Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011... | Forum o ciąży


guga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaagaaa

    2257

  • pammat

    2228

  • novaM

    2360

  • coquelicot

    1836

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Moj maly w nocy jak narazie nie jest az taki meczacy, je co 2-3 godziny i czasami tez placze, ale to jak go gazy mecza albo nerki bola, bo nie wiem co dokladnie, wiec mu wybaczam...

A teraz tez juz pora na mnie, bo sie z mezem zasiedzialam przed TV, bo film z kompa ogladalismy.
To spokojnych nocek wam zycze, bo nic wiecej nam nie trzeba 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
coq- no za pierwszym razem wziełam cały i się doigrałam juz tydzien cierpie 😞 byłam u lekarza tylko ketonal w żelu i apap z paracetamolem i nic wiecej bo karmie piersią a wiara to ma nawet rok.. Więc chyba zdechne z bólu 😞 normalnie dostaje się zastrzyki na to... masakra!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agami napisał(a):
dobranoc WAM...bo moja noc dobra nie bedzie...terrorysta nie spi 😞((( oczy jak 5 zl i co chwilke krzyczy....


No i jak bylo Agami? Ja oka dzis nie zmruzylam!!!!!!!!!!!!!! 😠
Za godzine mamy pediatre wiec musze ja przygotowac jeszcze i pewnie bez placzu sie nie obedzie.
Jestem wykonczona!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pammat napisał(a):
coq- no za pierwszym razem wziełam cały i się doigrałam juz tydzien cierpie 😞 byłam u lekarza tylko ketonal w żelu i apap z paracetamolem i nic wiecej bo karmie piersią a wiara to ma nawet rok.. Więc chyba zdechne z bólu 😞 normalnie dostaje się zastrzyki na to... masakra!


Biedaku, sie wycierpisz teraz. Nie nos wozka w calosci, przeciez to wazy!!!
😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wielkaB napisał(a):
witam jestem mama styczniow moj maluszek przyszed tydzien temu na swiat i mam taki problem czy moge mu podać Espumisan w mniejszej dawce? przepraszam ze wam sie w trociłam wątek ale juz rece mi opadaja

jak ma kolki to nie ma problemu 🙂 zawsze mozesz wybrobowac jeszcze sposoby domowe. termofor oraz goraca pieluche 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wielkaB napisał(a):
witam jestem mama styczniow moj maluszek przyszed tydzien temu na swiat i mam taki problem czy moge mu podać Espumisan w mniejszej dawce? przepraszam ze wam sie w trociłam wątek ale juz rece mi opadaja

Z tego co wiem niektóre grudniowe maluszki dostaja espumisan to znaczy że można podać. Co do dawek nie pomoge bo ja akurat małej nie dawałam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej kochane dziewczęta. czyli co na mamuśki się przenosimy!!! oki to dajcie znać linka do stronki!!!
My dziś nocka super mały je i śpi raczej tylko najgorsze z tym krztuszeniem się i charczeniem nie wiem kiedy to przejdzie!!!
Dziś od rana marudny taki jakiś ciężko mu zasnąć nie wiadomo o co mu chodzi!!! heheh a mój mąż pojechał w delegację i kurde sama siedzę i na noc siostra przychodzi!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wielkaB napisał(a):
witam jestem mama styczniow moj maluszek przyszed tydzien temu na swiat i mam taki problem czy moge mu podać Espumisan w mniejszej dawce? przepraszam ze wam sie w trociłam wątek ale juz rece mi opadaja

A jestes pewna ze maly ma kolki, moze to inna przyczyna placzu...
Bo z tego co slyszalam to na tygodniowego malca to troche za szybko na kolki 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U Nas nocka standardowa.... nakarmiony o 20:20 i odlozyny do lozeczka 🙂 troche poplakal, ale metoda z ksiazki wykorzystana i zasnal kolo 21:30. Pobudka byla o 2:25 bo byl glodny, najadl sie i znowu do lozeczka. Nastepna pobudka byla juz z ranka 7:20 🙂 Troche pomarudzil i teraz spi, ale trzeba go obudzic zeby sie najadl 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wanilia napisał(a):
wielkaB napisał(a):
witam jestem mama styczniow moj maluszek przyszed tydzien temu na swiat i mam taki problem czy moge mu podać Espumisan w mniejszej dawce? przepraszam ze wam sie w trociłam wątek ale juz rece mi opadaja

Z tego co wiem niektóre grudniowe maluszki dostaja espumisan to znaczy że można podać. Co do dawek nie pomoge bo ja akurat małej nie dawałam


Ja też podaję Espumisan w oczekiwaniu na Sab Simplex 🙂
A co do dawkowania to na ulotce jest : 4 x na dobę po 5-10 kropel.
Ja podaję tak : 3 x na dobę 10 kropel ze względu na to, że lekarz u mojego potwierdził kolkę 😞
Wiem, że inne mamusie podają zapobiegawczo : 3 x na dobę po 5 kropel.

Spróbuj od najmniejszej dawki i obserwuj czy działa...u mnie zaczął działać po 2 dniach dopiero...ale teraz Kajtuś przynajmniej gazów się pozbywa i co raz krócej się pręży 🙂
Do tego polecam dla Ciebie: kup sobie w aptece zioła - koper i melisę z herbapolu i zaparzaj 2-3 x dziennie w jednym kubku może być i pij 🙂 Nie za dobre to jest no ale czego to się nie robi dla maluszków 🙂 Ja trochę dosładzam bo inaczej by mi przez gardło nie przeszło 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dorianna napisał(a):
wielkaB napisał(a):
witam jestem mama styczniow moj maluszek przyszed tydzien temu na swiat i mam taki problem czy moge mu podać Espumisan w mniejszej dawce? przepraszam ze wam sie w trociłam wątek ale juz rece mi opadaja

A jestes pewna ze maly ma kolki, moze to inna przyczyna placzu...
Bo z tego co slyszalam to na tygodniowego malca to troche za szybko na kolki 🤔


Dorianna ... możliwe niestety 😞
U mnie był lekarz jak Kajtek miał niecałe 2 tygodnie i potwierdził, że mały ma kolkę i to mega wielką 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agami napisał(a):
coq witam w klubie wampirów;/ usnal w2:30 wstal 5:// 😞(((i tak sie dalej bujamy...
o jakiej ksiazce wy piszecie? bo ja nie w temacie

Sciagnelam sobie dwie ksiazki:
Kazde dziecko moze nauczyc sie spac oraz usnij wreszcie.
Obydwie opisuja jak dzieci usypiac. Wiadomo ze nasze sa jeszcze za malutkie zeby wszystko stosowac, ale powoli przyzwyczajamy malego ze jak jest noc nie ma zabawy tylko sen 🙂 poki co sie sprawdza 🙂 Zobaczymy na jak dlugo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ejjj a ja to się chyba świnia nie przywitałam dzisiaj nawet 😜

Więc ...
DZIEŃ DOBRY 😘 😘 😘
Niewyspanie dzisiaj jak zwykle sponsorowała literka T jak terrorysta lub jak kto woli K jak Kajtulino 🤪
Ale loozik meliska pita codziennie pomaga mamusi i na chwilę obecną nerwa brak i bardzo się z tego powodu cieszę 🙂

A dobry humor doprawił mi jeszcze sprzedawca z allegro...choć najpierw mi go zepsuł...zamówiłam Oli worek SAKO z małą pufką pod nogi W GRUDNIU !!!!!!
(taką fioletową 🙂 ) i miałam nadzieję, że dojdzie zanim Ola wróci ze Szczecina....do tej pory go nie ma 😠
Poszły ode mnie dwa niemiłe maile i dzisiaj w końcu odpowiedź dostałam...paczka została dzisiaj wysłana a w ramach przeprosin dodatkową pufkę dostaniemy 🤪 🤪 🤪
Malutki będzie miał na czym leżeć na brzuszku 🙂
Super sprawa...mam nadzieję, że wielkość tych rzeczy mnie nie zdenerwuje w sensie, że będą zgodne z opisem 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
my już z nowym gipsem, pan doktor powiedział, że pięknie się stópka prostuje 🙂 bardzo mnie to ucieszyło 🙂

ale też jestem masakrycznie wkurzona... bo pokłóciłam się z moim mężem. i kazałam mu się wynosić z domu. ubrał się i wyszedł. i nie odbiera telefonów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bry,
U mnie sponsorem nocy,poranka i poludnia sa literki B jak bol brzuszka.
Mala sie prostuje i placze i robi zielone kupy. Dokarmiam ja mlekiem modyfikowanym,bo niestety moim sie nienajada-malo wartosciowe zy jakos tak. No i Friso do dupy mozna schowac. Maz pojechal po Nutrilon ten sam co Polski Bebilon i mam nadzieje,ze bedzie dobrze,bo nie chce z Mala lekarza odwiedzac jak panikara. Teraz juz wiem co znaczy "noc z dupy":/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
holi32 napisał(a):
Basienka daj stronkę z czego ściągnęłaś te książki a jeszcze pisałyście tu też o książce język noworodka co mówi swoim płaczem

usnij wreszcie: http://olik1980.wrzuta.pl/plik/5RuZZ8AdP6H/usnij_wreszcie
kazde dziecko moze nauczyc sie spac: http://www.przeklej.pl/plik/kazde-dziecko-moze-nauczyc-sie-spac-pdf-0023vpb7k96u?err=referr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...