Skocz do zawartości

Poradźcie ! | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam Was przyszłe i obecnne mamy 🙂 zdecydowałam się napisać, ponieważ mam mały problem. Być moze tak mi sie tylko wydaje. Obecnie jestem w 14stym tygodniu ciazy. Jest to moja pierwsza ciąża. Od okolo dwoch tygodni moim porannym pobudkom towarzyszy bol brzucha, nazwałabym go skretem kiszek, takim jak przy biegunce. Biegunka natomiast nie wystepuje. Siadam na toalecie i poza gazami nic temu nie towarzyszy. Zdarza sie(rzadko), ze mam przy tym twardy brzuch. Jest to moja pierwsza ciąza i niestety nie wiem jakie objawy sa normalne, a ktore niepokojace. Prosze poradzcie cos.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj! mozesz miec po prostu wzdecia lub zaparcia. na zaparcia polecam suszone sliwki lub jogurt activia, a na wzdecia ja bralam buscopan ale tylko po konsultacji z lekarzem albo pilam cos gazowanego - jak mi sie odbilo to az lzej 🙂, mozesz sprobowac ktoregos z tychze sposobow ale na nastepnej wizycie poinformuj o tym takze swojego lekarza. Pozdrawiam i zycze zdrowka!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam! Jestem w ciąży o tydzień młodszej niż Ty i może nie aż takie dolegliwości mi dokuczają, ale rano mam wrażenie jakiejś strasznej ciężkości w brzuchu. Kwestia wypróżnień pozostawia wiele do życzenia 😞 Pomagają mi suszone morele, daktyle, czy jak już wspomniano tu śliwki ( u mnie akurat śliwki wywołują reakcję zbyt gwałtowna, ale to nie tylko w ciąży , miałam tak zawsze). Na wzdęcia pomaga mi herbata z kopru włoskiego- kupiłam taka w sklepie zielarskim. Pozdrawiam i życzę powodzenia !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja polecam picie wody , duuuużo owoców i warzyw. Rezygnacja z ciężkich i tłustych oraz mącznych produktów (z mąki pszennej głównie, również białego pieczywa). To wszystko nic dobrego a w ciązy tym bardziej.
Od kiedy w ciąży tak zaczęłam dolegliwości wszelakie odeszły w zapomnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zaczynam od picia duzej ilosci wody. Owoce w mojej diecie- jak najbardziej, chociaz zauwazylam, ze po gruszkach nie czuje sie zbyt dobrze. Gorzej z warzywami, jedynie pomidorki i ogorki przypadly mi do gustu, ewelntualnie rzodkieweczka... takie typowe wiosenne kanapki.Jeśli chodzi o pieczywo to faktycznie wcinam biale. Przyznam nawet, ze uwielbiam obiadac sie buleczkami i drozdzowkami. Od jutra przezucam sie na ciemne. Sprobuje tez suszonych owocow. Mam nadzieje, ze to sie zmieni, dam sobie troszke czasu, w przeciwnym razie udam sie do lekarza. Dziekuje Wam za rady moje drogie. Nie chcialabym doprowadzic sie do jakiejs frustracji, bo ciaza to nie choroba, ale jest to moja pierwsza ciaza i niestety nie wiem jakie objawy i dolegliwosci sa normalne a jakie niepokojace. Dzieki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...