Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

ALE MAJECZKA JEST SŁODKA 😉

DOBRZE AGAW POKAPIE SIĘ ZA CIEBIE 🙂 NAWET ZAZDROSZCZĘ ŻE MIESZKASZ TAK BLISKO MORZA BO BYŁAM W ZESZŁYM ROKU W USTCE I BYŁO ZAJEBIŚCIE 🙂 JA TO MAM 4 SETKI WIĘC Z 6-7 GODZIN MUSZE JECHAĆ 🤢
A NIEDZIELA MA BYĆ UPALNA WIĘC NAMAWIAJ SWOJEGO I JEDŹCIE 🙂

NO TO JAK MASZ POSPRZĄTANE TO ZAPRASZAM DO MNIE BO MI SIĘ NIE CHCE 😜 😜 😜 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamusie

Wiolka jaka Majeczka jest słodziutka!!! Fajna ta parasolka!!!

AgaK zazdroszczę Ci basenu... kurcze może i ja wyciągnę męża gdzieś nad wodę w weekend... o ile będzie zgoda...

nasza nocka... znowu to samo... ja pierdole ja już nie daję rady... mały ryczy w śnie, na rękach się uspokaja, siadam z nim na fotelu i zasypiam na siedząco i budzę się jak mnie zacznie szyja napier... nie da rady spać z nim bo jest to samo, on po prostu musi być na rękach... czytałam o tych skokach rozwojowych i niby wypada akurat że mamy właśnie skok i że właśnie objawia się w ten sposób bo dzidzi zauważa odległości dzielące go od przedmiotów, rodziców i kiedy np w śnie pomyśli że mama jest daleko to ryczy i potrzebuje bliskości... podobno to może trwać od 2-4 tygodni... ja się wykończę...

my też chcieliśmy jechać nad morze ale chyba sobie podarujemy... kasy nie będzie... może na jeden dzień, rano wyskoczyć i wrócić wieczorem... zobaczymy... ja mam najbliżej Międzyzdroje i Mielno, jakieś 4 godz drogi więc nie jest źle...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszko 100 km do morza BOŻE TY MÓJ!!!! W każdy weekend chyba bym pruła ! 🤪 Mam 100 km do Piotrkowa tak że luzik wyprawa 😉

Jak kończy się ten mały słoiczek zupki to w ryk wpada mój mały żarłoczek 😁 😘
Ale podzielę mu na pół zobaczymy czy mu posmakuje bo te zupki to już takie większe kawałki mają 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dziewczynki 🙂
nocki coraz lepsze ... mlody przesypia okolo 4 godzin non stop ... jeszcze troszke i sie wyspie 😁
troszke posprzatalam i zostala mi kuchnia nawet nie chce tam zagladac bo naczynia juz ze zlewu wychodza 🤪
usmiechnac mi sie dziewczyny ... z kazdym dniem jest coraz blizej aby sie zobaczyc ze swoimi mezczyznami 🙂
ja jeszcze nie podalam pomidorka ... zrobie to w niedziele a raczej nie ja bo ide na wybory ... pawel da mu .. ciekawe jak mu to wyjdzie 😜
a wlasnie jakie warzywka mozna podawac po 6 miesiacu ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przegladalam przepisy dla malych dzieci i znalazlam oo takie warzywka
- marchewka
- galazka selera naciowego, seler
- galazka natki pietruszki, pietruszka
- ziemniak, por
- groszek zielony, kalarepa
- burak, szpinak
- brokuly, koperek
- kalafior, salata
- cukinia, dynia, kabaczek, patison
- cebula, por, kukurydza
🙃 🙃 🙃 🙃 🙃 🙃 🙃 🙃 🙃
- maliny, bannan, jablko, winogron
- czarne jagody, gruszki
- brzoskwinia, mango, papaja
- sok z pomaranczy


mam nadzieje ze chociaz troszke pomoglam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki!

Mężol ma wolne i byliśmy na spacerku od 9 do 12 🤪 Teraz siedzimy w domku i chłodzimy się zimnymi napojami 🙂

Asiu Piotrek to nawet tego małego nie zjada 🤢
No i dziś drugi raz dałam mu to danie po 6 miesiącu z kawałkami i znowu sobie nie radził chłopak. Dławi się i ma odruchy wymiotne, nie wiem jak go przyzwyczaić do większych kawałków 😮 😮 Macie jakieś pomysły???

Wiolu widać, że Mai podoba się w spacerówce 🙂

AgaW jejku tak bliziutko do morza... trzymam kciuki żeby udało Ci się wyciągnąć męża w niedzielę 🙂
Ja za miesiąc będę nad morzem i mam ogromną nadzieję, że będzie taka pogoda jak teraz 😎

Persy super, że Madzia będzie mała swoją huśtawkę 😉 Wstaw nam koniecznie fotkę jak już będzie zamocowana 😉

Kajtucha oj namęczysz się bidulo! Ja dostaję świra w dzień bo Piotrek śpi po 20, 30, góra 40 minut i nic nie mogę zrobić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam w ten upalny dzień 🙂

AgaK, dziękuję za oklaska, nie było mnie na brzuszku to i skąd oklaski ?:p

Kajtucha, świetne zdjęcia Szymka:-) Nie zazdroszczę tych skoków. Ja dziś od rana z Piotrkiem walczę, spąc nie chciał tylko marudził nie dość że gorąco i duszno to dziś zauważyłam że drugi ząbek już się wybił. wsadziłam go do wody opłukałam i zasnął zobaczymy na jak długo?

A co do słoiczków to mój Misio te małe zjada na raz,teraz mu zacznę dawać te po 6 miesiącu i zobaczymy czy da rade, chociaż wczoraj zmiksowałam mu jabłuszko z jagodami i takie gęściejsze było to tak udawał że gryzie że myślałam że pęknę ze śmiechu :-)

A wieczorkiem za ciężki dzień dostałam od męża dyspensę na wyjście na ryneczek z koleżankami na piwko:-)

Buziaki dla Was:-***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o ja moje dziecię zasnęło już trzeci raz... wcześniej spał 2 razy po półtorej godziny a tak to ciągle marudzi...

Ewunia, mój Szymek też nie zjada całego słoiczka. Je pół, czasami kilka łyżeczek więcej ale czaaasami... i też nie chciał jeść nic innego jak papkowate jedzonko bo inaczej rzygał, ale od kiedy daje mu chrupki kukurydziane i piętki chleba idzie mu coraz lepiej. Wczoraj zjadł jabłuszko z ryżem a ryż potraktowałam blenderem, z tym że jedno ziarenko się rozdziabało mniej więcej na 3 kawałki, niektóre 2... a nie na papkę i zjadał, czasami miał odruchy wymiotne ale nie rzygał, a wcześniej normalnie tak haftował że był obrzygany aż na plecach... dziś dałam mu troszkę chlebka z mojej kanapki bo prawie mi ją wyrwał z ręki i też dał radę.

coś jeszcze miałam napisać ale mi się wzięło i zapomniało 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁

aaaa, Ewa a jak tam mąż? już lepiej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
skórka do mnie napisała że udao się jej zalogować na brzuszek ale nie wyświetla sie jej okienko odpowiedzi... ja też czasami tak mam w tel no ale nie zawsze.

"U nas Kasiu dobrze 🙂 Mikolaj rosnie i ma 3zabki. Zjada zupki,mleczko, kartofelka z maslem. Czasem marudzi ale potem mu mija. Popisalabym z wami bo teskno ale ciagle cos nie tak z tym forum. Probowalam sie zalogowac i udalo sie wiec teraz szukam drogi dostepu do pisania. Buziaki dla ciebie i Szymusia. Pozdrowienia dla calej grupki grudniowek z dzieciatkami."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kajtucha też mu zaczęłam dawać chrupki to może jak poje kilka dni to też będzie lepiej gryzł 🙂 Też chciałam dać Piotrkowi ostatnio pomemłać trochę mojej kanapki, ale miałam posmarowaną Ramą i się bałam. Dajecie tak czy tylko masełko??

AgusiaW to super, że mogłaś sobie wyjść na piweczko. ja to już wieki nie byłam w rynku!

Ojjj fajnie, że skóreczka się odezwała! Buziaki dla niej i Mikołaja!!! Mam nadzieję, że niedługo uda jej się z nami popisać!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewa ja nie smaruję chlebka bo nie lubię mieć poślizgu na podniebieniu 🙂 ale nie miałabym nic przeciwko żeby mu dać z margaryną. ostatnio stwierdziłam że trzeba troszkę wyluzować z tymi zakazami, nakazami, rygorami... oczywiście nie dam dziś na kolację Szymkowi grilowanej karkówki czy kiełbachy, wiadomo że wszystko z rozsądkiem ale kurde jak słucham wszędzie to wszyscy mi mówią że przesadzam i wśród znajomych mam żadna nie stosowała się rygorystycznie do zasad żywienia bo to brzmi jak menu więzienne 🙂 matko, gdzie krowie mleko oni by wstawili??? kiedyś w pytaniu na śniadanie mówili że krowie daje się dopiero w 3 roku życia!!!

ja tam byłam żywiona jak najbardziej naturalnie, mój brat też, jesteśmy zdrowi jak ryby więc nie będę przesadzać. Możecie mnie za to potępiać... ale zdania nie zmienię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EWO JA SMARUJE LENIE CAŁY CZAS DELMĄ 🙂 I DO ZUPEK JAK JEJ GOTUJE TO JEJ DODAJE TROSZKE DELMY 🙂 NIGDY JEJ NIE DAWAŁAM MASEŁKA 😆

WŁASNIE WRÓCIŁYŚMY ZE SPACERU, OKROPNIE GORĄCO, ALE NAD RZECZKĄ POD DRZEWKIEM PRZYJEMNIE 🙂

IDE COŚ ZJEŚĆ 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A MOJE DZIECKO OD RANA ZJADŁO 2 SŁOICZKI DESERKU, TROCHE CHLEBKA Z MASEŁKIEM, 4 CHRUPKI DŁUGIE KUKURYDZIANE NO I JAKIES 4 RAZY CYCA DOIŁA 🤪 ONA TO SOBIE LUBI POJEŚć NIE PRZESZKADZA JEJ NAWET UPAŁ, MA TO PO MAMUSI 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te chrupki co dajecie to takie zwykłe firmy "derek" np.?
Nie wkładają sobie za głęboko do buzi tych chrupek? Muszę spróbować mu dać 😉

Ja też jestem za wyluzowaniem i podawaniem "zwykłego" jedzenia, mleko krowie dopiero w 3 roku życia?? 😮
Kamilowi dawałam pomemłać ziemniaczka w masełku i było ok 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Kamil zjadł deserek cyca nie wiem ile nawet razy 🤪 dwa razy soczek marchwiowo-jabłkowy po 100ml i teraz mu będę dawała to puree Misiowy ogródek o smaku brokułowym 🙂

Soczek mu trochę rozcieńczam wodą mineralną Dobrawa lub Żywiec Zdrój bo ma pozytywną opinie Instytutu matki i dziecka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...