Skocz do zawartości

Szkoła rodzenia? | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ja własnie zakonczyłam teorie na szkole rodzenia i jeszcze chodze na cwiczenia. dodam ze jestem z białegostoku.
a wiec u nas to wyglada tak:
Zapisuje sie mniej wiecej na poczatku 7 miesiaca ciązy i od tamtego zcasu można chodzic na gimnastyke, panie zalecaja 1-2 razyw tygodniu. Nio i na gimnastyce sa cwiczenia takie ogolnousprawniające na obrzęki nóg, ręce(zebysmy dały rade nosic dzidziusia potem, pośladki, ogolne takie. Oprócz tego cwiczenia oddechowe w róznych fazach porodu(głównie oddychanie pzreponowe w różnych pozycjach, na piłkach, krzesełku, na materacu, lezac na boku, na wznak). nio i rozmowy. panie które prowadza opowiadają o znieczuleniu, i tak ogolnie, co nas w spzitalu czeka, bardzo fajnie.
Nio to sie chodzi na takie cwiczenia, w miare mozliwosci do konca ciąży. U nas ok 37tc uczymy sie juz indywidualnie z połozna parcia(oczywiscie na sucho) - jeszcze nie byłam wiec nie moge nic powiedziec.
Nio i po takich zajeciach mozna zostac zbadac tetno dzidzi np 🙂
Naprawde bardzo miło.
Nio a oprócz tego sa zajecia teoretyczne: u nas jest to 8 spotkan (2 tyg ciurkiem pon-czw), nio i sa wykłady z porodu,kąpieli, laktacji, refluks i alergie pokarmowe, spotkanie z psychologiem, spotkanie z prawnikiem, stany pzrejsciowe noworodka, szczepienia. Bardzo przydatne rzeczy(pod warunkiem ze jest mniej osób, bo na poczatku roku ejst taki nawał ludzi ze dwie sale wykładowe pełne po brzegi. Nio i na te zajecia, wykłądy przychodzi sie z mezem, jesli mzoe i chce, bo tez musi wiedziec co i jak 🙂
Nio i potem jeszcze umawiamy sie na miesiac pzred porodem na dwa zajecia indywidualne( w małych grupach, po kilka par) z przygotowania do porodu rodzinnego (przypuszczam ze cwiczenia z mężem, mówia jak moze mąz pomagac jak bedzie pzry porodzie) nio i drugie zajecia z kąpieli i pielęgnacji(cwiczymy sobie na lalce to co było na wykładzie).
Nio i to chyba tyle. mam nadzieje ze pomogłam 🙂
PS> Mysle ze to super sprawa i polecam kazdej mamie, ja załuje ze np na cwiczenia gimnastyczne poszłam dopiero z miesiac temu, wczesniej, swieta, praca i jakos sie nie mogłam zmobilizowac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o widzisz 🙂 fajnie.
Dodam tylko, ze ta szkoła, mówie o warszawskiej 43/45(bodajże) jest tylko dla kobiet zameldowanych w Białymstoku - jest wtedy bezpłatna, bo finansowana przez Urząd Miejski, a jak np ktoś jest spoza to nie wiem, czy cos płaci czy jak. Musisz sie dowiedziec, jak chcesz do Białegostoku na szkole sie zapisac.
Mój lekarz mówił, ze otworzyli nowa szkołe w szpitalu na warszawskiej, ale tez nei ejst bezpłatna.
Nio i jest jeszcze na TBSach ale nie wiem jak tam jest. Zadzwon moze na Warszawska i sie dowiedz jak jest z ludzmi spoza Białegostoku.
PS> Chyba ze jest szkoła rodzenia w sokółce, nie orintuje sie, ale jak jest taki dobry szpital, to i skzoła powinna byc, nie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nio pewnie ze w Sokółce chodz. I dziewczyny mówie Wam, nie czajcie sie zbyt długo bo to świetna sprawa, ja bardzo załuje tych cwiczen, bo one i odprezaja i mozna sie wiele nauczyc, zupełnie inaczej sie rodzi, te panie ze szkoły rodzenia mówiły ze połozne na porodówce od razu widza jak przychoidzi kobieta rodzic, która była w skzole rodzenia, nie tzreba im na porodówce tłumaczyc jak oddychac, bo juz miały z tym styczność i o wiele lepiej sie współpracuje. Nio a wiadomo jak boli to człowiek ma gdzies jeszcze sie czegos uczyc. A tak to nawet te oddychanie nas oddziela od bólu, bo sie skupiamy zeby dobzre oddychac. I oddychanie to nie ejst "widzimisie", bo tzreba tylko naprawde pomagamy swoim maluszkom. One w momencie skurczu dostaja mniej tlenu, a jak my (mamusie) efektywnie oddychamy to dostarczamy im tlenu i nie ma problemu. Takze laseczki, jak mozecie to jak najszybciej an skzołe rodzenia. Polecam 🙂
PS> A przy okazji mozna sobie pogadac z innymi mamami, widzicie jak tu fajnie na forum, a jak tam sa wszystkie obecne i tak mozna np z kolezanka na materacu obok poplotkowac, a to o samopoczuciu, a to o wyprawce. Ekstra, mówie Wam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisała koleżanka wcześniej, koncetruj sie głównie na ćwiczeniach, to naprawde potem pomaga. Ogólnie w takiej szkole jest sympatycznie, szczerze polecam 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny znalazłam internetową szkołę rodzenia,warto obejrzeć,szczególnie jeśli tak jak ja nie idziecie na kurs.

http://www.edziecko.pl/ciaza_i_porod/0,89211.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiesz co Shine ja właśnie niedawno zapisałam się do tzn. zalogowałam na tej stronie i powiem Ci, że no żadna rewelacja ale chociaż mniej więcej opisują co i jak, na razie oglądaliśmy trzy odcinki. Oglądałam jeszcze jedną internetową tamta jest już lepsza bo są normalnie zajęcia na żywo, położne i dużo takich bajerów tylko, że trzeba im przelać coś koło 170 zł a mnie jest trochę szkoda bo niby za co tyle kasy... ale jak ktoś by chciał to podam adres tej strony 🙂 Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Madzior napisał:
Wiesz co Shine ja właśnie niedawno zapisałam się do tzn. zalogowałam na tej stronie i powiem Ci, że no żadna rewelacja ale chociaż mniej więcej opisują co i jak, na razie oglądaliśmy trzy odcinki. Oglądałam jeszcze jedną internetową tamta jest już lepsza bo są normalnie zajęcia na żywo, położne i dużo takich bajerów tylko, że trzeba im przelać coś koło 170 zł a mnie jest trochę szkoda bo niby za co tyle kasy... ale jak ktoś by chciał to podam adres tej strony 🙂 Pozdrawiam.

Wiesz wiadomo,że płatna będzie lepsza ale jeśli nie wybierasz się do żadnej szkoły rodzenia to ta jest niezła 🙂 ja będę rodzić pierwszy raz i choć tak ogólnikowo to dla mnie coś.
Nie widziałam wszystkich odcinków jeszcze,chyba 4 tylko.Zawsze można się czegoś dowiedzieć.
Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...