Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Anja, moja też non stop chce jeść...i też ją dokarmiam butlą. Raz dziennie daje jej 90 ml z witaminami. Poza tym w ciągu dnia daje jej zagęszczacz mleka coby się Madzi tak nie ulewało.

Co prawda siostra laktacyjna powiedziała że nie ma "mniej treściwego, złego mleka". I żebym po prostu karmiła małą na żądanie.

Podobnie, jej mało i nieregularnie. Bywa iż śniadanie jem dopiero o 16.00-17.00.

Muszę zacząć brać witaminy skoro nie udaje się z jedzeniem...wrrrrrrrrr.

Jutro idziemy na pierwszy spacerek.

Zapisałyście już Wasze pociechy na USG bioderek i na szczepienia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

Witajcie

Marzy mi się spokojny sen...:laugh:
Moja Lenka dziś w nocy dała mi popalic. Budziła się co 2 godziny, cały czas dydała sobie cyca...a ja na pół przytomna 😞 ona teraz sobie smacznie śpi a ja przyszłam zjeść śniadanko bo zgłodniałam.

Persy ja Lenkę zapisałam na bioderka na 12 lutego prywatnie - 50 zł bo ze skierowaniem to bym musiała czekać do kwietnia 😠
A co do szczepień to moja połozna ma mnie poinformować kiedy co i jak..

Wiolka mojej córci potówki wyskoczyły na bródce...wczoraj pierwszy raz jej nie wykompałam, spała jak suseł, obudziła się przed 22.00 dopiero i obmyłam ją tylko wacikami maczanymi w ciepłej wodzie.

AgaK super zdjęcie Bartus ma 🙂 Te nasze dzieciaczki robią czadowe minki 🙂
A tak a propo głowy to jak tam Twoje boleści? Mineły troszkę?

A ja od dziś zaczynam podawać wit D.

Uciekam do wanny póki moja terrorystka śpi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Dziewczynki 🙂

Teraz czekamy na wieści od Kajtuchy 🙂 Wczoraj pisała mi, że mają jej skurcze dzisiaj wywołać 🙂 🤪

U mnie kolejna nocka nieprzespana... Moja Sandra chyba zacznie prowadzić nocny tryb życia... W dzień potrafi od razu po cycu zasnąć i spać ze 3 i pół godzinki jak aniołek, a w nocy wstaje co dwie godzinki, przy cycu siedzi 40 min, po czym usypia, daję ją do odbicia, ona się rozbudza, znowu ją do cyca przystawiam bo się o niego upomina i tak ze dwie godzinki non stop to samo... Ufff 😞
Gdzieś czytałam , że pod koniec 2 miesiąca dzieciaczki mogą przesypiać dłużej w nocy, i mam nadzieję, że i Sandra zacznie 🙂 Już bym wolała, żeby w nocy spała tak ja w dzień, a w dzień tak jak w nocy... 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć

Agnieszko nie tylko Tobie marzy się spokojny sen. Antek też budzi się co godzinę possie cyca przez dziesięć minut i śpi. I tak przez całą noc. A teraz śpi jak mały susełak a ja ledwo żyję 😞


Ja na badanie bioderek mam jechać jak Antoś skończy trzy miesiące.

A szczepienie mamy pod koniec stycznia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewuszki 🙂

AgaW mi też się marzy spokojny sen, może się doczekamy za kilka miesięcy :laugh:

AgaK super minkę strzelił Bartuś!

Mój Miś ma wysypkę już trzeci tydzień, byliśmy 2 razy u pediatry i u dermatologa to dermatolog zapisał takie maści, że pediatra powiedziała żeby ich absolutnie nie stosować... i bądź tu mądry człowieku.

Na szczepienie jesteśmy już zapisani na 21 stycznia -moja pediatra poradziła nam wykupić jednak tą skojarzoną szczepionkę żeby dziecko miało 1 ukłucie zamiast 3.

A co do usg bioderek to też właśnie miałam Was pytać -to każde dzieciątko ma mieć zrobione czy tylko jak coś jest nie tak?

Acha... a my jeszcze 11 stycznia do okulisty bo Piter ma zaleconą wizytę po tych naświetlaniach w szpitalu.

Ciekawe co tam u Kajtuchy...

Oj nasze dzieciaczki dają nam już popalić skoro wszystkie takie zmęczone jesteśmy :P Damy radę kochaniutkie, damy radę!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to będę musiała nas zapisać na usg.

My spadamy na spacerek 🙂

Mojego Misia męczy brzuszek, ale za żadne skarby nie chce napić się herbatki z butelki. Walczymy i walczymy i nic.

W ogóle muszę wyprać matę edukacyjną bo już mu się nudzi jak tak leży. Już tak fajnie odwraca główkę za grzechotką. Ach... ani się obejrzymy a będą do szkoły iść nasze szkraby 😉

BUZIAKI 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak, wizyta u ortopedy jest obowiązkowa.
Co do szczepień to ja właśnie dziś zapisałam Madzie na 15.01.
Też zakupie szczepionkę skojarzoną coby oszczędzić małej kłucia.
Tym bardziej iż są one bolesne.
Dziś też sprawdziłam wagę Madzi...waży 3630 czyli w niecały miesiąc przybrała 1000 g.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a to moje dwa skarby. A Antoś jest takim głodomorem że nawet bratu to nos by zjadł 🤪 [img size=456]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/1-b2ea26f63b63d1b73dd0cb7737acd661.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie polozna powiedziala ze jak na wizycie kontrolnej z bioderkami edzie wszystko ok to nie pojade na usg ... a powiedzcie czy po naswietleniach okulista jest obowiazkowy - musze sie dopiero zapytac jak bede w osirodku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień doberek kochane mamusie 🙂

Mam nadzieje że to już wszystkie grudniówki są mamusiami ale wieści od Kajtuchy żadnych a szkoda 😉 Musimy jeszcze cierpliwie poczekać :P

Oj mam te napady bóli głowy i są straszne 😞 męczą mnie parę razy w tygodniu ale staram się nic nie brać choć raz już wzięłam paracetamol bo ból był nie do wytrzymania 😠
Dziś jest dobrze nie boli mnie głowa ale jutro może być inaczej 😉

Gosiu słodko wyglądają Twoje szkraby :laugh: :laugh:

Ja na szczepienie idę 29 stycznia i też mam skierowanie na usg bioderek i też słyszałam że teraz są obowiązkowe 🙂

A Bartuś wiedział że tatuś do pracy musi jechać to dał się wyspać i przy okazji mamusi też 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki 🙂

Gosiag super fotka 🙂
AgnieszkoK bartek bombowy hehe taki mały i już tyle kłopotów ma 😉

A ja właśnie próbje się dzodzwonić do poradni żeby zapisać małą na usg bioderek bo my mamy zrobić do 6 tygodnia.A tu terminy kosmiczne i tak wydzwaniam 😠

My dalej walczymy z katarkiem przez co nocki dalekie są od idealnych 🤔 a potówki mojej Emilce wyskoczyły kiedyś na powiekach ale na drugi dzień znikły,teraz czasem jakaś się pojawi na bródce.

Ciekawe co tam u kajtuchy mam nadzieję że bidulka już rodzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie dziewczynki 🙂

Moje dziecko w dzien spi a wieczorem buszuje 🙂 W nocy nawet daje nam pospac ale z przerwami. Wolalabym w dzien bawic a w nocy spac. Czy wasze dzieci spia 5-6 godzin w nocy. Mojej kolezanki synek spi.

Nie wiem co ze szczepionkami??? Boje sie isc do przychodni- siedlisko wstretnych chorób 😞

A Kajtucha milczy. Pewnie rodzi 🙂 [img size=300]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/Image107.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" /> A to moj Skarbek przed kąpielą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej.
Chyba was to nie dziwi że ja na forum 🙂 bo przyzwyczaiłam was do tego że mnie do porodu nic nie ruszy... No więc od 5 rano miałam podana oksy. Skurcze co 2 minuty, bolało niesamowicie... O 11 badanie lekarskie- brak rozwarcia, tzn ciągle ten 1cm i ni chu chu więcej... No i dziękujemy pani na dzisiaj...
Badanie wód ok, szyjka skrócona o 2/3, w pełni dojrzała a rozwarcia nie... Następna próba w piątek, jak to nic nie da to trzeci raz w niedzielę a jak to nie da nic to w ten sam dzień cesarka... Najgorsze jest to że skurcze mam nadal, boli... Przeraża mnie perspektywa przechodzenia przez to znowu przez tyle godzin skoro nie przynosi efektu.
Jedno co mogę dobrego powiedzieć, to że personel jest super! Cała reszta do bani. Na samą myśl o piątku chce mi się ryczec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witamy znowu 🙂 szkoda tylko ze jeszcze 2 w 1:/
no niestety teraz juz wiesz jak to moze bolec . nie rozumiem tych lekarzy. mogliby spróbowac jutro jeszcze raz albo podac cos mocniejszego na wywołanie akcji porodowej bo napewno cos takiego istnieje a nie kaza ci sie tak co 2 dni meczyc. to juz jest dosyc długo po tym pierwszym terminie.
ale głowa do góry wszystko bedzie dobrze. twoja dzidzia urodzi sie silna i zdrowa. a nawt jak sie bardzo wymeczysz to zapomnisz to zaraz ja dostaniesz małe dzieciatko na rece.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...