Skocz do zawartości

**wrzesień 2009 :-)** | Forum o ciąży


Moni

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ata38

    5633

  • Kar_ola

    6268

  • Mimi83

    2040

  • Karola83

    2094

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ja Łucje odłożyłam do łóżeczka i już przysypia :laugh:

trochę się wymęczyła bo pokazywaliśmy ja przez skape rodzinie 🙂

co do wyczynów szkarbów to moja Łucjanda coraz wyżej podnosi się do siadania a i nogi zaczęła zadzierać.
No i nawet już z łyżeczki pięknie zajada ku radości mamusi :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martyna napisał:
hej Korola83 🙂
Ja mojemu Marcinkowi jeszcze kaszki do mleka nawet nie dosypuje i tak od 3 tyg. przesypia mi cala nocke a przedtem tez tylko raz do niego wstawalam okolo 3 nad ranem 🙂
Ale widze na zdjeciu to Twoja mala juz duza panienka 😆


to mi przesypiała całe nocki jak malusia była a później to coraz gorzej. obecnie są lepsze i gorsze dni. alenajważniejsze, że zdrowa.

co do wielkości to największa na forum się urodziła, nawet chłopcy byli mniejsi ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martyna napisał:
Marcin wazyl 3550 i 53cm i wiesz co byl najwiekszy, ze wszystkie czapki szpitalne byly dla niego za male ,dlatego ze obok lezaly dzieci ktore wazyly po 2 kg 😞chinki) 😲


no to Łucja waż yła 4670 i57cm. Była największa na oddziale ☺️ :laugh:
każdy mówił, że wygląda jak 2 m-czne dziecko.
i do dziś tak jest, obecnie ma 4 m-ce a większość mówi, że wygląda i zachowuje się jakby miała 6 m-cy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to fakt strasznie jej się ulewa a nawet wymiotuje, są dni gdzie bardzo malusio a czasem to przebieram ją kilka razy i wszytskie tetruchy mam brudne 😞
najbardziej mi jej szkoda bo się męczy biedulka.
I powiem Ci bez znaczenia co dostaje, bo po moim tak było, teraz jest na sztucznym najpierw dawalam jej bebilon a teraz nan i nadal ulewa ( a te dwa to ponoć najlepsze mleka)
są takie specjalne przeciw ulewaniu ale boję się, bo one sa gęstsze a ona i tak już duża klucha i nei chce jej od małego zapść 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martyna napisał:
Ok dziewczynki!!!
Ja uciekam bo musze odebrac moja starsza corke ze szkoly 🙂
Pozdrawiam serdecznie i dziekuje za rozmowe. Bardzo sie ciesze ze moglam z Wami porozmawiac



🤪 :laugh:
no tak inna strefa czsowa!!!!
a ja patrzę, żeto prawie 21 a Ty chcesz odebrać dziecko ze szkoły!!!
Zapraszamy częśiej, miło było 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mimi83 napisał:
hej babeczki!!!
Martynka zazdroszcze przespanych nocy 🙂Mi mój Szymuś przesypial nocki prawie całe jak bylismy u rodziców, a teraz budzi sie co 3 godz w nocy 😞


Mimi moja na sztucznym też tak potrafi się budzić 🤔
ja to zawsze moge sobie coś z kofeinką wypić na pobudzenie :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
powiem Ci Mimi, że jak nieraz dziewczyny pisały, że one sa niewyspane bo dzieciaczki na karmienie się budzą toja nawet nie wiedziałam co to znaczy!!!
Mi na samym początku Łucja spała po 7 godz, a teraz podobnie jak u Ciebie ok 24, 3 i 6 jedzenie, czasem po kaszy prześpi 4 godz zadażało się nawet 5.
tylko ja jej butle z kaszą daje 150ml a wypija ze 130 a tak to dostaje 120ml i może jej za mało bo niby od 4-go m-ca powinna dostawać właśnie 150ml ale już widzę że się okągła robi ☺️
asz bo to wszytsko na wyczucie i przeczucie.
a w dzien co ile karmisz, bo jak tak co 2,5/3 godz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karola83 moim zdaniem powinnaś iść do pediatry i zapytac sie czy mozesz podawac te mleko przeciw ulewaniu. Nawet jeśli jest gęściejsze to nie znaczy, że utuczysz swoją małą, ale jej pomozesz, przez ciagłe ulewanie w wieku niemowlecym lub nawet wymioty dziecko moze mieć problemu w wieku przedszkolnym tzw. odruch wymiotny na zawołanie. Ja wiem cos o tym bo Bati ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mimi83 napisał:
Teraz jak mamy ten skok rozwojowy, to czasami co godzine daje cycka, dlatego jestem taka umeczona czasami 😞 Bow sumie on z cyca nie tylko je, ale i pije.Robie mu codziennie herbatkę, ale niestety nie umie pic z butelki 😞


Mimi ja tez raz daje cyca i pije dlugo, czyli tak jakby sie chciała najeśc a np po 1 godzince piszczy to doataje, ale poćuma i przestaje, wówczas pewno tylko chciala sobie popić 🙂
Ja narazie nienarzekam od 22-5.30 to ja juz nieraz musze ją budzić, b moje piersi ciekną 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kar_ola napisał:
Karola83 moim zdaniem powinnaś iść do pediatry i zapytac sie czy mozesz podawac te mleko przeciw ulewaniu. Nawet jeśli jest gęściejsze to nie znaczy, że utuczysz swoją małą, ale jej pomozesz, przez ciagłe ulewanie w wieku niemowlecym lub nawet wymioty dziecko moze mieć problemu w wieku przedszkolnym tzw. odruch wymiotny na zawołanie. Ja wiem cos o tym bo Bati ma.


Zastanawiałam się już właśnie czy np jej nie dodawac łyżkę kaszki ale to raczej odpada.
Ale to mnie przestraszyłaś teraz, ja byłam z tym u lekarza i on mówił, że do 5-go m-ca ma prawo ulewać ale póki przybiera na wadze to jest ok! dwa razy byla i to samo ciągle słyszałam, ale wolę sprawdzić jeszcze raz. Tylko lepiej prywatnie iść więc w poniedz się wybierzemy w ramach kontroli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karola83 napisał:
Kar_ola napisał:
Karola83 moim zdaniem powinnaś iść do pediatry i zapytac sie czy mozesz podawac te mleko przeciw ulewaniu. Nawet jeśli jest gęściejsze to nie znaczy, że utuczysz swoją małą, ale jej pomozesz, przez ciagłe ulewanie w wieku niemowlecym lub nawet wymioty dziecko moze mieć problemu w wieku przedszkolnym tzw. odruch wymiotny na zawołanie. Ja wiem cos o tym bo Bati ma.


Zastanawiałam się już właśnie czy np jej nie dodawac łyżkę kaszki ale to raczej odpada.
Ale to mnie przestraszyłaś teraz, ja byłam z tym u lekarza i on mówił, że do 5-go m-ca ma prawo ulewać ale póki przybiera na wadze to jest ok! dwa razy byla i to samo ciągle słyszałam, ale wolę sprawdzić jeszcze raz. Tylko lepiej prywatnie iść więc w poniedz się wybierzemy w ramach kontroli


Karolciu ja Cie nie chce martwic, tylko słuze radą.Nasz Bati od urodzenia ulewał, potem przerodziło sie to w wymioty. Były okresy bez ulewania, ale były dni, że dzień w dzień . Miałam kilka wizyt u pediatrów. Dopiero jak pojechałam do ordynatora szpitala dzieciecego dostałam skierowanie na Oddział Gastr. Dla Dzieci w Bydgoszczy. Tam Bartkowi zrobiono test z krwi, potem prowokacje mlekiem i okazało się ze wszystko dobrze, jednak zmieniono mleko na Bebilon Pepti. Bati miał wtedy 2 lata i znał smak mleka, za chiny nie wypił ani łyka tego paskudztwa. Teraz musze dbać aby nie dostałam za dużo nabiału w ciagu jednego dnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...