Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

Hej mamusie 🙂

Kasiu to super że wychodzicie do domku :laugh:
Życzę dużo zdrówka dla Was i mam nadzieję że poziom bulurbiny spadnie 😉

Nie byłam u lekarza ale zadzwoniłam do przychodni to opisałam co się dzieję i lekarka opisała mi to samo co Wy dziewczynki także jeszcze raz Wam dziękuję 😘 😘
Ogólnie to sama się zdziwiła że mnie o tym nie powiedzieli 😉
Ale już jestem spokojniejsza 🙂 🙂

Akompf i ja napiszę nie przejmuj się ludzkim gadaniem choć nawet to rodzinka jest 😉 Tak jak Wiola napisała jednym uchem wpuść drugim wypuść, a po drugie dlaczego masz nie mieć swojego zdania a szczególnie dotyczące dziecka 🥴 Przecież to Ty jesteś jego matką i Ty wiesz co dla niego najlepsze 🙂 Musisz uwierzyć w siebie a nie w czyjeś gadanie, także głowa do góry i ode mnie też łap oklaska bo na pewno jesteś dobrą mamusią dla Basi, jak każda z nas dla swoich maluszków 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kur...cze napisałam taaaaakiego długiego posta,aż się spociłam i mi się skasował :laugh: A teraz mój Bamboszek się budzi

Moja noc nieprzespana, najpierw do 1 nocne rozmowy w kuchni z moim M. Znamy się dopiero rok i uwielbiamy przegadywać noce i dowiadywać się o sobie czegoś nowego. Jak położyliśmy się spać, to sąsiedzi dwa piętra wyżej zaczęli się tak awanturować,że cały blok słyszał. Już dwa razy była u mnie policja, bo mieli zgłoszenie,że ci ludzie biją dzieci...

Akompf, jak czytam Twoje posty, to jakbym czytała o sobie, tak jak Ty przez rady innych tracę wiarę w swoje umiejętności i zaczynam wątpić,że umiem zająć się swoim dzieckiem. Ale powoli uczę się tym nie przejmować.

Wiolka, ja jestem chyba straszną zołzą: jak moja siostra zajmuje się Basią, to nie mam nic przeciwko, ale jak tylko bratowa ( którą ogólnie bardzo lubię) zbliża się do Basi to ślina toczy mi się z ust i żyłka na szyi się pojawia:laugh:

Kajtucha super,że wychodzisz do domku, tam na pewno szybciutko dojdziesz do siebie!!

Dobrze,że M nie ma w domu, bo słucham sobie płyty Feela, tak mnie naszło, chyba by mnie z komputerem i tą płytą za okno wyrzucił 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kobietki.

oj dawno mnie tutaj nie było ale to tylko i wyłacznie wina kataklizmu. nie było pradu a jak przyszedł prad to nie było internetu. nie zdaze juz teraz nadrobic zaległości.
wiec prosze o szybki skrót całości 🙂
u nas wszystko ok. zosia zdrowa tylko ta szczepionka która miała w szpitalu w raczke zaczeła jej ropiec... wam tez sie takie cos przydazyło?
ja przeszłam grype 4 dniowa. 38,5 goraczki. na szczescie mała sie nie zaraziła. a bynajmniej tego by jeszcze brakowało. maz wziął wolne w pracy i zajmował sie malutka.
teraz juz naszczescie czuje sie lepiej 🙂
a co tam sie działo na brzuszku... opowieadjcie...
kajtucha urodziła?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc Justynko!

Kajtucha urodziła 10.01.2010 (fajna data) dużego Szymka (ponad 4 kg) przez cc! Niedługo wychodza ze szpitala.

Co do ropiejącego miejsca po szczepionce to jest to u nas dzis głównym tematem oprócz marudzenia na prawienie morałów przez niektóre średnio przyjemne osoby...

Tak w skrócie - wszystkie grudniówki sa już rozpakowane i mają się dobrze!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
slicznie dziekuje za skrócik.
kajtuszce gratuluje synusia. niech rosnie duzy i silny.
co do miłych osób wtracajacych sie w wychowanie naszych maluszków to tez mogłabym duzo pisac...
najlepiej jednym uchem wpuscic a drugim wypuscic.
a co radzidzie w sprawie tego ropiejacego miejsca?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki 🙂

Wcześniej takiego ładnego posta napisałam iii internet mi się stracił 😠

Akompf napisze to co wszystkie dziewczynki nie przejmuj się gadaniem tylko posłuchaj swojego serduszka bo ono wie co dla Twojej kruszynki najlepsze.Nie wolno Ci wątpić bo jesteś wspaniałą mamusią a Basia ma wszystko co najlepsze czyli Waszą niczym nie ograniczoną miłość 🙂 Ja z Dominiką też wiecznie miałam scysje z teściową i jej "dobrymi radami" teraz na szczęście każdy jest daleki od tego żeby mi mówić co mam robić :P także dziewczynki głowa do góry i olać tych "życzliwych" 🙂

Doruniu jesteś dzielna,trzymaj się cieplutko.Fajnie że jesteś 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ratunku,
Moja Nati dzisiaj była na kolejnym szczepieniu - 3 szczepionki, BCG, DaBT-IPA-HiB i pneumokoki 🥴 nie wiem czemu aż trzy na raz tu robią, ale trudno. Spała 2,5godz. a teraz płacze od ponad godziny, chwilami ją uspakaja tylko muzyka relaksacyjna, a tak to jeden wielki płacz i łzy na policzkach. Koszmar :/ Poprzednie dwie jakoś dobrze zniosła, a teraz.... Serce mi pęka :/
No i dzisiaj musze zrobić jej dzień dziecka - zakaz kąpieli :/ a ona tak lubi się kąpać.
Właśnie lula tu koło mnie na kanapie koło muzyczki, ale co chwilę się podrywa i jest mega niedotykalska :/

Dziewczyny przygotujcie się psychicznie lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć mamusie 🙂 🙂

my po wizycie na patologii noworodka, która nic nowego nie wniosła, zobaczyli Lenkę i na tym się skończyło, za tydzień znów kontrola, tym razem u okulisty, ja juz psychicznie nie daje rady z tymi lekarzami, mam nadzieję, że wszystko będzie ok.

justyna z ropiejącą szczepionką nic nie rób, ona sama się wygoi, synkowi mojej siostry nacięli i wylądował w szpitalu na oddziale poszczepiennym, bo niekompetentna pani doktor sobie wymyśliła rozcięcie, owszem pomogło na 2 dni i sie przeniosło pod paszkę i później leczyło sie 8 msc, więc zostaw to i nic z tym nie rób, to się obierze i będzie dobrze.

dziewczyny używacie może poduszek do karmienia, jak się sprawdzają, bo mi w każdej pozycji niewygodnie i chyba sobie kupię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justynko jak jak radzi Emmax nie ruszaj tego 🙂 Ja tez właśnie wczoraj poruszyłam ten temat bo Bartusiowi wyskoczyło w stylu wielkiego "pryszcza" ale dziewczyny powiedziały że to jest następstwo po szczepieniu które dopiero teraz wychodzi i ma tam powstać ropka którą właśnie opisujesz, a potem strupek który ma sam odpaść 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeny, moja Marika nie miała jeszcze ani jednej szczepionki.
Pierwsza będzie 3 lutego. I już stres mnie łapie ☺️

Kajtucha mi po pierwszej cesarce wokół rany powychodziły takie jakby krwiaki i siniaki i dostałam gorączki. Przepisali mi jakieś leki, bo nie oczyszczało się nic tak jak należy 🤨 Najważniejsze, że wracacie do domu. SUPER!!!!

Emmax witaj. Przepraszam za wścibskość, ale dlaczego córcia musi jeździć po lekarzach?

Akompf oj chyba Cię rozumiem. Podobną sytuację miałam gdy urodziłam Majkę. Ale pamiętaj, że nikt tak dobrze nie zna Basieńki i jej potrzeb tak jak Ty. Nie daj się Kochana głupim komentarzom 😘

A tak w ogóle. Kajtucha wróciła do domu. Wszystkie grudniowe dzieciaczki w komplecie 🙂 Nic tylko urządzać PĘPKOWE, bo jeszcze nie robiłyśmy 🙂
Stawiam sok jabłkowy z tej okazji 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pannonikt, żadna wścibskość, Lenka po urodzeniu miała na skórze pełno krwiaczków, które zasychały się w formie strupa i systematycznie odpadają, lekarze nigdy nie spotkali się z czymś takim, więc zaczęli diagnozować, i wyszły jakieś krwiaczki na siatkówce oka i trzeba to kontrolować jak się wchłaniają, na początku lutego mamy drematologa no i za 3 msc jeszcze kardiolog bo w serduszku ma jakieś niedomknięcie przegrody, które jeśli sie nie zrośnie to i tak nic się z tym nie robi bo to ma dużo dzieci, no i jeszcze ma podwyższone przeciwciała cytomegalii i tez musimy to skontroować, ehh szkoda mówić ,a diagnoza w moim szpitali to masakra, takie sobie zgadywanie, z tych strupków pobrali wycinek i też czekamy na wynik. więc cała jestem zestresowana i dlatego tak mało jestem na forum bo szczerze wam zazdroszczę zielonej kupki czy żółtaczki, oddałabym wszystko, żeby mieć taki problem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my własnie wróciłysmy ze spacerku. Lenka doi cysia a mamusia na neta :laugh:
Ja stawiam kubusia jabłkowo-bananowo-marchwiowego , którego kupiłam na spacerze 🙂

Emmax współczuję Ci strasznie tych problemów w Lenką , nie ma nic gorszego jak martwić sie o zdrówko swojego dziecka 😞 trzymaj się kochana.

MartoEr jak czytam o następstwach szczepień to az się boje na samą myśl....


Doruniu może jednak poradziłabys sobie bez tych wesołych tabletek... zebys tylko się nie uzależniła od nich...uważaj na siebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emmax kochana trzymaj się dzielnie!!! Na pewno wszystko będzie dobrze z Leną. Pobytu i diagnoz z kamieńskiego współczuję bo wiem co tam się dzieje. Jak będę rodziła drugie dziecko to na pewno w innym szpitalu!

Ami to zdrówko 🙂 jak ja marzę o zimnym piwku albo winku... mmmmm....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny dzięki za wsparcie, mam nadzieję, że wszystko się zagoi i nigdy nie wróci, ale żeby tylko wiedzieli co to jest, zobaczymy, za tydzień ma być wynik, a i jeszcze zapomniałam napisać, że złapała zapalenie ucha i 9 dni miała antybiotyk i dlatego 2 tyg siedziałyśmy w szpitalu 😞

Ewa mi znajoma położna polecała jednak Brochów ze względu na diagnostykę noworodka, a na kamieńskiego już też bym nie poszła rodzić, to przez co ja przeszłam, fakt , że mam dziecko przebadana dokładnie, tylko co to jest na tej skórze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emmax bidulko,mam nadzieję że Lenka szybko wróci do formy.Zdrówka dla niej.Kurcze taka mała istotka a tak się nacierpi 😞

Kurcze a my mamy zczepienie w poniedziałek pewnie jednak przez tą infekcje zostanie przełożone,ale już zaczynam się stresować 😞 tymbardziej że moja myszka ogólnie marudna jest.

A ja stawiam soczek bananowo porzeczkowy i wode jabłkową ko na co ma ochote 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ami a twój mąz nie toleruje muzyki typu Feel ??
Ja uwielbiam ten zespól..może mają banalne kawałki,ale miło się ich słucha.

PannoNikt moja Lenka teraz doi drugiego cysia, kupkę zrobiła przy pierwszym, az poczułam na nogach haha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...