Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011... | Forum o ciąży


guga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaagaaa

    2257

  • pammat

    2228

  • novaM

    2360

  • coquelicot

    1836

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
meliska napisał(a):
Coq na pocieszenie... Jula też bardzo często ląduje z nami w łóżku ☺️ ☺️


Maliska poki co mam to gdzies... 🤨 Daje sobie troche czasu. siedze sama caly dzien z Malutka, a w nocy nie chce mi sie przez meza przeskakiwac, zeby do niej dopedzic - tym samym z utesknieniem czekam przeprowadzki....
Ide pod prysznic, skorzystam poki Yasmine spi 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gratuluję kolejnym mamusią 🤪
a ja to na razie nie mam czasu usiąść na dupie 😁
jak nie Konsti to Stefanek to trzeba coś zrobić w domu to trzeba się podmywać itd 🙃
teraz idę szybko spać póki mała śpi trzeba korzystać 😎
Dobranoc 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
GRATULUJE NOWYM MAMUSIOM!!!
Podczytywalam Was troche,ale mialam troche do zrobienia, bo Swieta juz za chwile.
Ide jeszcze zjesc kolacje i sie kapac.
Trzymajcie za nas kciuki jutro.Prosze 🙂
Dam znac do naszej rozglosni 🙂 Marzenka pozwolisz,prawda? 🙂
Buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
chamster napisał(a):
Jaś urodził się 09.12 - 3770 g, 56 cm, Miał infekcje dlatego lezelismy w szpitalu. Teraz już jesteśmy w domku. Dzięki za pamięć pozdrawiamy

😘 😘 😘
Gratulacje 😘 W takim razie super, że już wszystko u Was dobrze 🙂

Oj 9-tego to się działo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tabelka i lista uzupełniona więc Nova z czystym sercem może się już dzisiaj wyłączyć 😎 😎 😎

A obrazki od Novej maluchy dostaną jutro bo ciocia pada na mleczarnię hihi 😁

Dobranoc konczity 😘 😘 😘

Beatko na newsy czekam jutro...duuuża buźka 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beata26 napisał(a):
GRATULUJE NOWYM MAMUSIOM!!!
Podczytywalam Was troche,ale mialam troche do zrobienia, bo Swieta juz za chwile.
Ide jeszcze zjesc kolacje i sie kapac.
Trzymajcie za nas kciuki jutro.Prosze 🙂
Dam znac do naszej rozglosni 🙂 Marzenka pozwolisz,prawda? 🙂
Buziaki

Beata mocno 3mam 🙂 😘
Powodzenia i na wieści czekamy 😘 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
NO NADROBILAM NEWSY DNIA DZISIEJSZEGO.KAROL SPI SPOKOJNIE.PROBUJE Z CYCEM I CHYBA COS MU LECI BO POCIUMLA I SPI.WZIELAM NIEDAWNO PRYSZNIC,UMYLAM PODWOZIE,WYSIKALAM SIE I TERAZ LEZE.HEMOROID WYLAZNIETY I TROCHE BOLI I NACIECIE TAK TROCHE.KAROL BIDUS MA CA£A GLOWE POCHARATANA PRZEZ PRZYSSAWKWIE WAM 3RAZY SIE ODERWALA I BYLO JUZ NIEWESOLO BO TETNO SLABLO.I MA KRWAWIACA RANE NA GLOWIE I ZDARTA SKORA.BIDUS TAKI ZE WAM MOWIE.OD WCZORAJ SPALAM ZE 2 GODZ I ZJADLAM DZIS TOSTA O TYLE.KURDE ALE SIE CIESZE ZE TEN PORODOWY HORROR SIE SKONCZYL....PODOBNO JAK BEDZIE OK.WE CZWARTEK WYJDE.BUZKI I DZIEKI WAM ZA MILE SLOWA I DUCHOWE WSPARCIE!TERAZ TRZYMAM KCIUKI ZA NASZE BRZUSZKI POZOSTALE...JA DALAM RADE TO I WY DACIE.TYLKO SLUCHAJCIE POLOZNEJ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Candys oj widzę, że poród nieciekawy 🤢 Ale dobrze, że z Karolkiem wszystko dobrze, żeby mu się wszystko ładnie zagoiło 😘 Moja ma na głowie krwiaka, bo źle ustawiała się do kanału rodnego... póki co ma jeszcze na głowie dość dużą śliwkę, ale lekarz uspokaja, że to się wchłonie.
Trzymaj się dzielnie kobieto i zbieraj siły na wyjście do domu 😘 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hello brzuszki i mamcie z dzidziusiami!!! ja melduje się cały czas w 2pac. Gratuluję nowym mamusią i życzę szybkiego powrotu do domq!! Ja dzisiaj dzień pracowity 😁 odwiedziłam kilka restauracji jako tajemniczy klient, potem zrobiłam sałatkę na wigilię pracowniczą i tak jakoś cały dzień zleciał. NovaM wymiatasz z tym olejem 😁 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki... Oj ja też miałam ciężki poród... zakończony kleszczami... coś strasznego... i malutka też ma siniaczka na policzku, tylko nie wiem, czy po kleszczach (bo tylko z jednej strony miała) czy przez to, że źle się wstawiła w kanał i może szorowała gdzieś jedną stroną... Najgorsze jest to, że po 2 dniach od porodu deprecha mnie dopadła, analizowałam cały czas poród i obwiniałam siebie, że to przeze mnie te kleszcze, że nie sprawdziłam się jako matka 😞 gdybym teraz miała wybierać, to zapłaciłabym za cesarkę. Duże dziecko, ryzyko kleszczy (na szczęście z malutką wszystko w porządku), jestem cała pocięta, popękałam w środku, straciłam bardzo dużo krwi.. Zdecydowanie wolałabym cesarkę...
Marzenko, dziękuję za smsa 😘 kochana jesteś...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hello dziewczynki.
Kurczę nie ma czasu nadrabiać 😞 Chociaż nie mogę narzekać bo mam anioła nie dziecko. W nocy 2 karmienia i komaros.( 1-2h i 4-5h) Tak mi brakowało dawnej mnie że teraz codziennie czekam na męża wystrojona i w pełnym make up. Zleciało mi 14kg wiec zaczęłam przypominać siebie.
Pytanie do mamusiek: czy wychodzicie już z maleństwami? bo mnie położna kazała a trochę się obawiam.
I do rodzących sn chylę czoło przed wami, i jednocześnie zazdroszczę tej całej drogi z maleństwem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć brzuszki i mamusie !
Jutro mija mi termin przydatności 😆 a ja na całego w przedświątecznym szale 🙂
Nie zaglądam na komputer bo Wy juz w większości tulicie bobaski a moje uparte siedzi 😉
Pocieszam się jednak że przecież wyjść musi 😆 więc cierpliwie czekam !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
novaM napisał(a):
Znalazłam ten bepanten czy jak to się tam pisze...no i trzeba zmywać 🤨
Ale znalazłam


I
Koszt -> ok. 17 zł za 15ml ...
Chyba spróbuję 😉[/quote
jego nie trzeba zmywać bo to jest w 100% lanolina farmaceutyczna. Nie zawiera konserwantów i substancji zapachowych.
🙂


Hej nam polozne w szpitalu daly bepanthen i powiedz ze nie trzeba zmywac,a jak mnie brodawki bolaly to smarowalam przed samym karmieniem i nic malemu nie bylo 🙂
Wiec kochane nie wierzcie we wszystko co pisza w necie,wiem jak to jest na poczatku,ale z czasem sie nabierze doswiadczenia co wolno,a co nie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Heja kochanieńkie Wy moje mamusie i brzusie 😘 😘 😘

Jakiś dobry humor dzisiaj od rana mam i nawet przy kompie siedzę a nie leżę juppiiiii 🤪 🤪 🤪

Terrorysta mój (czytaj : Kajtek 😉 ) lubi atakować po zmroku i nocki nie do końca przespane ale jakoś mnie to jeszcze nie dobija 😎 😎 😎

Chloe -> ja nie miałam usg przed porodem, położna i lekarz stwierdzili, że po co 😮 ...ale z perspektywy czasu dobrze, że w bólach nie musiałam leżeć nieruchomo jeszcze przy usg 🤢 Już samo KTG to katorga była z której się sama uwolniłam po 4 minutach i zeszłam z kozetki / łóżka, a położna widząc moją wściekłą minę i ból wyrysowany na twarzy stwierdziła, że to co miała sprawdzić to już sprawdziła 😎

Candys -> poród, że tak brzydko się wyrażę z d*py miałaś 🤢 ...no ale widzę, że nastawienie do tej traumy masz pozytywne i tak trzymaj 😘

Nadia -> proszę bardzo i polecam się na przyszłość hihi 😉 Deprecha poporodowa to norma i trzeba po prostu ją przeżyć ... najlepiej jednak z kimś u boku...ważne żeby wtedy samej nie zostać ... a co do komplikacji porodowych to dziewczyny ja Was błagam !!!!!!!!! To nie nasza wina jest i nigdy nie była i nie będzie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Przez całą ciążę się martwimy, wydajemy majątek na witaminy i badania, sramy się z każdą dolegliwością i to jest nasza rola w tworzeniu nowego życia 🙂 Poród jest wtedy wydarzeniem z całkiem innej bajki...często gęsto nawet przy kolejnych porodach nie wiemy czego możemy się spodziewać !!!!!!!!!!!!!!!!! Weźcie na ten przykład mnie !!!!! Drugi poród, niby doświadczona matka, a Kajtek dwa razy mi się zakleszczył przy wyjściu bo za słabe skurcze parte miałam 🤢 ... no i co ja mam powiedzieć heee 😉 No ale dałam radę 🤪 Wy też dałyście 🤪 !!!!!!!!! I tylko to się liczy 🤪 🤪 🤪
Maluchy są już z Wami a poród już niedługo będzie tylko wspomnieniem...ale to od Was zależy jak go wspominać będziecie !!!!!!!!
Czy będziecie się rozwodzić nad okropnymi bólami i niewygodą czy skojarzycie poród tylko ze spotkaniem tej niewinnej istotki, która wyszła spod Waszego serducha 😘 😘 😘

Dziewczyny jesteśmy wielkie i niech nikt nie próbuje Wam wmówić nic innego 🤪
Jesteśmy bądź już niedługo będziemy matkami, a to jest najpiękniejsza rola kobiety, której nikt nam nie odbierze 😘 😘 😘 😘 😘

😘 😘 😘 Luv ya all 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
solenizantka napisał(a):
a robili wam usg przed porodem jeszcze zeby zobaczyc jaki dzieciak duzy???
ja ostatnie mialam 2 tygodnie temu i mial 3400g 😮


helloo 🙂
nio mój synus był ważony w 37 tyg i 3 dni i ważył 3100 🙂 więc Twój maluszek troszkę większy

a póki co u mnie bez zmian ...... 🙂

jadę dziś do pracy po druk RMUA bo on miesiąc ważny no więc wezmę go dziś bo do 21 stycznia to już się na-pewno wyrobie z tym porodem 😁 😁 😁 😁 😁 przynajmniej kolejny dzień zleci raz, dwa....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
  • Dodaj nową pozycję...