Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011... | Forum o ciąży


guga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaagaaa

    2257

  • pammat

    2228

  • novaM

    2360

  • coquelicot

    1836

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Echhh kolejny dzień oczekiwania czas zakończyć... Kajetan o tej godzinie jeszcze doskonale się bawi więc pewnie poleżę sobie jeszcze przed TV przez jakiś czas 🙂

Ciekawa jestem na kogo jutro przyjdzie pora 😎
Ja od paru godzin mam skurcze średnio co pół godziny...ale nic więcej się nie dzieje więc jak tylko mały skończy fikać umawiam się z Morfeuszem i uderzamy w kimę 😉

Buziale dziewczyny & ...


😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
😎 bry
mój M wyszedł do pracy 🙂
nadia85 dokonałam cudu chciałabym cię poinformować 🙂o tym 🙃
teraz poleżę i może jeszcze pognije 🙂
solenizantka na facebooku odszczeliłaś taką historyjkę że ładnie się naśmiałam z tych zdjęć spacerkowych pieskowych udało ci się to jak nie wiem i do tego te komentarze twoje 🙃 dobre 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieńdoberek 🙂

Nocka z dupy ale to już kwestia przyzwyczajenia 😎 😎 😎

Plan na weekend -> urodzić i w poniedziałek być już na chacie heh 😁 😁 😁
...taaaa wiem żarty się mnie trzymają z rana 😜 😜 😜

A tak z astronomicznego punktu widzenia to dzisiaj ostatni dzień pełni gdzie najwięcej dzieci się rodzi 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪
To która się na porodówkę dzisiaj wybiera 😎 😎 😎 😎 😎 ??????????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieńdoberek 😆 bombki dziergać zaczynam i czekam na M bo ma dzisiaj urodziny 😆
Musi mi pomóc doprowadzić się do ładu, bo boję się sama w łazience zostawać, słabnę jak mi ciepło 😠 wiec za chwilkę kąpiel i zobaczymy jak się akcja rozkręci. Wczoraj się położyłam bo się wystraszyłam skurczy, a ja tak sama na ta porodówkę nie chcę jechać. Adaś się spisał i wytrzymał do tatusiowych urodzin, może mu zrobi prezent dzisiaj !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a teraz zabieram się za sprzątanie jakieś, bo życie na co dzień z mężem ma swoje minusy w tym, że robi on bałagan za kilka osób 😉 no ale wybaczę mu to, bo dzisiaj od rana robi coś na dworze, a poza tym tydzień temu on sprzątał. więc teraz zabieram się za to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja po śniadanku...obfitym na wypadek odwiedzin na porodówce 😜 ...bo przecież położna powiedziała, że trzeba być najedzonym do porodu żeby siły mieć 😎

Oddaję teraz kompa Oli bo sępi mi nad głową od wczoraj 😎
A ja idę się ogarnąć 😉

Buziaki 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dobry 🤪
kurcze teraz to juz każde otwieranie brzuszka powoduje szybsze bicie serducha 🙂
ciekawe co dzisiejszy dzionek nam przyniesie.....
ja zabieram się za sprzątanie bo moi rodzice na kawusie dziś przyjadą obejżeć nowy wystrój mieszkanka-bede zaglądac i mocko trzymam kciuki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O proszę dzisiaj "porządkowo" u większości z nas 🤪
Ja już się zdążyłam umęczyć z podłogami i kurzem więc trzeba kości rozprostować przez chwilkę 🙂

Aaa i dokonałam dzisiaj niemożliwego 🤪 🤪 🤪
Pedicure sobie zrobiłam 🤪 🤪 🤪
Cholercia nie tak dokładnie jak zawsze ale zrobiony 😎 😎 😎
Mały przy tym to myślałam, że mi bokiem wyjdzie hehe ale dał radę i dał skończyć moje dzieło bez kopniaków 😉

Tak się zastanawiam czy aby na pewno dzisiejszy dzień tak spokojnie się skończy jak się zaczął 😎 😎 😎
Mam jakieś dziwne przeczucie, że wieczorem będziemy miały o czym pisać 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam po długiej przerwie spowodowanej dwutygodniowym pobycie w szpitalu. Jeden tydzien na patologii ciazy z cholestazą, a drugi tydzien na położnictwie 🙂))))

W andrzejki urodził się moj synek Mikołaj. Waga 3540 g, 58 cm dł. 🙂
Od środy jestesmy w domu - mały zmagał sie z żółtaczka.

Cała akcja porodowa trwała 2 dni. Mój poród był wywoływany - przy tej chorobie trzeba jak najszybciej rozwiązać ciąże - szczegolnie w wypatku ciązy donoszonej - ja byłam w 38 tygodniu ciąży kiedy mnie rozpakowano. Nie ma co zwlekać bo odchowane dzieci umieraja w łonie matki przy tej chorobie.

Tak wiec dokonanao na mnie rozwarcia na szerokosc 1 palca. Nastepnei zamontowano tzw balonik, ktorym rozpychano szyjke macicy. Po jednym dniu meczarni i bolu urodzilam balonik i mialam 6 cm rozwarcia. Nastepnego dnia znalazlam sie na sali porowowej, gdzie pompowano we mnie oksytocyne i inne medykamenty wywolujac skurcze. Dokonano na mnie szeregu masazy szyjki macicy aby przygotowac ja do porodu. Po 8 godzinach urodziulam \"siłami natury\" zdrowego maluszka.

Teraz probujemy sobei jakos radzic........
Depresja poporodowe lub tez depresja dnia siódnego juz za mna....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No nikomu nie zycze takiej akcji porodowej....ja nie mialam żadnych skurczy a moja szyjka byla zamknieta i miala 4 cm długosci. Do prawdziwego porodu silami natury bylo jeszcze daleko i stad te wszystkie zabiegi.
Porod wspominam jako przygode zycia...dosć bolesna i tarumatyczną... ale szczesliwie zakonczoną 🙂
Mały dobrze się chowa... choc zmagamy sie z problemem jedzenia. Mikolaj wciaz jest glodny mimo, ze przez pol dnia lezymy z cyckiem. Ale wszystko to na nic bo on w gole nie ssie tak aby sie najesc.
Czekam do poniedziałku na wizyte poloznej.... niech fachowa glowa rozwiaze nasz problem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...