Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011... | Forum o ciąży


guga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Czesc dziewczyny 🙂

Dobry tydzien mnie nie bylo i juz tyle stron do czytania 🙂
Mnie od paru dni troszke brzuszek pobolewa, raz mniej raz mocniej i troche plecy bola. Lekarz mowil, ze nie mam sie martwic i ze to mieszkanko sie powieksza dla mojej fasolki..ale ja ide i tak na usg w srode, bo wytrzymac nie moge 🙂

Chce zobaczyc ze wszystko jest ok. Brzuszek juz mam okraglutki i w normalne ciuszki nie wchodze 🙂...musialam kilka nowych spodni bluzek pokupowac heheh....fajna sprawa z tymi ciazowymi ciuszkami 🙂

Jak tam wasze brzuszki. Rosna?? Objawy ciazy sie trzymaja was??
buziaczki dla was mamusie 🙂))

🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaagaaa

    2257

  • pammat

    2228

  • novaM

    2360

  • coquelicot

    1836

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ulka napisał(a):
26-letnia kobieta z koleżanką napadły na starszą kobietę mieszkającą przy ul. Kunickiego w Lublinie i ukradły jej 124 złote. Podczas badania stanu trzeźwości okazało się, że 26-latka będąca w piątym miesiącu ciąży miała 3,4 promila alkoholu,
tak sie nudze, wiadomosci czytam, i licze na sprawiedliwosc, ona jakos donosila a pewnie, palila, piła itd wiec mam nadzieje ze kazda z nas jeszzce w tym roku zostanie szczesliwą mamą po raz pierwszy lub kolejny 🙂


Hej Ulka,

Jak tam 9 tydzien wam mija? Ja dzis wolne sobie zrobila, z powodu tego bolu brzuszka..odpoczywam w lozku caaaaly dzien hehe 🙂

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe no czasami ciężko jest nadążyć za tematami i postami 😉
Dziś jakiś leniwy dzień...słoneczko zaszło za chmurki ale mam nadzieję, że nie na długo 😉


Dziewuszki napiszcie proszę jak u Was wygląda sprawa z książeczkami ciążowymi...

Bo u mnie to tak jakoś dziwnie późno wszystko...jeszcze takiej nie mam ale coś mi się wydaje, że już w środę mi ją wypisze ale z kolei co z wynikami 🤢 Mam nadzieję, że nie będzie mi kazała przyjść za miesiąc żeby je wpisać 🤢
Cholerna przeprowadzka 😠
Niby to jeszcze miesiąc, a ja mam wrażenie, że wszystko mi się powoli zbiera i wybuchnie pod koniec czerwca 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja idę jutro do lekarza może dostane książeczkę nie wiem u mnie za to dzień nie za ładny ale ja czuje się o dziwo super od rana biegam i sprzatam także teraz chwilka odpoczynku i do pracy 🙂
u mnie zamiast brzucha piersi rosną 😁 z czega mąż zadowolony 😁 no i ja też wszystko ładne jędrne i do przody większy dekoly można ubrać 😁 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marzenakamil wiesz co ja jak byłam w 6 tygodniu u ginekologa to dostałam książeczkę i wtedy kazał mi zrobić badania jak ją już miałam i teraz w piątek wpisywał mi wyniki bo badania robiłam w zeszłym tygodniu żeby były świeże 🙂
Więc Ulka różnie dają nawet jak jeszcze badań nie zrobiłaś już możesz dostać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marzena ja jestem w podobnej sytuacji co Ty.
karte mi założyła moja "była" PAni ginekolog już tydzień temu i dała mi liste badań jakie musze zrobić. problem w tym że te badania mam zanieść juz nowemu lekarzowi ponieważ Ona nie chce sie podjąć prowadzenia mojej ciąży ze względu na to ze mieszkam za granicą ;/ powiedziała że dla niej to za duza odpowiedzialność prowadzić ciąże na odległość i co miesiąć nie bedzie mnie ściągała taki kawał drogi i mam sobie kogoś znależć na miejscu, straszne bo ta Pani prowadziła ciąże mojej siostrze i wiem że jest BARDZO DOBRA no a teraz szukaj wiatru w polu echhhh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh no ja mam nadzieję, że moja gin trochę czasu nadrobi bo to już 10 tydzień, a w miesiąc muszę wszystkie "formalności" swoje załatwić 😉

Ula co do książeczki to z moją Olą też miałam taką niewielką ale moja gin ma bardzo ładne pismo hihih 😜 więc rozczytałam się ze wszystkiego 🙂
Jedynie co to mi nabazgrali to w szpitalu jak mi cukrzycę ciążową podejrzewali 🤢

A właśnie...chciałabym mieć glukozę już za sobą 🤢 Ogólnie dałabym się zabić za słodycze ale tak na czczo to wypić...bleee...
A w szpitalu wylądowałam wyobraźcie sobie przez to, że późnym wieczorem batonika Mars zjadłam 😮
Pamiętam, że płakałam przez całe trzy dni pobytu w szpitalu...tak bardzo nie chciałam tam być...no i te codzienne kłucie...masakra 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rita napisał(a):
... straszne bo ta Pani prowadziła ciąże mojej siostrze i wiem że jest BARDZO DOBRA no a teraz szukaj wiatru w polu echhhh


Ajjj straszne to jest 🤢
I bądź tu babo szczęśliwą ciążówką 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
..no dokładnie. musze szybko znaleźć sobie lekarza na miejscu bo prócz tej karty nie mam żadnych badań jeszcze a do PL: pojedziemy dopiero za miesiąć.
dodatkowo musze zrobić USG prawej piersi bo gin wyczuła tam guzek-miała może któraś z Was dziewczyny coś takiego??? lekarz powiedział że to pewnie nic poważnego ale troche sie martwie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rita napisał(a):
..no dokładnie. musze szybko znaleźć sobie lekarza na miejscu bo prócz tej karty nie mam żadnych badań jeszcze a do PL: pojedziemy dopiero za miesiąć.
dodatkowo musze zrobić USG prawej piersi bo gin wyczuła tam guzek-miała może któraś z Was dziewczyny coś takiego??? lekarz powiedział że to pewnie nic poważnego ale troche sie martwie!


Chyba pozostaje nam znalezienie forum danej miejscowości i pytanie "wszystkich o wszystko"...


Co do badania piersi to ja nie miałam z tym jeszcze styczności...

Jedyne co to pamiętam jak zapalenia piersi dostałam w pierwszych tygodniach karmienia...
Wtedy to miałam cały cycek jak jeden wielki polny kamień 🤢 !!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewczyny 🙂

przez weekend nie zaglądałam, bo brakowało czasu, a dzisiaj miałam sporo do przeczytania 🙂 w sobotę byliśmy na komunii u chrześniaka mojego męża, a wczoraj byliśmy na koncercie Dżemu, a potem na spotkaniu ze znajomymi 🙂

ogólnie czuję się dobrze, mam takie niewielkie mdłości 🙂

ale jestem szcześliwa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Was wszystkie dziewczyny !
Byłam dzisiaj w pracy i moje dzieci postawiły mnie trochę do pionu z zebrały do kupy 😆 Chociaż na formalne urzędowe sprawy w przedszkolu wiecznie brakuje mi czasu odkąd mam mniej godzin i nie ciągnę nadliczbówek ciężko mi jest to wszystko ogarnąć. Nie ma jednak tego złego co by na dobre nie wyszło, bo przynajmniej motywacja jak się nie jest zmęczonym do pracy inna.
Mam do Was pytanie: Czy któraś z Was ma taka sytuacje, że ma umowę na czas określony i zaszła w ciążę?? ?Jak rozwiązał ta sprawę pracodawca?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gosia20101 napisał(a):
Czy któraś z Was ma taka sytuacje, że ma umowę na czas określony i zaszła w ciążę?? ?Jak rozwiązał ta sprawę pracodawca?


Hmm...no ja mam na czas określony...
Ale jeszcze napisz na jak długo ta umowa jest ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marzenka :
Dziewuszki napiszcie proszę jak u Was wygląda sprawa z książeczkami ciążowymi...
Ja dzisiaj odebrałam wyniki w sumie wszystkie mam w normie 😉, a książeczkę ciąży będę mieć założona w następny wtorek, bo mam wtedy wizytę 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Już się dowiedziałam dlaczego za moje badania wyskoczyłam z takiej kasy, bo chodzę prywatnie do ginekologa, a takie badania nie są refundowane - paranoja. U mnie w ośrodku zdrowia jest jakiś stary zagrzybiały ginekolog i ja mam niby do niego chodzić!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też mam umowę na czas określony ale ja mam umowę do przyszłego roku do października więc ja nic nie musiałam załatwiać tylko zwolnienie daję co miesiąc
Do kiedy masz tą umowę? Jak jesteś w ciąży to zwolnić cię nie mogą z tego co wiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gosia20101 napisał(a):
Marzenko mam umowę już drugą, czyli teraz przyda mi trzecia na czas nieokreślony. Umową zawarta od 1 października 2010 do końca czerwca bieżącego roku.


Hmm...w najgorszym przypadku przedłużą Ci do dnia porodu 😉
Ale myślę, że jeśli to jest przedszkole publiczne (to w którym pracujesz) to nie powinni robić problemów z podpisaniem następnej umowy...
Jak moja Ola w żłobku i przedszkolu była to Panie tam pracujące w ciągu kilku lat rodziły jedna po drugiej i wracały do pracy 😉
Trzeba być dobrej myśli bo przecież jeśli miałaś już przedłużoną raz umowę to jesteś wartościowym pracownikiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zwolnic mnie na pewno nie zwolnią, nie mam się o to co martwić, bo prawo jest takie, że kobiety w ciąży są chronione do czasu rozwiązania. Chodzi mi jednak o wychowawcze i macierzyńskie, że mogę nie dostać płatnego? To mnie zastanawia ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pammat napisał(a):
ja też mam umowę na czas określony ale ja mam umowę do przyszłego roku do października więc ja nic nie musiałam załatwiać tylko zwolnienie daję co miesiąc


Hihi a ja mam spokój do grudnia 2012 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pocieszam się, że moja Pani zmienniczka ( a jest nią P. Dyrektor) powiedziała, że nie chce nikogo przyjmować tylko żebym wracała za rok więc może się uda. Napisze co też wyniknie z rozmowy jutrzejszej. 🙂 Jeśli tylko wszystko bedzie się dobrze układało to chciałabym wrócić, bo mam wtym przedszkolu jak u Pana Boga za piecem 😜 a jakie jedzonko mniam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...