Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

  • Mamusia
heeeeh nie moze przekraczas 504zl na osobe ;/ ;/ 😮

Ktos przekracza o 1zl i co wtedy? to jest smieszne! w Irlandii rodziny zyja z rodzinnego, porobia sobie 5-6dzieci i na nic im nie brakuje! Ale teraz maja im to zmienic bo gospodarka podupada bo nikt nie pracuje tylko wszyscy z dzieci zyja.

504 zl... to jest smieszne !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mittka nas bylo w domu 5 i tylko moj tata pracowal bo mama stracila prace , a i tak nie dostawalismy tego rodzinnego czy czegos! a wszystko dlatego ,ze do zarobkow rodziny wliczono... ? Nawet stypendium naukowe mojej siostry i stypendium socjalne ktore dostawala! a to,ze ona sie dobrze uczyla na studioach i za to dostawala pieniadze to wychodzi na to ,ze to zle! co za chore prawo...

No wlasnie, wychodzi na to ,ze moj kochany zarabia za duzo :/ a ja dostaje 100zl mies. dziwne to prawo jak nie wiem...wychodzi na to,ze z jego pensji bysmy mogli utrzymac 5-6 osobowa rodzine! WOW! hahaha. smieszne to...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale to podstawowe becikowe fredka dostaniesz, to dodatkowe jest dla rodzin w bardzo cięzkiej sytuacji tylko , tak to zrozumiałam, a są tacy ludzie. Ale jeśli nie jesteś mężatką, czyli samotną matką to też chyba możesz coś dostać, nie wiem tylko czy wtedy nie liczą się zarobki twoich rodzców jako wspolne gospodarstwo domowe, musiałabyś się dowiedziec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mittka i wszystkie zaineresowane mamusie - z tym zasiłkiem to jest tak, że można sobie samemu onbliczyć czy wychodzi te pier##$^%$%&%$#ne 504 zł czy nie:

Z PITa z ostatniego roku bierze się kwotę dochodu z całego roku, od tego sie odejmuje składki na ubezpieczenie zdrowotne, społeczne. Pozostałą kwotę się dzieli przez 12 i tak powstaje kwota miesięczna. Dzieli się przez członków rodziny i powstaje np. 570 i dupa! 🙂 Nie wiem tylko czy maleństwo się też już wlicza jako członka rodziny czy nie. No i nie wiem czy to jest z obu pitów czy tylko z współmałzonka. Trzeba naprawde tynk skrobać ze ścian, żeby dali te zapchlone 400 zł zasiłku!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie tym interesowałam ze względu na urlop wychowawczy, który jest bezplatny rzecz jasna i wtedy można skorzystac z takiego zasiłku. Nazywany jest powszechnie wychowawczym. Szczerze mówiąc to nie mam pojęcia co nam przysługuje a co nie. Trzeba się pointeresować trochę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zgryz tylko ,ze ja bede brac slub. ale wlasciwie to juz po urodzeniu sie malenstwa i to pol roku pozniej!
Wiec slyszalam faktycznie o tej zapomodze dla samotnych matek.
I chyba to dostane, bo jako osoba pelnoletnia nie jestem juz na utrzymaniu rodzicow wedlug tych wszystkich poslow itd. Kolezanka nie miala skonczone 18lat gdy urodzila i nie dostala tego.

Dobrze,ze mi o tym przypomnialas! 🙂 Musze sie popytac kogos w tym obcykanego jak to jest.

Akompf a jesli moj facet nie pracowal to co wtedy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
haha wróć mądra baba dorwała pita i nie zobaczyła że był z 2003 roku 🤪 znalazłam z poprzedniego i kwota jest hmm dwa razy wyższa i chyba musze do niej dodać dochód z zagranicy?? Więc nawet nie bawie się w liczenie bo przekroczy na bank 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
noo kobitki widze bardzo interesujący temat 😲 przeczytałam wszzystko ale wypowiadac na temat prawa itp w polsce to nie mam ochoty sie wogóle wypowiadac 😞

zaczynam się pakowac:P nienawidzę tego ale cóż ciesze sie wyjazdem więc przeżyje 😉
może jeszcze dzis tu "zajrze" kobitki ale jak będe w polsce na urlopie to raczej za dużo przed kompem siedziec nie będe 😎
we wtorek ide na usg w polsce to może się dowiem płec 🙃 jak coś to Wam napisze 😉
trzymac sie Mamuśki i nie zapomniec o "Dzidzi::P :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale tu dzisiaj żywa dyskusja 🙂 Nie chce mi się wypowiadać na temat polskiego prawa bo nie ma sensu. To wszystko jest żałosne.
Mi coś chyba hormony buzują bo raz aż tryskam szczęściem, a za chwilą chodzę wściekła jak osa. No, ale wszyscy muszą mi wybaczyć ze względu na mój stan hehe 🙂
dzidzia miłego urlopu!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...