Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011... | Forum o ciąży


guga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
marika321 napisał(a):
a miało być tak pięknie i miałam przespać całą noc a tu lipa.......
już ze 2 tygodnie nie miałam problemu ze spaniem zero nocnego łażenia a tu proszę......3.30 oczy jak 5 zł -to samo co u waszych maluchów......... 😜 😜 😜

przyzwyczajaj się kochana do tych nieprzespanych nocek 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaagaaa

    2257

  • pammat

    2228

  • novaM

    2360

  • coquelicot

    1836

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć dziewczyny 🙂 my czekamy na położną i wybieramy się na pierwszy spacerek dzisiaj 🤪
Basienka84 ja moją budzę co 3 godziny na karmienie w dzień i tak jak ty karmie nawet po 5 razy 6,7 różnie ale w nocy jej nie budze..
sloneczko123 dzięki 🙂
Miłego dnia wpadnę później 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basienka84 napisał(a):
Hej
mam pytanko o karmienie maluszka. Ile razy karmicie swoje malenstwa?
Ja karmie malego na zadanie, jak placze to daje cyca naje sie i idzie spac albo sobie czuwa. Wychodzac ze szpitala powiedzieli mi zeby karmic malego na zadanie, ale minimum 8 razy dzienne, a maly je 7 czasem nawet 6 razy tylko. I teraz nie wiem czy go budzic mam, a jak tak to kiedy?

oj nie liczę, ale magiczną 8 na pewno przekraczamy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
meliska napisał(a):
coquelicot napisał(a):


W ogole smoczek czyni cuda 🤪 Teraz pewnie biegalabym z Mala po pokoju, zeby usnela. A tu prosze higiena po kapieli bez placzu, bo smczek w buzi, ubieranie bez placzu i sama w lozeczku usnela 🙃 ale widze, ze bardziej pasuje jej okragly niz scinany.

u mnie cuda tylko cycek czyni 😜 a smoczek to jest beeeeeeeeeeeeeee


u mnie tez cyc zawsze w pogotowiu 😁 a smoczka nie daje jej :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
meliska napisał(a):
Basienka84 napisał(a):
Hej
mam pytanko o karmienie maluszka. Ile razy karmicie swoje malenstwa?
Ja karmie malego na zadanie, jak placze to daje cyca naje sie i idzie spac albo sobie czuwa. Wychodzac ze szpitala powiedzieli mi zeby karmic malego na zadanie, ale minimum 8 razy dzienne, a maly je 7 czasem nawet 6 razy tylko. I teraz nie wiem czy go budzic mam, a jak tak to kiedy?

oj nie liczę, ale magiczną 8 na pewno przekraczamy 😉


ja tez karmie na zadnie ( co 2-3 godz) najczesciej,ale zdazalo sie tez czesciej. Maximum przerwy moze wynosic 3 godz., jesli mina 3 godz od ostatniego karmienia nalezy dziecko wybudzic. W nocy ta przerwa moze byc dluzsza do 4-5max godz.

Slowo na zadanie" nie moze oznczac,ze to bedzie 8 karmien...moze byc 10 a moze byc i nawet 12.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
meliska napisał(a):
marika321 napisał(a):
a miało być tak pięknie i miałam przespać całą noc a tu lipa.......
już ze 2 tygodnie nie miałam problemu ze spaniem zero nocnego łażenia a tu proszę......3.30 oczy jak 5 zł -to samo co u waszych maluchów......... 😜 😜 😜

przyzwyczajaj się kochana do tych nieprzespanych nocek 😎


spoko tylko wolałabym inne towarzystwo niż laptop...... 😜 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pammat napisał(a):
Cześć dziewczyny 🙂 my czekamy na położną i wybieramy się na pierwszy spacerek dzisiaj 🤪
Basienka84 ja moją budzę co 3 godziny na karmienie w dzień i tak jak ty karmie nawet po 5 razy 6,7 różnie ale w nocy jej nie budze..
sloneczko123 dzięki 🙂
Miłego dnia wpadnę później 😉


pogoda jest taka zarąbista w tym roku że mam nadzieje że i ja zaliczę jakiś spacerek zanim zrobi sie mroźno 🙂

tak wiec korzystajcie mamusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry... czytam was czytam ale weny brak na pisanie,..
co do mleka to ja awaryjnie mam enfamil czasem go dokarmię jak piszczy ze malo ale mial tak moze z 3 razy....
dzis sie wyspalam... ale nie ,myslcie ze to zasluga mojego dziecka oj nie nie... bardziej rodzicow.. mama z tata go zabrali do siebie do pokoju od 23 do 4 rano... tylko na karmienie przynosili wiec ja odespalam troszke... baaa nawet mega duzo...
a dzis maly ma rozwolnienie... to nie zwykla zadka kupka jak zawsze a rozwolnienie na bank... pewno po moim soczku jablkowym... kupilam 500 ml takiego naturalnie wyciskanego co 48 moze stac i chyba go rozluznilo... i nie wiem co teraz...narazie obserwuje jak do 16 nie przejdzie to dzwonie do poloznej... a w miedzyczasie czesto daje cyc zeby sie nie odwodnil czy cos....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hellol 🙂
Ja niestety dokarmiam Sare, bo sie nie najada. Pozatym mam malo pokarmu, pije herbatki laktacyjne i mam nadzieje, ze pomoga. Dzis byla u mnie polozna sprawdzic rane po cieciu. Jutro pielegniarka przyjdzie ostatni raz i musze przygotowac jej pranie do prasowania. skorzystam z ostatniego dnia 😉
Ide sie zdrzemnac, bo Sarah spi.

Milego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agami to może dzwoń do tej polożnej bo taki maluszek to się szybko odwadnia
Co do ilości karmień to u mnie tez były przerwy dłuższe niż 3h w ciągu dnia, nie mowiąc o nocy i połozna kazała przyjechać na ważenie. Jak sie okazało że mała ładnie przybiera to położna powiedziała że nie ma potrzeby jej wybudzać. Jutro wizyta u pediatry i kolejne ważenie. Ja niestety nie idę bo to wizyta dla dzieci zdrowych i nie chcę pozarazać dzieci które przyjdą np do szczepienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry 🙂 ja swoich karmien nie liczę.w dzień mała tak ciagnie często ze palcy u rąk by mi zabrakło.pić jej się chce po prostu.ja wychodze z założenia,ze jak dziecko śpi to niech śpi.spać jej się chce i budzić dziecka nie mam zamiaru.my też kiedyś musimy spac,tak?jak dziecko jest głodne to na pewno nie będzie spało i da znać o sobie.u mnie to się czasem objawia jedzeniem co pół godziny w nocy a czasami śpi 5 godzin ciurkiem.cycki bolące mnie budzą... Julkę jak przestawiałam na mleko modyfikowane to miała uczulenie na bebiko i podawałam jej NAN HA tak jak pisałyście.i bebilon też tolerowała. moja się dzisiaj drze od rana.no co chwile!!daje jej cycka po czym łapie kimę,odkładam do łóżeczka i ryk zaraz.zatykam smoczkiem,za chwile go wypluwa i znowu to samo.do tego Julka jakaś jęcząca,więc biorę się w garść,zostawiam kompa,daje starszej jeść i na dwór raz dwa to się humory moze poprawią bo przeciez zwariuję zaraz!! 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka ja nocki ogólnie ok!!! Mały grzeczny jak śpi i je i na spacerze!!! Odciągnęłam 75 ml pokarmu udało się i mały miał porę jedzenia i zjadł z butelki w 5 min mleko a potem dojadł z 10 minut cycka i było ok także on stwierdzam jest głodomor!!! Ja dziecka nie wybudzam w ogóle ani za dnia ani w nocy!!! I daje cycka na żądanie ale jak zje i ciągnie z 20 minut albo 30 to potem jak chce za 10 min to już nie daję bez przesady!!! Jadł by i jadł!!!! co godz dawać mogę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wanilia ja prasuje.Julce też długo prasowałam.tak ze dwa lata.wierzchnich ubranek już nie ale to co do ciałka to prasowałam wszystko.nie pamiętam ile miała jak przeszłam na normalny proszek ale pewnie przed skończenie przez nią 2 lat i tym bardziej na początku prasowałam żeby dobrze zniosła zmianę proszku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sloneczko123 napisał(a):
meliska napisał(a):
Basienka84 napisał(a):
Hej
mam pytanko o karmienie maluszka. Ile razy karmicie swoje malenstwa?
Ja karmie malego na zadanie, jak placze to daje cyca naje sie i idzie spac albo sobie czuwa. Wychodzac ze szpitala powiedzieli mi zeby karmic malego na zadanie, ale minimum 8 razy dzienne, a maly je 7 czasem nawet 6 razy tylko. I teraz nie wiem czy go budzic mam, a jak tak to kiedy?

oj nie liczę, ale magiczną 8 na pewno przekraczamy 😉


ja tez karmie na zadnie ( co 2-3 godz) najczesciej,ale zdazalo sie tez czesciej. Maximum przerwy moze wynosic 3 godz., jesli mina 3 godz od ostatniego karmienia nalezy dziecko wybudzic. W nocy ta przerwa moze byc dluzsza do 4-5max godz.

Slowo na zadanie" nie moze oznczac,ze to bedzie 8 karmien...moze byc 10 a moze byc i nawet 12.

dzieki wielkie 🙂
wlasnie wszedzie pisze o tym zeby sie nie przejmowac jesli dziecko chce jesc nawet co godzine, karmien czy karmien jest 10 czy 12. Natomiast nigdzie nie pisze nic na temat mniejszej ilosci typu 5, 6 lub 7. Dlatego pytam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pammat napisał(a):
Cześć dziewczyny 🙂 my czekamy na położną i wybieramy się na pierwszy spacerek dzisiaj 🤪
Basienka84 ja moją budzę co 3 godziny na karmienie w dzień i tak jak ty karmie nawet po 5 razy 6,7 różnie ale w nocy jej nie budze..

dzieki wielkie 🙂 czyli nie jestem sama 🙂 to sie nie przejmuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 😘 😘 my mieliśmy dziś pierwszą wizytę położnej 🙂 obejrzała małego, mnie i wszystko ok! Ja małego też nie budzę! karmień mam ok 5-7max. Nie mam żadnych obaw, bo widać, że przybiera na wadze i położna sama powiedziała, że nie ma co na siłę. Pojedyncze karmienie trwa u mnie ok pół godziny. A w poniedziałek przyjdzie jeszcze raz i zdejmie mi szwy 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
powiem szczerze że jak tak piszecie,ze położne Was od 'spodu' oglądają to mnie to trochę dziwi... jutro ma przyjść wreszcie i do nas spóźniona położna i się zastanawiam czy też będzie chciała pooglądać 😮 nigdy nie słyszałam zeby położne na pierwszej wizycie po szpitalu oglądały podwozie u kogoś w domu jeszcze... w sumie u mnie wszystko looksus więc nie ma co oglądać 😁 malutka nasza bedzie miała dzisiaj odwiedziny 🙂 znajomi przyjadą poogląglać (jak mówi moja Julka). lece podłogę myć i obiad robić.i tak sie nie wyrobię...ale spacer był i mała spokojniejsza 🙂dotleniona od razu inna.Julka zupkę wtrząchnęła i też jest w porzadku.więc do jutra Kociaki 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My tez bylysmy na spacerku i przy okazji w urzedzie zapytać o beciowe. Tak więc w 2012 zmienia sie tylko to że trzeba zaświadczenie że sie było od 10tyg ciąży pod opieką lekarską i były to przynajmniej 3 wizyty - po jednej w trymestrze. Dochody nie mają znaczenia, becikowe nadal nalezy się wszystkim. nie zebym sie bała że przekroczę prog 85000zł 😜 ale znów dodatkowe zaświadczenie by było
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochane!! Melduje sie 🙂 Mam uwanie gwizdka,wiec nawet nie zdaze nadrobic wszystkich postow...
Przeczytałam te o karmieniu i powiem Wam ze jestem w tej kwestii zielona. Jutro przychodzi cale szczescie połozna i o wszytsko wypytam, bo chyba za mało mam tych karmien. Mały ssak ciagle chce jesc a ja nie wyrabiam z produkcja pokarmu. Dokarmiam Bebilonem ale bardzo nie chce 😞 Karmienie zaczelismy od kapturków bo Misiek nie chcial ssac...ale juz je zdjelismy i jedziemy z gołym cycusiem 🙂
Moj synek jak ma sucho i pelny brzunio to śpi jak susełek. W dzien ok 4-5 h czuwa,stęka pokwikuje i bawi sie z Mamusią, w nocy wstaje 2-3 razy poki co 🙂
Jesli chodzi o mnie to samopoczucie poporodowe super...krocze sie goi, szwy mialam rozpuszczalne i juz odpadają ...musiałam sie podleczyc TANTUM ROSA-polecam!!!! jest super...bo cos tam zaczelo ropiec i juz jest OK. Brzuszek sie zwija z dnia na dzien 🙂
Pozdrawiam Was serdecznie i postaram sie wpadac jak najczesciej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
rubi napisał(a):
marika jestem jestem 🙂
właśnie miałam pisać czy to abu ty przypadkiem mnie nie zostawiłaś jak się czujesz są już widoki na poród 🙂


widoków zero 🙂 tyle tylko że noc nie przespana ale bez żadnej konkretnej przyczyny zero bóli, skurczów totalnie nic........

jak sie nic przez weekend nie wydarzy to w poniedziałek do lekarza i KTG i USG-nie podejrzewam żeby się coś wydarzyło ,więc mam nadzieje ze mi powie coś konkretnego ...... 😉
bo juz po nowym roku mogę nie być juz taka cierpliwa 🙂

Rubi a Ty jak??? jutro tez masz termin i co dalej????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...