Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011... | Forum o ciąży


guga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Mi lekarz książeczkę ciążową założył już podczas pierwszej wizyty. Czytam "Matka i dziecko. Vademecum" Elizabeth Fenwick.Tylko zastanawiam się, czy nie jest coś w niej przedawnione, bo mam wydanie z 1997 roku.. dostałam od siostry..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaagaaa

    2257

  • pammat

    2228

  • novaM

    2360

  • coquelicot

    1836

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witajcie stare i nowe grudniowe mamusie! 🙂

ja dzis mam dobry humorek. Plamienie ustapilo juz calkowicie! Jesli sliczny bialo przezroczysty sluz bez zapachu 🙂) Kontrolne USG mamy na 13.05 (piatek 😉). Na szczescie nie jestem przesądna 🙂 Mam nadzieje ze zobaczymy juz bojace serduszko. Strasznie sie boje!!

Jesli chodzi o ksiazki to ja mam taka bialo czarna "Wszystko co musicie wiedziec o ciazy i porodzie". Bardzo fajna, ale troszke odstaje od polskich realiow (bardziej jak w UK).

Mi w poprzedniej ciazy lekarz zalozyl ksiazeczke ciazy w 11tc, czyli przy drugim usg z serduszkiem. Teraz tez jeszcze nie mam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka mamuski,

Troszke mnie tu nie bylo. Maly wypad do francji mi dobrze zrobil. Jutro ma pierwsze usg. Mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze....troche sie martwie, bo czasem nie czuje sie w ciazy wcale 😞...raz mam mdlosci raz nie, brzuszek mnie nie boli, ale plamien tez nie mam. Ahhh zobacze jutro.


Mam pytanie do was. Czy w 8 tc juz bylyscie w stanie wyczuc macice, przy nacisku na podbrzusze??podobno mozna, ale ja nie czuje 😞

Pozdrowienia 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
chloe napisał(a):
Witajcie stare i nowe grudniowe mamusie! 🙂

ja dzis mam dobry humorek. Plamienie ustapilo juz calkowicie! Jesli sliczny bialo przezroczysty sluz bez zapachu 🙂) Kontrolne USG mamy na 13.05 (piatek 😉). Na szczescie nie jestem przesądna 🙂 Mam nadzieje ze zobaczymy juz bojace serduszko. Strasznie sie boje!!

Jesli chodzi o ksiazki to ja mam taka bialo czarna "Wszystko co musicie wiedziec o ciazy i porodzie". Bardzo fajna, ale troszke odstaje od polskich realiow (bardziej jak w UK).

Mi w poprzedniej ciazy lekarz zalozyl ksiazeczke ciazy w 11tc, czyli przy drugim usg z serduszkiem. Teraz tez jeszcze nie mam.





...u mnie nadal jest beżowy... choć o wiele jaśniejszy niż 3 dni temu....ale chyba zaczęłam się martwić 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
guga napisał(a):
chloe napisał(a):
Witajcie stare i nowe grudniowe mamusie! 🙂

ja dzis mam dobry humorek. Plamienie ustapilo juz calkowicie! Jesli sliczny bialo przezroczysty sluz bez zapachu 🙂) Kontrolne USG mamy na 13.05 (piatek 😉). Na szczescie nie jestem przesądna 🙂 Mam nadzieje ze zobaczymy juz bojace serduszko. Strasznie sie boje!!

Jesli chodzi o ksiazki to ja mam taka bialo czarna "Wszystko co musicie wiedziec o ciazy i porodzie". Bardzo fajna, ale troszke odstaje od polskich realiow (bardziej jak w UK).

Mi w poprzedniej ciazy lekarz zalozyl ksiazeczke ciazy w 11tc, czyli przy drugim usg z serduszkiem. Teraz tez jeszcze nie mam.





...u mnie nadal jest beżowy... choć o wiele jaśniejszy niż 3 dni temu....ale chyba zaczęłam się martwić 😞



Guga! Nie martw sie! Ja poczatkowo wpadlam w panike jak plamienia zmienily sie na ciemniejsze, ale dopiero stopniowo jasnialy mniej wiecej przez 3 dni. U mnie pomogla dopiero podowojna dawka duphastonu i oszczedzanie sie i dopiero w czwartym dniu plamienie ustalo calkowicie.

Dla porownania w poprzedniej ciazy, obumarlej, nie mialam zadnych plamien, zupelnie nic - a dzidzius nie zyl od tygodnia o czym dowiedzialam sie przyadkowo na usg genetycznym 4D... 😞 A moja kolezanka miala plamienia i ma teraz zdrowego synka!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Atus napisał(a):
Hejka mamuski,

Troszke mnie tu nie bylo. Maly wypad do francji mi dobrze zrobil. Jutro ma pierwsze usg. Mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze....troche sie martwie, bo czasem nie czuje sie w ciazy wcale 😞...raz mam mdlosci raz nie, brzuszek mnie nie boli, ale plamien tez nie mam. Ahhh zobacze jutro.


Mam pytanie do was. Czy w 8 tc juz bylyscie w stanie wyczuc macice, przy nacisku na podbrzusze??podobno mozna, ale ja nie czuje 😞

Pozdrowienia 🙃



Nie dusiłam sie po brzuszku...gin mi powiekszoną macicę pokazał jak siedziałam na fotelu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Atus napisał(a):
czesc aaagaaa agnieszka 🙂

Mamy ten sam termin 20/12. Ciekawy termin....czy sie nam uda tuz przed BN?hehe

Jak sie czujesz? Ja mam jutro pierwsze USG!

Pozdrawiam 🙃



ja ogólnie czuję się dobrze, mam tylko lekkie mdłości. czasami bywa gorzej, ale daję radę 🙂 no ja to mam nadzieję, że Maleństwo przyjdzie na świat przed świętami i święta spędzimy w domu z kochanym tatusiem 🙂 ja pierwsze usg dopochwowe już miałam. moja Kruszynka miała na nim 4mm 🙂 pani doktor powiedziała mi, że tyle powinna wtedy mieć, i że wszystko jest dobrze 🙂 a następną wizytę mam ok 16 maja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
@guga no ja tez nie dusilam brzuszka 🙂. Ale ppodobno przy nacisku mozna wyczuc macice w wielkosci jablka w 8tc 🙂 Pewnie nacisku lekkim a nie duszeniu 🙂
@Pammat ja tez jak siedze to czasem jakby mi cos przeszkadzalo 🙂..tylko ze ciagle czulam rozne slabe skurcze, rozciaganie i napinanie a dzis juz nic 😞 i sie zmartwilam.

Oby do jutrzejszego usg... 🥴

Pozdrawiam 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pammat napisał(a):
oo skurcze to też były na początku miałam bóle podbrzusza takie jakbym miała okres dostać strasznie bolało nawet w nocy spać nie mogłam bo bóle trwały do 5 minut miałyście takie coś ??


noooo mialam, ale wlasnie przeszlo;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Atus napisał(a):
pammat napisał(a):
oo skurcze to też były na początku miałam bóle podbrzusza takie jakbym miała okres dostać strasznie bolało nawet w nocy spać nie mogłam bo bóle trwały do 5 minut miałyście takie coś ??


noooo mialam, ale wlasnie przeszlo;(


ja tez mialam takie leciutkie na poczatku, i tez przeszlo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no mi też przeszło jak mi gin zapisał luteine do pochwowo rano i wieczorem i musiałam leżeć tydzień i dzięki temu nie mam już tych bóli okropnych.. jak mnie przestało boleć to poszłam znowu akurat na wizytę do gin i mu powiedziałam że ból ustąpił wtedy mi zrobił usg i zobaczyłam echo serca mojego dzidziusia a luteine biorę nadal i do 13 maja będę brała ją na bank bo mi kazał..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oto nasza lista obecnosci - Grudniowki 2011 🙂)

famfatal 6.12
guga 6.12
nadia85 9.12
pammat 12.12
marzenakamil 15.12
julia76 17.12
ulka 18.12
dorianna 18.12
candyns 18.12
aaagaaa 20.12
atus 20.12
suanach 22.12
rubi 31.12
chloe 31.12
beata26 31.12
sloneczko123 2.01
pola 76 ?

Prosze o zglaszanie uwag w razie bledow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamusie co słychac ?? Jak wasze samopoczucie ijakwasze kochane kropeczki 🙂 Ja ogólnie czuje się dobrze trszke mnie mdli i krzyże bolą. Jutropierwsza wizyta u lekarza ale to dopiero o 17- kupa czasu jeszcze. Najważniejsze że jutro wraca mój syneczek juz się nie moge doczekać. U mnie dzisiaj śnieg sypał 🤪 pogoda super
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
chloe napisał(a):
Oto nasza lista obecnosci - Grudniowki 2011 🙂)

famfatal 6.12
guga 6.12
nadia85 9.12
pammat 12.12
marzenakamil 15.12
julia76 17.12
ulka 18.12
dorianna 18.12
candyns 18.12
aaagaaa 20.12
atus 20.12
suanach 22.12
rubi 31.12
chloe 31.12
beata26 31.12
sloneczko123 2.01
pola 76 ?

Prosze o zglaszanie uwag w razie bledow.


dziewczyny,które maja termin na 31.12. Czy wyliczalyscie je same z kalkulatora czy lekarz wam powiedzial?bo jak wyliczylam z kalkulatora to tez mialam 31.12, a jak lliczylam ta metoda samal to wyszlo 2.01. Ostatnia miesiaczke mialam 26 marzec 2011,cykle 28dniowe, jajeczkowanie 8kwiecien:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...