Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011... | Forum o ciąży


guga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Cześć laseczki 😘

Jak to któraś napisała rzeczywiście sporo dopłaciłam do tej "wyprzedaży" 😜
Nadal nie możemy znaleźć wspólnego języka i szczerze Wam powiem, że jedynie upewniłam się w moim postanowieniu, że raczej chleba z tej mąki nie będzie 🤨 No ale jeśli o małego chodzi to wczoraj pomagał mi skutecznie w kąpaniu małego i przebierał go i pieluchy zmieniał 🙂 A ja mu w niczym nie przeszkadzam, tzn. pozwalam mu się wykazać bo przecież i tak codziennie będę to robić, a dla niego to jak święto jest 🙂

Coś tam o szwach pisałyście 🤨
Ja po ostatnim bólu takim szczypiącym w miejscu szwów postanowiłam codziennie podczas kąpieli "podwozie" swoje podglądać 😜 Wtedy szczypało bo szew jeden mi puścił ale na razie nic się nie dzieje 🙂 A co do reszty to u mnie szwy i niteczki są bardzo wyczuwalne i widać je jak na dłoni 🤔 Najbardziej bolało chyba przez pierwszy tydzień 🤢 Kiedy to wszystko takie napięte i spuchnięte było 🤢 Później jak opuchlizna zeszła to uczucie ściągnięcia się pojawiło ale za to już normalnie siadać zaczęłam 🙂 Na rwące i szczypiące szwy propolis jest dobry 🙂 Najlepiej w maści jakbyście znalazły, to jest taki wosk pszczeli i on odkaża i natłuszcza rany 😎

Co do pełnej mleczarni to kamienie mi się robią w nocy najczęściej 🤢
Ale raz tylko posunęłam się do ostateczności - pana laktatora 😎 Ale to co ściągnęłam mały później wypił więc nic się nie marnuje 🤪
( Byłam bardzo mile zaskoczona...Tommee Tippee jest zaje*isty 🤪 )

Aaaa i jeszcze muszę się czymś pochwalić 😎 😎 😎
Założyłam dzisiaj jeansy, rurki biodróweczki 🤪 🤪 🤪
I nawet boczków nie mam 🤪 No w szoku jestem 🤪 Oczywiście brzuszka trochę mam ale wbijam w to 🤪
Jutro pas poporodowy muszę z poczty odebrać i już w ogóle kocur znowu będę heheheh 🙃 🙃 🙃

A co do wizyt z maluchem u pediatry to ja czekam do 1 miesiąca 🙂 Bo nikt mi nie mówił tutaj, że trzeba wcześniej 🤨

Echhh...ale się rozpisałam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaagaaa

    2257

  • pammat

    2228

  • novaM

    2360

  • coquelicot

    1836

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

to kiedy mam odciągać i z którego cycka??? BO mi wydaje się że ja mleka nie mam jak odciągam bo są sakiewki!!! Marzenka mówisz że wbiłaś się w rureczki a ja to mam wszystko za duże
MEliska muszę więcej tej herbatki pić fakt!!! Bo pije codziennie rano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
holi32 napisał(a):
to kiedy mam odciągać i z którego cycka??? BO mi wydaje się że ja mleka nie mam jak odciągam bo są sakiewki!!! Marzenka mówisz że wbiłaś się w rureczki a ja to mam wszystko za duże
MEliska muszę więcej tej herbatki pić fakt!!! Bo pije codziennie rano


Holi no u mnie to by było nienaturalnie jakby moje spodnie za duże były bo normalnie noszę rozmiar XS czyli 34 albo nawet 32 😎
A co do odciągania to musisz pamiętać, że najpierw z pełnej piersi leci pokarm płynny czyli picie dla dziecka, a dopiero potem leci pokarm treściwy czyli takie "drugie danie" 🙂 Więc jeśli zaczniesz odciągać to najlepiej z jednej raz a porządnie i jeśli potem chcesz dziecko przystawić do piersi to przystawiasz do tej nieodciągniętej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
holi32 napisał(a):
to kiedy mam odciągać i z którego cycka??? BO mi wydaje się że ja mleka nie mam jak odciągam bo są sakiewki!!! Marzenka mówisz że wbiłaś się w rureczki a ja to mam wszystko za duże
MEliska muszę więcej tej herbatki pić fakt!!! Bo pije codziennie rano [/quote
Holi mleko masz napewno nie masz się co zamartwiac ze go nie ma 🙂 z obu na przemian trzeba odciągac żeby kamienie sie nie porobiły .A Ty masz już kryzys lub Ci się tylko wydaje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
holi32 napisał(a):
a to co jak odciągnę pokarm to pewnie że dała bym małemu i co podgrzać w garnku to mleko???? w ciepłej wodzie


Ja jak odciągnęłam to akurat w nocy było to normalnie do pokrowca wsadziłam takiego do przechowywania butelek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marika321 napisał(a):
dajecie laski po garach ...... holi ciuchy z przed ciąży za duże......druga w rureczkach......
a ja dalej wielorybek 😜 który namiętnie sie smaruje kremem na rozstępy...... 😉

Heh Marika i Ty się doczekasz i niedługo tak jak ja krem na rozstępy na mega ujędrniający zamienisz 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
novaM napisał(a):
holi32 napisał(a):
a to co jak odciągnę pokarm to pewnie że dała bym małemu i co podgrzać w garnku to mleko???? w ciepłej wodzie


Ja jak odciągnęłam to akurat w nocy było to normalnie do pokrowca wsadziłam takiego do przechowywania butelek 🙂


Holi jak masz może podgrzewacz to w nim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zobaczę czy w ogóle odciągnę!!! Bo jak tylko odciągałam to nic mocno nie leciało po kropli i trwało by to nie wiem ile!!! siostra ma mi dziś laktator przynieść . zobaczymy jak to lecieć będzie!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Boże laski ale cyce mi wywaliły 😮 😮 tenmój to Pamela Anderson na mnie woła 😁 a czasem jak się nachylę to leci mi jak z kranu... dziś to aż małego ochlapałam ☺️ Kupiłam sobie tantum rosa w saszetkach i zaczynam podmywać.... no i jest przyczyna czemu mnie tak boli... opuchnięta jestem jak cholera 😞
Byłam dziś w przechodni bo mam za rogiem, żeby umówić wizytę w przechodni i baba do mnie czy ja do niej należę? no to mówię, że nie bo przeprowadziłam się tu niedawno, ale w szpitalu powiedzieli, że wysyłają tu kartę szczepień i, że mam zadzwonić i umówić się z położną..... no to ona na to do mnie.... "no nie wiem... zadzwoni pani jutro między 8-13 i porozmawia z położną"... jeszcze tego mi brakuje, żeby z przechodnią mieć problem....;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A co do wagi...
Przed ciążą -> 53
W dzień porodu -> 63,6
Po powrocie ze szpitala -> 56

Więc biorąc pod uwagę objętość i wagę moich mleczarni to nie mam się czym martwić 😎
A jeszcze kalkulator BMI mnie pocieszył więc zmartwienia wagowe jak na razie odeszły na drugi plan 🙂

Link do kalkulatora BMI 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
novaM napisał(a):
A co do wagi...
Przed ciążą -> 53
W dzień porodu -> 63,6
Po powrocie ze szpitala -> 56

Więc biorąc pod uwagę objętość i wagę moich mleczarni to nie mam się czym martwić 😎
A jeszcze kalkulator BMI mnie pocieszył więc zmartwienia wagowe jak na razie odeszły na drugi plan 🙂

Link do kalkulatora BMI 😉


no mi też coraz bliżej do wagi własciwej 🙂 ale znając swoją budowe i predyspozycje do tej idealnej według BMI nie dojde 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anika_77 napisał(a):
novaM napisał(a):
A co do wagi...
Przed ciążą -> 53
W dzień porodu -> 63,6
Po powrocie ze szpitala -> 56

Więc biorąc pod uwagę objętość i wagę moich mleczarni to nie mam się czym martwić 😎
A jeszcze kalkulator BMI mnie pocieszył więc zmartwienia wagowe jak na razie odeszły na drugi plan 🙂

Link do kalkulatora BMI 😉


no mi też coraz bliżej do wagi własciwej 🙂 ale znając swoją budowe i predyspozycje do tej idealnej według BMI nie dojde 😎


Ajjj tam idealna być nie musi 🙂 Ważne żeby się w normie mieścić 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
novaM napisał(a):
Anika_77 napisał(a):
novaM napisał(a):
A co do wagi...
Przed ciążą -> 53
W dzień porodu -> 63,6
Po powrocie ze szpitala -> 56

Więc biorąc pod uwagę objętość i wagę moich mleczarni to nie mam się czym martwić 😎
A jeszcze kalkulator BMI mnie pocieszył więc zmartwienia wagowe jak na razie odeszły na drugi plan 🙂

Link do kalkulatora BMI 😉


no mi też coraz bliżej do wagi własciwej 🙂 ale znając swoją budowe i predyspozycje do tej idealnej według BMI nie dojde 😎


Ajjj tam idealna być nie musi 🙂 Ważne żeby się w normie mieścić 😉


Marzenka dokładnie 🙂 a tak ogólnie jak patrze na te młode teraz jakie maja opnki i opony z tych fast foodów to uff jesteśmy laseczki 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anika_77 napisał(a):
novaM napisał(a):
Anika_77 napisał(a):
novaM napisał(a):
A co do wagi...
Przed ciążą -> 53
W dzień porodu -> 63,6
Po powrocie ze szpitala -> 56

Więc biorąc pod uwagę objętość i wagę moich mleczarni to nie mam się czym martwić 😎
A jeszcze kalkulator BMI mnie pocieszył więc zmartwienia wagowe jak na razie odeszły na drugi plan 🙂

Link do kalkulatora BMI 😉


no mi też coraz bliżej do wagi własciwej 🙂 ale znając swoją budowe i predyspozycje do tej idealnej według BMI nie dojde 😎


Ajjj tam idealna być nie musi 🙂 Ważne żeby się w normie mieścić 😉


Marzenka dokładnie 🙂 a tak ogólnie jak patrze na te młode teraz jakie maja opnki i opony z tych fast foodów to uff jesteśmy laseczki 😎


Ajjj nic mi nie mów 🤢 Po pierwszej ciąży byłam dumna z siebie, że doprowadziłam się do porządku 😉
A teraz z czasem...no bo już trzydziestka to nie żarty 😉 ...po drugiej ciąży żebym wyglądała lepiej niż niejedna nastoletnia "lalunia" 😮 😮 😮 ??? No masakra jakaś 🥴
Daj spokój świat na psy schodzi normalnie 😮
A już najbardziej to mnie wręcz obrzydzenie bierze jak takie "torby" w fast foodach siedzą bleee 🤢
W Polsce to jeszcze nawałnicy takiej nie ma ale co się w Anglii na to napatrzyłam to już moje ... fuj 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez dziś zerknełam do styczniówek 😉
Co do wagi to ja się jeszcze od porodu nie ważyłam..W spodnie wchodzę biodrówki ale jak juz troszke wyższe to pozostałości po brzuszku przeszkadzają...Jedyne co mnie martwi to totalny brak apetytu...martwię się że mleko będzie do d.. a ja się w anemie wpędzę więc coś tam w siebie wmuszam ale w sumie to marnie 🥴
Zmartwiłyście mnie tym becikowym - chyba jutro polecę załatwić sprawę, rozumiem że potrzebne jest jakieś zaświadczenie od lekarza że pod opieką byłam? No i ja tu mam tylko czasowe zameldowanie, mam nadzieję że to nie będzie problem i mnie nie odeślą do miasta w którym mam stałe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wanilia u mnie podobnie z apetytem i to chyba dlatego nie patrze tylko jem wszystko. Teraz juz troche lepiej, bo po powrocie ze szpitala to na sile sobie wpychalam. Nie wiem, moze gdyby mi ktos gotowal byloby inaczej 🤔 Niczego nie jem ze smakiem, no moze owoce.

Aniqa ja tez chce chuste kupic, ale mysle od razu o plecionej. Nie wiem kiedy sie zdecyduje.Mysle, ze jakos na wiosne jak bedzie cieplej.

Dziewczyny, spicie w stanikach? Bo mi to juz uszami wychodzi!!! gniecie mnie i drazni!!! 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny normalnie mały mój nie najedzony masakra!!! Jeść i jeść by chciał!! ja już cycki mam puste zobaczymy kiedy się napełnią!!! teraz udało się go lekko uspać zobaczymy jak długo będzie spać!!! cycki mnie bolą bo próbowałam odciągać ale nic z tego !!! ok kończę póki śpi idę się umyć!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...