Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

  • Mamusia
Dzięki Dziewczynki 🙂

Dokumenty to mam na wierzchu, także muszę je tylko do torebki zapakować 😁

Fredeczka śliczna ta Twoja Wiki 🙂 I słodziutko wygląda jak płacze 🙂 też bym chciała mieć taki szybki poród jak Ty:0 No i przedewszystkim cciałabym bardzo mieć poród SN 😞

Julia nie wiem czy dobrze zrozumiałam...chcesz powiedzieć, że po porodzie trzymają Was w szpitalu zaledwie 6 godzin 😲 😲 😲 ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja wzielam laktator i pani polozna powiedziala,ze nie potrzebnie bo na poczatku jest dosyc malo pokarmu a jesli sie odciaga to jest pozniej taaaaaaki nawal,ze szkoda gadac. Aha! i polecam jeszcze BEZZAPACHOWY antyperspirant ( ja bylam ciagle cala spocona bo bylo mi goraco) i takie chusteczki jak do pupy to do twarzy dla siebie,zeby mozna bylo sie szybko odswiezyc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agusia_w najgorsze jest takie czekanie, im bliżej termin, tym bardziej jesteśmy niecierpliwe 🤢 Ja też chcę już! Chciałabym już jutro 😁
Kurcze, tak bym chciała Święta spędzić już razem z córeczką w domku 🙂 mam nadzieję, że nie przyjdzie mi w Święta siedzieć w szpitalu 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fredeczkaa no ja tez slyszlam ze pozniej jest nawal pokarmu jak sie odciaga ale mi mowily polozne ze to bardzo dobrze bo jak sie nie odciaga to mozna dostac zakazenia czy cos tam ale wszedzie twierdza inaczej wiec wszystko przed nami 😉 :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Julia_87 to dziwne tam są zwyczaje...moim zdaniem i mama i Dzidziuś powinni zostać pod opieką przynajmniej przez 48 godz. w razie jakichkolwiek komplikacji 🤢

fredeczkaa ja jeszcze nawet nie kupiłam laktatora 🤔
Myślę, że tak jak piszesz, w szpitalu nie będzie potrzebny...nawał pokarmu jest dopiero w 4 dobie...wiecie co Dziewczynki, ja tylko mam nadzieję, że będę dała radę karmić nawet po cc...boję się, że sobie nie poradzę 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolciaa a ja sie nawet ciesze ze tak szybko wypuszczaja..Oczywiscie mozesz poprosic o pozostanie przez najwyzej 24h ale nie 48 bo zaraz po porodzie jak jedziemy do domu to za kilkanascie godzin pojawia sie polozna, tu twierdza ze jak z maluszkiem jest wszystko wporzadku to nie ma po co nas trzymac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MężuAkompf właśnie taki mam na oku:P z tego co się orientowałam to około 200zł kosztuje 🙂 też tak myślę, że w szpitalu powinni mieć laktator w razie potrzeby 🙂

Julia_87 Najeważniejsze, żeby i Maluszki i mamusie czuły się dobrze, i żeby nie wynikały żadne komlikacje 🙂 W domku najlepiej dochodzi się do siebie 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja tamsie ciesze,ze bylamw szpitalu bo polozne pomagaly przy dzieciatku, pomagaly podac cyca jak mala nie mogla zlapac i pokazywaly jak to robic, pokazywaly jak kapac itd.

np moja mala w pierwszej dobie zrobila 12 kupek w pozniej przez cala dobe nic i strasznie plakala itd to pomogly jej sie wyproznic i wogole...

A jesli chodzi o to zakazenie to najczesciej wystepuje ono wlasnie jak sie pokarm odciaga i pozniej jest nawal pokarmu i np jak dzieciatko spi to trzeba znowu odciagac i tak sie zwieksza i zwieksza ta laktacje. Oczywiscie mozna obudzic kruszynke ale moja nie chce ciagnac jak sie ja obudzi, pociagnie 2 razy i moment spi.
Aha i jakbyscie nie mialy masci do sutkow to jak mleko wam pocieknie to sobie mlekiem posmarujcie albo troche wycisniejscie i posmarujcie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a z tym dochodzeniem do siebie to powiem wam jedno, choleeeernie ciezko wstaje sie z tych szpitalnych lozek po porodzie 😠 powinni miec jakies normalne te lozka a nie taki miekkie i wogole... :/

ja mam laktator akuku i jeszcze nie musialam uzywac ale za chwile wyprobuje, bo jutro jedziemy zarejestrowac mala i wrazie jakby dluuugo zeszlo to zeb miala co jesc bo zostaje z babcia w domu 🙂 ( okres grypy itd wiec nie chce ryzykowac pozatym jeszcze troche za wczesnie zeby na taka wyprawe ja zabierac a w urzedzie pewnie pelno ludzi bedzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fredeczkaa ja to w ogole nie jestem zadowolona z odciagania mleka tylko ze wzgledu ze mam bardzo wrazliwe sutki i jak mi polozna kazala je masowac zeby pozniej nie bolaly to mnie nerwica brala bo zaczynaly jeszcze bardziej bolec., nie wiem jak ja sobie poradze z karmieniem i jeszcze z tym odciaganie, jak sie nazywa ten krem na bolace sutki???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaaa i nie zapomnijcie o wkladkach laktacyjnych jesli chcecie stosowac te kremy. Chociaz np w szpitalu wogole stanika nie uzywalam :P chodzilam bez :P

a koszule nie wiem po co bralam. Polozne same mowily,ze szkoda swoich koszul bo sie bardzo brudza i czesto zostaja plamy po krwi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiecie co, ja osobiście kupiłam maść bepanthen-kuzynka mi poleciła, i też zabieram ze soba do szpitala 😉

fredeczka...w razie czego, to mam pomoc w domku, bo moja ciotka kiedyś była położną:laugh: także na pewno mi pomoże 🙂

Dziewczynki, ja idę dalej pakować torby do szpitala.
Będę spowrotem wieczorem 🙂

Dzięki za rady 🙂 Buziaki Kochane 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...