Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

  • Mamusia
Aguś ja też bym rozpaczała po stracie obrączki... Należę do tych którzy obrączkę uważają za świętość więc już sam fakt nie noszenia jej przez opuchliznę ciążową sprawia że czuje się jak zdrajca... Całe szczęście moja obrączka leży schowana w jednym miejscu i ciągle tam jest bo sprawdzałam czy już na palec mi wejdzie ale gdzie tam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
DZiewczynki przesylam caluski i do napisania jutro...Hehe non stop tak pisze a w ogole nie siedze na brzuszku...Ide sprawdzic moja ksiezniczke bo zasnela u babci w lozku hahaa:laugh: :laugh:

Kajtusia ja bym wolala siedziec z cycem bo to nigdy nic nie wiadomo pozniej jak sie przyzwyczai to moze odrzucic cycka a tego raczej bym nie chciala i Ty chyba tez nie...
Ja pierwsza noc po porodzie siedzialam 13h z mala przy cycku od 10 wieczorem do nastepnego dnia do 11 ale to dlatego ze mala wyrabiala sobie pokarm bo w ogole nic mi nie lecialo tzn leciala kropelka czasem i tez bylam zdesperowana i kupilam mleko w proszku (na cale szczescie postanowilam ze bedzie tylko stalo i tak stoi do dzis)...Ale kazda wie najlepiej co dla niej dobre...

Ok uciekam do napisania...
Buzialki i przespanej nocki 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny, buziaczki dla wszystkich 🙂
siedzę sobie czasem na necie i wyszukuje różne ciekawe informacje, mam potrzebę podzielenia się z wami tym co znajdę, choć pewnie niejedna z Was już też o tym czytała, ale jestem ciekawa co o tym śądzicie, jedna sprawa to wychowanie bezpieluszkowe...? i tu ciekawy link, jest ich więcej , wystarczy wpisać Naturalna Higiena Niemowląt

http://chusty.info/forum/showthread.php?s=6232289b10f347be780072ac00d68345&t=221

http://www.bezpieluch.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=16&Itemid=33

a drugi temat który mnie zainteresował i sama nie wiem co o tym myśleć to nauka czytania i liczenia niemowląt 🙂

http://www.wczesnaedukacja.pl/index.html


I co Wy na to? ponoć to najnowsze trndy w wychowaniu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

ZGRYZ Z CHECIA POCZYTAM I WYPOWIEM SIE NA TEN TEMAT, LECZ NIE TERAZ BO NIE MAM ZBYTNIO CZSU...

NASZA NOC NAWET OK...

EWO MOZE PIOTRUSIOWI SIE COŚ SNI BRZYDKIEGO 😞 ALE LEPIEJ DMUCHAC NA ZIMNE...

KAJTUCHA JAK MASZ POKARM TO NIE EKSPERYMENTUJ TYLKO KARM CYCEM... TAKIE JEST MOJE ZDANIE, A DECYZJA I TAK NALEZY DO CIEBIE.

IDE PRZEBRAĆ LENKE BO MI SIE SKUPKAŁA NA KOLANACH :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dziewczynki ale zimno na dworze az ne chce sie wychodzic ale trzeba bylo pozalatwiac papierki 😠
u nas nocka taka sobie - bywaly lepsze ale nie mozna nazekac jest coraz lepiej 🙂
a powiedzcie mi mamusie kiedy wasze dzieciaczki zaczely gawozyc bo moj tylko powiedzial jedno gy i na tym sie skonczylo 😞
uciekam bo juz sie szkrabek budzi napisze pozniej jeszcze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie dziewczynki 🙂

zgryz najpierw musze przeczytac a potem sie wypowiem-ale brzmi ciekawie... wychowanie bezpieluszkowe...hmmm...

kajtucha ja całkowicie odstawiłam cyca i mały jest tylko na butelce ale jak Ty masz taką możliwośc karmienia tylko piersią to korzystaj 🙂

u nas nocka super! mały zasnął ok 22 a potem o 3.30 karmienie i do 9 spanie 🙂

miałam się Was coś zapytac tylko zapomniałam co... 🤢
jak sobie przypomne to napisze

miłego dzionka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie chodzi o to że boję się że mały się nie najada moim pokarmem... Jak dostał butelkę i się najadł to jak nigdy zamknął buzkę i nie chciał więcej, nie daj sobie włożyć smoczka do buzi bo był najedzony a przy cycu nigdy tak nie robi... Pije herbatkę na laktacje, po nocy nie karmienia cycki mi się zrobiły twarde nabrzmiale jak skala... Teraz mały wisi na cycu. Próbuje sobie odciągnąć pokarm z jednego cycka żeby zobaczyć ile tego tam jest ale laktator mam do d...a ręką ciężko idzie... Dopiero 30ml wycisnęłam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam

U nas od niedzielnej nocki koszmar 😞 Nabawiłam się jakiegoś paskudnego zatrucia pokarmowego no i przez cały poniedziałek byłam ledwo żywa. A i to nie koniec bo jeszcze jestem przeziębiona. Z nosa mi sie leje, plecy bolą poprostu koszmar 😞 . A najlepsze w tym wszystkim jest to że nie wiem skąd mam to przeziębienie bo od tygodnia nie wyściubiłam nosa z domu i nikt z domowników nie jest chory.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładnie ... a ja własnie zamówiłam na allegro ten laktator baby ono... nie potrzebuje w sumie, ale planuję dłuższe wyjście z domku i będę musiała odciągnąc pokarm dla Niuni, bo mąz z nią sam zostanie a ręką nie potrafię haha
wybieram się do ginekologa a tam zabójcze kolejki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosia to współczuję takich przebojów.

Kajtucha na laktatorach się nie znam bo nie używam, ale ponoć nafajniejsze są Aventa.

My właśnie wróciliśmy ze szczepienia, oczywiście tatuś trzymał synka bo mi na widok igły to się słabo robi. Piotruś waży już 5510 🤪 Pytałam lekarkę czy powinnam dokarmiać albo czy coś nie tak z moim pokarmem skoro często muszę karmić co godzinę. Powiedziała, że taki urok małych dzieci i skoro Piotruś ładnie przybiera na wadze to nic nie trzeba zmieniać. No więc jedziemy dalej na cycu 🙂
Mam nadzieję, że Piter nie będzie gorączkował po szczepieniu.

Dziewczynki wiem, że już był ten temat, ale szczepicie dzieci na rotawirusy? bo ja już sama nie wiem. zarejestrowaliśmy się, ale mamy to jeszcze przemyśleć... hmmm...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej
Odnośnie niedojadania dzieciaczków karmionych piersią, to ponoć najlepszym sposobem zwiekszenia ilości pokarmu jest częstsze przystawianie dziecka do piersi. Moj mały skończył dzis piaty tydzień i wciąz bywa ze jest głodny co godzinę, więc go karmię skoro chce, w nocy też się tak zdaża, poprostu pokarm matki jest łatwo strawny, ale nie znaczy że dziecko jest nienajedzone skoro dobrze przybiera na wadze. Czytałam też , ze nie ma czegoś takiego jak niepełnowartościowy pokarm matki, zawsze jest pełnowartościowy. Dlatego namawiam zastanówcie się zanim zaczniecie dokarmiać butlą, bo wtedy bedzie coraz mniej pokarmu w piersi 🙂 a pokarm matki to najlepsze co można dać dziecku i najlepiej do 6 miesiąca, bez dokarmiania i dopajania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej matki Polki 🙂

My dziś cały dzień u teściowej 🙂

Nocka taka sobie 😉
Ale w dzień mały nawet był super bo i ja pospałam ze 2 godzinki 🤪

My na szczepienie idziemy w piątek i aż się boję co to będzie 🤢

Życzę miłego wieczorku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeny jestem wykończona, cały dzień moja maruda płacze, co godzinę głodny a do cycka ciężko dostawic bo się denerwuje i nie chce złapać... Ja dopajam małego glukoza ale tylko ze względu na żółtaczkę, ma 9,5 bilirubiny i kazali mi go przepajać glukoza żeby wypłukac to świństwo. Sztucznego już mu nie podam bo tak ulewał w nocy że szok... Poza tym po nocy bez karmienia moje cycki wyglądały tragicznie a nie chce się nabawić zapalenia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć laseczki!

Nie mam zupełnie czasu do was napisać ale czytam regularnie.

AgnieszkoK nawet nie wiesz jak Ci zazdroszcze, że Bartuś wrócił do cyca. Ja też cierpie na straszne bóle głowy ale to chyba ze zmęczenia.

Kajtucha przystawiaj do cyca to Ci małyu sciągnie wszystko.

Kupki u Mai dalej zielone ale wyniki badań mikrobiologicznych nic nie wykazały, żadnych wirusów i bakterii na szczęście ale dalej nie wiem co jest.

Lece bo dzidzia płacze.

buzka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki 🙂

Co tam u was? Nie miałam czasu dzis wejsc bo cały dzien zajelo mi posprzatanie mieszkania 🙂 Emilka nawet była grzeczna a przy odkurzaczu zasneła 🙂

Ok zmykam bo pisze z telefonu a leze juz w łozku i mi niewygodnie :P
Miłej i przespanej nocki zycze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do laktatora to potrzebuje bo idę na mini wesele za miesiąc i chce wziąć małego a przy gościach nie będę wystawiać cycka więc chce sobie odciągnąć a próbowałam dziś rękoma wydusic i myślałam że z bólu w sufit głowa przywale... Z reszta gdziekolwiek miałabym iść bez małego to musiałabym odciągnąć swoje żeby babcia mu sztucznego nie dała
dobranoc mamusie, lecę spać póki mój rozbójnik śpi, pewnie niedługo będzie pobudka na jedzenie ale trzeba korzystać z każdej minuty 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej mamuski 🙂
tak sie zastanawiam po co pisze te posty jesli i tak mi nikt nie odpisuje ... wiem ze czesto nie pisze ale nie mam pzewaznie czasu.
dobranoc i spokojnych nocki kazdej 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry mamusie 🙂

U nas nocka w miare zaczynam się przyzwyczajać 🙂

Pikasso moja Emilka zaczęła gaworzyć jakiś tydzień temu i na poczatku też było tylko po jednym dźwięku.Teraz już coraz więcej jej się wyrywa,nawet zaczęła radośnie piszczeć 🙂
Myśle że to indywidualna sprawa każdego dzieciaczka,więc się nie martw już niedługo Twój synek zacznie coraz więcej gaworzyć 🙂

Ha ha mama pisze posta a moja lalunia zasnęła mi na rękach :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...