Skocz do zawartości

Bunt dwólatka - jak przeżyć ?! | Forum dla mam


Bagira

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Mój synek właśnie wszedł w okres tzw bunt dwulatka. Nauczył się wychodzić z łóżeczka i koniec nie tylko z drzemkami ale i chodzeniem spac o 21. Od 9 rano do 24 chodzi i krzyczy. Na wszystko nie, zlości się i krzyczy co gorsze córka zaczęła ząbkować więc jesteśmy naprawdę na granicy wytrzymałości. Znacie może sposób jak to przetrwać i nie oszaleć a przy okazji pomóc dziecku ? Jak długo to trwało u Waszych dzieci ?
Pomocy !!!
Ps. Mialo być oczywiście dwulatka a nie dwólatka ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj w klubie 😜
Chyba wcześniej teraz dzieci wchodza w ta fazę ,bo u mnie sie zaczyna...dodatkowo gryzie,szczypi,wymusza wszystko krzykiem i rzucaniem się na ziemie,na rączki chce byz brany cały czas....
Powiem Ci z doświadczenia,bo mam juz 13 letniego syna,ze musisz to jakoś przetrwac...tylko,ze u Ciebie jest jeszcze maleństwo,wiec pewnie trudno Ci teraz 😮....
Ignoruj jego zachowani....odwracaj sie do niego tyłem jak świruje i krzyczy i powiedz krótko...JAK SIE NIE USPOKOISZ TO NIE BĘDĘ Z TOBA ROZMAWIAĆ.....mozesz nawet wyjść z pokoju żeby Mały wiedział,ze z takim zachowaniem nie jest w centrum uwagi i nie tolerujesz tego......Mozęsz już chyba wprowadzić tablicę z naklejkami....uśmiechnięta.buzka za grzeczna zabawę,pochmurna za złe zachowanie....Synek moze sam je przyklejac.....Musisz mu teraz poświecić wiele uwagi żeby nie czuł sie osamotniony,bo to trudny okres również dla niego....A jeśli chodzi o spanie to myśle ,ze powinnaś go na nowo nauczyć zasypiać....tzn.rytuały,wyciszanie itd....
Będzie dobrze....
Powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Widzisz u mnie jest sytuacja niestety trudniejsza. Syn za nami nie chodzi po domu tylko własnie zwiewa. Ma nas zdecydowanie gdzieś. Nie chce żadnych zabaw, sam woli się "bawić" np odkęcając kórki od gazu... Drazni psa a ten jak zaatakuje to bedzie po dziecku, niszczy wszystko co złapie, wrzeszczy na pkrągło. Zadne barierki zabezpieczające nie pomagaja bo je z łatwością pokonuje, drzwi otwiera raz dwa. Tu nie chodzi tylko o to ze czegos chce a my nie dajemy tylko o to ze moze zrobic sobie i nam przy okazji krzywdę. Dzisiaj się polał płynek do mycia szyb, diabli wiedza jak do dopadł, potem otworzył gaz i sobie poszedł, dobrze ze akurat zeszłam na dół. Ze spaniem tez jazda, wyłazi z łóżeczka i nie spi do 1 czy drugiej i nie ma sil zeby usnął. Od małego zasypial sam, bez zadnych cerygieli, kładłam i do widzenia on sie zajmował sobą sam. Właczał projektorek, gadał z misiami a teraz koszmar. Nie uznaję metod typu noszenia na rękach, czy trzymanie za rączkę i czekaniem kiedy zaśnie bo to moze trwac godzinami a ja na to czasu nie mam z resztą nie widą takiej potrzeby. Najgorsze ze jednocześnie z synem, córka zaczęła zabkować a ze smoka nie akceptuje to wisi non stop na piersi. od mniej więcej 12w nocy do 3 płacze w niebogłosy więc idzie oszaleć. Chyba zacznę brać relanium zeby jakoś to przetrwać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o kurcze no to faktycznie nie ciekawie masz 😮....ale trafiła Ci sie parka zdrowa śliczna i odchowasz za jednym zamachem tak więc są jakieś tego plusy 😜....A nie możesz sobie nająć choc kilka godzin w tygodniu niani zeby Ci pomogła?......Dbaj o siebie żebyś teraz w jakąś depreche nie wpadła,bo ja sobie z jednym Oliśkiem ledwie radę daję,a tu widzę diabelska dwójeczka 😁.....No kurcze musisz jakoś przetrwac......Naucz go zasypiać od nowa...odkładaj po 100 razy do łóżeczka....Ja odkryłam ostatnio frby do malowania paluchami i kredki i mały cos tam pobazgra...poza tym piasek ...dzievi uwielbiaja piasek,wode i błoto 😁...ale do tego Cie już akurat nie namawiam...no i ksiazeczki,a ostatnio spinacze.....zapinam mu na nos,uszy ,paluszki i ma zabawę....no i na parapecia siedzi non stop ,sam wyłazi i stoi,a ja przy nim...już k....mozna dostac...Przed chwila myłam go w łazience i postawiłam na kiblu...odwróciłam się na sekunde po paste,a ten spadł i wyladował głową w koszu na śmieci...nos i czoło obdarte 🤨....Mąż zaraz z pracy wraca i znowu będzie,ze go nie pilnuje,a ja caly dzień za nim latam...nawet do kibla ze mną chodzi 🥴....
Ah My to mamy prze........Ale kiedys w końcu odchowamy tych czortów 😜...Jak nie My to kto? 😁
Powodzonka i buziaki la Dzieciaczków
😘 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No mojego własnie pies ze schodów zrzucił bo tak go maz pilnuje. To mnie wnerwia najbardziej ze siedzi w domu bo w domu robi a tylka szkoda ruszyc zeby sie dzieckiem zajac Ostatnio zamknął syna na ogrodzie z psem !!! Dosc mam słuchania ze nic mu nie bedzie . Ogłoszenie juz dałam jakis czas temu ze szukam niani. Dla siebie mam relax bo mam 4godziny basenu w tygodniu więc wyłodowuje agresje i napięcie bo inaczej bym chyba dom rozniosła. Moze faktycznie jakis syrop na nerwy zacznę mu dawać zeby sie uspokoił troche.
Książeczki mój niczy w mig, nie lubi siedziec i słuchac więc czytanie odpada. Piasek by zjadł bo nawet kotu z kuwety wyjadał trociny. Niestety, ja mam wybitnie trudny przepadek. Moja teściowa ma 5 dzieci, mąż najstarszy , to jak byłam w ciąży to mi powiedziała ze jak syn wda się w ojca to mi współczuje a synus kopia tatus 😠 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No no z psami to nie wiadomo...Sama mam 2 pitbulle,ale siedza w kojcu i mimo,ze znam ich od dziecka,znam rodowód to i tak nie pozwolę Dziecka narażać.......Dla pocieszenia powiem Ci,ze ja mam 2 Synów i obydwaj cały Tatus.......Moze Twoja córcia choć na Ciebie sie poda? 😁......Ja sie właśnie tez zastanawiam czy ni wziać jakiejs dziewczyny choć na kilka godzin w tygodniu zeby mieć dla siebie choć kilka godzin....Ja to nigdzie nie byłam od porodu ? 🥴...w sensie imprezy czy nawet do kolezanki,bo nie chce sie denerwowac...zaraz by dzwonił,ze dziecko sie obudziło i nie chce spac,a on go nie uśpi,bo nie spi z nami odkad Mały skończył 4 miesiące 😁...poszedł se obok do starszego Syna 😁....ale to akurat dobrze,bo chrapie tak w nocy,ze spac nie mozna 😁
Bagira ,a moze zapisz go do przedszkola? 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam akitę, szczeniak jeszcze 11mc a juz 35 kilo wazy wiec jest spora i baaardzo silna. Kocham psy ale jesli chodzi o dzieci to zadnemu nie ufam na 100%
Na imprezyie byłam ostatni raz jak Max miał 4 mc... Dobrze ze mam basen.
Do przedszkola niestety dopiero za rok moze isc tutaj od 3 lat dopiero wcześniej jest prywatne ale za 70funtów dziennie nikomu się nie chce dziecko dawać. Zeby była pomoc w postaci mamy/babci ale niestety 😞 Ciężko jest nie powiem 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bagira moja siostra mieszka w Londynie i jej Jamie ma teraz 3 latka i chodzi do przedszkola i do polskiej szkoły sobotniej,bo Mały słabo po Polsku mówi w zwiazku z tym,ze jego ojciec jest Angolem,ale wcześniej chodził na kilka godzin nią do takiego niby przedszkola gdzie dzieci sie bawia,maja jakiś poczęstunek itd i za to się płaciło malutko,ale nie pamiętam ile.....Nie ma u Was czegoś takiego?
Ja też kocham psy i w ogóle zwierzęta....Strasznie rycze jak w gazetach albo Tv są jakies reportaze o znęcaniu sie nad zwierzętami 😞.....Nawet krzywdzone dzieci mnie tak nie wzruszają ☺️....bo im zawsze ktos pomoze....no i uczestniczę w róznych akcjach....Kilka miesięcy temu prosiłam znajomych o wpłacanie pieniedzy na takiego pieska biednego Moona...oślepł,stracił całą siersć i był w stanie agonalnym...zostawil;i go i wyjechali sobie i potrzebne było leczenie....TERAZ MA JUZ NOWY DOM!!!! 🙂....A ostatnio w gazecie wyczytałam,ze potrzeba 4 tys zeby uratowac przed żeznia 2 klacze 😞....wpłacam,a co!!! 🙂
Sory,ze pisze tutaj o tym ,ale ja jestem rypnieta na punkcie zwierzat...sama mam 2 psy,kota,świnkę morską i do niedawna papuge...ale tydzien temu nam zdechła...Teraz mi sie marzy tchórzofretka 😮....Powinnam zostac weterynarzem zamiast pedagogiem 😁
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj w klubie szalonych zwierzomanek 🤪 Tez mam psa, kota świnke morska i 5 akwariów 🤪 Bardzo długo mówiłam ze wole zwierzaki od dzieci az w koncu mąz przekonał że warto zostań nie tylko psią ale i dzieciowa mamą 🙂 Trafia mnie jak słysze pytania , czemu się nie pozbędę kota czy psa bo w koncu sa dzieci !!!
Zajrzyj do nojego tematu : ''Mamusie z pasja'' tam głównie piszemy o akwarystyce ale o zwierzakach pogadam jak najbardziej bo to moja wielka milośc i pasja. Co do koni to 16 lat trenowałam jeździectwo 🙂
Ten link z pieskiem jest straszny. jak ludzie tak moga znęcać się nad zwierzakami ?! Niech odda ale zagłodzić. Zabiłabym takiego gnoja własnymi rękoma !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki za zaproszenie 😉....zajrzę tam do Was.....
A jeśli chodzi o oddawanie zwierząt to ja ciągle słyszę ....JAK TY MOZESZ TAKIE GROZNE PSY TRZYMAĆ?.....A ja mam pitbulle tylko dlatego,ze sama mam mocny 😉 charakter i dlatego potrzebowałam psa,który mi dorówna 😉...a ze trafił sie drugi 😜.....Ja mam o tyle dobrze,ze mam duze podwórki i teraz wybudowalismy im dwa olbrzymie kojce....osobne także mają jak w raju 😉
Oki juz nie piszę o tych psach,bo tematem wątku jest....BUNT DWULATKA ☺️....a nie O PSACH I INNYCH CZWORONOGACH
😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To ponownie witaj w klubie, Akita to najtrudniejszy pies do ułożenia 😉 Mówi się nawet ze szkolenie akit to marnowanie czasu bo wilka się nie da wyszkolić 😜 Uparta jest ale daleko jej do mojego uporu 😁 Nie wyobrażam sobie takiego psa w niedoświadczonych i miękkich rękach. Nasza lata po ogrodzie ale spi i ogólnie mieszka w domu, akit nie wolno trzymać poza domem bo fiksują. Do mnie przyjezdza koleżanka ze swoimi psami , ma pitbulla i stafika to tez mówi ze nie raz ze swoim bullem na glowe dostaje takie to uparte 😁 Masz fotki psiaków ?
A wracając do tematu 😁 Syn jakby się troszke uspokoil, własnie ma drzęmkę więc znowu będzie szał ciał do 1 w nocy. Dobrze ze zdążyłam akwarium zrestartować 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Piękny psiak...faktycznie jak wilk....A ma jakies cechy dzikiego psa czy raczej te geny już wyginęły?
No i akwarium prze cudo....naprawde ,aż mi dech zaparło....Pewnie duzo pracy kosztuje utrzymanie go w takiej postaci?
Mieliśmy kiedyś akwarium 150l....Męża zachcianka....ale nie takie kolorowe...tam były same pyszczaki czy jakoś tak,piranie,sumy ,cytrynówki i inne takie tam.....raczej drapieżniki 😜
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Piękny psiak...faktycznie jak wilk....A ma jakies cechy dzikiego psa czy raczej te geny już wyginęły?
No i akwarium prze cudo....naprawde ,aż mi dech zaparło....Pewnie duzo pracy kosztuje utrzymanie go w takiej postaci?
Mieliśmy kiedyś akwarium 150l....Męża zachcianka....ale nie takie kolorowe...tam były same pyszczaki czy jakoś tak,piranie,sumy ,cytrynówki i inne takie tam.....raczej drapieżniki 😜
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj , powiem Ci ze w Nikicie sporo cech wilczych. Jest bardzo niezależna, uparta, broni swojego stada ale jest tez podporządkowana przewodnikowi. Wiesz, ja sie z nią nie cackam, postępuję jak wilk w watasze, zrobi zle będzie miała przetrzepaną skórę i dobre o tym wie. Nie ma się zlituj bo tak domonujące psy potrafią byc grozne jeśli wyczują że rządzę.
Co do akwarium. To jedno z 5 w kuchni mam jeszcze 4 🙂 Utrzymanie kosztuje niestety ale to moja pasja więc nie szkoda ani grosza na to 🙂 Tylko nie raz czasu brak niestety 😞 Męża moje akwaria czy zwierzaki nie interesują więc wszystko robię w 100% sama. Lubię to i to najważniejsze.
Ok, zaraz moderator mojego forum przyjedzie omówić sprawy to muszę leciec i małą przebrac bo sie uswienila.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lata później...
  • 4 tygodnie później...
  • Mamusia
Przede wszystkim nie możesz odpuszczać. Myślę, że powinnaś uzbroić się w dużą dawkę cierpliwości. Nie możesz dopuścić do tego, że Twój dwulatek będzie rządził, bo się do tego przyzwyczai i będzie myślał, że to normalne. Im więcej historii włączy tym lepszy efekt osiągnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...