Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam mamusie 🙂

Dzien dobry Mittko!

U nas nocka tez w miarę dobra, tylko nad ranem walczyłam z noskiem Antosia bo złapał ode mnie katarek 😞 No ale teraz słodko śpi.

Picasso Antoś też już zaczął coś tam sobie gaworzyć ale tylko jak ma wesołą minkę 🙃 Jak do niego coś mówię to i on coś tam po swojemu ga ga. Na każde dzieciątko przychodzi pora dlatego nie martw się na zapas 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

  • Mamusia
Witaj Gosiu 🙂

My nad ranem też walczymy z sapką 😞 musze ją wybudzić żeby zaczeła fajnie oddychać bo inaczej charczy.Jak się obudzi to potem jest spokój i albo zaśnie znowu,albo sobie leży 🙂
Dziś nie zasnęła za to teraz słodko śpi 🙂

Ah te katarki,u nas na szczęście już się skończył,gdyby jeszcze ta sapka zechciała zniknąć to była bym szczęśliwa,ale niestety tak może być do roku czasu 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry
a nam w końcu odpadł dziś w nocy pepuszek :-):-):-):-):-)
poza tym mój mały ssak dziś w nocy był tylko na moim pokarmie. Budził się co 2,5 godz na jedzonko. Ale jaki spokój bez tego ulewania... Mieliśmy kryzys, bo od 1 do 4 mały coś marudził, to jadł to płakał... Ja jestem nie do życia a muszę w domu porobić a mój książę sobie poszedł spać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Picasso moja Lenka mało gaworzy , ale cos tam juz zaczyna, najczęsciej jak leży z gołą pupką na przewijaku 🙂 to wtedy też się często uśmiecha, a tak poza tym to bardzo poważna z niej kobieta, tylko cyca doi :laugh:
I nie denerwuj się jak o cos zapytasz a dziewczyny nie odpowiadają...teraz już jest troszkę inaczej niz przed narodzinami dzieci, kiedy był czas na to aby odnosić się do każdego posta i odpowiadać szczegółowo na każdego teraz jest mniej czasu, miliony myśli kłębi się w głowie... pamiętam, że ostatnio PannaNikt chyba dwa razy ponawiała pytanie odnośnie pampersów, bo tez jej nikt nie odpowiedział...

A moja noc nawet nawet... opracowałam inną strategię karmienia..zmiekłam to po pierwsze i Lenka śpi ze mną, ale to dlatego że ze mnie taki leń i nie chce mi się wstawać, teraz tylko jak Mała zakwili to wyjmuję na śpiocha cyca i spimy dalej, nad ranem tylko przebieram jej pampersa, czyszczę nosek... i jestem dzięki temu bardziej wyspana, bo jak spała w łózeczku to musiałam wstawać, wyjmować ją...i kompletnie siebie i Lene rozbudzałam.


A teraz oczywiście Mała doi cyca. Podkładam jej pod plecki jaśka, tak ją ukladam żebym mogła swobodnie pisać na komputerze,a nawet spiłować paznokcie...mam nadzieje że zaraz zaśnie bo zaplanowałam sobie na obiad gulasz z kaszą i chce w końcu upichcić.


Mittko biedna ta Twoja Emilka, sie namęczy z ta sapką 😞

A ja tez ide na wesele ale dopiero w czerwcu ... kurcze nie wiem jak ja to zrobię, bo to ślub mojej przyjaciółki ze szkoły średniej, i to jest 100km aby dojechać, nie wiem co z Lenką.. echh dobrze ze mam jeszcze trche czasu.
Potem mamy wesele we wrześniu u znajomych, ale to na miejscu, wiec sie tak nie martwię.

No i na 9 lutego umówilam sie na wizyte do gin w końcu.

Miłego dnia mamuśki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kajtucha wyluzuj z tym ,,robieniem w domu" idz sie zdrzemnij godzinkę, poczujesz sie o niebo lepiej 🙂
No i fajnie że karmisz cycem, bedzie dobrze, przystawiaj Szymka na żądanie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A no AgnieszkoW troszke się bidulka umęczy,ale to się najczęściej objawia nad ranem lub w trakcie karmienia,więc na szczęście nie aż tak często.

Ha moja Emilka też przeważnie gaworzy na przewijaku,nie wiem co tam takiego jest,ale nieraz jak marudzi wystarczy że ją tam położe i potrafi tam przeleżeć 30 minut i gadać :laugh:

A ja mam wesele kuzynki 6 lutego i nie ide 😞
Dobrze że Dominika się załapała a na dodatek to są jej urodziny 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry mamuśki 🙂

Piotruś po szczepieniu był troszkę marudny, ale nie gorączkował 😉 Tylko cały czas musiałam być przy nim także nawet się wczoraj nie wykąpałam. Dzisiaj jest już ok 🙂

Piotruś ślicznie gaworzy aż jestem w szoku, tak sobie już fajnie gadamy 🙂 I od kilku dni odpowiada uśmiechem na uśmiech -COŚ CUDOWNEGO!!!!

Zazdroszczę Wam tych wesel bo z chęcią bym się pobawiła na takiej imprezie.

'Robienie w domu' zostawiłam mężowi i chyba już bidulek ma dość. No, ale trudno, takie życie :laugh: :P

I jeszcze się pochwalę, że przyszedł nam wózeczek, ma duże kółka, ale jest leciutki. Fotki nie wstawię bo nie składaliśmy go, czeka w kartonie do wiosny 😉 No i dziś złożymy w końcu karuzelę do łóżeczka i będzie premiera projektora na suficie 🙂 Ok, już się pochwaliłam :P

Miłego dnia kochaniutkie 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mamuśki 🙂

U nas nocka rewelacyjna 🤪
Ale wczoraj wieczorem miałam dramat 😞 Bartkowi tak się ulało że aż nosem poszło i długo nie mógł oddechu złapać 😞 Obróciłam go do góry nogami tak jak kiedyś i nie pomogło i plecki oklepywałam i w twarz mu dmuchałam aż w końcu złapał oddech ale tak przeraźliwie płakał i nie mogła go uspokoić 😞
W końcu zasnął ze zmęczenia 😉 Ale tak mi go było szkoda 😞

Mój brzdąc też już gaworzy ale tylko wtedy jak ja do niego mówię 🤪 A uśmiechy sprzedaje wszystkim :laugh: :laugh: :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HEJ DZIEWCZĘTA!
Przypuszczam , że macie mało czasu na czytanie: wcale się nie dziwię. Moj synuś dużo spi w ciągu dnia więc czasem się wklejam w internet na dłużej. Za to w nocy troche daje znać o sobie , więc właśnie dopiero niedawno z nim wstałam, trzeba było odespać. Ponawiam pytanko w skroconej wersji: co myślicie o pieluszkach wielorazowych
http://chusty.info/forum/showthread.php?t=6847

http://www.pieluszkarnia.pl/cat-pol-1214553888-PIELUSZKI-WIELORAZOWE.html?gclid=CPiKp_3GxJ8CFQZgZwodkWnIdw

albo o wychowaniu bezpieluchowym??
http://chusty.info/forum/showthread.php?s=6232289b10f347be780072ac00d68345&t=221

bo to bardzo ciekawe... te pieluchy które tu wkleiłam sa bardzo drogie , ale można kupić taniej, Dla mnie to rewelacja, trochę poczytałam jak niezdrowe są pampersy z tą całą chemią w środku.. no i jak nieekologiczne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie mamy!

Basiorek śpi elagancko w foteliku samochodowym, bo gdzie indziej w dzień nie chce a mama pije ciepłą herbatkę. Muszę iść do lekarza bo dziś już 17 dzień mam okres ;/ to pierwszy po porodzie więc może hormony świrują. Poza tym zaczęły mi bardzo wypadać włosy.

przypuszczam,że Basia ma atopowe zapalenie skóry, wygrzebałam swój podręcznik od dermatologii, pooglądałam zdjęcia i stwierdzam,że to jest przyczyną Basieńki zmian na skórze, musimy jej zrobić jak najszybciej testy alergiczne. Mój bobas gaworzy jak leży na łóżku i macha rączkami i nóżkami, najchętniej z gołą dupką, a śmieje się jak Tatuś udaje odgłosy zwierząt. Nie lubi tylko jak udaje konika, myśleliśmy,że to przypadek,ale kiedy wczoraj na dźwięk końsko-tatusiowego prychania zaczęła po raz trzeci krzyczeć i zalewać się rzewnymi łzami to stwierdziliśmy wreszcie,że nie lubi konika i już 🤪
idę troszkę posprzątać póki Ptysio śpi! Całuję Was mocno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O matko, Agnieszka, ja bym zawału dostała w takiej sytuacji z dzieckiem. Medal za to że nie spanikowałaś!!!
No niestety nie mogę się zdrzemnąc bo mój synus bawi się ze mną w kotka i myszkę. Zaśnie i po chwili budzi się z płaczem. Chyba się cwaniak nauczył noszenia na rękach... Taaa, kochana babunia i tatuś nauczyli, a matka na kręgosłup nie może żeby syna tyle nosić... Teraz znowu zasnął i aż się boję go odkładać...
Ściągnęłam z netu Mozarta dla dzieci i muszę wam powiedzieć że mały się uspokaja przy nim! Rewelacja!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu, wyłączyłam kompa teraz a na telefonie nie znajdę adresu i go nie wkleje, ale spróbuj tak: google, "chomikuj, mozart dla dzieci" i wejdz w pierwszy link, tam to jest 🙂 może będziesz musiała założyć sobie tam konto żeby coś ściągnąć, nie jestem pewna. Niektóre kawałki można ściągać bez logowania, ale z reguły trzeba się zalogować. A ja jak tylko będę przy kompie to wstawie bezposredni link
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry...

moj maly cos nie chce spac..

na rekach spi a jak go odkladam delikatnie to wrzask..

wlasnie spi mi na piersiach...

i ma problemy z kupka robi jakies twarde bobki to mu pomagam i wkladam czopek a bierze infacl i prosze ala zawiesina do mleka...

meczy sie strasznie a ja razem z nim...

wlasnie chrapie... ale nie chce go odkladac bo od 6 nawet godziny nie przespal

i moj tez rozmawia z nami ale trzeba do niego mowic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgryz

Czytałam trochę wczoraj o tym bezpieluchowym wychowaniu. Szczerze, to nie dla mnie. Nie mam tyle czasu przy dwójce dzieci, by wsłuchiwać się kiedy Marika chce kupkę. W sumie jedyny plus to oszczędność na pieluchach. Za to na pewno nie na ubrankach 😁 przynajmniej na początku.
Po drugie skoro efekty są widoczne między 18 a 24 miesiącem... Moja córka miała 18 miesięcy i załatwiała się na nocniczek (11 miesięcy używałam pieluch tetrowych a potem już tylko pampersów)

Pieluszek wielorazowych też raczej nie będę używać. Wystarczającą iloś tetrowych wyprałam 🤨

AgnieszkoW Marika śpi ze mną od początku. Tak mi wygodniej. Je o 22, potem o 3.30 robi kupkę i je, potem o 7 rano kupka i jedzonko i śpi do 9.30 lub do 11 (zależy czy muszę z nią iść po Majkę do przedszkola). I na razie nie wkładam jej do łóżeczka, bo nie chcę ją wybudzać. Zależy mi na dobrze przespanej nocy, bo w dzień muszę jakoś funkcjonować 🙂

AgnieszkoK moja Majka tak ulewała... Horror po prostu 😞 Marice też się zdarza dosłownie chlustać mlekiem, ale nie krztusi się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AgaK brawo za super reakcję i opanowanie !!!

Zgryz może to i ciekawy pomysł, ale nie dla mnie.

Aga84 coś się rzadko odzywasz... pewnie synek Cię terroryzuje 😉 Mój też najczęściej tylko na rękach śpi.

Kajtucha dzięki za linki -też chętnie skorzystam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc mamusie!

Moja kruszynka tez prawie non stop na rekach ale opanowalam juz robienie kanapek jedna reka, zreszta juz mam prawie wszystko opanowane jedna reka hahaha :laugh: :laugh: :laugh: ostatnio nawet prasowalam z majka na rekach :laugh: :laugh:

AgaK ja pierd... jaka masakra!!!! Majka zanim nie nauczyla sie pic z butli tez sie czesto zalewala i tez ja przekrecalam glowa w dol 🤢 🤢 🤢

Pikasso nie denerwoj sie tak 😘 😘

Kajtucha dzieki za linki, ja puszczam mojehj malej Requiem Mozarta 🤪

dobra spadam dac jej jesc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgryz poczytałam, ale tylko tak przelotnie bo nie mam czasu a po drugie szczerze mówiąc to nie chciałoby mi się bawić w te bezpieluszkowe wychowanie...pomimo iż segreguję śmieci i staram się życ w miarę ekologicznie, ale nie na tyle aby nie uzywać pampersów...to trzeba mieć dużo czasu i cierpliwości.

AgaK zuch dziewczyna z Ciebie 🙂

Ewo ja mam szczepienie 9 lutego , zdecydowaliśmy sie na szczepionkę skojarzoną plus rotawirusy. W sumie 470 zł, ale postanowilismy na to własnie przeznaczyć becikowe.
9 lutego mam tez wizytę u gin, więc cały dzień z lekarzami :laugh:
a 12 lutego jedziemy na badanie bioderek Lenki.

Ewo no jak juz się tak chwalimy to mi własnie przyszła hustawka dla Małej, ale nie mam czasu jej rozpakować, bo Lena znowu przy cycu :laugh:
http://www.allegro.pl/item886079177_bright_starts_hustawka_zoo.html

Wiolka ja tez bardzooo duzo rzeczy wykonuję z Leną na ręku, inaczej się nie da bo chwili nie poleży sama , masakra jakaś...mam nadzieję że hustawka zdziała cuda 🙂

Agnieszko84 a czym karmisz małego ze takie kupki robi??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NA MOJĄ CÓRKE ŻADEN MOZART NIE DZIAŁA, JĄ USPOKAJA TYLKO CYC, NAWET NIE MUSI GO DOIĆ, WAŻNE ABY BRODAWKA ZNAJDOWAŁA SIE W JEJ BUZI I ŚWIAT DLA NIEJ WTEDY MOŻE NIE ISTNIEĆ......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aguś nie otwiera mi się link 🤢

A ja jestem wściekła bo przysłali nam zrąbaną karuzelę 😠 Jak się kręci to tak głośno chodzi, że zagłusza muzykę 😠 😠 😠 😠 Napisaliśmy już maila i mamy odesłać na ich koszt i mają reklamować u swojego dostawcy. Ciekawe ile im to zajmie ehhh.

Co do szczepień to chyba też się jednak zdecydujemy na te rotawirusy bo możliwe, że Piotruś będzie szedł do żłobka.
My becikowe zostawiamy na wakacje, ale za kasę z ZUSU kupiliśmy wózek, karuzelę, ciuszki no i te szczepienia. Kasa idzie masakrycznie szybko...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejam fotkę bujaczka Ewo


I tez jestem wściekła, bo bujaczek jest rewelacyjny, ale brakuje 4 śrubek - bardzo istotnych bo do zamocowania siedzonka-kuźwa, nie sprawdziłam paczki przy kurierze i pewnie będzie moja wina 😠

Wiola pewnie znajdziesz gdzieś na miejscu taką huśtawkę 🙂 [img size=230]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/bs_hustawka_zoo_1__320x200_.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...