Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
No właśnie, Skórka, najlepsze życzenia dla Twojego maleństwa w dniu pierwszych imieninek!
Gosia, ja tak bardzo bym już chciała, naprawdę, po prostu mam takie marzenie żeby już było po wszystkim i każdego dnia wyszukuje symptomów porodu u siebie... Może to głupie ale ja tak pragnęłam i pragnę dziecka że po prostu każdy kolejny dzień bez niego jest udręką... Na szczęście zaczęły mi się jakieś tam sporadyczne skurcze więc... Bliżej niż dalej ale ciągle daleko...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

Witajcie Grudnióweczki! melduję się posłusznie 2 w 1 niestety 😞
W piątek ledwo chodziłam i już miałam nadzieję że coraz bliżej, ale w sobotę już przeszły wszystkie bóle 😞 ten mój synuś lubi robić psikusy! a już tak bym chciała mieć przy sobie 😞 najgorsze jest to czekanie, bo nie wiem czego mam się spodziewać! strachu nie mam bo nie wiem jak to jest rodzić, to jest pierwsze dziecko więc zero doświadczenia i może lepiej 🙂 pozdrawiam mamuśki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już wróciłam i nadal w całości:laugh: :laugh: :laugh:

tak sobie myślę, że dziewczyny, które już urodziły w ogóle nie zaglądają na forum, a szkoda, chociaż raz dziennie mogłyby napisać co u nich i maluszków 😞

Aga84 to chyba tuż, tuż czego Ci życzę z całego serca:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeju...nie wiem sama co mam zabrać ze sobą do szpitala 😮
Cały czas mi się wydaje, że chyba za dużo rzeczy pakuję...
Dziewczynki, doradźcie mi..błagam:P

Oto co pakuję:
-2 duże ręczniki+1 mniejszy
-2 koszule rozpinane z przodu
-pantofle+klapki pod prysznic
-szlafrok
-duuuuże podpaski(na razie jedna paczka)
-wkładki laktacyjne
-majtki jednorazowe poporodowe(5szt.)
-skarpetki
-biustonosz do karmienia
-kosmetyki(żel, szmpon, płyn do hig.intymnej, pasta do zębów, maść na sutki)

A dla córeczki z tego co wiem, to nie muszę nic zabierać, bo szpital jest we wszystko zaopatrzony, ale zabieram ze sobą pieluchy tetrowe i chusteczki nawilżające, najwyżej jakby coś trzeba było to mama mi dowiezie, tak samo jak mi dowiezie ubranka na wypis ze szpitala.

Wpadam w panikę 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Majtki najlepiej nie fizelinowe, a siateczkowe można ich użyć kilka razy, bo można je wyprać i szybko schną, nie uwierają i są bardzo wygodne... Wkłady poporodowe zapewnia szpital, choć zorientuj się jak to z tym jest - tego schodzi bardzo dużo. Kup paczkę zwykłych podpasek bella oraz wkłady poporodowe jeśli szpital nie zapewnia. Wodę mineralną najlepiej z litr na dobę licz. Przy karmieniu i pobudzeniu laktacji każą jej sporo pić. Pieluchy dla maleństwa też trzeba mieć - chyba że szpital zapewnia, u nas nie bardzo zapewniał. Sztućce i kubek weź.

To rady od rodzącego tatusia Basi i mamusi Basi;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki MężuAkompf 🙂 i dzięki Kajtucha 🙂 na pewno skorzystam 🙂 Zwłaszcza jeśli chodzi o sztućce i kubek 🙂 Nie ma to jak swoje:P
Z tego co się orientuję to dla Dzidzi szpital wszystko zapewnia, w razie "W" mama będzie w zasięgu ręki to mi dokupi jeśli będzie coś trzeba 🙂

Nooo i wodęęęęę! O tym bym zapomniała na śmierć! Dzięki jeszcze raz 🙂 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja biorę jeszcze szare mydło do podmywania i ręczniki papierowe, mam też zapakowane środki przeciwbólowe, żeby się piguł nie prosić i pyralginę w czopkach działa przeciwbólowo i na wypróżnienie, mam tez gorzka czekoladę, jakbym rodziła cały dzień to doda mi energii:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej lasencje 🙂

Ja tak z doskoku bo mam gości 🙂

Ja też jutro do szpitala i właśnie przypomnieliście mi o wodzie do picia 🙂 A tak poza tym raczej mam wszystko :P
W razie czego to mi Tomek przywiezie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wasmamusie i brzuchatki. Ja buedawno wstalam z lozka i zjadlam mega sniadanie nie wiem co sie ze mna stalo spie jak niedzwiedz jem jak slon:laugh: :laugh: :laugh:
Jestem w trakcie zaleglosci a ze mam krotka pamiec to musze juz odpisywac bo pozniej zapomne...

Emmax Ty sie nie bierz za zadne mycia okien bo szybciej urodzisz zatrudnij meza do tego obowiazku:P

Agnieszko czekamy na wiesci miejmy nadzieje ze juz urodzisz... Bedziemy miec mikolajkowego bobaska dzis 😉 😉 😉

Ok czytam reszte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skorka sliczny ten Twoj skarbeczek.. Buziaki i zyczonka dla niego z okazji imieninek 😘 😘 😘

Kajtucha ja tak samo jak Ty....tez bym juz chciala miec wszystko za soba i tulic moje malenstwo bo koncowki ciazy sa meczace ale coz pozostalo nam czekac i powiem ze ja tez szukam w sobie jakis wskazowek ze to juz TO 😘 ale to jeszcze nie to...chiciaz torbe juz mam spakowana (nareszcie bo nie moglam sie za to zabrac)...
Ok jeszcze mi zostalo kilka stron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny!!

Anja i Aga skoro biegunka to mozliwe, ze organizm szykuje sie do porodu 😉 oczyszcza sie 🙂

Skorka gratuluje!! sliczne malenstwo 🙂

Karolciaaaa u mnie pewnie gdyby mnie w ciagu dnia zlapaloo to tez sasiedzi by mysleli ze na wakacje jade 😉

Kajtucha niech dzidzius siedzi w brzuszku jak najdluzej 🙂

u mnie dobrze,ze niunia wczesniej wyszla bo wody mialam zielone, lozysko stare... ale mogla chociaz 2-3 dni posiedziec zeby dobic do 2500g .

Edyta ja tez mialam pierwszy porod i tez nie bylam zestresowana 🙂 podeszlam do sprawy na spokojnie 🙂 i bardzo dobrze, chociaz z bolu troche tracilam swiadomosc i krecilo mi sie w glowie...

Emmax pewnie poprostu dziewczyny nie maja czasu 🙂 ja wchodze tak na chwile jak mala spi a mi sie nudzi :P

Karolciaaaa nie zapomnij DOKUMENTACH ! i o wodzie mineralnej. Ja zapomnialam i strasznie chcialo mi sie pic :/ ahaaaa i pomadke ochronna do ust polecam do strasznie pekaja. i sztucce i kubek.

Emmax w szpitalu dadza Ci czopki glicerynowe , dzialaja :P


tak jak akompf polecam nie brac czekolady bo jesli bedziesz karmic cycolem to malenstwo pozniej moze byc uczulone na kakao z tego co wiem.

A jesli chodzi o porod to ja juz w niedziele w poludnie jak sprzatalam i moj Marcin mowi do mnie "zostaw sobie na jutro" a ja mowie, "nie bo jutro juz mnie tutaj nie bedzie" a on "dlaczego" a ja mowie,ze pojde rodzic to nie wierzyl ale jak juz mialam silne bole to chyba uwierzyl ,ze bede rodzic 😁 tylko ,ze moj caly porod ktory licze odkad zaczelam miec regularne skurcze trwal 5 godzin. A sam porod wlasciwy AZ 5 min hehe 😉

pozdrawiam was 🙂

i zdj mojej Wiki bo nie wiem,czy wstawilam? [img size=457]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/2-57c27a9deefd2d0c8cd853d29b48e696.JPG" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No z tego co piszecie, to jeszcze muszę trochę rzeczy popakować, bo na pewno się bardzo przydadzą 🙂
Ale tak myślę, że jeszcze mnie nie zostawią w szpitalu jutro, w razie czego, to dam Wam znać 🙂 Jak coś to mam numer do kajtuchy 🙂

Ale jutro kolej jest na Agnieszkę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolcia ja biore 2 male reczniki bo tu trzymaja tylko 6h i odsylaja do domu
Pamietaj zeby zabrac ze soba szczotke i gumke do wlosow..Drobna rzecz ale z tego co slyszalam to bardzo pomocna bo wlosy przeszkadzaja i wode
tak mniej wiecej wyglada lista rzeczy potrzebna w Anglii

*2 male reczniki
*podpaski
*majtolki poporodowe (jednorazowe) przepuszczaja powietrze i czujemy sie przewiewnie
*woda
*klapki
*pizama poporodowa
*koszula do porodu jesli nie chce sie uzywac tych szpitalnych
*luzne ciuchy na wyjscie
*husteczki jednorazowe
*pomadka
*szczotka do wlosow
*gumka do wlosow
*maszynka do golenia jesli nie zdazylysmy sie przygotowac wczesniej
*stanik do karmienia
*mydlo lub plyn do h.intymnej
*szlafrok
*cos do jedzenia
*ulubiona plyta CD (prawdopodobnie dziala uspakajaco)
*olejek do masazu (rozluznia kosci, uspakaja)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ach i tu jeszcze przydaje sie odciagacz do pokarmu bo twierdza ze po kazdym karmieniu trzba odciagnac reszte pokarmu( podobno lepiej sie pozniej karmi)

Fredeczka sliczniusia ta Twoja Wikusia 😘 😘 😘 😘


No to juz nadrobilam wszystkie zaleglosci. A co tu taka cisza ??? Rodzicie???
Ciekawe kiedy pannanikit i wiolka sie pojawia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...