godz. - to zapewnia nam prawo. Jeżeli pracodawca nie może zapewnić innej pracy na te 4 pozostałe godziny to może nas z obowiązku pracy zwolnić. Promieniowanie z monitora właśnie trzeba ograniczyć do 4godzin dziennie, ale ważniejsze jest jak tu wcześniej wspomniałyście pozycja - bardzo niewygodna i obciążająca kręgosłup już i tak wykończony, a dodatkowo stres w pracy - to chyba najgorszy z możliwych efektów niepożądanych, a jeśli się pracuje z klientem to tego się nie uniknie, dlatego też ja poszłam za głosem serca i będę już do końca ciąży na zwolnieniu :-) POLECAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Laptopy i monitory LCD nie szkodą, te stare maja szkodliwy wpływ, szczególnie na oczy. Mój mąż jest informatykiem z zawodu i wykształcenia, w życiu by mi nie pozwolił siedzieć przed kompem po...12h gdyby wiedział że laptop może zaszkodzić dziecku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • Mamusia
Jak już kiedyś wspomniałam, mój mąż jest informatykiem z wykształcenia jak również zawodowo pracuje przy komputerach i dodatkowo mamy własny komputerowy biznes i raczej mało jest rzeczy których na temat sprzętu komp. on by nie wiedział i jedyne za co mnie goni to za to że zamiast na spacer iść to ja siedzę przed lapciokiem. Jeśli coś jest szkodliwego przy dłuższej pracy z komputerem to niezmienna pozycja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez duzo czasu spedzam przed komputerem. Slyszalam o promieniowaniu jakims , nawet mezczyzna nie powinien trzymac laptopa na kolanach , bo ponoc moze miec problemy z plodnoscia - jest duzo na ten temat w necie.
Dlugo nie moge siedziec bo bola plecy. Tak samo jak ponoc tel. komorkowe maja jakies promieniowanie przez ucho :/ nie wiem co jest w tym wszystkim prawda.






Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesiące później...
  • 3 miesiące później...
  • Mamusia
W czasie ciąży pracowałam po minimum 8 godzin dziennie przed komputerem.Najgorsze jest to,że często nie można zmienić pozycji,nawet pamiętam,że jadłam przed komputerem,bo brakowało czasu,żeby po ludzku zjeść śniadanie.
Rozmawiałam wtedy z lekarką,mówiła,że najgorsze jest to siedzenie w jednej pozycji,żeby czasem wstać,rozprostować kości,nawet podczas pójścia do toalety.CZytałam wtedy o szkodliwym wpływie promieniowania i wyczytałam,że jeśli już to monitory od tyłu najbardziej emitują szkodliwe sprawy 😉 Tak więc w biurze zorganizowałam przemeblowanie dla własnego spokoju 😉 Jeden informatyk mnie wyśmiał,stwierdził,że teraz to nie te komputery co kiedyś itp.Tak sobie myślę,że za parę lat na ten temat przeczytamy inne nowości i nie wiadomo czasami w co wierzyć,panikować nie warto,ale dmuchać na zimne nie zaszkodzi. 😉 Pozdrawiam wszystkie mamusie pracujące przy komputerkach,znam ten "ból",bo do 9 miesiąca tak pracowałam.Dodam,że moja córcia urodziła się w terminie i zdrowa jak rydz! 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
PROBLEM ROZWIĄZANY !!!

KOMPUTER NIE MA WPŁYWU NA ROZWÓJ PŁODU, NASZA CIĄŻA MUSIAŁA BY TRWAĆ CO NAJMNIEJ 20 LAT BY JAKIEŚ SKUTKI PROMIENIOWANIA MOGŁA BY DOSTAĆ... WIĘKSZE PROMIENIOWANIE NIESTETY WYTWARZA KUCHENKA MIKROFALOWA... HEHE ALE 20 LAT NIE TRZYMAMY DZIDZIUSIA W BRZUSZKU 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej brzucholki

jestem czerwcóweczką, jeżeli jeszcze nie macie wyprawki dla swoich maluszków to zapraszam serdecznie na nasze aukcje ubranka w 100 % POLSKIE (właśnie rozkręcamy z mężem firmę)

http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=16562293

pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesiące później...
  • Mamusia
Ja niestety mam pracę przy komputerze... w sumie to życie bez komputera wydaje mi się niemożliwe, komputer to coś takiego jak komórka czy czajnik elektryczny! Więc bez przesady - nie będę rezygnować z pracy przy kompie do momentu gdy nie bede miała siły uderzać w klawisze haha 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny teraz komputery maja odpowiednie oslony, mysle,ze bardziej chodzi o to by robic sobie przerwy zeby kregoslup mogl odpoczac i rowniez oczy, lekki masaz oczu i kilka minut spacerku. Tez mam prace z komputerem, trzeba sobie jakos radzic. Tu w kazdym razie prawnie nie moge siedziec ciagiem dluzej niz 4 godziny i stac tez tyle samo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja pomimo ze miałam prace przy kompie musiałam przy nim byc bite 8 godzin jak nie dłużej - w połowie ciąży miałam juz dosyc opuchniętych nóg i uciśniętego brzucha 😞

Aktualnie wszytsko jakos tam promieniuje, nie dajmy się zwariować, od posiedzenia przy kompie nic się maluchowi nie stanie, wazne by pamietac by laptopa na brzuchu nie kłasc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Mamusia
Nie przysadzajcie. W pierwszej ciąży praca na laptopie około ponad 12h w tym z laptopem na kolanach, w drugiej ciąży tak samo i dzieciaczki zdrowe jak ryby.
Gdyby komputer szkodził juz bym o tym wiedziała, mam informatyka męża z wykształcenia i zawodu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...