Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011... | Forum o ciąży


guga

Rekomendowane odpowiedzi

hejka moje kochane!!! Ja dziś spoko byłam sama w domu 1 dzień i ok!!!! ja mojego małego od początku chusteczkami wycieram i ok nic mu nie jest choć dziś zauważyłam że ma w środku taką czerwoną pupkę !!! Myślę że da radę, ogólnie Candys mojemu małemu też oczka ropieją już długo i zaczęłam mu kropić sulfacetamidem bo położna mówiła że one pomogą i kropie już 5 dni i nic zobaczymy w czwartek do lekarza jak nie przejdzie!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaagaaa

    2257

  • pammat

    2228

  • novaM

    2360

  • coquelicot

    1836

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Agami napisał(a):
hej.. a ja mam mega dołka 😞(( mały chyba chory.. jutro wzywam wizyte domowa a jak na nfz nie przyjada to prywatnie... katarek ma, dzis mial 38 w dzien teraz spadlo, kicha, zdarza mu sie kaszlnac.. ale najgorsze to odparzona pupa 😞(( najpierw mial ranki i pryszczyki krwiste na pupie a teraz jak go wczoraj przewijalam u mamy to okazalo sie ze i na odbycie sa 😞(((( i on tak mi placze ciagle teraz,...taki nerwowy, oczka szklane prezy sie i robi czerwony a ja nie wiem jak mu pomoc 😞( od urodzenia nie uzywalam tych husteczek... tylko woda z oliatum i watka.... bo po husteczkach pupa w szpitalu sie czerowna strasznie zrobila... wiec to wszystko nie wiem od czego...juz sobie zaczelam wmawiac ze ja cos jem albo pije nie tak.. bo moze za duzo kompotu jablkowego i kupa sie zrobila kwasna i stad te rany... no nie wiem 😞(( moze salatka warzywna bo tam majonez....salatke zrobilam bez ogorka kiszonego,cebuli,pory wlasciwie ne ma tam nic co by moglo uczulic... ale moze??? 😞((
dzis wrocilismy wlasnie do domu po tygodniu ponad nieobecności... Sajgon taki ze dopiero skonczylam sprzatac a przed nami ciezka noc.. bo moj marudek ciagle placze.. a ja nie wiem czy boli brzuszek, czy ta mega odparzona pupa... i juz wszystkiego na pupe probowala, sudocrem, linomag, maka zieminaczana, polozna kazala kupic tormentiol ale on tez nic nie dal.. od wczoraj smarujemy wodnym roztworem fioletu by to zasuszyc.... mam nadzieje ze jutro pediatra cos mi poradzi....ale ryczec mi sie chce jak on tak placze... sorka e wam tu mecze,.. jecze i w ogole ale nie mam sie komu wygadac 😞(((

Glowa do gory nie martw sie. Dziecko czuje ze sie denerwuesz. Spokojnie wez go na rece i pomalutku zacznij mu masowac brzuszek jesli wtedy sie uspokoi znaczy ze kolka. Mow do niego spokojnie. O tyleczek sie nie martw wyleczy sie na 100%. Moje malenstwo tez mialo czerwony tyleczek, ale zrobilam mu kremik. Polaczylam krem nawilzajacy (Nivea Baby) z kremem na odparzenia (Mama i Ja) i czerwone zeszlo jak reka odjac. U Ciebie jest juz bardziej zaawansowane wiec trzeba to wysuszyc czyli to co robisz.
Nie martw sie wszystko minie. Jak placze to niech placze, ale badz blisko niego. Wez na rece i mow do niego spokojnie. To pomaga, a przynajmniej mojemu malemu. Zajmuje duuuuuzo czasu, ale w koncu sie uspokaja.
Wiec glowa do gory jestes silna i dasz rade na 100% 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
rubi napisał(a):
mnie od 3 rano pobolewa brzuch teraz zaczął przybierać troszkę na sile i krew mi spływa więc niedługo wybieram się do szpitala najwyżej jak fałszywy alarm wrócę do domu 🙂 trzymajcie kciuki i spokojnej nocki

oooooooo 🤪 3mam kciuki i szybkiej akcji życzę 🙂 i czekamy na dobre wieści 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
holi32 napisał(a):
hejka moje kochane!!! Ja dziś spoko byłam sama w domu 1 dzień i ok!!!! ja mojego małego od początku chusteczkami wycieram i ok nic mu nie jest choć dziś zauważyłam że ma w środku taką czerwoną pupkę !!! Myślę że da radę, ogólnie Candys mojemu małemu też oczka ropieją już długo i zaczęłam mu kropić sulfacetamidem bo położna mówiła że one pomogą i kropie już 5 dni i nic zobaczymy w czwartek do lekarza jak nie przejdzie!!!

a czym te oczka przemywacie? albo sól fizjologiczna albo napar ze świetlika zaparz... mam nadzieję, że pomoże 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
rubi trzymam kciuki 😘
Agami proponuję Ci żebyś przemywała dupkę Kubusiowi KROCHMALEM obiecuje że pomoże mu na pewno moja koleżanka tak miała z córką 🙂 poza tym sałatka majonezowa .. majonez ma ocet więc mogło mu zaszkodzić..
A MOJEJ MAŁEJ WYSZŁA PLEŚNIAWKA NA JĘZYKU I POŁOŻNA KAZAŁA KUPIĆ GANCJANE W WODZIE I MA FIOLETOWE USTA I CAŁĄ BUZIE W ŚRODKU 😁 Ale jutro użyję Aptin bo mam też i to chyba będzie lepsze ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agami napisał(a):
hej.. a ja mam mega dołka 😞(( mały chyba chory.. jutro wzywam wizyte domowa a jak na nfz nie przyjada to prywatnie... katarek ma, dzis mial 38 w dzien teraz spadlo, kicha, zdarza mu sie kaszlnac.. ale najgorsze to odparzona pupa 😞(( najpierw mial ranki i pryszczyki krwiste na pupie a teraz jak go wczoraj przewijalam u mamy to okazalo sie ze i na odbycie sa 😞(((( i on tak mi placze ciagle teraz,...taki nerwowy, oczka szklane prezy sie i robi czerwony a ja nie wiem jak mu pomoc 😞( od urodzenia nie uzywalam tych husteczek... tylko woda z oliatum i watka.... bo po husteczkach pupa w szpitalu sie czerowna strasznie zrobila... wiec to wszystko nie wiem od czego...juz sobie zaczelam wmawiac ze ja cos jem albo pije nie tak.. bo moze za duzo kompotu jablkowego i kupa sie zrobila kwasna i stad te rany... no nie wiem 😞(( moze salatka warzywna bo tam majonez....salatke zrobilam bez ogorka kiszonego,cebuli,pory wlasciwie ne ma tam nic co by moglo uczulic... ale moze??? 😞((
dzis wrocilismy wlasnie do domu po tygodniu ponad nieobecności... Sajgon taki ze dopiero skonczylam sprzatac a przed nami ciezka noc.. bo moj marudek ciagle placze.. a ja nie wiem czy boli brzuszek, czy ta mega odparzona pupa... i juz wszystkiego na pupe probowala, sudocrem, linomag, maka zieminaczana, polozna kazala kupic tormentiol ale on tez nic nie dal.. od wczoraj smarujemy wodnym roztworem fioletu by to zasuszyc.... mam nadzieje ze jutro pediatra cos mi poradzi....ale ryczec mi sie chce jak on tak placze... sorka e wam tu mecze,.. jecze i w ogole ale nie mam sie komu wygadac 😞(((

a marudź nam ile chcesz 🙂 po to tu jesteśmy 😉
u nas też pupka zrobiła się czerwona w okolicy odbytu właśnie... chusteczki odstawione i też po ten tormentiol sięgałam, ale nie chcę za często...
a nosek czyścisz? bo najważniejsze, żeby ta wydzielina nie zalegała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
rubi napisał(a):
mnie od 3 rano pobolewa brzuch teraz zaczął przybierać troszkę na sile i krew mi spływa więc niedługo wybieram się do szpitala najwyżej jak fałszywy alarm wrócę do domu 🙂 trzymajcie kciuki i spokojnej nocki


POWODZENIA 🤪
oby nie fałszywy alarm i oby szybko poszło 😘 😘 😘

dziewczyny jak ja mam zapamietac te wszystkie wasze rady..... ☺️ na oczka..... na pupę ....... na sutki..... na bolące piersi ...... 😜

trudno bede was potem męczyć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasiuniaa1603 napisał(a):
Ja na ropiące oczka używam soli fizjologicznej. Tak powiedzieli mi w szpitalu, ale powiem szczerze, że nie widzę jakiejś wielkiej poprawy i jak nie przejdzie do będę musiała uderzyć do pediatry. ten mój biedak czasem oczek nie może przez to otworzyć... 😞 😞

Mozesz zaparzyc jeszcze rumianek i nim przemywac oczka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moj pierwszy dzien bez pomocy meza minal spokojniej niz z nim, bo starszy jest bardziej niegrzeczny przy mezu, a ze mna wie ze nie ma zartow 😁 Oba dziubaski spia jak zabite 🙂
No i ja tez sie zwijam, spokojnej nocki.
PS. Mam nadzieje, ze jutro Rubi przekaze nam dobre wiesci 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaagaaa napisał(a):
Aniqa1111 napisał(a):
no nic, uciekam budzic i kapac mala, jutro idziemy na USG bioderek i Mala musi byc pachnaca 🙂


my na usg bioderek idziemy w środę 🙂

dziewczyny czy usg sie zawsze robi, tzn wszystkim dzieciom? Bo my bylismy u pediatry, obejrzal małą w tym niby bioderka, stwierdził ze ok i tyle. nic o usg nie mówił. ale jak Wy robicie to znaczy ze chyba jednak powinno byc to usg???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaaaaa. wczoraj nie wytrzymałam i uderzyłam do gina bo moja cierpliwość na bolacą d...ę się skończyła. Pozdejmował mi resztę szwów - ponad 4 tyg po porodzie nadal dziadostwo siedziało - ale jaka ulga teraz. Wreszcie mogę cały tyłek angażować w siedzenie 😁 i wzięłam recepte na tabsy anty z nadzieją że sie wreszcie wygoję i sie na jakieś przytulanie kiedyś zdecyduję 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wanilia napisał(a):
aaagaaa napisał(a):
Aniqa1111 napisał(a):
no nic, uciekam budzic i kapac mala, jutro idziemy na USG bioderek i Mala musi byc pachnaca 🙂


my na usg bioderek idziemy w środę 🙂

dziewczyny czy usg sie zawsze robi, tzn wszystkim dzieciom? Bo my bylismy u pediatry, obejrzal małą w tym niby bioderka, stwierdził ze ok i tyle. nic o usg nie mówił. ale jak Wy robicie to znaczy ze chyba jednak powinno byc to usg???


to usg robi sie profilaktycznie w 2 miesiacu zycia( najbardziej narazone sa dziewczynki)my mamy wizyte na 10 lutego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pammat krochmal to juz dawno probowalam;/ i nic 😞(( co lepsze dzwonilam do przychodni i na wizyte domowa mi nie przyjada bo nie ma zagrozenia zycia a 38 to nnie goraczka... mam sama jechac... to mowie ze poprosze prywatnie.... a lekarka ze jest protest i wizyty prywatne zawieszone 😞(( a ja tak sie boje przychodni... on oslabiony zaziebiony i na bank cos zlapie 😞a za tydzien szczepienie 😞(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sloneczko123 napisał(a):
wanilia napisał(a):
aaagaaa napisał(a):
Aniqa1111 napisał(a):
no nic, uciekam budzic i kapac mala, jutro idziemy na USG bioderek i Mala musi byc pachnaca 🙂


my na usg bioderek idziemy w środę 🙂

dziewczyny czy usg sie zawsze robi, tzn wszystkim dzieciom? Bo my bylismy u pediatry, obejrzal małą w tym niby bioderka, stwierdził ze ok i tyle. nic o usg nie mówił. ale jak Wy robicie to znaczy ze chyba jednak powinno byc to usg???


to usg robi sie profilaktycznie w 2 miesiacu zycia( najbardziej narazone sa dziewczynki)my mamy wizyte na 10 lutego 🙂

wanilka powiem Ci tak.. u nas sa dwie przychodnie robiace usg bioderek X i Y ... i moja rodzinna jak dawala mi skierowanie na to usg to powiedziala zebym poszla do X lepiej bo tam robia kazdemu dziecku bez dyskusji... a w przychodni Y dziecko przed usg oglada ortopeda i jak stwierdza ze bioderka sa ok to odstepuje od zrobienia usg i wtedy juz zabiera ci skierowanie i nigdzie wiecej nie zrobisz.... wiec to zalezy od przychodni.. ja bym na twoi miejscu poszla jeszcze raz po skierowanie i poszla do innej przychodni albo poszla prywatnie bo tego lepiej nie zaniedbac... ja cos o tym wiem bo do 1.5 roku mialam nozki w rozporce i takim niby gipsie;/ bo mialam problem z bioderkami i u nas w zg powiedzieli rtodzicom moim ze jest prawie ok i ze to fizjonomia i ze sie samo wyrowna bo mala rozbieznosc a jak pojechali rodzice do swiebodzina do szpitala ze mna i zrobili jeszcze raz to roznica byla baaardzo duza i lekarz od razu w rozporke wlozyl bioderka... wiec moze warto isc raz jeszcze... nie mowie ze u ciebie jest nie tak bo pewno maluszek zdrowy itd ale dla swojego spokoju ja bym zrobila
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ulka to idź do lekarza niech Ci te szwy ściągnie - ja jestem zła na siebie że tak dlugo czekalam niepotrzebnie...
Co do bioderek to zabieram sie za szukanie ortopedy i umówię się na prywatna wizytę, normalnie na NFZ to nic nie potrafia zrobić porządnie 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wanilia napisał(a):
aaagaaa napisał(a):
Aniqa1111 napisał(a):
no nic, uciekam budzic i kapac mala, jutro idziemy na USG bioderek i Mala musi byc pachnaca 🙂


my na usg bioderek idziemy w środę 🙂

dziewczyny czy usg sie zawsze robi, tzn wszystkim dzieciom? Bo my bylismy u pediatry, obejrzal małą w tym niby bioderka, stwierdził ze ok i tyle. nic o usg nie mówił. ale jak Wy robicie to znaczy ze chyba jednak powinno byc to usg???


z tego co wiem, to zawsze sie robi. U nas tez lekarz ogladal i mowil ze ok, a mimo to w ksiazeczce zdrowia malej dostalam zalecenie zrobienia i od lekarza tez.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wanilia napisał(a):
Ulka to idź do lekarza niech Ci te szwy ściągnie - ja jestem zła na siebie że tak dlugo czekalam niepotrzebnie...
Co do bioderek to zabieram sie za szukanie ortopedy i umówię się na prywatna wizytę, normalnie na NFZ to nic nie potrafia zrobić porządnie 😠

tak jak mowisz... zobacz przez durny strajk do dziecka lekarz nie przyjedzie bo oni strajkuja;/ a ty sobie rob z dzieckiem co chcesz;/ chociaz prywatnie tez nie chca przyjechac;/ bo straj znowu stowarzyszenia przeciwko receptom;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agami napisał(a):
wanilia napisał(a):
Ulka to idź do lekarza niech Ci te szwy ściągnie - ja jestem zła na siebie że tak dlugo czekalam niepotrzebnie...
Co do bioderek to zabieram sie za szukanie ortopedy i umówię się na prywatna wizytę, normalnie na NFZ to nic nie potrafia zrobić porządnie 😠

tak jak mowisz... zobacz przez durny strajk do dziecka lekarz nie przyjedzie bo oni strajkuja;/ a ty sobie rob z dzieckiem co chcesz;/ chociaz prywatnie tez nie chca przyjechac;/ bo straj znowu stowarzyszenia przeciwko receptom;/


Agami moja mała od 3 tygodni ma katarek, kaszle kilka-kilkanaście razy dziennie i kicha (ale to od porodu jest i tym sie nie przejmuje za bardza, bo tak sie oczyszczaja drogi oddechowe). lekarz byl prywatnie 3 tyg. temu, dał JuvitC i wapno dla dzieci...goraczki na szczescie nie ma i nie marudzi...ale tez nie wiem o co kaman, zeby tyle czasu to trwalo. tez mam za tydzien szczepienie i ciekawa jestem co mi lekarz powie. z tym ze jak jest chora to tylko antybiotyk zostaje, a tego chcialabym uniknac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mysmy wlasnie wrocili ze spacerku 🙂 kupilismy miesko na zupke i teraz gotuemy pomidorowke 🙂 Florek teraz je swoje jedzonko.
Jutro idziemy sie zarejestrowac na USG bioderek. Pewnie za tydzien bedzie robione 🙂mnie cos zaczyna bolec gardlo i boje sie ze maly sie zarazi odemnie. Poki co jest dobrze ale nie wiem na jak dlugo. Moze i to glupie pytanie, ale jak sie mierzy dziecku temperature? Mam zwykly termometr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...