Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011... | Forum o ciąży


guga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaagaaa

    2257

  • pammat

    2228

  • novaM

    2360

  • coquelicot

    1836

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
wanilia napisał(a):
jA STANIK KUPIŁAN NA ALLEGRO ALE JEST ZA MALY WIĘC JUTRO ODSYŁAM I ZAMAWIAM.....70G

że jaki rozmiar... ma się te warunki widzę 🤪
ja kupiłam 2 jeszcze pod koniec ciąży... rozmiar 75 C... 1 w Lidlu - jest trochę przymały... 2 w H&M - ten z kolei trochę duży... i 3 dostałam od siostry w ciemno i ten elegancko leży 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaagaaa napisał(a):


Maciek śpi, niedługo pewnie na jedzenie wstanie, ja już umyta. a jutro rano jedziemy do szpitala na zmianę gipsu... oj, nacierpi się ten mój chłopczyk malutki

Przytulam wirtualnie Twojego szkrabka 🙂 aż się serce kraje... maluch cierpi i mamusia razem z nim 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaagaaa kciuki trzymam żeby maluszek Twój spokojnie zmianę przyjął 😘

Co do staników to hmmm...byłam przeciwniczką od samego początku tych typowych do karmienia i jak na razie mam tylko jeden też z Lidla Meliska przybij piąteczkę 😉 Reszta to namioty z czasów ciąży heh i co do rozmiarów to na serio między "F" a "H" więc dlatego wolę normalne niż te dla karmiących mam bo z tymi rozmiarami to ciężko w nich trafić 🥴
Cycki mnie też bolą choć nie mam żadnego zastoju ani stanów zapalnych...po prostu czasem po karmieniu młody chyba wysysa wszystko do ostatniej kropli i mleczarnia naprodukować musi 😜 Echhh...z czasem te nasze balony się przyzwyczają do karmienia i nawet nie będziemy na nie uwagi zwracać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej kochane ja dziś pierwszy raz sama mąż poszedł do pracy powiem że jak na razie jest oki!!! nie zapeszam !!! zdążyłam zjeść umyć się szybko podmyć no hehe!!
Co do staników to ja na noc noszę tylko te do karmienia bo jakoś wygodniej ale cholernystanik nie wygodny. za dnia noszę normalny i mało co podtrzymuje ale walę to!!! Balony mnie też bolą a nie mam zastoju mały wszystko zjada i teraz zauważyłam że bardzo się napełniają i czekam na ten moment NOVA aż się dostosują dol karmienia!!!!
AGGGAAAA moja siostrzenica też miała to samo co twój MACIUS ona urodziła się ze stopą końsko szpotawą i miała też gips i szyny i było ciężko i rehabilitację ale mała ma już 12 lat i jest oki tylko ma nóżkę tą chorą chudszą i ciut krótszą!!! Bądź wytrwała wiem że łatwo się mówi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂
holi ja tez dzis pierwszy dzien bez meza, bo do pracy poszedl, troche sie obawiam czy dam rade sama z dwojka urwisow, ale jestem dobrej mysli. Chociaz najbardziej przerazaja mnie wieczorne rytualy, kapanie i kladzenie spac, bo nie wiem jeszcze jak to zrobic. Z mezem razem ich kapalismy, on starszego a ja malego, a teraz... Cos wymysle, chyba... 🥴
Moj maly zgubil kikutka chyba po 23 dniach...
Staniki mam takie do karmienia bez usztywnien i uwieraja mnie pod biustem, nie wiem czy to wina dopasowania czy czegos innego...
To ile zostalo dziewczyn w dwupaku? Trzymam za was kciuki 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej! 🙂 Ja z bólem głowy dzisiaj wstałam. Maleńka nawet ładnie w nocy spała, tylko co 2-3 godz na karmienie, a potem ok 7 się obudziła i już spać za bardzo nie chciała.. Najgorzej, że zaczęła mocno ulewać i mam schizę, bo u nas wśród znajomych panuje grypa żołądkowa i boję się, że mała mogła załapać... to byłby dramat... 😞 mam nadzieję, że to nie to..
Czy Wy też macie problem z dopraniem ubranek po kupkach? Kurcze w czym pierzecie? Używacie odplamiaczy? Co polecacie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka laseczki 🙂
ja tez dzis sama pierwszy dzien... ale jak widzicie nawet na brzuszek udalo mi sie wejsc 🙂 🙂
pisze jedna reka bo druga trzymam Juliuszka 🙂)
cycki mni tez bola, oprocz tego krwawia no ale jakos daje rade, malutki je co 2 godziny. staram sie go nakarmic do syta zeby potem mial ta przerwe na strawienie. ale i tak wydaje mi sie ze ma kolki, krzyczy wtedy strasznie, az sie serce kroi. daje mu wtedy espumisan i troszke pomaga. ale dzis az sie sama poplakalam juz nie moglam patrzec jak krzyczy 😞(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
solenizantka napisał(a):
hejka laseczki 🙂
ja tez dzis sama pierwszy dzien... ale jak widzicie nawet na brzuszek udalo mi sie wejsc 🙂 🙂
pisze jedna reka bo druga trzymam Juliuszka 🙂)
cycki mni tez bola, oprocz tego krwawia no ale jakos daje rade, malutki je co 2 godziny. staram sie go nakarmic do syta zeby potem mial ta przerwe na strawienie. ale i tak wydaje mi sie ze ma kolki, krzyczy wtedy strasznie, az sie serce kroi. daje mu wtedy espumisan i troszke pomaga. ale dzis az sie sama poplakalam juz nie moglam patrzec jak krzyczy 😞(

A jak go bierzesz na rece to tez krzyczy?
Bo moj tak ma, ze czasami sobie krzyczy i niewiadomo co mu jest, ale jak go biore na rece to przestaje 🙂 wiec go tule i odkladam, bo wiem ze mu nic nie jest tylk potrzebuje przytulenia 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny 🙂
ja już w domu od zeszłeś środy sama urzęduje i jakoś daję rade.. 😉 Mam pytanie do was jak trzeba budzić dziecko co 3 godz na karmienie to jak dziecko się naje i urzęduje 2 lub3 godz i zasypia to co robicie nie pozwalacie mu iść spać czy idzie spać i dajecie po tych następnych 2/3 godz jeść ale wtedy odstęp z tym czuwaniem po między jedzeniem trwa z 5godz 😮
a co do stanika to ja mam sportowy na noc i wkładam sobie pieluche tetrową wygodny bardzo polecam 🙂 a w dzień ubieram normalny z wkładkami 🙂 a kupki spieram białym jeleniem jak jej się smyknie z boku i później znowu daje do prania 🙂
kasiuniaa1603 nic nie boli 🙂 więc się nie bój 🙂 a mały jaki odpicowany w garniak na zdjęciu no i cały tata się okazało 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no pamm te geny są silniejsze, chociaż uszka ma dosłownie takie same jak ja 🤪 🤪
ok 3mam za słowo, że nie boli i czekam dalej na położna, bo coś się spóźnia 😠
co do tego karmienia to ciężko mi powiedzieć, bo mój je i śpi... czasami godzinkę z nami posiedzi, ale nie płacze, więc jest ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dorianna napisał(a):
solenizantka napisał(a):
hejka laseczki 🙂
ja tez dzis sama pierwszy dzien... ale jak widzicie nawet na brzuszek udalo mi sie wejsc 🙂 🙂
pisze jedna reka bo druga trzymam Juliuszka 🙂)
cycki mni tez bola, oprocz tego krwawia no ale jakos daje rade, malutki je co 2 godziny. staram sie go nakarmic do syta zeby potem mial ta przerwe na strawienie. ale i tak wydaje mi sie ze ma kolki, krzyczy wtedy strasznie, az sie serce kroi. daje mu wtedy espumisan i troszke pomaga. ale dzis az sie sama poplakalam juz nie moglam patrzec jak krzyczy 😞(

A jak go bierzesz na rece to tez krzyczy?
Bo moj tak ma, ze czasami sobie krzyczy i niewiadomo co mu jest, ale jak go biore na rece to przestaje 🙂 wiec go tule i odkladam, bo wiem ze mu nic nie jest tylk potrzebuje przytulenia 😆

tak, czasem to pomga, a czasem nie 🙂

pammat: u nas nie ma opcji przerwy w jedzeniu dluzej niz 3 h, czy spi czy nie spi... chyba ze zje butelke sztucznego. nie wiem jak ty to robisz, zazdroszcze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej,

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku 🙂

Ja w dzien staram sie karmic co 3 godziny. Zwykle zapisuje sobie godzine o ktorej skonczylam go karmic i za 3 godziny (o ile nie chce wczesniej) karmie ponownie. Miedzy karmieniami czasem czuwa, a czasem spi. W nocy jest odwrotnie to on mnie budzi ze chce jesc 😉 Zwykle karmie go kolo 2 a potem kolo 7 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no i po następnej wizycie położnej 🙂 Szwy ściągnięte, trochę bolało, ale to dlatego, że były one bardzo ściągnięte jak to mówiła położna. Ogólnie brak zastrzeżeń 🙂 W 3 tygodniu ma przyjść jeszcze położna na wizytę do domu i potem to już tylko na szczepienia i wizyty kontrolne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Dziewczyny!
Wszystkiego naj;epszego w Nowym Roku,duuuzo zdrówka dla Was Maluszków i Waszych rodzinek 🙂

Kochane nie czesto sie pojawiam bo naprawde nie mam czasu nawet zajrzec do netu. Teraz korzystam z chwilki spokoju i zwracam sie do was z pytaniem o kolki...NIE DAJĄ NAM ŻYC !!I Małemu i mi 😞
Znacie cos co jest bezpieczne ale skuteczne na ta dolegliwosc?????
Jestem czasami na skraju obłędu 😞 Mały płacze kwiczy cierpi...nie jestem w stanie ustabilizowac mu rytmu dnia bo ciagle jazda. Potrafi nie spac po 5-6 h bo tyle trwa uspokajanie Go 🤢
Dałam Mu herbatke koperkową Hipp ta od pierwszego tygodnia, troche pomaga ale szału nie ma.
Co sadzicie o tym espumisanie w kroplach albo czyms podobnym? Macie jakies doswiadczenie???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
happysad napisał(a):
Czesc Dziewczyny!
Wszystkiego naj;epszego w Nowym Roku,duuuzo zdrówka dla Was Maluszków i Waszych rodzinek 🙂

Kochane nie czesto sie pojawiam bo naprawde nie mam czasu nawet zajrzec do netu. Teraz korzystam z chwilki spokoju i zwracam sie do was z pytaniem o kolki...NIE DAJĄ NAM ŻYC !!I Małemu i mi 😞
Znacie cos co jest bezpieczne ale skuteczne na ta dolegliwosc?????
Jestem czasami na skraju obłędu 😞 Mały płacze kwiczy cierpi...nie jestem w stanie ustabilizowac mu rytmu dnia bo ciagle jazda. Potrafi nie spac po 5-6 h bo tyle trwa uspokajanie Go 🤢
Dałam Mu herbatke koperkową Hipp ta od pierwszego tygodnia, troche pomaga ale szału nie ma.
Co sadzicie o tym espumisanie w kroplach albo czyms podobnym? Macie jakies doswiadczenie???

moj na szczescie kolek nie ma, ale Marzenka ostatnio pisala o Delicolu. Podobno bardzo obry na kolki 🙂 Agami tez chyba wspominala o tym srodku ze bardzo pomaga 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Diekuje Basienka! Juz sprawdzam w necie ten Delicol...matko mam nadzieje ze cos poradzi.
Nie wiem jaka jest przyczna tych kolek bo jem same jałowe rzeczy,staram sie bardzo przestrzegac diety, tylko jak mały je z cyca to słysze ze tak łapczywie ssie ze łyka powietrze
ACHA I JAK TU ZROBIC ZEBY MU SIE ODBIJAŁO PO KARMIENIU?? NIE ODBIJA MU SIE W OGOLE 😞 a kłade Go na ramie tak pionowo...moze za krótko? Ile tak trzeba trzymac? A moze sa inne sposoby?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
NovaM, Meliska, Holi dziękujemy za miłe słowa 😘

Maciuś już po zmianie gipsu, napłakał się biedaczek mój malutki, a ja jak tylko patrzyłam jak płacze to serce mi się krajało.ale pan doktor powiedział, że widać już poprawę, więc jestem dobrej myśli 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...