Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011... | Forum o ciąży


guga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaagaaa

    2257

  • pammat

    2228

  • novaM

    2360

  • coquelicot

    1836

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
😁 ale macie fajne zachcianki 😁 u mnie króluje pasztet z pomidorem i ostatnio zjadłam puszkę tuńczyka mniam 🙂 i starty ser żołty brzuszek chyba mam nawet mąż to stwierdził tez mówiłam że jak dużo zjem to go wywala ale nie on uparcie twierdzi że urósł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂
Ja dziś byłam w pracy pierwszy raz po dwutygodniowej przerwie i dzień tak zleciał szybciutko że hoo. Jak wróciłam do domu to tak mi się spać chciało że kimnęłam godzinkę i nie zdążyłam z obiadem. Ale nie ma tego złego poszliśmy z mężem na obiadokolację do knajpki meksykańskiej i o dziwo pierwszy raz od prawie sześciu tygodni zjadłam normalną porcję - to chyba zapowiedź zbliżania się do 2go trymestru 😁
Co do karty ciąży to...... mam dwie i trzecią do odbioru w piątek haha. Pierwsza wypisana u gin prywatnego przy mojej pierwszej ciążowej wizycie ale już więcej tam nie poszłam więc karta w sumie do wyrzucenia bo i po co mi... Lekarz z NFZ ma dać mi kartę w piątek na wizycie. Oprócz tego w zeszłym tyg byłam jeszcze u jednego prywaciarza i też mi wypisał - stąd mogę nosić po jednej w każdej torebce 😜 Te dwie ostatnie pewnie będę prowadzić bo nie chce rezygnować z lekarza na kasę właśnie ze względu na refundowane badania, jak mi da skierowanie ten prywatny to będę musiałą zapłacić za wszystko. A z kolei z prywatnego jestem b. zadowolona - wydaje mi się kompetentny, wszystko tłumaczy no i kontakt na kom. w każdej chwili jakby się coś działo.
Ja w swoim mieście mieszkam niecałe pół roku i też nie znałam lekarzy, stąd te pielgrzymki po gabinetach 😉. Ale się rozpisałam....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
GUGA dziękuje za odpowiedz 🙂
masz racje,co by to nie było musze to zbadać jak jajszybciej
opisze Ci może dokładniej jak to wygląda-może to Ci coś więcej powie: to nie wielki guzek z boku piersi-nie boli ,jest twardy i mogę go przesuwać jak kamień-nie jest wrośnięty, podobno to dobry znak 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi tez juz brzuszek troche widac, ale przy pierwszej ciazy to pamietam ze cos bylo widac dopiero w czwartym miesiacu, ale podobno przy drugiej ciazy szybciej widac, moze to tez dlatego, ze sie ma troche tluszczyku, ktory zostal z pierwszej ciazy 😉
ps. macie tez wiecej wloskow na brzuchu pod pepkiem?, bo mi sie wydaje jakby byly dluzsze i bardziej czarne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rita napisał(a):
GUGA dziękuje za odpowiedz 🙂
masz racje,co by to nie było musze to zbadać jak jajszybciej
opisze Ci może dokładniej jak to wygląda-może to Ci coś więcej powie: to nie wielki guzek z boku piersi-nie boli ,jest twardy i mogę go przesuwać jak kamień-nie jest wrośnięty, podobno to dobry znak 🙂


W takim razie to moze byc cysta ... torbile sa raczej miekkie bo wypelnione plynem...mastopatia boli ... a grozne zmiany lubia byc nieregularnych ksztaltow...
Tak czy siak, upewnij sie ze sprawdza Cie dokladnie a sama badaj sie tak raz na 10 dni zeby spr jak sie guzek zachowuje...
Jestem pewna ze bedzie ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
heika dziewczyny dzisiaj mialam bete prawie 40 tys gin powiedzial ze bardzo dobrze ale mam brac jeszce na podczymanie nastepna bete mam w piatek chiala bym miec wizyte teraz po piatkowej i zobaczyc brzdaca . pozatym dzisiaj niewymiotowalam a mdlosci mnie na chodzily meczoce ale jakby troche mniej ,troche mnie martwi czasami tak jakby mnie pobolewal brzuch tak jakby macica sie napinala szcegulnie jak siedzie troche , czy ktoras z was tez tak ma ??????
pozatym ostatnio jestem niewsosie caly czas chyba przez te mdlosci..

fajnie wymyslilyscie ze zdjeciami brzuszkow ja postaram sie jutro zrobic fotke i wstawie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynki...
Ja dzisiaj jestem padnieta....wiec sorki za brak entuzjazmu.... biegalam - powoli oczywiscie- po bankach, zusach i urzedach... brrrr zeszlo mi pol dnia...... maz dostal troszke oszukany obaid a sama zjadlam bulke z waniliowym serkiem homogenizowanym... 😜
Mi jakos wlochy za szybko nie rosna ale wlasnie wrocilam z lazienki i przerazilam sie wielkoscia mojego brzucha - ktory zawsze byl plaski jak deska do prasowania...miałam tendencje do ''wciagania brzucha'' ale moj gin kategorycznie zabronił.... dziwnie sie z tym czuje ale nie chce sciskac fasolki rzecz jasna hihihihihi 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
guga to szybko umnie w pierwszej ciazy bylo widac brzuszek dopiero w 4 miesiacu teraz w drugiej ciazy to mam kulke tez juz ,tak samo z piersiami bylo teraz od poczatku mam napompowane ,w sumie fajnie bo moja coreczke karmilam do ponad roku wiec juz niebyly takie jedrne fajnie by bylo zeby juz na zawsze takie zostaly w co watpie 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ania-czasami tak jakby mnie pobolewal brzuch tak jakby macica sie napinala szcegulnie jak siedzie troche , czy ktoras z was tez tak ma ??????

Z tym brzuszkiem to tez mam, bo wróciłam do pisania pracy magisterskiej i jak siedzę juz kolejna godzinę na komputerze to mnie boli. Od początku zresztą bolał mnie brzuch, spytałam ginekologa czy to normalne, stwierdził tylko, że trzeba się cieszyć, bo rośnie 😞 nie wiem dalej czy ma mnie to martwić czy pocieszać, że nie dał mi prostego sposobu co z tym fantem zrobić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no tez niewiem jak mi bedzie dokuczac jeszce tak to zadzwonie jutro do mojego gina w sumie mowia ze jak sie powieksza macica to moze sie tak dziac ale wiesz ja sobie zawsze mysle lepiej zapytac w koncu ginekologami nie jestesmy zeby pozniej nam nikt niepowiedzial ze nic niemowilismy ze mialysmy skorcze , bo czytalam ze takie skorcze sa normalne dopiero od 20 tygodnia ,juz sama niewiem . w sumie da sie wytrzymac tylko zeby to okreslic co to jest dokladnie jesli tak jak mowi twoj gin to spoko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ania- napisał(a):
heika dziewczyny dzisiaj mialam bete prawie 40 tys gin powiedzial ze bardzo dobrze ale mam brac jeszce na podczymanie nastepna bete mam w piatek chiala bym miec wizyte teraz po piatkowej i zobaczyc brzdaca . pozatym dzisiaj niewymiotowalam a mdlosci mnie na chodzily meczoce ale jakby troche mniej ,troche mnie martwi czasami tak jakby mnie pobolewal brzuch tak jakby macica sie napinala szcegulnie jak siedzie troche , czy ktoras z was tez tak ma ??????
pozatym ostatnio jestem niewsosie caly czas chyba przez te mdlosci..



fajnie wymyslilyscie ze zdjeciami brzuszkow ja postaram sie jutro zrobic fotke i wstawie


Czesc Ania

Mnie tez brzuszek pobolewa..tak cmi jak na okres, ale nie jest tak silny...normalnie to bym juz na tabletkach przeciwbolowych byla..a ten bol jest do zniesienia. Podobno to wiazadla i macica sie rozciaga..ale zawsze warto z lekarzem skonsultowac 🙂..mi do tego doszly dzis rano bole kregoslupa w dolnej czesci. Juz przeszlo i tylko cmi 🙂

Powodzenia i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie dziewczyny 🙂 wyspane ? Ledwo się zwlekłam z łóżka niechętnie, a tutaj jeszcze perspektywa pracy popołudniu mnie nie pociesza 😮 gdyby może za oknem panowała inna aura - to byłoby lepiej, a tak spowolnienie czuję się jak żółw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z rana...ale dzisiaj z trochę mniejszym entuzjazmem niestety 😞
Pochwaliłam wczoraj pogodę i dzisiaj co widzę ??? ... Ciemno, mokro i ponuro 😞
Aż się wstawać nie chciało...no ale dziecko do szkoły na 8:00 trzeba było zaprowadzić...

Znowu się dzisiaj obudziłam nad ranem bez przyczyny 😠
To już się ciągnie jakiś tydzień i nawet siedzenie do późna nie pomaga żeby ten sen był nieprzerwany 😠

Też tak macie ???
Jestem załamana bo przez to mam cały dzień zrypany bo budzę się z nerwem 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Guga dziękuje Ci bardzo 🙂 troche mnie uspokoiłas 🙂
Marzenko moje spanie przerodziło sie teraz w koszmar,zawsze straszny był ze mnie śpioch a teraz nie dość że budze sie 2 czasem 3 razy na siusiu to do tego nioe moge długo spać a potem cały dzień sie mecze. dzisiaj o 7 mój chłopak wyszedł do pracy-ja mam na 14 ale wierciłam sie i kreciłam przysnęłam jeszcze 2 razy po 10 min i koniec 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rita napisał(a):
Marzenko moje spanie przerodziło sie teraz w koszmar,zawsze straszny był ze mnie śpioch a teraz nie dość że budze sie 2 czasem 3 razy na siusiu to do tego nioe moge długo spać a potem cały dzień sie mecze.


No właśnie wszystko byłoby do wyjaśnienia żebym budziła się z jakiejś przyczyny...
A ja po prostu mam oczy jak 5zł i zawsze w godzinach między 3:00 a 4:00 nad ranem i zasypiam przed 6:00 😠
Najgorzej później wstać jak Ola ma na 8:00 😠
Jestem nieprzytomna 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marzena ja mam identycznie!
Budze sie o 5 ni stad ni z owad!!! masakra, potem juz tak spie ze prawie nie spie... a nad ranem boli mnie glowa przez to... moze to dltaego ze zasypiam o 22, a normalnie chodzialm spac po polnocy....
w kazdym razie dziewuszki zalatwilam sobie zastepstwo w przychodni w postaci mojego meza (dozywotnie 🙂) i teraz leze plackiem. Wczorajszego dnia w pracy pozalowalam wieczorem jak znow pojawil sie ten brazowy sluz..... 🥴

PS Ulka ja robilam ta liste, ale od tego czasu spro dziewczyn sie zapisalo,czesc tez nie daje znaku zycia - mam nadzieje ze ze zwyklego braku czasu!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Chloe, widzę , że jednak powrót do pracy się nie udał 🥴 popieram cie też czekam tylko na wizytę u mojej ginekolog i biorę L4 od razu. Jestem cały czas przeziębiona a od dzisiaj spływa mi katar już zielony z niedoleczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...