Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011... | Forum o ciąży


guga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaagaaa

    2257

  • pammat

    2228

  • novaM

    2360

  • coquelicot

    1836

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
holi32 napisał(a):
dziewczyny normalnie mały mój nie najedzony masakra!!! Jeść i jeść by chciał!! ja już cycki mam puste zobaczymy kiedy się napełnią!!! teraz udało się go lekko uspać zobaczymy jak długo będzie spać!!! cycki mnie bolą bo próbowałam odciągać ale nic z tego !!! ok kończę póki śpi idę się umyć!!! [/quote

Holi sprawdz sobie jaki masz pokarm spróbuj troche odciągnąc i zostaw w lodówce do następnego dnia bedziesz widzieć czy masz wodnisty czy gesty pokarm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniqa1111 napisał(a):
Wanilia zazdroszcze nocki...Kalina walczyla wczoraj od 19 do 2 w nocy...mialam puste cyce, to najpierw dalam jej herbatke koperkowa hippa, ale dalej marudzenie, wiec sie poddalam i walnelam jej 100 ml mleka mdyfikowanego 🤢 dalam jej to po palcu i strzykawka.dopiero po tym odpłyneła. ja juz nie wiem co robic, w dzien chodze z pelnymi cycami, obolalymi, bo ona spi, a wieczorem wszystko mi wypija i nie mam co jej dac.nie wiem jak to uregulowac, zeby jakis porzadek w tym byl, bo jedna noc przespi cala, a drugiej wcale..
a o wiertzeniu pupy nawet prawde mowiac nie pomyslalm!! moze od tego ona ma te pryszczyki dwa kolo dupci. No to musze zaczac wietrzyc.
do tego wydaje mi sie ze Mala ma lekkie plesniawki na jezyku 🤢 ma delikatny bialy nalot, który nie znika, nawet po dlugim czasie od karmienia.
musze isc do apteki po os na plesniawki na wszelki wypadek, papmersy tez sie skonczyly i jesc nie ma co...od dwoch dni chc isc na zakupy,a nie ma jak, moj ciagle w pracy, malej nie wezme, bo ciagle ma katarek i kaszelek, a nie ma za bardzo gdzie jej zostawic 🥴
aaaa...ytanie co do becikowego...od noweo roku zmieniaja sie zasady przyznawania i bedzie ten prog do 85000zł dochodu, wiec pewnie trzeba bedzie dostarczyc jeszcze jakies zaswiadczenie o dochodach. chcialabym tego uniknac. co decyduje, czy bede wniosek rozpatrywany na starych zasadach: data urodzenia dziecka (ze w tym roku) czy data zlozenia wniosku (nie wiem czy uda mi sie w tym roku zlatwic zaswiadczenie od lekarza, ze bylam pod opieka)

Co do becikowego niestety decyduje wniosek. Od nowego Roku zmienia sie tylko rodzaj zaswiadczenia jakie masz doniesc od lekarza, tzn. na zaswiadczeniu musi pisac ze bylas pod opieka lekarza od 10 tygodnia ciazy i musisz miec tam tez udokumentowane 3 wizyty u lekarza (po jednej w kazdym trymestrze).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
meliska napisał(a):
Agami napisał(a):
Aniqa1111 napisał(a):
Wanilia zazdroszcze nocki...Kalina walczyla wczoraj od 19 do 2 w nocy...mialam puste cyce, to najpierw dalam jej herbatke koperkowa hippa, ale dalej marudzenie, wiec sie poddalam i walnelam jej 100 ml mleka mdyfikowanego 🤢 dalam jej to po palcu i strzykawka.dopiero po tym odpłyneła. ja juz nie wiem co robic, w dzien chodze z pelnymi cycami, obolalymi, bo ona spi, a wieczorem wszystko mi wypija i nie mam co jej dac.nie wiem jak to uregulowac, zeby jakis porzadek w tym byl, bo jedna noc przespi cala, a drugiej wcale..
a o wiertzeniu pupy nawet prawde mowiac nie pomyslalm!! moze od tego ona ma te pryszczyki dwa kolo dupci. No to musze zaczac wietrzyc.
do tego wydaje mi sie ze Mala ma lekkie plesniawki na jezyku 🤢 ma delikatny bialy nalot, który nie znika, nawet po dlugim czasie od karmienia.
musze isc do apteki po os na plesniawki na wszelki wypadek, papmersy tez sie skonczyly i jesc nie ma co...od dwoch dni chc isc na zakupy,a nie ma jak, moj ciagle w pracy, malej nie wezme, bo ciagle ma katarek i kaszelek, a nie ma za bardzo gdzie jej zostawic 🥴
aaaa...ytanie co do becikowego...od noweo roku zmieniaja sie zasady przyznawania i bedzie ten prog do 85000zł dochodu, wiec pewnie trzeba bedzie dostarczyc jeszcze jakies zaswiadczenie o dochodach. chcialabym tego uniknac. co decyduje, czy bede wniosek rozpatrywany na starych zasadach: data urodzenia dziecka (ze w tym roku) czy data zlozenia wniosku (nie wiem czy uda mi sie w tym roku zlatwic zaswiadczenie od lekarza, ze bylam pod opieka)

podpowiem ze decyduje data złozenia wniosku a nie data urodzenia.... bo sie maz pytal.. my zlozylismy 05.12 wniosek i kasy do teraz nie ma.. przyszla decyzja ze do 13.01 wyplaca wiec czekac trzeba....

to podobnie jak u mnie... wniosek złożony 13.12 i decyzja przyszła... wypłata 18.01

Ja wniosek zlozylam 20 Grudnia i 23 Grudnia odebralam decyzje ze wyplate swiadczej bede miala jeszcze w Grudniu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasiuniaa1603 napisał(a):
mamusie czy waszym skarbom tez tak schodzi skórka?? a jak tak to jak sobie z tym radzicie?? ja smaruje oliwka, ale nie za wiele to daje... 🤢

U mnie było to samo ze skórą, oliwka i emolium do kąpieli pomogły ale nie od razu. Ta skórka musi sie poprostu wytrzeć pomału i potem jest dobrze, nie ma się czym martwić 🙂
coq ja śpię w staniku sportowym i nic mnie nie gniecie bo on na szerokich ramiączkach jest. Nie da rady spać bez bo bezpośrednio do koszuli wkładek nie przymocuję
co do chusty to ja się jeszcze zastanawiam - chusta czy nosidełko. No ale teraz to i tak za zimno na chustę chyba? Poczekam do wiosny. A te na aukcji tanie, jak zamowisz Anika77 to daj znac jak z ich jakością. Bo cena naprawdę atrakcyjna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
I jeszcze mam pytanie do dziewczyn ktore narzekają że mają mało pokarmu i dzieci nie chcą spać bo glodne - dlaczego nie dokarmicie ich modyfikowanym? Ja po powrocie do domu ze szpitala z tzry razy się ratowałam gotowcem, teraz juz nie muszę ale gdybym widziala że Weronika glodna a mleka w cyckach brak to bym pewnie podała trochę z butelki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wanilia napisał(a):
I jeszcze mam pytanie do dziewczyn ktore narzekają że mają mało pokarmu i dzieci nie chcą spać bo glodne - dlaczego nie dokarmicie ich modyfikowanym? Ja po powrocie do domu ze szpitala z tzry razy się ratowałam gotowcem, teraz juz nie muszę ale gdybym widziala że Weronika glodna a mleka w cyckach brak to bym pewnie podała trochę z butelki

no ja tez jak przyjechalam ze szpitala to musialam dac malemu gotowe mleko. Nie mialam wystarczajaco pokarmu, przez co maly byl rozdrazniony i caly czas plakal... nie wspomne o tym ze byl przez to niewyspany;/ oczywiscie caly czas przykladalam go do piersi, zeby pobudzic laktacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wanilia napisał(a):
marika321 napisał(a):
rubi napisał(a):
MARIKA CIEKAWE KTÓRA Z NAS PIERWSZA SIĘ ROZPAKUJE 🙂
A MOŻE W TYM SAMYM CZASIE


no ja już chyba na ten styczeń się szykuje nie wiem jak Ty Rubi?????

Ty się za bardzo nie szykuj, nie znasz dnia ani godziny 😉


no wanilka 3 skurcze dziennie to z tym to nie urodze..... w poniedziałek na KTG i wizyta jak sie nic wcześniej nie wydarzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marika321 napisał(a):
wanilia napisał(a):
marika321 napisał(a):
rubi napisał(a):
MARIKA CIEKAWE KTÓRA Z NAS PIERWSZA SIĘ ROZPAKUJE 🙂
A MOŻE W TYM SAMYM CZASIE


no ja już chyba na ten styczeń się szykuje nie wiem jak Ty Rubi?????

Ty się za bardzo nie szykuj, nie znasz dnia ani godziny 😉


no wanilka 3 skurcze dziennie to z tym to nie urodze..... w poniedziałek na KTG i wizyta jak sie nic wcześniej nie wydarzy

kochana u mnie 2 dni wczesniej nawet ani jednego skurcza na ktg a jak mnie chwycilo to moment sie zaczelo 😉 tez myslalam, ze urodze dopiero w styczniu a tu 'bach' badz przygotowana :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasiuniaa1603 napisał(a):
marika321 napisał(a):
wanilia napisał(a):
marika321 napisał(a):
rubi napisał(a):
MARIKA CIEKAWE KTÓRA Z NAS PIERWSZA SIĘ ROZPAKUJE 🙂
A MOŻE W TYM SAMYM CZASIE


no ja już chyba na ten styczeń się szykuje nie wiem jak Ty Rubi?????

Ty się za bardzo nie szykuj, nie znasz dnia ani godziny 😉


no wanilka 3 skurcze dziennie to z tym to nie urodze..... w poniedziałek na KTG i wizyta jak sie nic wcześniej nie wydarzy

kochana u mnie 2 dni wczesniej nawet ani jednego skurcza na ktg a jak mnie chwycilo to moment sie zaczelo 😉 tez myslalam, ze urodze dopiero w styczniu a tu 'bach' badz przygotowana :*


😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
rubi napisał(a):
też się doczekamy 🙂


w to nie wątpię 🙂 póki co staram sie by każdy dzień minął jak najszybciej i teraz też juz zwijam sie do wanny później balsamowanie i do łóżka oby można było przesunąć krateczkę na kalendarzu .......na kolejny dzień
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...