Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011... | Forum o ciąży


guga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dzień dobry Mamusie i wszytskiego najlepszegio 🙂

Ja też mam wizytę 1 czerwca ale strasznie się jej boję. Przestały mnie boleć piersi cos któras z was chyba Chloe ale nie jestem pewna kiedys o tym pisała i się znowu zamartwiam 😞. Nie żeby mnie jakoś mocno bolały wczesniej ale coś tam czułam a teraz już nie bolą. I pytanie czy to po prostu koniec 1 trymestru i dlatego czy coś innego. Mdłości mi przeszły z tydzień temu.
No nic leżec na razie będę więc... zobaczymy co dalej. Najgorsze jest to czekanie wykończe się do następnej środy cały tydzień jeszcze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaagaaa

    2257

  • pammat

    2228

  • novaM

    2360

  • coquelicot

    1836

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam wszystkie mamusie i wszystkiego naj naj dla was 🙂

ziolka mnie tez juz piersi nie bola jakis czas i mdlosci minely, to chyba dobrze, bo teraz czujemy sie lepiej, a np. przy pierwszej ciazy nie mialam zadnych obiawow ciazy i nie bolaly mnie piersi i nie mialam mdlosci. Wszystko bylo dobrze, wiec mysle ze te obiawy to kazda ma inne i nie mozemy sie nimi sugierowac czy to dobrze czy zle 🙂

a mam pytanko: czy uzywacie juz jakies kremy do smarowania brzucha i piersi? bo ja mysle ze to juz pora aby zaczac cos stosowac zeby skora od poczatku byla gotowa na rozciaganie.
jakiej firmy byscie polecily i i e mniej wiecej kosztuja, bo sama nie wiem co wybrac 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oby Oby 🙂 w pierwszej ciąży teżnie miałam żadnych objawów więc może to dobry znak.

Ja używałam oliwki nivea. I nie zrobiło mi się nic żadnych rozstępów więc polecam bo nie kosztuje dużo w porównaniu z kremami specjalnie przeznaczonymi dla kobiet w ciąży 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ziolka na pewno bedzie dobrze, pozytywne myslenie to podstawa 😆
dzieki za propozycje:-)

Ciekawe jakie propozycje maja inne dziewczyny, bo w pierwszej ciazy uzywalam angielskiego kremu Palmer's z mleczkiem kakaowym i tez nie mam zadnych rozstepow, a tu mieszkamy od roku i jeszcze nie wiem jaki krem jest dobry...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heloooo laski 🙂

Dzień Matki dzisiaj więc buźka dla wszystkich obecnych i przyszłych 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 ...aż mi ślinka pociekła hahaha 😜

Co do kremików to w pierwszej ciąży używałam kremu przeciw rozstępom z Gerbera (nie był aż taki drogi i wydajny) no i standardowo oliwka z Bambino uzupełniająco... teraz kupiłam balsam Babydream z ROSSMANN'a i powiem Wam, że REWELKA 🤪 zaj***ty zapach i jest mega wydajny 🤪 Byłam bardzo mile zaskoczona po pierwszym użyciu 😆 Z tej serii jest też oliwka ale to już do wyboru 🙂 Ich cena nie przekracza 15zł.

Ale należy też pamiętać, że kremy, balsamy i oliwki są po to żeby pomagać, a nie całkowicie zabezpieczyć nas przed rozstępami...bo rozstępy są uwarunkowane genetycznie i jeśli któraś ma do nich skłonność to nawet krem za 200zł nie pomoże niestety 🙂

Ja smarowałam się w pierwszej ciąży od stóp do głów... no ale np na piersiach mam inną gęstość skóry i niestety mam "poszarpaną" jedną pierś tylko, a przecież smarowałam obie jednocześnie 😮 Dlatego tym razem się tym wcale nie stresuję 😜
Ważne jest by za dużo nie przytyć i tyle 😉W pierwszej przytyłam 16 kg...teraz mam w planie nie przekroczyć 12 😁 Ale zobaczymy jak to będzie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaagaaa napisał(a):
oj, a ja dzisiaj to się stresuję egzaminem, który mam o 12. już bym chciała być po


Ojjj wiem co czujesz ja jak z Olką w ciąży byłam to w 7 m-cu sesję końcową miałam...
Ale się tak nie denerwuj bo dzidziuś Ci na bank w brzuchu fikołki robi 😜
Pamiętam, że Ola przed egzaminami i podczas nich strasznie się wierciła i bardzo kopała 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie,
ziolka wlasnie mialam tez pisac dzisiaj o piersiach. Dzis cos mnie nie bola rano...
Wczesnie to byl falszywy alarm i po paru godzinach zaczely bolec jak wczesniej, a dzisiaj... nie bardzo. Ciekawe...
Oprocz tego od wczoraj okropnie boli mnie gllowa i po nocy niewiele przeszlo 😞
Jestem poschizowana bo w poprzedniej ciazy wlasnie mniej wicej od czasu jak plod obumarl caly czas bolala mnie glowa, a z do momentu zabiegu.... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
chole nieschizuj sie mnie tez glowa bola a po wizycie jak widzialam ze moj brzdac wszystko ok zapytalam sie gina powiedzial ze normalka od hormonow , ja pozatym caly czas zmeczona chodze juz niemoge wstaje tak jakby niewiem nieprzesypiala od miesiecy , i na dodatek moja mala mnie zarazila boli mnie gardlo i mam katarm a unas upaly jak niewiem wiec czuje sie przybita .

co do objawow ciazy z moja coreczka wogule piersi mnie niebolaly brzuch mi wyszedl okolo 5 miesiaca wczesniej nic niebylo widac niemialam mdlosci .. wiec dziewczyny przystopujcie wiem ze trudno ale poco sie shizowac i tak na niektore rzeczy niemamy wplywu a mozemy tym stresem tylko zaszkodzic wiec glowa do gory bedzie dobrze 😜 😜 😜 😜 😜


buziaki mamuski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja smaruję codziennie po kąpieli przezroczystą oliwką johnsons baby brzuch już od samego początku wczoraj się ważyłam w aptece i w ciągu 12 dni przytyłam 1 kg ogólnie przytyłam już 3 kg i jest to moja pierwsza ciąża .. piersi też już mnie w ogóle wcale nie bolą i mdłości przestały mnie męczyć 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pammat napisał(a):
a ja smaruję codziennie po kąpieli przezroczystą oliwką johnsons baby brzuch już od samego początku wczoraj się ważyłam w aptece i w ciągu 12 dni przytyłam 1 kg ogólnie przytyłam już 3 kg i jest to moja pierwsza ciąża .. piersi też już mnie w ogóle wcale nie bolą i mdłości przestały mnie męczyć 🙃


Taka mała rada skoro się już smarujesz...nie zapominaj też o piersiach, dekolcie, boczkach, biodrach i udach 😉
W sumie to powinno się smarować od szyi aż do połowy ud...a znam takie przypadki, że dziewczyny nawet na łydkach z tyłu pod kolanami miały rozstępy w czasie ciąży 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
macie dziewczyny moze kolki pod brzuchem? mi się wczoraj zaczeło, łapały mnie te kolki jak coś robiłam i potem przechodziło a dzisiaj mnie trzyma od rana i nie chce dać spokoju, to takie lekkie kłucie pod brzuchem;/ strasznie dokuczliwe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Staram się nie denerwowac ale ciężko. Dlatego dzisiaj od rana siedze i pisze pracę z chemii. Ja mam egzamin w niedzielę i guzik nie pojadę bo mam leżec więc nie wiem co będzie ale prace chce chociaż napisac żeby potem mieć mniej do nadrobienia.

Chloe własnie tak mi się zdawało ze to Ty pisałas ale wiesz co ja myślę że to po prostu koniec dolegliwości 😁 😁 😁

Co do rozstępów ja w pierwszej ciąży przytyłam 12kg i brzuch też dopiero koło 5 miesiąca wyszedł a teraz masakra od wielkanocy nosze już ciążówki 😁 no i musze się zacząć smarowac tez bo skóra mi się już sucha robi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć mamusie !
Zjadłam sernik na zimno i jestem w trakcie gotowania fasolki po bretońsku. To jest dla mnie wyczyn, bo nigdy jej nie gotowałam i staram się skoro mam czas próbować ugotować wszystko z czym miałam wcześniej problem - wiec zabrałam się do działa a fasola dalej twarda i twarda.
Cycki bolą mnie od rana, zresztą tylko po tym mogłam rozpoznać u siebie ciążę. Jestem osoba o bardzo małym biuście, bo nosiłam miseczkę a ale teraz musiałam kupić staniczki z miską B. Niech sobie bolą przynajmniej ładnie wyglądają 🙂
A co do kosmetyków to na razie z powodu braku budżetu kupiłam oliwkę jonson baby lawendową, uwielbiam ja- piękny zapach polecam ( nie taki zapach lawendy jak na mole 😁). Zawze polecałam moim klientkom produkty z ziajki dla mamy - duzy wybór i niska cena np. :
od 3 miesiąca krem zapobiegający rozstępom
masło do ciała też przeciw rozstępom
lano maść na sutki - moja znajoma chwaliła, bo pękały jej sutki przy pierwszym dziecku i wcierała przy drugim mówiła, że rewelacja! potem można stosować przy karmieniu bo nie jest ten produkt zapachowy
Nie pamiętam dokładnie co tam w ofercie jeszcze maja ale się dowiem, jak pojadę na zakupy ! W przyszłym tygodniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aha jeszcze są fajne kosmetyki i tez na każdą kieszeń z mamma perfecta, lubię te kosmetyki moje klientki tez je lubiły, bo są antyalergiczne. Na pewno kupie krem do buzi, gdyż mam skórę teraz z trądzikiem, a w dodatku słońce przypieka, a te kremy maja wbudowany dość wyskoki filter chyba SPC 20 lu 15 coś takiego.
O kremie z gerbera tez słyszałam.
Ja smaruje się codziennie bo mam tak sucha skórę, że cała biała.
Polecajcie dziewczyny produkty jak macie wypróbowane 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj gosia chyba do ciebie wpadne na ta fasolke po bretonsku, bo uwielbiam, a ja zawsze gotuje z fasolki z puszki to przynajmniej jest zawsze miekka 😉
a ja na obiadek robie zupe z fasolki szparagowej i marchewki, taka na slodko-kwasno 🙂
a po poludni ide do mamusi, bo skladalam jej zyczenia i mowila ze mamy przyjsc bo cos dobrego do jedzenia ma... ciekawe co 😜
a jak tam wasze mamusie, juz zlozyliscie im zyczonka? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale Wam dziewczyny zazdroszczę tego gotowania...ja wczoraj pierwszy raz odkąd jestem w ciąży ugotowałam zupę pomidorową ze świeżych pomidorów. Do tej pory wszelkie kuchenne zapachy prowadziły mnie w jedno miejsce 🙂 dlatego gotował mój mąż. Od tego tygodnia zaczyna być lepiej...choć lodówka jest nadal śmiercionośna i otwieram ją tylko w krytycznych sytuacjach i to z zawiniętym nosem w szalik 😁 Ja zawsze z fasolki po bretońsku wyjadałam wszystko z wyjątkiem fasolki 😁 uwielbiam ten sos! A jak u Was z zachciankami? Maciej jakies konkretne smaki? Ja od poczatku ciąży nie mogę patrzeć na słodycze...a kiedyś...kilogramami wcinałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Różne mam te smaki codziennie coś innego 🙂 A z lodówka to podobnie na początku jak u Ciebie tyle tylko, że nie wymiotowałam tylko mnie mdli na zapachy. Jakoś się przewęziłam, po tym jak porcjowałam kurczaki i mięso przeszło mi, chociaż z początku blado. 🥴
Zapraszam na fasolkę 2,5 godziny gotowałam fasole żeby była miękka więc danie zapisane na 60 minut w przepisie to to nie jest!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WITAJCIE dziewczyny a znacie ta wrozbe z obraczki na nitcce co wrozy plec dzieciatka??????

mi wychodzi coreczka czyli noemi na teraz chlopiec i pozniej jeszce dziewczynka 😁

zobaczymy czy sie sprawdzi w mojej rodzinie zawsze robi sie ta wrozbe i nigdy niezawiodla...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...