Skocz do zawartości

USG 4D bądź 3D? Wszystko na ten temat. | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam wszystkie mamusie oraz przyszłe mamusie 😉 Chcialabym się dowiedzieć wszystko na temat tych USG. Tzn które jest lepszee gdzie więcej widać bo w sumie nie wiem za bardzo jaka jest różnica. To takie jakby zdjęcie w Sepii to chyba 4d 😉 kiedy się go robi ponoc 20-24 tc bo potem dziecko jest za duże 😉 jakie macie wrazenie kazda ktora przeszzla lepsze usg od tych normalnych ile taka frajda kosztuje i gdzie mozna sobie takie coś załatwić. Ja jestem teraz w Irlandii ale pochodze z Żor jest to wojewodzctwo śląskie i wlasnie w tym czasie kiedy mozna robic to usg chcialabym je wykonac 😉 ale chyba nie wiem gdzie i jak to zaplanowac. Czekam na wasze rady opiniee 😉 i relacjee 😉 pozdrawiam:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
USG 3d/4d robi się między 24-28 tyg. ciąży kiedy Dzidziuś jest duży, jest ono jak piszesz w kolorze sepii, przy czym 4d to jest 3d (czyli obraz trójwymiarowy) tylko że widać maleństwo jak się rusza. Ja jestem z Gorzowa Wlkp. i u nas koszt takiej przyjemności to średnio 200zł a nagranie ma ok 20-30 minut.
Moim zdaniem warto sobie zafundować taką pamiątkę, można się pochwalić rodzinie i znajomym a i Maleństwo kiedyś będzie mogło się zobaczyć 🙂
a miło jest powrócić do nagrania i zobaczyć w każdej chwili dzieciaczka, tym bardziej jak na filmie ujęte jest jak np. ziewa, robi minki itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeśli jesteś z Żor to moge Ci podpowiedzieć że w Rybniku czyli kawałeczek dosłownie od Żor jest ginekolog nazywa się Jakub Grudzień i on takie USG 3/4D robi, dzwoniłąm do niego kilka dni temu bo chciałam znać cenę tego USG i kosztuje ono 200zł dostajesz płytkę z nagraniem i szczegółowy opis+ zdjęcia a i gdybyś się zdecydowała na tego lekazra to radzę szybko zadzownić bo z tego co się orientuję na takie USG się czeka, może się mylę ale tego USG od ręki Ci żaden lekarz nie zrobi-dodam że ten lekarz to uś wykonuje prywatnie a jak dzowniłam kilka dni temu to wolny termin proponowano mi na 31 lipca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Najlepiej miedzy 20 a 24 tygodniem ciazy, bo maluch pozniej jest coraz wiekszy i nie mozna zobaczyc go w calej okazalosci...
ja wtbralam sie wczoraj w 33tc i 3o minut walczylismy zeby rece z buzki zabrala... 🙂)

Dokladnie 3d, to obraz przestrzenny..zdjecie
a 4d jest to praktycznie to samo tylko w czasie rzeczywistym, maluch sie rusza..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przed chwila skonczylam rozmawiac z pania z LASERMED W KRAKOWIE i powiedziala ze usg 4d+badania genetyczne II trymestru najlepiej zrobic 20-24 tydz. Koszt z nagraniem na plyte DVD - 220 PLN (w innym gabinecie to samo 290 PLN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karola normalnie zazdroszczę Ci mam nadzieje że też będę miała takie piękne wspomnienia i w ogoleee 😉 super
maiha czyli zapisałaś się juz 🙂?? ja w 24tc jade do Polski 😜 na swój ślub i to dopiero październik wiec myślę ze jak teraz zadzwonię i sie umówię będzie suuper 😉
dałabys mi numer do tego lekarza:]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
http://www.l.pl/adres/specjalista-ginekolog-poloznik-cytolog-jakub-grudzien-usg-4d-trojwymiarowe-usg-3d-prywatny-gabinet-ginekologiczny-i-polozniczy.html

na tej stronce masz aktualny telefon do tego lekarza-telefon odbierez bardzo miła pani która ci odpowie na każde pytanie i jeśłi sie zdecydujesz na to USG zapisze cię na jakiś termin, pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
własnie tam zadzwoniłam 🙂 i powiedziala wlasnie ze 200zl koszt takiego badania i dostajemy plytke z bagraniem i jezeli przyniesiemy sobie pendrajwa(nie wiem jak sie pisze ale chyba wszysycy wiedza o co chodzi) to nam dodatkowe zjdecia da 😉 i od razu tez te badania wykonuje 😉 czy wszystko w porzadku tylko ja too dopiero bede chciala wykonac w pazdzierniku wiec mam zadz we wrzesniu jeszcze jest za wczesnie;p hehe i lekarz nie ma grafiku 😉:P jaa juz chce pazdziernik;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niektore z nas boja się czy USG tak naprawde w jakis sposob nie naświetla nam naszego szkraba, nie raz się slyszalo ze dlatego sa planowane tylko 3 usg w ciazy bo to zawsze jakies promieniowanie a wiec ja uważam ze nie. I znalazlam oświadczenie wydane przez American Institute of Ultrasound in Medicine (AIUM):

..."Szerokie kliniczne zastosowanie ultrasonografii w ciągu ostatnich 25 lat nie wykazało ubocznych działań ultradźwięków w dawkach stosowanych w diagnostyce.
Kliniczne badania, które są najbardziej miarodajnym sprawdzianem w ocenie ubocznego działania ultradźwięków nie wykazały wpływu na wagę urodzeniową noworodków.
Inne badania epidemiologiczne nie wykazały jakiegokolwiek związku przyczynowego pomiędzy diagnostyką ultrasonograficzną i wadami płodów"... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pewnie, ja też jestem za. Dzięki badaniu USG 3D/4D lekarz wykrył nieprawidłowości, ktorych mój gin nie zauważyl 4 dni wcześniej. Gdyby nie to, że chcialam mieć pamiątke w postaci filmiku z USG, mogloby sie to skończyc nieciekawie. Na szczęście natychmiast zostałam skierowana do szpitala na patologie ciąży i teraz jestem pod stałą opieką. Warto zrobić sobie USG 3D/4D na dobrym sprzęcie, gdzie wykwalifikowany lekarz, może zauważyć wady i ewentualne problemy. 200 zl to niewielka cena za pewność, że z maleństwem jest wszystko w porządku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...