Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

  • Mamusia
Patrzcie a jeszcze tak niedawno nie mogłyśmy się doczekać,wchodząc na forum każda narzekała że biega po kilka razy siku w nocy 😁 tam nas bolało tu strzykało hehe jak sobie przypomne jaka byłam zmierzła przy samej końcówce to masakra.
A teraz dzieciaczki rosną jak na drożdżach i odliczanie do roczku teraz zostało 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AgnieszkoW, mój Mąż ogólnie toleruje muzykę tego typu, jak najbardziej, tylko od czasu "Jak anioła głos" od kiedy to tą piosenkę można było usłyszeć ok 100 razy na dzień,zaczął reagować na ten zespól alergicznie jak moja Basia na mleko Nan 🙂 Śmiał się, że niedługo klapę od sedesu podniesie i usłyszy: jak anioła głos...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ami dziewczyno ty masz boskie teksty, przy każdym Twoim poście śmieję sie jak głupia :laugh: :laugh: :laugh:

Emmax strasznie Ci współczuję takich problemów 😞 😞 😞

Dorunia kochana trzymaj się, jesteśmy wszystkie z Tobą 🙂

A mi mleko zanika!!!!!! Jestem zrozpaczona i zaraz wpadnę w deprechę, już nie wiem co mam robić żeby to mleko w tych cycach było 😞 😞 😞 dzisiaj musiałam odmrozić mleko, które wcześniej ściągnęłam żeby moje baby się najadło. Dobrze, że je mam bo w cycach susza 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞

Dzisiaj wieszałam pranie na balkonie a sąsiad zajarał papieroska piętro niżej i nagle tak mi się zachciało tego peta, że aż się sama dziwie bo przecież do tej pory wcale mnie nie ciagnęło, nawet o tym nie myślałam ale jak poczułam ten dymek to mnie naszło 🤢 🤢 🤢 ale oczywiście do nałogu nie wróce nawet jak skończe karmić. Jestem silna, ot co :laugh: :laugh:

Jaja jak berety bo faktycznie przed chwilą miałyśmy studniówki a tu moje maleństwo ma już prawie półtorej miecha, ech.... 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ami i ja i mój mąż też nie możemy znieść tego zespołu i jego muzyki 😠 Mówimy na nich KUPOWCY a dla tego że jak Kupicha zaczyna śpiewać to tak jak by srać zaczynał :laugh: :laugh: :laugh:

Oj tak najpierw radość że w nas "zamieszkała" mała istotka którą pokochaliśmy od samego początku 🤪 Potem narzekania jak to nas mdli i na jakie jedzenie patrzeć nie możemy :P Później jakie to badania się robi w ciąży 😉 Potem oczekiwanie na pierwszy kopniaczek naszego szczęścia :laugh: :laugh:
I tak czas szybko zleciał że nawet się nie obejrzałyśmy a już wszystkie mamy dzieciaczki przy sobie i obróciły nasz świat do góry nogami 🙃 :P :laugh:

Choć nie wszystkim grudnióweczkom było dane cieszyć się maleństwem to na pewno przyjdzie taka pora że pojawią się i u nich te małe istotki i też będą mogły się cieszyć tak jak my 😁 😁 😁

Dla wszystkich listopadowo-grudniowo-styczniowych bobasków i ich mam życzę dużo, dużo zdrówka 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AgaK może i masz rację, że Kupicha jak zaczyna spiewac to jak by mu się chciało - jak to mówisz srać , ale ja i tak lubie słuchać tego jego parcia :laugh:

http://www.allegro.pl/item869333849_ramki_z_glinka_zrob_odcisk_stopki_i_raczki.html fajna sprawa na pamiatkę dla bobaska 🙂

Wiolka ja też tak mam z petami, ciągnie mnie czasem, ale też juz nie wróce do nałogu 🙂

Lenka spi ..ufff , a ja sobie gotuje na obiad ziemniaki w mundurkach, jakos nie mam weny na nic innego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesć Dziewczyny
Juz trzy tygodnie jestem w domu z małą i wydaje mi się ze na nic nie mam czasu. Byłąm ciekawa czy jeszce sie udzielacie na forum i o dziwo tak 🙂 Dzis mam jak by wiecej czasu , mały dużo spi, a ja zazwyczaj osdypiam z nim . Bartek budzi się na karmienie co godzina lub połtora , w nocy też. wzasze dzieci tez tak często budzą się w nocy?? moze dlatego ze karmię tylko piersią.. Wiola też wydaje mi się ostatnio ze mam mniej pokarmu, ale mały ssie, przybiera , robi kupki, więc chyba wszystko ok,tylko piersi są miękksze niż wcześnie, m może tak mam być , może wszytko się wyregulowało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiolka napisał:


A mi mleko zanika!!!!!! Jestem zrozpaczona i zaraz wpadnę w deprechę, już nie wiem co mam robić żeby to mleko w tych cycach było 😞 😞 😞 dzisiaj musiałam odmrozić mleko, które wcześniej ściągnęłam żeby moje baby się najadło. Dobrze, że je mam bo w cycach susza 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞

Cześć...miałam podobny problem i byłam zrozpaczona bo musiałam dokarmiać bejbika ale znalazłam homeopatyczne granulki na laktację RICINUS COMMUNIS 5 CH - gorąco polecam...unormowałam laktację i karmię do dziś ( i zamierzam dalej 😉 )
Życzę powodzenia - trzymam kciuki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny nie smutajcie się! Ja to mam przejebane... Leże plackiem w łóżku, ruszyć się nie mogę, trzęsie mnie jak cholera od tego stanu zapalnego, każdy ruch jest mega kłopotem. Mama musi mi pomoc w każdej ocet najdrobniejszej rzeczy. Boję się że mi się to nie wyleczy. Jutro ma przyjechać położna, może coś pomoże.
Plecy mnie tak bolą jak cholerka, nie wiem czy już to pisałam ale anastezjolog nie mógł mi się 4 wbić w kręgosłup bo po przebiciu pęcherza miałam skurcze co... 30sekund i tak przez ponad 4 godziny... I teraz nie dość że plecy to ten stan zapalny... Dreszcze i w ogóle wszystko jest do dupy. Ale kiedy biorę małego na ręce, zapominam o całym bólu, a mogę brać go tylko do karmienia bo jak siadam do ranę przykrywa mi fałda brzuszna a muszę ja wietrzyć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny!

Wlasnie wrocilam od lekarza. WEszystko sie ladnie zagoilo itd tylko ta cholerna grzybica... dostalam na to clotrimazol w globulkach ( 30 zl jedno opakowanie a ja mam kupic 2 op ) i do tego dla marcina tez jakies tabletki i antykoncepcyjne carozette mi dala wiec zostawie w aptece znowu 100z , no ale takie uroki ... 😉

nie mam zupelnie czasu ,zeby wejsc na brzuszka a z checia bym wiecej z wanmi popisala ehh... no ale trudno, malenka chce byc caly czas przy mamusi 😉

a ja musze sie wam pochwalic, ze moja Wiki w niedziele pierwszy raz fikala z brzuszka na plecki 🙂 i to 5 razy pod rzad!! a na nastepny dzien miala 6 tygodni 🙂 akrobatka mala 🙂

pozdrawiam i ciesze sie,ze juz wszystkie nasze grudnioweczkis a mamusiami ! 🙂 pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie, bo mam mało czasu 🙂

Kupicha - bleee ale i tak wszyscy znamy teksty jego piosenek :P - sama osobiście je nucę 🙂 ale fanką nie jestem 🙂

Jak już wspominacie jak ten czas ucieka to moja Basieńka za 4 dni skończy 2 miesiące!!! A na półce w ramce do zdjęć stoi USG z 12 tygodnia 🙂 (zamiast ślubnego zdjęcia, którego jakoś nie udaje mi się wywołać)

Wiolka - ja juz mam plan zapalić sobie po karmieniu - ale jednego jedynego i koniec! Napewno nie wróce do nałogu.

Basiulek zasnął ale musiałam nieżle ją wybujać na rękach o dziwo, bo ona nie bardzo lubi jak się ją nosi 🙂 Mam nadzieję, ze jej sie nie spodobało za bardzo 🙂

Zgryz - moja córcia w nocy budzi sie co ok. 3 godzinki choć dziś mi robiła pobudki co 1,5 godz.

Uciekam bo musze obiad dokończyć 🙂 Mąż wraca z pracy w końcu - jakoś dziś się mega stęskniłam za nim!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jakby tego było mało dostałam temp 39,1. Dzwoniłam do szpitala i lekarka powiedziała że mam pół godz wygrzac ranę, wziąć paracetamol i po godz zmierzyć znowu temp. Jak nie zejdzie to do szpitala... Weź się tu nie łam... Nie dość że tyle męki przy porodzie to jeszcze po problemy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kajtucha, bardzo Ci wspołczuję, naprawdę, i porodu i tych cierpień teraz. Ja tez miałam według mnie traumatyczny poród , choc moze nie tak cięzki jak ty, no i po porodzie też różnie, bo z jednej strony rana boli i nie można siedzieć z drugiej piersi bolą jak cholerka i temperatura, ....ale wszytko się unormuje, jeszcze trochę, jeszce wytrzymasz i potem będzie już pięknie 🙂 trzymam kciuki żeby jak najszybciej wszystko się zagoiło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamusie 🙂

Kajtucha mam nadzieję że wszystko przeszło i nie musiałaś jechać do szpitala.Bidulko ty to się nacierpisz 😘

A u nas nocka w miare dobrze,tylko oczywiście nad ranem wszystko się skumulowało i nosek bardzo przeszkadzał.Kurcze mógł by się juz ten katar skończyć bo tak się bidulka męczy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć damy 🙂

my noc ok tylko od 6 Lenka urządziła sobie swoje pojękiwania ale tatuś się nią zajął bo mnie strasznie kręgosłup nawalał i głowa, tera śpi moje Słoneczko 🙂
A my dzisiaj zostajemy pierwsza noc same bo mąż idzie do pracy, hehe, damy radę bo on i tam mi za wiele nie pomaga 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mittka moj bartuś też w nocy charczy noskiem strasznie i jak by w gardle też, inie wiem czy katar czy kozki tylko, narazie zakraplam i gruszką wyciągam. Uzywasz może tego aspiratora frida albo sopelka? bo czytałam wczoraj ze to rewelacyjne i lepsze duzo od gruszki, zamierzam kupic i sprobować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też na żądanie tzn bardzo często i już sie zastanawiam nad tym czy nie za częśto, najdłuższa przerwa to 2 godziny , ale najczęsciej co godzine..., a mały robi się coraz bardziej okrąglutki i ulewa mu się, ale ciągle ma ochotę jeść. Właściwie cały dzień spi , co godzinka połtorej pobudka, cycek i spi dalej, w nocy to samo. A czuwa może ze dwie trzy godzinki dziennie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lenkę w nocy karmię tak ze 2 razy, a w dzień różnie ok 4-5 razy, kilka razy mi też ulała, a 3 to tak chlusnęła że nawet noskiem jej poszło, mamy też sporo problemów z odbiciem ale położna mówiła że jak puszcza gazy to nie zawsze musi odbić, dlatego piję napar z pół łyzeczki kminku i pół majeranku, niby na gazy, Lena też potrafiła siedzieć przy cycu ponad godzinę, ale teraz max pół godziny i odstawiam, ma jeść efektywnie a nie się tam miziać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry mamusie!
Nie pojechałam do szpitala bo się lepiej poczułam po paracetamolu, czoło zimne a temperatura gorączkowa. Niezły numer... Czekamy na położna, zobaczymy co mi powie...
A mój synus jest jak aniołek... Pił o północy, obudził się o 4 i do 6 trwało karmienie bo ciągle przysypial 🙂 a teraz od 6 ciągle śpi 🙂 mój skarb malutki! Pokarmu mam tyle że tryska na boki, cycki jak arbuzy, staniki do karmienia mi są za małe a kupiłam 2 rozmiary większe... Jaja jak berety 🙂
mąż dziś w nocy wpadł do domu bo od poniedziałku musiał wrócić do pracy i małego widział tylko w dzień porodu, więc jak go zobaczył w nocy to aż się popłakałam widząc jego ogromną radość i miłość w oczach do tego maleństwa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emmax , w nocy dwa razy??a ja ze 6 minimum, kurcze.. ale jak tu nie dać jak chce i bużkę otwiera i szuka 🙂 A jeszcze Cie tylko zapytam, jak tylko dwa razy karmisz to pewnie w nocy odkladasz Lenke do łożeczka?? Ja ciągle śpię z Bartusiem w łożku no bo tak wygodniej jak co godzinka pobudka, a mąż już pyta kiedy go bedziemy odkladali do jego łożeczka.. a ja sobe tego nie wyobrażam, wtedy już wogole nie będę spała tylko wyciągała i odkładała całą noc, a tak to przysypiam sobie a mały je
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...