Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

  • Mamusia
hej.

AgaW śliczna Lenusia 🙂

Wiola gratuluję żółtych kupek 🤪 ile to kupka może radości sprawić :laugh:
Mój Piter też ma katar i też nie wiem od czego, ale to chyba nieunikone, nie da się tak dmuchać i chuchać na nasze maleństwa żeby nigdy nic nie złapały.

PannoNikt ja też zawsze marzyłam o wiośnie, a teraz jej nie chcę bo wiem, że jak się zacznie robić ciepło to niedługo będę musiała wracać do pracy 😞
Jejku mam taką deprechę przez to, że szok, ale nie chcę Wam smęcić 😞

Pikasso słodziutki sen 🙂
Szkoda Twojego bąbelka, że tak się męczył.

AgaK ja nie cierpię takich filmów. Obejrzałam w życiu jeden horror -Ring i do dzisiaj mam przez niego koszmary, a to było już ładne parę lat temu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki!!!!!!!!!!!!!!! mnie juz tyle tu nie było ze chyba zapomiałyscie o moim istnieniu ale ja troszeczke sie podłamałam najpierw walczylismy z kolka a jak mineła to mamy zapalenie płuc koszmar 16 zastrzyków i płacz a wszystko przez jakąs pojeb...... lekarke bo jak byłam u niej z kaszlem i katarem to szymcio jeszcze nie miał zmian na oskrzelach i kazała nam przyjechac za 3 dni a ja głupia czekałam na szczescie znajoma dała mi namiry na suuuper lekarke ale było juz za puzno po zapalenie wchodziło juz na płuca nie moge sobie wydarowac ze przezemnie szymcio tak cierpi ☺️
dziewczyny nie bagatelizujcie kataru i kaszelku u tak malutkich dzieci kontrolujcie je nawet co dziennie zeby nie dopuscic do zapalenia !!!!!!!!!!!!!!!!!

Kajtucha z tego co udało mi sie przeczytac to tez masz szymcia wychodzi na to ze szymony to mocne chlopaki bo muj tez od 2 tyg podnosił głuwke

w czwartekmielismy mies szczepienie i nie mozemy nie wiecie kiedy po takiej chorobie mozna szczepic ja szcezpie na rotawirusa i boje sie czy zdaze z druga szczepionka
pozdrawiam mamusie a szymus dzidziusie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BEATKO GDZIEŚ TY BYŁA JAK CIEBIE NIE BYŁO :laugh: :laugh: OCZYWIŚCIE ŻARTUJE, PRZECIEŻ WIADOMO ŻE MAŁY POCHŁANIA DUŻO CZASU ALE SZKODA ŻE MASZ ZŁE WIADOMOŚCI O SZYMKU 😞 BIEDACZEK TAKI MALEŃKI A JUŻ CHORY NA PŁUCKA I TE ZASTRZYKI 😞 DZIEWCZYNY "CHORUJĄ" NA UKŁUCIA SWOICH MALEŃSTW JAK IDA NA SZCZEPIENIE A CO DOPIERO ZASTRZYKI BRYY 😞 MAM NADZIEJĘ ŻE SZYBKO MU TO MINIE 😉 A CO DO SZCZEPIENIA TO MUSISZ DOWIEDZIEĆ SIĘ U PEDIATRY LUB OGÓLNIE W PRZYCHODNI 🙂 NAPISZ CO TAM U CIEBIE I JAK OGÓLNIE SZYMONEK SIĘ ROZWIJA ZACHOWUJE 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny!

Marcin jeszcze nie byl ale napisal mi ,ze bedzie napewno.
napisalam do niego doslownie tak "kiedy przyjedziesz po psa. miales byc z rana a juz jest poludnie" a on napisal "ani czesc ani pocaluj mnie w dupe... bede napewno nie martw sie" a ja mu napisalam " nie pytam czy bedziesz tylko o ktorej a traktuje Cie tak jak Ty mnie" .

I MAM SUPER WIADOMOSC.... ZROBILAM TEST, NIE JESTEM W CIAZY! 🙂

Od wczoraj caly czas slucham ire - pare chwil i ta piosenka jest porpostu moim wybawicielem...

a Wiki lezy w lezaczku, bawi sie grzechotkami no i gada slicznie dzisiaj od samego rana "aguuuu" robi juz baaaardzo czesto czasami caly dzien tylko "aguu" jakby chciala,zeby wszyscy slyszeli.

A jak sie w lusterku przeglada w tym lezaczku 🙂

Tylko dziewczyny powiedzcie mi w takim razie, skoro nie jestem w ciazy od czego moge miec te mdlosci, brak apetytyu, wszystko mi smierdzi, senna jakas jestem... az sie balam ze w ciazy jestem bo mialam takie objawy...

a u mnie dzisiaj na obiadek jest rosol ale ja nawet na rosol nie mam ochoty :/ wczoraj wcisnelam w siebie na sile waffelka bo mowie, moze slodkie mi lepiej wejdzie ale prawie zwymiotowalam :/ co to moze byc,... ? ;/ mialam tak juz wczesniej, jak jeszcze z Marcinem bylam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mamuśki i ich Skarbeńka!
u nas nocka standardowa, spać o 23 i co 3 -4 godzinki amku 🙂 mój najdroższy synek lubi sobie pojeść więc wysypana czuję się gdzieś około 12 w południe! jak się przyssie to godzinę!
no i się obudził znowu 😞 to się nie rozpisze za mocno! wczoraj odśpiewałam mojemu aniołkowi Sto Lat!! już 2 raz w jego życiu 🙂 no i mamy paszport dla Skarba, więc w sobotę jedziemy do Polski 🙂 na całe 7 tyg:laugh: :laugh: :laugh: babcie i dziadek wnuczka na żywo zobaczą a nie tylko przez neta!
Doruniu cieszę się bardzo że Martusia wraca do zdrówka, no i że znowu jesteś w ciąży! tym razem będzie dobrze, zdrówka dla Was!
bti7 ja o tobie pamiętałam więc dziweczyny napewno nie zapomniały:laugh:
lecę bo Mati mnie woła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześc moje kochane grudnióweczki 🙂 Fredeczko możesz tak miec na tle nerwowym ja też tak swego czasu miałam żołądek się kurczy i nic nie można przełknąc. Ja idę dzisiaj na 1 wizytę ale mam stresa jak wróce to napiszę co i jak buziaki dla Was i maluszków 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FREDECZKO CZASAMI OBJAWY SĄ WCZEŚNIEJ NIŻ MOŻE TO WYKRYĆ TEST TAKŻE RADZĘ TOBIE ABYŚ POWTÓRZYŁA TEST ZA OKOŁO 1-2 TYGODNIE A JEŻELI WYNIK BĘDZIE NEGATYWNY TO TE OBJAWY MOGĄ BYĆ PRZYCZYNĄ STRESU JAKI PRZECHODZISZ 🙂 MAM NADZIEJĘ ŻE TO DRUGIE WYJDZIE 😉 CHOĆ ŻYCZĘ JAK NAJMNIEJ STRESU 🙂 🙂 🙂

EDYTKO TO SUPER ŻE MASZ JUŻ PASZPORT DLA MATIEGO 🙂 NO I ŻYCZĘ MIŁEGO POBYTU W POLSCE 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!
NAsza nocka pięknie: spanko 21-7 bez przerwy, jedzonko i spanie do 11. Pomarudziła moja Ptysia i padła ponownie.

Fredeczko, objawy typowe dla kogoś w wielkim stresie.

Co do oszukać przeznaczenie, to ja oglądałam czwartą część w 7 miesiącu ciąży w kinie w 3D 🙂 Moja Basia miała dużo mocnych wrażeń w życiu prenatalnym: oglądała horrory, pływała kajakiem, rowerem wodnym a kiedy jeszcze nie wiedziałam,że jestem w ciąży to nawet jeździła z Mamą i Tatą na ścigaczu 🙂
Teraz Mamusia z Tatusiem ścigacza sprzedali, bo chcą doczekać wnuków.

Pogoda do dupy, siedzimy już drugi dzień w domu i nic nie chce mi się robić, bałagan mam taki,że hohohoh

Dorunia bardzo się cieszę,że wszystko w porządku! Zdrówka dla Martusi i Twojej Fasolki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiu wszystko będzie dobrze, nie stresuj się!!!!!!
Fredeczko ja myślę że może to być z nerwów, ale jak chcesz mieć 100%pewności że nie jesteś w ciąży to idź do laboratorium niech Ci pobiorą krew na betahcg, to najpewniejszy wynik będzie 🙂
a co do testów ciążowych to mogą czasem się mylić! ja przed zajściem w ciąże zakupiłam testy owulacyjne i robiłam sumiennie i żaden nie wykazał owulacji! mierzyłam też temperaturkę i co!!! dziś jestem mamą pomimo negatywnych testów 🙂 a wiem kiedy miałam owulację na podstawie skoku temp 🙂 także ja nie wierzę w testy 🙂 chociaż ciążowy mnie nie zawiódł 🙂 🙂
będzie dobrze nie stresuj się tak, olej go(Marcina) ciepłym moczem i objawy ustąpią! ja wierzę że to stres 🙂
wiem Fredeczko co czujesz jak Wikunia się uśmiecha do Ciebie wszystkie mamy to samo, największy skarb to uśmiech własnego upragnionego dzieciątka!
A mój maluch dzisiaj nabył nową umiejętność przełączania melodyjek w karuzelce nad łóżeczkiem 🙂
na macie gimnastycznej jak leży to już umie włączyć kotka który wisi u góry na pałąku!
z każdym dniem Nasze dzieciaki są mądrzejsze, nabywają nowe umiejętności a Nam mamuśkom nie raz kręci się łezka w oczku na ten widok 🙂 naprawdę teraz zrozumiałam czym jest miłość 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aga dzieki za miłe słowa
a jesli chodzi o szymka to jest super nawet w czasie choroby był bardzo aktywny a traz nie moge go odejs na krok nie wiem czy sie tak przyzwyczaił bo musialam go duzo nosic zeby mogł odkasłac zalegajaca wydzieline czy boji sie juz tych zastrzyków i boi byc sam
dziewczyny a jak u waszych dzieciaczka z slinieniem sie bo szymek strasznie sie slini i wpycha wszystko do buzi czyżby zabki chyba jeszcze za wczesnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam!

A u nas od niedzieli koszmar pod postacią kolek. Antoś tak strasznie płakał i dopiero woda koperkowa wczoraj podziałała.

Fredeczko trzymam kciuki abyś w końcu poukładała sobie życie. Głowa do góry.

Bti całuski dla Szymka i niech się chowa bez chorób. A co do ślinienia to Antek ma podobne objawy, najlepiej to by wszystko zjadł.
A teraz włączył syrenę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BTI to dobre imiona wybrałyśmy dla naszych chłopców 🙂
u nas noc taka se... Mały ok ale mnie dopadła jakaś grypa jelitowa i mnie tak pędziło że szok! Od 5 rano biegałam ciągle do wc ale póki co od 2 godzin mam spokój i oby tak zostało!
Dziś jadę do gina, aż się boję o te jajniki... Będę chyba musiała jechać z małym bo nie mam z kim zostawić...
My dziś nie pójdziemy na spacerek bo drugi dzień wieje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bti biedny Szymuś 😞 Nacierpicie się obydwoje, ale raz dwa i będzie po wszystkim!

Gosiu to czekamy z niecierpliwością na wieści!!!

fredeczko podpisuję się pod dziewczynami, że to pewnie wszystko ze stresu.

Ami ja mam taki syf w domu, że aż wstyd, ale dupy nie chce mi się ruszyć żeby posprzątać. Jedyne co dzisiaj zrobiłam to powkładałam zdjęcia Pitera do albumu 😉

Wyjęłam dziś teczkę z dokumentami z ciąży i wychodzi na to, że rok temu byłam w trzecim dniu ciąży 🙂

Mój Miś rzadko ostatnio guga tylko ciągle pierdzi ustami :laugh: no i oczywiście przy tym pierdzeniu wszystko dookoła jest zaplute :laugh: No i ślini się na potęgę!!! Czasem na chwilę go zostawię i już muszę przebierać bo jest cały mokry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bti Basia też ślini się na potęgę, grzechoty pcha sobie do ust, a jak nie ma żadnej pod ręką to w ruch idą piąstki. Moja córcia opanowała niedawno umiejętność składania rączek jedna z drugą i spędza na tym zajęciu mnóstwo czasu. Ogólnie przygląda się rączkom z wielkim zdziwieniem całe dnie. Intryguje ją również bardzo niezidentyfikowana narośl między oczkami w postaci nosa, cały czas się za niego łapie co skutkuje licznymi obrażeniami w postaci zadrapań 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My już po spacerku niunia jeszcze dosypia w łóżeczku 🙂

Gosiu zobaczysz że wszystko będzie dobrze mocno w to wierze i trzymam kciuki.Daj koniecznie znać jak po wizycie 🙂

Bti dobrze wiem jak to jest jak taki maluszek dostaje zastrzyki 😞 Dominika miała 1,5 miesiąca ja brała to ja wychodziłam z pokoju jak jej dawali bo nie mogłam tego znieść 😞 mam nadzieję że Szymonek szybko dojdzie do siebie.Zdrówka dla Was.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj lobuz tez raczki pcha do buzi i sie strasznie slinie - moim zdaniem to nie zeby ...
fredeczko to napewno nerwy - ja kiedys tez sie tak strasznie denerwowalam i tez nic nie jadlam oraz bral mnie na wymioty
witamy spowrotem bit 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MY PO SPACERKU, LENKA SOBIE SPIOCHA PRZY OTWARTYM OKNEM W KOMBINEZONIKU, A MAMUSIA DUSI INDYKA NA OBIADEK 🙂

MOJA NIUNIA TEZ WKŁADA SOBIE PIĄSTKI DO BUŻKI I SLINI SIE NA POTĘGĘ.

EWO TRZYMAJ SIE, STRASZNIE CI WSPÓŁCZUJE ZE MUSISZ WRACAC DO PRACY, ALE CÓŻ, TAKIE ZYCIE...BĘDZIESZ SIE CIESZYĆ PIOTRUSIEM JAK BEDZIESZ WRACAŁA Z PRACY 🙂 GŁOWA DO GÓRY 😘

FREDECZKO JA TEZ UWAŻAM ŻE TO NA TLE NERWOWYM. JA JAK MAM JAKIEGOS DOŁA TO TEZ MI SIE NIE CHCE JEŚC I CZASEM NAWET JEST MI NIE DOBRZE.

AMI MOJA LENA TEZ SIE TAK DRAPIE, RAZ SIE TAK UDRAPAŁA ZE AZ ZACZEŁA BECZEĆ HAHA
ŚLICZNA JEST BASIA 😘

KAJTUCHA DAJ ZNAC CO TAM Z TWOIMI JAJNIKAMI.

BTI JA TEZ O TOBIE PAMIĘTAŁAM. WŁASNIE DZIŚ MYSLAŁAM CO DZIEJE SIE Z DZIEWCZYNAMI, KTÓRE TAK DŁUGO SIE NIE ODZYWAJĄ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tylko dziewczyny ja mam to od jakiegos czasu i juz mowilam Marcinowi zmiesiac temu ,ze sie zastanawiam czy w ciazy nie jestem. Teraz test by wykryl napewno .... powtorze jeszcze za jakis czas. ale mam nadzieje,ze to cos ze zdrowiem poprostu. moze tarczyca daje znac o sobie.

A Wiki taaaaaak krzyczala jak babcie zobaczyla ,ze szok! mama przytulila i bylo dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A co do slinienia sie to mojej niuni wlasnie po brodzie leci strumyk sliny... a sliczniaczek jest zawsze przesiakniety tak,ze gdybym sie postarala to bym go wycisnela haha :P a teraz lezy Wiki w lezaczku i narzeka jakby mowila "wiesz co mama, zla na tate jestem, juz nie widzialam go prawie tydzien a chcialam sie pochwalic co sie nowego nauczylam , a na dodatek babcia mnie wystraszyla, a wujek smierdzi ciagle tymi fajkami, i ogolnie wszystko mnie denerwuje" i robi takie wielkie bable ze sliny haha :P ajj kochana kruszynka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kobietki 🙂

U nas prócz pieprzonej sapki wszystko jest ok 🤪
Kamilek śpi od 22 bez przerwy około 5 godzin a później co jakieś półtorej godziny się budzi na cyca i tak do 7\8 rano 😉
Kolek brak nawet na spaghetti nie zareagował 🤪 😘 😘 😘

Wczoraj i dziś Kamil śpi cały dzień prawie, chyba ta wietrzna pogoda tak na niego działa 🤨

W piątek odbyło się spotkanie trójki przyjaciół z żonami i synami 🤪 Synowie wszyscy z 2009 roku 🤪 (Kuba jest z lipca a Nikodem tak jak mój Kamil z grudnia tylko że 29) Chłopaki zmówili się czy co?:P Na wywiadówki będą chodzić razem a później na piwko do baru pewnie 🤪 😁 Śmialiśmy się że za dwa lata ruszy "produkcja" dziewczynek 🤪 😁

Musiałam kupić wózek bo ten co dostałam od siostry waży 18 kg a przy mojej dyskopatii wnoszenie i znoszenie go z pierwszego piętra graniczyło z cudem 🤢 Kupiłam CONECO Pierre Cardin waży 10kg i jestem zachwycona nim 🤪 🙂 Tylko żałujemy koloru troszkę bo kupiliśmy błękitny i po przemyśleniu będzie się brudził bardzo a był czerwony ciemny jeszcze... No ale nic najwyżej mama będzie prała i prała 🤪 😁

Kobietki mam pytanie używa któraś z was gorsetu albo pasa wyszczuplającego po ciąży? Zastanawiam się czy nie kupić bo ten zwisający brzuch mnie dobija 🤢 🤢 🤢

Niestety nie mam czasu zbytnio nadrobić forum ale zdążyłam doczytać że u Fredeczki nie ciekawie 🤨 Trzymaj się kochana będzie dobrze 😘 😘 😘
Muszę powiedzieć że podziwiam cię za odwagę że w tym wieku zdecydowałaś się na dziecko...
Muszę stwierdzić z przykrością że znam 3 pary które w bardzo młodym wieku założyli rodziny no i chłopakom bardzo szybko znudziła się "zabawa w dom" tylko jedna para przetrwała... 🤢 🤨 😠 😞 Faceci muszą się wyszaleć i z nie jednego pieca chleba spróbować 🤢 tacy już są... 🤨 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczeta!

Witaj Bti! Slinianki zaczynaja prace 🙂 A co do rozwoju, to moja Basia sama nie siega jeszcze po zabawki 😞 Nawet sama nie chwyta, musze jej wciskać. Wtedy automatycznie puszcza. Nie przejawia nawet ochoty 😞


Musze jej kupic leżaczek bujaczek ...


Co do filmów to ja takie uwielbiam! Mimo, ze później do łazienki zaciągam też Mężulka 😁 Ja sikam, on odwrócony pilnuje czy mnie cos nie atakuje ;]

Oglądam straszydła wszelkiej maści, po "Egzorcyzmach Emilii Rose" nie spałam do 5 nad ranem a " 😜aranormal activity" mąż oglądał sam, bo ja zbytnio się bałam, a nocą trzeba było z małą wstawać często więc bym się chyba ze strachu ... ten no... 😜

Kajtucha - chyba w Poznaniu panuje jakis wirus ;] Ja, mąż, mój szwagier, teściowa,mój brat, bratowa i bratanek mieliśmy jednodniową taką grype jelitowa... nie zazdroszczę!

AgnieszkaW - Lenka jest cudna!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i zapomniałam napisać że jutro idziemy na usg bioder, prywatnie 50 zł a na NFZ dopiero w maju by było 🤪 [img size=168]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/falcon.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...