Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

ja to sie chyba zalamie .. przystawiam malego tak czesto jak sie da do piersi,jem lekko strawne potrawy pije duzo plynow a pokarmu coraz mniej 😞 a tak bardzo chcialam karmic piersia ... jeszcze do tego jeden cycek wiekszy od drugiego i wiszacy brzuch ... powoli nie wyrabiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

  • Mamusia
Ordynator zdecydował że jutro jednak trzecia próba oksy, przebicie pęcherza a w ostateczności cięcie. Pytałam dlaczego mnie tak męczy to powiedział że fizycznie mam wspaniałe warunki do rodzenia sn tylko że jestem uparta i nie chce mi się rodzic. Mam szyjkę dojrzała, skrócona, dziecko dobrze ułożone, wszystko ze strony fizycznej jest ok więc trzeba popracować nad rozwarciem żeby tylko uniknąć cc. No więc jutro znowu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kajtusiu może akurat jak przebiją pęcherz płodowy to rozwarcie samo zacznie postępować czego Tobie życzę 😉
Jedno jest pewne jutro już będziesz miała swojego uparciuszka 🙂
Czekamy na wieści 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aż ciarki mnie przeszły jak przeczytałam o tym maleństwie. Miłoszku światełko dla Ciebie (*)

Pikasso nie załamuj się bo u mnie jest tak samo w lewej piersi jest więcej pokarmu, ale to normalne. Moja mama mnie uspokoiła a była pielęgniarką.

Wiolu ja kupiłam w takich otwieranych kapsułkach i podaję jedną kapsułke dziennie i jakoś nie liczyłam ile tam może być kropelek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emmax witaj spowrotem! Najważniejsze, że jesteś już w domku 🙂

O tej historii styczniówki to nawet nie wiem co napisać… aż mi łzy pociekły… okropieństwo

Wiola ja też mam witaminki w kapsułkach więc nie wiem ile tam jest kropelek.

A my dzisiaj znowu pospaliśmy w nocy od 12 do 6 🙂 No i ogólnie dzisiaj Piotruś grzeczniejszy niż przez ostatnie dni, pewnie tęsknił za tatusiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WITAM MAMUSIE SLEDZE TEN WATEK CAŁY CZAS....AZ SERCE STAJE JAK CZYTA SIE TAKIE SMUTNE POSTY....JAKOS STARAM SIE FUNKCJONOWAC ALE BEZ LEKOW NIE BYŁOBY SZANS....KAJTUSIU MAM PRZECZUCIE ZE TO JUZ JUZ I WSZYSTKICH NAS ZASKOCZYSZ Z TEGO CO ZROZUMIAŁAM JESTES CAŁY CZAS W SZPITALU???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam,
Emmax, ponownie wirtualnie:-) Dobrze,że już wróciłyście do domku, odpoczniesz sobie od tego wszystkiego:-) To teraz dla Was Kochane najważniejsze.Pozdrowienia od Piotrusia dla Lenki:-)

A mój Szkrab też taki nie spokojny nie wiem czasem czy kolki nie dostał:?

pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doruniu witaj 🙂

No niestety los jest nieprzewidywalny i bywa okrutny 😞

Twoje dwa Aniołki, TyszAni, Słoneczka, Gosi2301 i wielu innych dziewczyn widocznie potrzebne były Panu Bogu 😞

Ale miejmy nadzieję że Bóg wynagrodzi Wam te krzywdy i będziecie się cieszyć z malutkich istotek 😉

Trzymaj się Doruniu i łap buziaczki na te smutaski 😘 😘 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć grudniówki.

Proszę o pomoc. jestem styczniówką - mamą 8 dniowej Leny. Kiedys podczytywałam Wasze forum i ktoras z Was polecała kropelki na wzdęcia BOBOTIC. Zakupiłam je, jednak na ulotce jest napisane zeby podawac dopiero od 28dnia zycia. Czy któras z Was podawała je wcześniej a jesli tak to w jakiej dawce??
A moze polecicie mi cos innego dostepnego bez recepty?
Liczę na Waszą pomoc - będę wdzięczna za odpowiedzi.

Pozdrawiam - pinacolada 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Pinacolada 🙂

Ja nie używałam Boboticu ale mogę polecić Espumisan dla dzieci w kropelkach na wzdęcia 🙂
Wystarczą 2-3 kropelki wkropić bezpośrednio do buźki i powinno pomóc 😉
A na kolkę Esputikon 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kajtusiu jestes w tej samej sytuacji co ja byłam...najpierw miałam załozony cewnik, potem 3 razy oksytocyne, a na koncu cc urodziłam w 42tc...
nie wspomne o wielkim miesniaku który blokował poród siłami natury...
zycze Ci porodu spokojnego i szybkiego...oby jak najmniej nieprzyjemnosci a przedewszystkim fachowego personelu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AgnieszkaK1601 napisał:
Witaj Pinacolada 🙂

Ja nie używałam Boboticu ale mogę polecić Espumisan dla dzieci w kropelkach na wzdęcia 🙂
Wystarczą 2-3 kropelki wkropić bezpośrednio do buźki i powinno pomóc 😉
A na kolkę Esputikon 😉



Agnieszko, a od ilu dni zycia podawałaś je. Bo Pani w aptece mowiła ze one tez po 1 miesiącu dopiero mozna stosowac... Czy konsultowałas to z pediatra czy na własne wyczucie podałaś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie dziewczynki

Co do tej histori to brak słów,ale już nie jedną taką historie słyszałam o ligocie banda drani i tyle 😞 mam nadzieję że wezmą się w końcu za tych konowałów.

Emmax witaj spowrotem i dużo zdrówka dla Was.
Kajtucha ja już wierze że to będzie jutro i bardzo mocno trzymam kciuki i będę się modlić za Was 😘

AgnieszkoW mam podobny sprzęt w domku i po nim jest zdecydowana poprawa,ale niestety jeszcze się nie pozbyliśmy tego wstrętnego kataru 😠

A ja też mam w prawej piersi więcej pokarmu,no ale to normalne bo w naturze zawsze jedna pierś jest większa od drugiej.

Nie pamiętam co miałam jeszcze napisać.
U nas nawet spokojnie Emilka dżumiła przez cały dzień aż dziwne zatanawiam się po czym ona tak długo śpi 🤪

A co do kropelek to ja też podawałam bobotic ale nie pamiętam ile mała miała i dawałam 4 kopelki.Najlepiej jak by Akompf się pokazała to więcej mogła by napisać na ten temat.

Ok Emilka śpi to ja też zmykam do łóżeczka.
Dobrej nocki dziewczynki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pinacolada - ja pisałam o Boboticu - podawałam jednorazowo po 4 krople wtedy gdy Basia miała problemy z brzuszkiem - ale nie stosowałam ich regularnie tylko jednorazowo - poleciła nam farmaceutka więc nie baliśmy się ich stosować przed 28 dniem życia. Teraz gdy mała ma ponad miesiąc podajemy jej codziennie popołudniem dwa razy po 7 kropel choć pediatra poleciła 3 razy po 7 ale 2 razy wystarcza.
Położna polecała mi BioGaia - probiotyczne krople dla dzieci ale są horrendalnie drogie 😠

Któraś pisała, ze ma problemy z odbijaniem po posiłku u maluszka... Moja Basia praktycznie nie odbijała po jedzeniu wogóle a później miała okres na częste ulewanie... teraz ma półtorej miesiąca i od tygodnia łatwo dość odbija po każdym posiłku i zdecydowanie mniej ulewa. Nadal ma wzdęty brzuszek więc podajemy ten Bobotic.

To straszne, co spotkało styczniową mamę. Bardzo współczuje. Po przeczytaniu tekstu mimowolnie sprawdziłam, czy moja Basia sobie śpi spokojnie. Nie wyobrażam sobie zycia bez niej i nie wyobrażam sobie jaki to musi byc ból po stracie swojej istotki! Podziwiam i szanuję te wszystkie kobiety, które mimo wszystko podnoszą się i żyją dalej....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobranoc Mittka 🙂

Ja tez chyba sie pozegnam, obejrzę film z męzuniem 🙂

Kajtucha - trzymam kciuki! Pisz koniecznie co i jak, dobrze, że masz neta w telefonie :P

Dobranoc dziewczynki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pinacolada ja podałam na własna rękę ale nawet później lekarka też mi proponowała abym podała espumisan jak byłam na pierwszym badaniu a Bartuś miał wtedy 3 tygodnie a pierwszy raz podałam jak miał tydzień więc śmiało możesz spróbować ale jeżeli masz jakieś obawy to skonsultuj to z lekarzem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam was wieczorowo
WOW 🤪 🤪 🤪 🤪 bylam dzis na kolacji z mezem 😘 😘 😘 😘 Heh zabral mnie dzis do restauracji o wlasnie wrocilismy, bo moja mama zaproponowala ze zostanie z mala wiec odciagnelam mleko i poszlismy....Glodomorek zjadl z cysia zanim wyszlismy i jak bylismy w restauracji mama wyslala mi sms ze zjadla kolejne 110gram 🤪
Ah ale wieczor mialam boski:P :P :P Dawno sie tak nie cieszylam. I naawet mi masaz zafundowal:P moj slodziak 😘 Heh za to nocka przede mna bo ksiezniczka spi w najlepsze cale popoludnia a w nocy daje czadu...
Spokojnej nocki kochane...
Kajtusia Ty juz wiesz...nie bede sie powtarzac:laugh: :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...