Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
aha i jeszcze jedno mi się przypomniało ja kisielek zrobiłam Antosiowi z kubusia i mogę powiedzieć że jest super.

Jutro robię budyń z przepisu Kasi tylko na zwykłym mleku bo na modyfikowanym nie za bardzo mi smakuje a Antosiowi sie po nim ulewało 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

  • Mamusia
Naprawdę postaram się częściej zaglądać. Mój synek nie śpi jeszcze zawsze o 20-20.30 już śpi a dziś nie wiem co go ugryzło , mąż się z nim męczy:-)
Piotruś je obiadki zupki i deserki choć teraz deserki robię już mu sama tylko obiadki daję mu ze słoiczka no i oczywiście soczki:-)

Tak poczytałam sobie o tych waszych mężach... przykro mi bo wiem że to tak nie fajnie ...ehh...
Ja już na samym początku postawiłam warunki i póki co mój mąż się ich trzyma i w kwestii picia się mnie słucha!
Tak właśnie oglądałam sobie zdjęcia kajtuchy na nk z sesji jak była w ciąży i właśnie miałam Ci napisać że bardzo fajne zdjęcia, bardzo mi się podobały!!

idę się kąpać i mam nadzieję że jak wyjdę to Piotruś już będzie spał w objęciach taty hehhe

Do jutra , dobranoc:-**
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Kochane

Byłam u lekarza, brak słów 😠 😠 😠 😠 😠 Tylko się wk*rwiłam 🤨

AgnieszkoK słońce moje. Faceci to czasem przesadzają i to równo i nie widzą, że źle robią 😠 Nie wiem nawet co Ci doradzić, bo u nas alkohol nigdy nie był problemem...
Z drugiej strony wielu znajomych mi facetów pije piwsko tak jak Twój mąż, po kilka... tak jakby to była oranżada 😠 Fakt faktem, piwo ma dobry smak, ale bez przesady ☺️ Tulam mocno 😘

Ja nie zamierzam z tego forum rezygnować, mi tu dobrze 😉 😉 Od połowy lipca będzie mnie trochę mniej, bo przyjeżdża moja przyjaciółka a potem jest operacja Mariki, ale będę zaglądała w miarę możliwości.

Wy już kisielki wprowadzacie a ja wprowadziłam dopiero drugie warzywko - kalafior.

Mamusie butelkowe, czy Wasze dzieci jedzą w nocy??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj Aguś kochana ściskam Cię mocno, ja też mam w domu kierowcę więc coś o tym wiem. Też z tym walczę choć u nas nie ma więcej niż trzy piwa które i tak rzadko się zdarzają. Raczej jedno dwa ale przyjdzie taki dzień że ma ochotę się najebać i do tych piw dowali po kryjomu setkę... Aguś, goń go, jak ja swojego! Trzymaj się kochana

Agusia dziękuję! Tęsknię za tym brzuszkiem 🙂

Gosiu ja też budyń robiłam na normalnym krowim mleku 0,5% tłuszczu. Podałam w przepisie modyfikowane bo Ewa pisała że ona krowiego nie poda jak pytałam niedawno o zdanie na ten temat.

No a te kisielki wychodzą przepyszne 🙂 i podjadam Szymkowi 🙂 teraz kupiłam kilka bobofrutow więc będę gotować a gotować te kisiele 🙂
dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej laseczki!!

nie mogę uwierzyć, że taki śpioch jak ja jest pierwszy na forum 🤪

AgaK mam nadzieję, że dzisiaj będzie lepszy dzień 😉

PannoNikt ojj naużerasz się z tymi lekarzami 😞 Piszesz, że będziesz rzadziej na forum, ale my Cię bardzo prosimy dawaj nam znać z miarę możliwości co z Mariką.

Kajtucha chyba jednak zrobię ten budyń na krowim mleku, w końcu bez przesady!

Rozmawiałam wczoraj z mężem i stwierdziliśmy, że za bardzo przesadzamy. To wszystko jest nakręcane przez firmy, które muszą zarobić, te wszystkie mleka, jogurciki, ciasteczka itd. Trzeba trochę wyluzować! Nie mówię, że Piotrek dostanie dziś na obiad schabowego, ale nie ma się co aż tak cyckać 😉

Emmax chyba faktycznie się obraziła ehhh 😞

My dziś na 15.15 idziemy z Piterem na USG głowy, wiem, że wszystko będzie ok, ale i tak gdzieś tam w środku stresik jest!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kobietki 🙂

Nocka u mnie tragiczna co godzinę pobudki 🤢 Kamil nie może się na boczek przewrócić w nocy bo taki rozmach bierze że na brzuchu z miejsca ląduje no i mamy w nocy zabawę 🤢 🙃 🤪 😁
A o 6 rano oczy jak 5 zł i już wyspany no szlak mnie trafił 🤢 😁 ale trochę pomarudził dałam cyca i usną 😉

Wczoraj was przeczytałam i jak miałam napisać to mi internet odłączyli i tak do 20 więc już nie pisałam bo mały wariował 😁

A odniosę się do zdjęć dzieciaczków, grudniówkowe dzieci są prześliczne po prostu 🤪 😘 Ach ten błękit oczu Szymona i akrobacje Antosia jej 🤪

Podziwiam cię Kajtucha bo ja bym nerwowo oszalała jak by mi ktoś tak się na temat dziecka mądrował a za przeproszeniem gówno przy nim robił 🤢
Mój mąż podziela w 99 % moje zdanie co do wychowywania dziecka, jego obowiązkiem jest kąpanie małego więc zawsze wie co wlać do kąpieli i w ogóle ale mamy inny problem 😞 za dużo sobie piwkuje a jak wódkuje to mu szajba odpierdala za przeproszeniem 😞 😞 😞 Oj te chłopy... 🤢

Poczytam Was co poskrobałyście póki mały doi cyca 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaaaaaa Kajtucha ja wiem że dwie łyżki tego proszku do pieczenia się daje tylko nie pisze jakie łyżki takie od herbaty czy stołowe i o to sie pytałam 🤪
Zresztą do tej pory nie wiem 😜
Wyszedł mi zakalec 🤢 ale smaczny zakalec 🤪 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry laseczki!

Ja tam tez bbęde zaglądać na forum ;] Co prawda zarobiona jestem i jeszcze jeżdzimy takie hektary z Baśka do babci i czas zlatuje ale jak bede miała siły i czas to napewno bede zaglądac ;]

Dziewczynki podajcie przepisy na ten kisielek i budyń PLISSSSSSSS!!!!!!

Ewka a dlaczego na USg głowy? Coś sie stało?
Dlaczego Emmax mogłaby sie obrazić?

A co do piwka to wczoraj wieczorkiem sobie was poczytałam ale nie pisałam nic bo sączyłam piwko z męzuniem i jakoś tak głupio mi było 🤪
Mój męzunio na szczęście wypije sobie jedno, góra dwa, a jak pije więcej to z moim bratem ale nad nim ręka bratowej wisi więc i tak sobie nie popija za dużo ;] Zreszta raz nie zawsze, a rzadko się to u nas zdarza ;] Na szczęście. AgaK niech Twój mąż sie cieszy, ze ma taka kochana żonę, Ja bym go juz dawno pogoniła, że by ogon pod siebie skulił!! Brrrr... Trzymaj sie cieplutko!

Miłego dnia wszystkim zyczę ;]

A ja zabieram sie do pracy ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam o tych waszych mężach i alkoholu... Jak ja bym chciała jak się uchla żeby sobie spać poszedł a tu gówno wymyśla sobie coś i awantury 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki 🙂

U nas nocka super,wzięłam małą do siebie i smacznie spałyśmy do 8 🙂

PannoNikt moja Emila zjada przeważnie koło 5 nad ranem,czasem jej się jednak odwidzi i obudzi się o 3 np jeśli nie uda jej się zaspokoić smoczkiem to musze podać jej mleczko no i następne budzi się za 3 godziny 😮
No i kochana dawaj znać co tam z Mariczką bo będziemy tu wszystkie się niecierpliwić.

Ewo też daj znać jak tam po tym usg,chociaż nie wiem czy wyniki będą dziś.

Asiula to miały być małe łyżeczki od herbaty 🙂

AgnieszaK jak dziś sytuacja?? mam nadzieję że wszystko dobrze 🙂

Emmax wyłaź i nie smutaj już na nas!!!! 😞

A Persy chyba gdzieś jednak wybyła,no mogły by się laski poodzywać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzwonił mąż, że przełożył USG na przyszły tydzień. Źle się czuje, w nocy spać nie może, ma drgawki i głowa mu pęka. Był dziś znowu u lekarza to kazał mu pracować bo ponoć lepiej żeby się ruszał i coś robił. Ma nie wychodzić na słońce i pić dużo wody.

przepisy:
BUDYŃ- 100ml wody, 50ml gotujesz w garnuszku, w drugim 50ml robisz mleko z tym że sypiesz go tyle ile na 100ml (Ja mam Bebiko czyli sypię 3 łyżeczki), do tego mleczka dosypujesz 1 łyżeczkę mąki ziemniaczanej i 1 żółtko. Mieszasz dokładnie żeby nie było grudek i wlewasz do zagotowanej wody. Mieszasz aż osiągnie konsystencję budyniu. Taki puszysty wychodzi. Oczywiście możesz zestawić sobie garnuszek z gazu bo mleka się nie gotuje ale to tak szybko gęstnieje że ja nie zestawiam. No i dodałam szczyptę cukru żeby to miało jakiś smak
KISIEL- 100ml soku BOBOFRUIT lub inny jakiś gęsty, ja miałam Hipp Bananowy Nektar i było pyyyszne! no i dzielisz na pół jak przy budyniu, jedno pół gotujesz, do drugiego dosypujesz tylko 1 łyżeczkę mąki ziemniaczanej i mieszasz, no i jak się zagotuje to wlewasz.

AKompf chodzimy z Piotrusiem na rehabilitację i ostatnio byliśmy na kontroli u pani neurolog, która stwierdziła, że Piotruś ma dość dużą głowę i dlatego musimy zrobić usg 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIEŃ DOBRY DZIEWCZYNKI

NASZA NOC OK. STANDARDOWO DO 5 SPANIE ELEGANCKIE, A POTEM JUZ BEZ CYCA ANI RUSZ. NO ALE DZIĘKI CYCKOWI SPANKO DO 7.30

AKOMPF SPECJALISTKĄ OD KISIELKU I BUDYŃKU JEST KAJTUCHA, NA PEWNO JAK SIĘ POJAWI TO PODA PRZEPIS 🙂 JA TEZ BEDE CZEKAŁA BO CHCĘ DZIŚ ZROBIĆ LENCE TEN KISIELEK. MNIEJ WIĘCEJ WIEM JAK ALE WOLĘ WIEDZIEC WIĘCEJ 😁 😁

PANNO NIKT PODPISUJE SIE POD POSTAMI DZIEWCZYN. BĘDZIEM Z NIECIERPLIWOŚCIA CZEKAŁY NA WIEŚCI MARICZCE 😘

TEN ALKOHOL TO PRZEKLEŃSTWO NARODU !!!! KUŹWA, CO ZA DUREŃ TO WYMYŚLIŁ ?? NIE,... MOŻE ŹLE NAPISALAM.. PRZECIEZ ALKOHOL JEST DLA LUDZI I W SUMIE TAK POWINNO BYĆ, A ŹLE SIE ZDARZA ŻE TO LUDZIE CZASEM SĄ DLA ALKOHOLU...
MÓJ MĄŻ NA SZCZĘSCIE PIJE BARDZO,BARDZO RZADKO I CHWAŁA MU ZA TO 🙂

EWUNIU DAJ ZNAC CO TAM WYSZŁO NA TYM USG.

WŁASNIE DOSTAŁAM PISMO Z PUP ŻE PRZYSŁUGUJE MI ZASIŁEK 🤪 🙂 NO TO ZASZALEJMY Z LENKĄ 😁 😁 😁 😁 😁

U MNIE UPAŁ DZIŚ 🙂 IDE SIE UMYĆ I UBRAC BO JESZCZE W PIŻAMIE JESTEM 😜

MIŁEGO DNIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry

u nas nocka rochę lepsza niż dwie poprzednie, troszkę pospaliśmy

Asiula, napisałam 2 łyżeczki jak w przepisie bo łyżeczki to te małe deserowe, łyżki to rozumiem te do zupy... a w przepisie jest napisane że mają być łyżeczki. Nie zgrałyśmy się 🙂 no ale mój mąż jak wypije więcej niż może to mam z nim to samo co ty ze swoim... czyli przesrane, zaczepki do momentu aż zaśnie... j gdyby był potulny jak miś to kazałabym mu pić codziennie 🙂

PannoNikt powodzenia w dogadywaniu się z lekarzami... szczerze współczuję tych przejść z nimi...

Ewa, trzymam kciuki za usg! no i życzę mężowi dużo zdrówka. Pierwsze słyszę żeby przy udarze kazali pracować... no nie wiem... niech no lepiej idzie do innego lekarza...

dziś popołudniu jadę poszukać kiecki na wesele... najwyższy czas... 10 już a ja w proszku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry

u nas nocka rochę lepsza niż dwie poprzednie, troszkę pospaliśmy

Asiula, napisałam 2 łyżeczki jak w przepisie bo łyżeczki to te małe deserowe, łyżki to rozumiem te do zupy... a w przepisie jest napisane że mają być łyżeczki. Nie zgrałyśmy się 🙂 no ale mój mąż jak wypije więcej niż może to mam z nim to samo co ty ze swoim... czyli przesrane, zaczepki do momentu aż zaśnie... j gdyby był potulny jak miś to kazałabym mu pić codziennie 🙂

PannoNikt powodzenia w dogadywaniu się z lekarzami... szczerze współczuję tych przejść z nimi...

Ewa, trzymam kciuki za usg! no i życzę mężowi dużo zdrówka. Pierwsze słyszę żeby przy udarze kazali pracować... no nie wiem... niech no lepiej idzie do innego lekarza...

dziś popołudniu jadę poszukać kiecki na wesele... najwyższy czas... 10 już a ja w proszku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry lalunie 🙂

Nocka taka sobie. Tzn z jednym karmieniem coś w okolicać 3 nad ranem, ale jakaś taka nieprzytomna chodzę. Do tej pory to tylko cysia wyjęłam i było po sprawie, a teraz trzeba bawić się w studzenie/podgrzewanie wody i takie tam 😁
Na pewno będę Was informować w miarę możliwości. Gdyby co to mam numer do AgiK.

Ewo tak to jest, niby człowiek czuje, że wszystko ok a mimo to denerwuje się. A tak w ogóle moja Marika też ma dużą głowę 😉 A Twojemu mężowi bardzo współczuję! Mam nadzieję, że szybko dojdzie do siebie.

Akompf ale mi smaczku narobiłaś na piffko... A nie piłam alkoholu od grudnia 2008 😉
AgnieszkoW super, że przysługuje Ci zasiłek
Asiula trzymam kciuki, by ułożyło się w Waszym związku i alkohol przestał być problemem. 😘

I muszę uciekać, bo teraz mąż musi korzystać z komputera 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kajtucha napisał(a):
dzień dobry

Asiula no ale mój mąż jak wypije więcej niż może to mam z nim to samo co ty ze swoim... czyli przesrane, zaczepki do momentu aż zaśnie... j gdyby był potulny jak miś to kazałabym mu pić codziennie 🙂

MÓJ MĄŻ TAK MA ŻE JAK JUZ SIE NAPIJE DWA RAZY DO ROKU TO JEST WŁASNI TAKI KOCHANY MIS POTULNY. NAJPIERW MI WYZNAJE MIŁOŚĆ ITP A POTEM KŁADZIE SIĘ GRZECZNIE SPAC, ALE MIMO TO NIE CHCIAŁABYM ABY CO DZIEN PIŁ

HHAH

LENKA SPI, CHCIAŁAM Z NIĄ SIE PRZESPAC ALE KUŹWA IDZIE SIE WYKOŃCZYĆ W TYM BLOKU. W DZIEŃ JEST TU TAK GŁOSNO ŻE SZOK. JUZ WAM KIEDYS PISAŁAM ŻE MIESZKAM PRZY RONDZIE , W CENTRUM MIASTA.. MASAKRA!!! JUŻ SIE NIE MOGE DOCZEKAĆ PRZEPROWADZKI. TAM TO BEDZIEMY MIELI SPOKÓJ... TYLKO LAS POD DOMEM 🙂

A TU PUSTKI NA FORUM 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry

u nas nocka rochę lepsza niż dwie poprzednie, troszkę pospaliśmy

Asiula, napisałam 2 łyżeczki jak w przepisie bo łyżeczki to te małe deserowe, łyżki to rozumiem te do zupy... a w przepisie jest napisane że mają być łyżeczki. Nie zgrałyśmy się 🙂 no ale mój mąż jak wypije więcej niż może to mam z nim to samo co ty ze swoim... czyli przesrane, zaczepki do momentu aż zaśnie... j gdyby był potulny jak miś to kazałabym mu pić codziennie 🙂

PannoNikt powodzenia w dogadywaniu się z lekarzami... szczerze współczuję tych przejść z nimi...

Ewa, trzymam kciuki za usg! no i życzę mężowi dużo zdrówka. Pierwsze słyszę żeby przy udarze kazali pracować... no nie wiem... niech no lepiej idzie do innego lekarza...

dziś popołudniu jadę poszukać kiecki na wesele... najwyższy czas... 10 już a ja w proszku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć słoneczka 🙂

A my dzisiaj śpiochaliśy aż do 9. Ale nie powiem że jestem mega wyspana. Rzadko mi się zdarza tak długo spać a teraz chodzę trochę na wstecznym.

Co do picia to mój też jest upierdliwy. Potrafi mu sie włączyć straszna głupawka i najlepiej go zostawić tam gdzie siedzi i nie ruszać. No cóż jednak alkohol potrafi z jednych zrobić idiotów 😠 Ja tylko raz w życiu strułam się wódką ale to było jeszcze za czasów studenckich i od tego momentu mam wstręt do alkoholu z czego bardzo się cieszę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kajtucha lekarz powiedział, że gdyby mąż miał drugą zmianę to dałby mu zwolnienie, a na pierwszą to niech chodzi tylko wszystko powoli robi, nie wiem czemu tak sobie wymyślił. mój mąż pracuje w przychodni i nie ma za bardzo jak pójść do innego lekarza 🤢

PannoNikt no właśnie strasznie się boję tego nocnego szykowania mleka 🤪 Teraz to wygoda!

AgaW no już niedługo przeprowadzka 🙂 A tak swoją drogą to ja bym się trochę bała mieszkać w domu i to jeszcze koło lasu. Zawsze by mi się wydawało, że ktoś mi przez okna zagląda 😁 😁 😁 Kiedyś spałam u cioci w domu to za każdym razem jak drzewo się ruszyło na wietrze to podskakiwałam 🤪 No, ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJ KOBIETKI 🙂

U NAS NOCKA W MIARĘ 🙂

DZIĘKI ZA TROSKĘ JESTEŚCIE KOCHANE 😘 😘

MÓJ MĘŻUNIO BUDZĄC SIĘ RANO UWAŻAŁ CAŁĄ SYTUACJĘ ZA NIEISTNIAŁĄ I OCZYWIŚCIE NIC SIĘ NIE STAŁO WEDŁUG NIEGO 😠 ODZYWAM SIĘ DO NIEGO ALE TYLKO TO CO POTRZEBUJĘ MU POWIEDZIEĆ 😜

POCZYTAŁAM WAS ALE ZAPOMNIAŁO MI SIĘ CO MIAŁAM NAPISAĆ 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AJ TAM EWO, MY BĘDZIEMY MIELI ALARM ZAMONTOWANY I KAMERY... JAKOS SIE NIE BOJĘ ... JAK BYŁAM MAŁA TO BAAŁAM SIĘ NAWET WISZĄCEJ NA WIESZAKU KURTKI NOCĄ BO WYOBRAZAŁAM SOBIE ZE TO DUCH. STRASZNIE BAŁAM SIE SAMA SPAC. DO 7 ROKU ZYCIA SPAŁAM Z BRAĆMI, POTEM RODZICE KUPILI MI ŁÓŻKO A RANO I TAK ZNAJDOWALI MNIE W ŁÓŻKU MIEDZY MOIMI BRACMI 🤪

MĄZ MNIE WK......, TYM RAZEM TEŚCIOWA KUPIŁA ILEŚ TAM KILO (PEWNIE Z 50 ZNAJĄC JĄ) TRUSKAWEK. MĄŻ DO MNIE DZWONI ŻEBYM POSZŁA MAMUSI POMÓC TO WKŁADAC DO SŁOIKÓW, POWIEDZIAŁAM ŻE NIGDZIE NIE PÓJDE NO I OCZYWIŚCIE ZNOWU BEDZIE KŁÓTNIA !!!! JA PIER... WYKOŃCZE SIE NORMALNIE Z TA SMOCZYCĄ POJEB.... JAK NIE SKUBANIE KUR TO TRUSKAWKI 😠 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...