Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011... | Forum o ciąży


guga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Holi nie bój się ja tak zazdroszczę że będziesz już miała kurczaczka ze sobą 🙂.
Aagaa pocieszę cię że my mamy to samo. Najlepsze jest to że mój teściu zajmuje się budowlanką i z niczym nam nie pomógł( powiedział że ręka go boli jak poprosiliśmy o pomoc), teraz np buduje dom obcym ludziom,więc dopiero było przykro. Mój ojciec się na niczym nie zna więc też nie miał jak pomóc, pominę fakt że nawet jak się prosiło o pomoc przy usunięciu gruzu to usłyszałam że on jest zmęczony po pracy i nie ma kiedy. Więc mąż brał ludzi z ulicy i im po prostu płacił za pomoc przy takich rzeczach. Nie wiem jak u was ale my się kompletenie nie znamy na budowlance, więc naprawdę podziwiam mojego że tak dobrze sobie daje radę. Zawsze jak mamy jakiś problem z domem to mówię że przynajmniej nikomu nie będziemy zawdzięczać niczego i że zawsze damy sobie radę.No cóż rodziny się nie wybiera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaagaaa

    2257

  • pammat

    2228

  • novaM

    2360

  • coquelicot

    1836

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hejka, ja po piątkowym badaniu jestem trochę podłamana bo na usg w 32t.c.lekarz powiedział mi ze mogę urodzić z tydzień wcześniej ale niestety szyjka się nie spulchnia i mówi do mnie babka w piątek że w terminie to na pewno pani nie urodzi bo nic się nie dzieje 😞masakra jak na same święta dopiero-chciałabym wcześniej a tu dupa-dziecku się nie śpieszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Antya spokojnie nie smuć się ciesz się że w domku możesz być i oczekiwać ja mam na jutro termin i też się nic nie dzieje i muszę do szpitala się zgłosić jutro rano!!! hmm
ANTYA w każdej chwili u ciebie wszystko może się otworzyć także spokojnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aaagaaa nie przejmuj się tym , tak to już jest w rodzinach. U mnie też budowa i cały czas coś pod górkę ale reakcje w rodzinie różne. Jedni nie pytają bo zazdroszczą inni nie pytają bo czasem żebyśmy nie zapytali o pomoc . Ale jest część rodziny co z chęcią pomogą w miarę możliwości oczywiście. Tak więc ciesz się że już na takim etapie jesteście z budową że ocieplać zaczynacie. No i że maleństwo się urodzi bo to najważniejsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Heloł lejdis 😎 😎 😎

Podpisuję listę za siebie i Asię 😉
Biedna od sieci odłączona chyba od soboty i rozgłośnia Nova.fm musiała swoją działalność o usługę sms powiększyć 😎

Dzisiaj mój "paczkomat" zakończył swoją działalność...no wózka nadal nie mam i mieć na razie nie będę ale fotelik jest więc nie narzekam 🙂 Dzisiaj ostatnie paczki przyszły 🤪
Pościel na zmianę , dwa rożki, prześcieradełka i pokrowiec na przewijak oraz 2 paki pampersów 🙂 🙂 🙂
Wszystko się już suszy 🙂
Aaa i jeszcze wczoraj w końcu znalazłam przewijak na łóżeczko moje nietypowo spore...i chyba się skuszę...ale mam jeszcze kilka dni do końca aukcji na podjęcie decyzji 🙂

Nooo to się "nagadałam" 🙂

A teraz do pracy na .fm się zawijam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
katja26 napisał(a):
Hello dziewczyny. Noc nie przespana, ale właśnie udało mi się trochę odespać. Justi faktycznie brzuszek mi często twardnieje, czasami boleśnie. Szczególnie w nocy to odczuwam bo od razu się budzę. Fakt jest taki że zeszła mi trochę opuchlizna nóg odkąd odstawiłam więc nareszcie nogi tak nie bolą. W środę mam wizytę więc będzie wiadomo czy coś idzie do przodu.

Z tego co czytam to u ciebie w nocy brzusio bardziej daje znać o sobie u mnie też tak właśnie jest chciała bym już odstawić te tabletki i nie czekać do 10 bo wtedy kazał mi odstawić. I tak mnie bardzo boli nawet jak biorę te tabsy ale cóż jak lekarz każe to biorę.Z drugiej strony boję się ze jak je odstawie to dopiero będę mieć męczarnie Zastanawiam się czy nie zadzwonić do lekarza z zapytaniem czy mogę je teraz odstawić. Napisz jak tam twój brzusio wysoko bardzo masz czy już powolutku coś tam się obniża.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki Holi za słowa otuchy w sumie to dziecko zdecyduje ale moja koleżanka miała termin na 1.12-i do tej pory ani widu ani słychu więc te terminy to tak różnie maja się do rzeczywistości, czekam na wieści od ciebie po dzisiejszej wizycie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
doberek 🙂
dziękuje wszystkim za życzonka 😘
właśnie widze ze jutro zaczynam 39 tydz woow 🤪 ale póki co ciiiisza
dzisiaj robie sobie wolne-zero jeżdżenia,zero sprzatania i przynajmniej do wieczora zero gości
Adam bratu kafle kładzie a ja mam w końcu czas na wylegiwanie się na wyrku-w Bremen całymi dniami leżałam a tu ciągle w biegu i zmęczona jestem jak diabli
bede Was podczytywać co jakiś czas-może wykluje nam się jakieś przed mikołajkowe maleństwo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justi u mnie brzuch chyba nisko, tzn jak siedzę to mi przeszkadza i muszę siedzieć w rozkroku żeby go zmieścić między nogami 🙂 do 10go zostało już nie wiele dni, więc może warto się przemęczyć. Ja też chciałam wcześniej odstawić ale wytłumaczyłam sobie że skoro kazał brać do tego 4go to tak ma być i koniec. Żeby mi było łatwiej to odliczyłam sobie tabletki heh. Powiem ci że ja się obawiam że przenoszę teraz po tym fenoterolu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
miłego dnia kobietki zyczymy... my wlasnie po wizycie poloznej... ogrom informacji... duzo nowosci...jutro na zdjecie szwow jade i musze zapytac lekarza bo cos sie macica za slabo obkurcza i za slabe krwawienia sa i jej sie to nie podoba... buuuu mam nadzieje ze bedzie ok... ale najwazniejsze ze maly zaczal nadrabiac co stracil... bo urodzil sie duzy a jak wychodzilismy to 3400 bylo ale juz 3500 jest wiec goni ;D mamusia czesto karmi ;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ryż właśnie wrzuciłam na wodę!!! Brązowy oczywiście żeby nie było!! hehe
Zobaczymy co z tego wyjdzie i sosik truskawkowy już się doczekać nie mogę oczywiście bez cukru !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja już przygotowana przed wizytą 🙂 i teraz szybko się ubieram, podmaluję trochę i w drogę 😁

a co do budowy to ja nie oczekuje od nikogo żadnego pomocy... po prostu wypadałoby, żeby mama zainteresowała się jak tam synowi idzie w budowie domu. rodzina Mateusza pod tym względem to zupełne przeciwstawieństwo mojej.... bo mój tata to po prostu robi wszystko, pomaga nam strasznie, nawet to banku z nami poszedł po kredyt bo zna prezesa naszego banku.

ale macie rację, my teraz nic nikomu nie mówimy, jak ktoś by się chciał czegoś dowiedzieć to umie otworzyć buzię i zadać pytanie... a jak nie chcą wiedzieć to nie...

tylko, że niedługo, bo może za pół roku budowę zacznie brat mojego męża i jestem na milion procent pewna, że teściowa będzie codziennie do nich dzwoniła z pytaniem jak postępy budowlane idą i że będzie na bieżąco. i to jest przykre 😞

ale już koniec zamulania 😁 bo dzisiaj serduszka Maciusia będziemy słuchać 🙂 🙂 🙂

i jeszcze raz dzięki Wam kochane za wsparcie 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agami napisał(a):
miłego dnia kobietki zyczymy... my wlasnie po wizycie poloznej... ogrom informacji... duzo nowosci...jutro na zdjecie szwow jade i musze zapytac lekarza bo cos sie macica za slabo obkurcza i za slabe krwawienia sa i jej sie to nie podoba... buuuu mam nadzieje ze bedzie ok... ale najwazniejsze ze maly zaczal nadrabiac co stracil... bo urodzil sie duzy a jak wychodzilismy to 3400 bylo ale juz 3500 jest wiec goni ;D mamusia czesto karmi ;p

Co do slabego krwawienia, to powinnas sie cieszyc, ja po pierwszysm porodzie krwawilam tak jak w okres przez jakies 4-5 dni, a potem jeszcze przez tydzien plamilam i koniec, a macica normalnie mi sie obkurczyla, wiec mysle, ze nie masz sie czym martwic 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Katju tak samo mam obawy co do przenoszenia bo sporo po różnych forach poczytałam i większość jednak przenosiła po tym fenoterolu ale zobaczymy jak to z nami będzie. Może i faktycznie lepiej się przemęczyć z tym braniem tabletek jeszcze parę dni. Tyle że ja już zrezygnowana jestem bo naprawdę biorę te tabletki a brzuch i tak bardzo twardnieje i boli bardzo. O spaniu to nie ma mowy. Straszna jestem tylko narzekam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justi699 napisał(a):
Katju tak samo mam obawy co do przenoszenia bo sporo po różnych forach poczytałam i większość jednak przenosiła po tym fenoterolu ale zobaczymy jak to z nami będzie. Może i faktycznie lepiej się przemęczyć z tym braniem tabletek jeszcze parę dni. Tyle że ja już zrezygnowana jestem bo naprawdę biorę te tabletki a brzuch i tak bardzo twardnieje i boli bardzo. O spaniu to nie ma mowy. Straszna jestem tylko narzekam.

Justi weź może faktycznie zadzwoń do tego lekarza bo w sumie po co się męczyć, przecież dzidzia już jest donoszona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marika321 napisał(a):
no tak nikogo nie ma.....
wszystkie śpicie zadowolone 😜 😜 😜

ale śpijcie bo później jak nie siku, to dzieciątko głodne, albo poprostu kolka 😉 😉 😉


Ach no Marika taki zart od rana mi zapodalas, ze az sie usmialam 😁 😁

Powoli zaczynaja mi lapki opadac 🤨 Ja nadworny domowy spioch, ktory 12 godzinami snu nie pogardzi, nagle nie spi prawie w ogole!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🤨Nie mam pojecia skad wezme sily na porod 🥴
Dzis to juz jak mysz pod miotla siedzialam, byle sie tylko maz wypoczal. Czarno to widze... nie wiem jak ja sie dogadam z corka po porodzie, gdzie ja na to sily znajde? nikt mnie nie zastapi chocby na jedna noc...

Czytam co tam jeszcze naskrobalyscie od rana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Katju dzwoniłam do lekarza stwierdził że nie ma sensu bym się tak męczyła i kazał przestać brać tabletki. Powiedział że poczekamy i zobaczymy jak sytuacja się rozwinie jak coś niepokojącego będzie to mam do niego dzwonić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...