Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011... | Forum o ciąży


guga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
justi699 napisał(a):
aaagaaa napisał(a):
o 19 Maciek już był po kąpieli i został nakarmiony, ale coś nie bardzo chce spać, tak niespokojnie śpi... ciekawe co to wróży...

a tą pupkę taką trochę czerwoną ma i ja nie mam pojęcia od czego to, pieluchy ma zmieniane naprawdę często, max co 2 godziny, a jak zrobi kupkę to od razu. smaruję go albo Linomagiem albo Sudocremem i mimo to delikatne zaczerwienienie i kilka krosteczek ma na pupie... a ja już zachodzę w głowę, że coś źle robię

Witam jeśli mogę coś doradzić to powiem że mój mały też się odparza pupcia czerwona używałam już wszystkiego co można żeby mu ulżyć aż doszło do tego że małe krostki w okolicy dupci mu się pokazały. Mały bardzo często robi kupkę tzn takie piernięcie i zawsze coś mu tam troszkę poleci. Pieluszki zmieniałam bardzo często przestałam używać chusteczek do wycierania i przy każdym przebieraniu myłam mu dupkę pod bieżącą wodą zaczeło mu się poprawiać ale w nocy używałam chusteczek i rano dupcia znowu czerwona. Tak więc odstawiłam całkowicie chusteczki i w nocy zasuwam z małym do łazienki pod kran myć dupcie a dupcie smaruje mu clotrimazolem pomaga bardzo dzwoniłam do lekarza i kazali clotrimazol można też spróbować tormentiol. Ale jak już są pryszczyki to dobrze jest je zaleczyć clotrimazolem i potem przez jakiś czas można używać tormentiolu aż skóra bardzo ładnie się wygoi. U mojego małego to pomogło

I do tego jeszcze wietrzenie dupci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaagaaa

    2257

  • pammat

    2228

  • novaM

    2360

  • coquelicot

    1836

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
pammat napisał(a):
kasiuniaa1603 dokładnie ciesz się że pediatra przyszedł do domu bo ja z tygodniowym dzieckiem musiałam iść do przychodzi gdzie pełno choróbska tam jest 🤢 byłam przerażona!
I położna też naruszyła mojej pępuszek ale to że troszkę krwawi to normalnie jest mojej kikut po 12 dniach odpadł a wczoraj strupek więc już ma ładny pępuszek 🙂
solenizantka ja będę szczepiła standardowe i 5w1 skojarzone.. słyszałam że po pneumokokach parę dzieci zmarło jak rodzice zaszczepili na to 😮
dorianna mała moja jak śpi to czasami też takich z 5 szybkich oddechów robi .. więc chyba to norma
Mnie córka też już obrzygała ze 3 razy tatę też 2 razy ale to była przeżarta 😁 😁 😁
A TAK NA PRZYSZŁOŚĆ JAK PODAJECIE TEN ESPUMISAN ? moja kolek nie ma na razie ODPUKAĆ Sab Simplex mam w razie awarii ale też nie wiem ile się tego leje i co i jak 😜 help me 😁 😆

po standardowych szczepieniach na wzw tez kilkoro dzieco zmarlo, wlasnie po euvaxie B o ktorym wam pisalam 🤢 dlatego mam stresa.
dzis rozmawialam z polozna ktora ma male wnuki wiec jest na czasie. mowi zeby roatwirusy szczepic jakby do zlobka szedl, pneumokoki tak czy siak zaszczepic, a meningokoki sobie darowac,
pammat te 5w1 sa zamiast standardowych szczepien, albo jedne albo drugie. to ktore w koncu bedziesz szczepic? 🙂
novaM - te skojarzone 5w1 i 6w1 to dokladnie te same choroby co refundowane tylko sa w jednej strzykawce, sa nowsze i niby bezpieczniejsze....no i platne

espumisan 3 razy dziennie 5 kropli, ja daje doraznie 5 kropelek bezposrednio do pyszczka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
JA PITOLE...NORMALNIE PADAM Z NÓG....AHHH TE NIEWYSPANE NOCE I DNIE....MAŁY WCZORAJ DAŁ CZADU,JADŁ NIE JADŁ BAWIŁ SIE CYCEM PONAD GODZ.POTEM ZA CHWILE RYK BO GŁODNY I TAK CAŁA NOC.A JA JUZ NA RZĘSACH CHODZE....DEPRECHA MNIE DOPADŁA,ZMECZENIE NIE MAM CZASU NA DOBRE POŻĄDNE JEDZONKO....SZAŁ NORMALNY!!! SCHUDŁAM JUZ 13 KG,CZYLI 3 WIĘCEJ NIZ BYŁAM PRZED CIĄŻĄ...STRASZNIE OSŁABIONA JESTEM,ALE TO TEZ ZAPEWNE PRZEZ TO ZMECZENIE.POGODA U NAS BYŁA ISTNIE TRAGICZNA-OD 3 DNI WICHURY TAKIE ŻE CAŁYM DOMEM TRZEPAŁO,DO TEGO MIGRENA MNIE ZAATAKOWAŁA I MÓJ SYN DAŁ W DUPE-PO PROSTU MEXYK MEXYK!!!!A JAK U WAS KOCHANE???DAJECIE RADE???JAK WASZE BĄBLE???JAK MACIE JAKĄS STRONKE Z MENU MAMY KARMMIĄCEJ TO BYŁABYM WDZIĘCZNA BO JUZ NIE WIEM CO MAM GOTOWAC I JAKIE WARZYWKA JESC .DOBRANOC-IDE SPAĆ CHOC NA CHWILE 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
CANDYNS napisał(a):
JA PITOLE...NORMALNIE PADAM Z NÓG....AHHH TE NIEWYSPANE NOCE I DNIE....MAŁY WCZORAJ DAŁ CZADU,JADŁ NIE JADŁ BAWIŁ SIE CYCEM PONAD GODZ.POTEM ZA CHWILE RYK BO GŁODNY I TAK CAŁA NOC.A JA JUZ NA RZĘSACH CHODZE....DEPRECHA MNIE DOPADŁA,ZMECZENIE NIE MAM CZASU NA DOBRE POŻĄDNE JEDZONKO....SZAŁ NORMALNY!!! SCHUDŁAM JUZ 13 KG,CZYLI 3 WIĘCEJ NIZ BYŁAM PRZED CIĄŻĄ...STRASZNIE OSŁABIONA JESTEM,ALE TO TEZ ZAPEWNE PRZEZ TO ZMECZENIE.POGODA U NAS BYŁA ISTNIE TRAGICZNA-OD 3 DNI WICHURY TAKIE ŻE CAŁYM DOMEM TRZEPAŁO,DO TEGO MIGRENA MNIE ZAATAKOWAŁA I MÓJ SYN DAŁ W DUPE-PO PROSTU MEXYK MEXYK!!!!A JAK U WAS KOCHANE???DAJECIE RADE???JAK WASZE BĄBLE???JAK MACIE JAKĄS STRONKE Z MENU MAMY KARMMIĄCEJ TO BYŁABYM WDZIĘCZNA BO JUZ NIE WIEM CO MAM GOTOWAC I JAKIE WARZYWKA JESC .DOBRANOC-IDE SPAĆ CHOC NA CHWILE 🙂

masakra, wspolczuje Ci, my mielismy taka pierwsza noc w domu imyslalam ze nie wyrobie, nie wyobrazam sobie jak mozna tak caly czas funkcjonowac. ale spoko, unormuje wam sie wszystko na pewno. u nas malutki przesypia w nocy 4-5h wiec jest kochany ze daje rodzicom pospac 🙂
deprecha tez mnie ominela, pewnie dlatego ze sie wysypiam. czekam tylko az pogoda sie poprawi, bo juz nie bylam na dworze 10 dni i strasznie mi tego brakuje. spacerow z psami w parku i w ogole.
dzis [ytalam polozna co mozna jesc, to powoli wszystko oprocz cytrusow. nawet smazone powoli moge juz jesc 🙂)) no zobaczymy co na to maly 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zabrakło mi dziś pokarmu, musiałam dac małej modyfikowane - wypiła 60 ml i zasnęła po całym popołudniu marudzenia....
I byłam dziś u denstysty - po ciązy jedna dziura czyli nie tak zle
marika powodzenia zyczę - ze szpitala wrócisz juz z dzidziusiem i to jest najważniejsze 🙂
dobranoc, spokojnej nocki zyczę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
CANDYNS napisał(a):
JA PITOLE...NORMALNIE PADAM Z NÓG....AHHH TE NIEWYSPANE NOCE I DNIE....MAŁY WCZORAJ DAŁ CZADU,JADŁ NIE JADŁ BAWIŁ SIE CYCEM PONAD GODZ.POTEM ZA CHWILE RYK BO GŁODNY I TAK CAŁA NOC.A JA JUZ NA RZĘSACH CHODZE....DEPRECHA MNIE DOPADŁA,ZMECZENIE NIE MAM CZASU NA DOBRE POŻĄDNE JEDZONKO....SZAŁ NORMALNY!!! SCHUDŁAM JUZ 13 KG,CZYLI 3 WIĘCEJ NIZ BYŁAM PRZED CIĄŻĄ...STRASZNIE OSŁABIONA JESTEM,ALE TO TEZ ZAPEWNE PRZEZ TO ZMECZENIE.POGODA U NAS BYŁA ISTNIE TRAGICZNA-OD 3 DNI WICHURY TAKIE ŻE CAŁYM DOMEM TRZEPAŁO,DO TEGO MIGRENA MNIE ZAATAKOWAŁA I MÓJ SYN DAŁ W DUPE-PO PROSTU MEXYK MEXYK!!!!A JAK U WAS KOCHANE???DAJECIE RADE???JAK WASZE BĄBLE???JAK MACIE JAKĄS STRONKE Z MENU MAMY KARMMIĄCEJ TO BYŁABYM WDZIĘCZNA BO JUZ NIE WIEM CO MAM GOTOWAC I JAKIE WARZYWKA JESC .DOBRANOC-IDE SPAĆ CHOC NA CHWILE 🙂

Kochana nie zapominaj o jedzeniu! Wiem, że jest Ci ciężko, ale wytrzymaj już niedługo wszystko się unormuje i będziesz się cieszyć z macierzyństwa i Twojego ślicznego Karolka 🙂 Jak źle się czujesz i masz czas to wpadaj na forum i pisz. Wszystkie jesteśmy z Tobą 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
solenizatka nie ma u nas albo albo w jedną nóżkę dają standard a jak chce te 5w1 to w drugą nóżkę od razu i 3 razy o 6 tygodni .. więc obywa na raz dostanie i to i to nie ma że albo to albo to ...
rubi witaj w domku!!
marika321 powodzenia bądź dzielna!! dasz radę ! trzymamy kciuki 😘
Ja się wykąpałam mała zasnęła o 21 i pewnie w nocy będzie mamę straszyć i gnębić nie spaniem 😁 moja mała imprezowiczka 😆 ale i tak jej czuwanie 2/3 godz uważam że nie ma tragedii jak czytam tu dziewczyny jakie macie hity!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamusie!

Jakich uzywacie pieluszek?!
Do wczoraj mialam Huggiesy New Born. Kupowalam je, bo mialam jakies bony znizkowe. Musze przyznac, ze bylam z nich zadowolona. Sa produkowane z jakiejs bawelny organicznej niby.

Ale, ze znizki mi sie skonczyly to kupilam Papersy, tez New Born. I az boje sie je corce zakladac na pupe! 🤢 Kiedy otworzylam paczke to poczulam sie conajmniej jak w dziale chemicznym w spermarkecie!!! Leci chemia jak cholera! W ogole w porownaniu do Huggiesow strasznie pecznieja.

Nie wiem, ja sie nie dziwie, ze takie odparzenia dzieci maja skoro sucha pieluszka tak smierdzi.
Przejde jakas z ta paczka, ale potem kupie Huggiesy zanim w ogole zrezygnujemy z jednorazowek.

Marika trzymam za Ciebie kciuki. Oby latwo poszlo 🙂

Rubi witaj na straych smieciach 🙃 😜

Widze, ze w calej Europie taka pogoda. Ja tez dzis ze spaceru zrezygnowalam ze wzgledu na wiatr.

Buziakuje i klade sie poki Yasmine spi, bo przed chwila usnela 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bry, bry 🙂

Nocka niczego sobie...przynajmniej do 4-ej nad ranem...a ok 8-ej Kajtek dał takiego czadu, że ręce rozłożyłam...zaczęłam mu pieluchę zmieniać i nóżkami naciskać na brzuszek, a po chwili...jak wystrzelił to zasrał siebie, mnie, łóżko i kawałek ściany hahahaha 😮 😮 😮
A jego mina po tym - bezcenna i za chwilę błogostan na twarzy 🤪 ...no śmiałam się jak dziecko 🤪

Coq ja Huggies używam i jak na razie nie zamierzam zmieniać na inne... 🙂

Pogoda rzeczywiście wszędzie nie najlepsza 🤢 Szaro, buro, wietrznie i ogólnie ponuro 🤢
Cholercia, a niedawno wózek dopiero do mnie dotarł i nawet nie mam jak się "powozić nim po wiosce" hehe 😜

...trzeba jakieś śniadanko zarzucić 🙂

Miłego dzionka 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej kochane !!!! Ja używam dla małego pieluszki pampers i mały ma ok pupcie zaczerwienienia wiadomo są bo ma delikatną skórę i w ogóle ciągle w tych pieluchach więc się nie dziwie!!! Przemywam bezzapachowymi chusteczkami z jonsona i jest oki i jak duża kupa to pod kran albo woda i kompresy!!!
Mój mały grzeczny ale jak chce mu się spać to długo mu to zajmuje żeby zansąć!!!
Druga zmora to tak łapczywie je że przy każdym karmieniu krztusi się
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
holi32 napisał(a):
hej kochane !!!! Ja używam dla małego pieluszki pampers i mały ma ok pupcie zaczerwienienia wiadomo są bo ma delikatną skórę i w ogóle ciągle w tych pieluchach więc się nie dziwie!!! Przemywam bezzapachowymi chusteczkami z jonsona i jest oki i jak duża kupa to pod kran albo woda i kompresy!!!
Mój mały grzeczny ale jak chce mu się spać to długo mu to zajmuje żeby zansąć!!!
Druga zmora to tak łapczywie je że przy każdym karmieniu krztusi się

holi nasz maly tez sie ksztusi przy karmieniu, to podobno jest spowodowane tym ze za szybko nam pokarm naplywa. trzeba ucisnac palce nad brodawka, u nas pomoga lecz nie zawsze 😉
a nocka super, Julek spal od 24 do 7 rano 🤪 🤪 🤪 kochane dziecko!
maz pojechal na dyzur przed chwila wiec ja znow sama siedze... tzn sami siedzimy z malutkim 😉
Coq - my mamy pampersy od poczatku i jestesmy zadowoleni, pupa ok. huggiesy mielismy 4 sztuki i fajne bylo tylko to wyciecie na pepek. i nadal mamy newborn bo za duzo nakupilismy, a polozna juz kazala dwojki zakladac!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
coquelicot napisał(a):
Mamusie!

Jakich uzywacie pieluszek?!
Do wczoraj mialam Huggiesy New Born. Kupowalam je, bo mialam jakies bony znizkowe. Musze przyznac, ze bylam z nich zadowolona. Sa produkowane z jakiejs bawelny organicznej niby.

Ale, ze znizki mi sie skonczyly to kupilam Papersy, tez New Born. I az boje sie je corce zakladac na pupe! 🤢 Kiedy otworzylam paczke to poczulam sie conajmniej jak w dziale chemicznym w spermarkecie!!! Leci chemia jak cholera! W ogole w porownaniu do Huggiesow strasznie pecznieja.

Nie wiem, ja sie nie dziwie, ze takie odparzenia dzieci maja skoro sucha pieluszka tak smierdzi.
Przejde jakas z ta paczka, ale potem kupie Huggiesy zanim w ogole zrezygnujemy z jednorazowek.

Marika trzymam za Ciebie kciuki. Oby latwo poszlo 🙂

Rubi witaj na straych smieciach 🙃 😜

Widze, ze w calej Europie taka pogoda. Ja tez dzis ze spaceru zrezygnowalam ze wzgledu na wiatr.

Buziakuje i klade sie poki Yasmine spi, bo przed chwila usnela 😘


ciagle masz newborny?? ja juz mam pampers 3 od kilku dni 🙂 (bo mi rosnie mały wielkolud). ja uzywam papmersy od poczatku, mała ma czysta pupke - wyskoczyly jej dwa pryszczyki, ale wystarczylo kilka dni sudokremu i jest oki). Huggisy new born dostalam od znajomej i zurzylam tylko 3 szt 🤢 wg mni sa okropne, jak mialam jej zalozone, to kalina zawsze byla wybrudzona od kupy albo osikana, bo jakos przeciekaly 😮
co osoba to opinia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
holi32 napisał(a):
hej kochane !!!! Ja używam dla małego pieluszki pampers i mały ma ok pupcie zaczerwienienia wiadomo są bo ma delikatną skórę i w ogóle ciągle w tych pieluchach więc się nie dziwie!!! Przemywam bezzapachowymi chusteczkami z jonsona i jest oki i jak duża kupa to pod kran albo woda i kompresy!!!
Mój mały grzeczny ale jak chce mu się spać to długo mu to zajmuje żeby zansąć!!!
Druga zmora to tak łapczywie je że przy każdym karmieniu krztusi się


witaj w klubie Holi - u nas jak mala jest przemeczona, to usypianie trwa czasami i 3-4 godz 🤢 🤢
a to ze sie krztusi to tez norma...juz nie raz mialam akcje szybkiego przewrotu na plecki i klepania mocno...a za kazdym razem stres.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
solenizantka napisał(a):
holi32 napisał(a):
hej kochane !!!! Ja używam dla małego pieluszki pampers i mały ma ok pupcie zaczerwienienia wiadomo są bo ma delikatną skórę i w ogóle ciągle w tych pieluchach więc się nie dziwie!!! Przemywam bezzapachowymi chusteczkami z jonsona i jest oki i jak duża kupa to pod kran albo woda i kompresy!!!
Mój mały grzeczny ale jak chce mu się spać to długo mu to zajmuje żeby zansąć!!!
Druga zmora to tak łapczywie je że przy każdym karmieniu krztusi się

holi nasz maly tez sie ksztusi przy karmieniu, to podobno jest spowodowane tym ze za szybko nam pokarm naplywa. trzeba ucisnac palce nad brodawka, u nas pomoga lecz nie zawsze 😉
a nocka super, Julek spal od 24 do 7 rano 🤪 🤪 🤪 kochane dziecko!
maz pojechal na dyzur przed chwila wiec ja znow sama siedze... tzn sami siedzimy z malutkim 😉
Coq - my mamy pampersy od poczatku i jestesmy zadowoleni, pupa ok. huggiesy mielismy 4 sztuki i fajne bylo tylko to wyciecie na pepek. i nadal mamy newborn bo za duzo nakupilismy, a polozna juz kazala dwojki zakladac!!!


nie zapeszają i nie chwaląc: Od tygodnia kalina przesypia noce od ok. 21-22.00 do 9-10.rano (pomiedzy oczywiście ze 2 karmienia)wiec mysle ze bardzo dobry układ. Ale za to w dzień daje czadu, bo nie spi prawie wogóle...
Kurde, dziewczyny w niedziele mamy chrzest. wyszlo mi 23 osoby 😮 😮 😮 kurde tyle sie nie spodziewalam - co prawda mam zamowione jedzenie i ciasta, ale okazuje sie ze nie mam tyle talerzy, szklanek, obrusów. masakra jakas, ja juz chce poniedzialek... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...