Skocz do zawartości

**wrzesień 2009 :-)** | Forum o ciąży


Moni

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hej kobietki!!!

Mialam wczoraj zajrzec,ale mezus szukal mieszkania i juz nie chciaam mu przeszkadzac.

Toju udalo sie z gnutkiem juz sam zasypia od dwoch dni,bylo ciezko,ale konsekwencja swoje zrobila.

Karolu ja tez pieklam w tortownicy 26cm zaraz podczytam co sie dzialo ciekawego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ata38

    5633

  • Kar_ola

    6268

  • Mimi83

    2040

  • Karola83

    2094

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Nie prawda! Ja rodzilam naturalnie w szpitalu jak kazda. Ci ktorzy chca miec porod w domu z polozna musza za to zaplacic kupe kasy. Fakt jest ze cesarskie ciecie mozna miec na zyczenie za darmo tak jak zrobila to znajoma bo juz jej sie nie chcialo chodzic w ciazy to sobie zazyczyla(szok). Jedynie co mi sie tutaj bardziej podoba to lekarze nie czekaja tak dlugo po terminie tylko w wyznaczona date jak nie urodzilas to juz mozesz sobie ustawic kiedy mozesz isc na wywolanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To może to zależy od tego w jakim stanie? Kurcze, M wywalił ten film z komputera...

Super że rodziłaś naturalnie 🙂
U nas w sumie przychodzi się 7 dni po terminie, ale wtedy to nie wiadomo czy od razu będzie wywoływany poród - wszystko zależy od usg. Jeśli łożysko i przepływy są ok to nie wywołują porodu, raczej czekają aż się samo rozkręci, chyba że się ma znajomego lekarza...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martyna napisał:
I EPIDURAL jest rozniez za darmo z czego korzysta prawie kazda kobieta 🙂


W Polsce tego chyba nie podają... Ja rodziłam bez znieczulenia, na własne życzenie 😉 taki chojrak ze mnie 😉

Ale w sumie bardzo bolało mnie dopiero na 8-9cm, a wtedy to już znieczulenia nie dają, ze względu na to że kobieta nie czuje skurczów partych...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak czytam o tych porodach i wiecie co?

Ja mialam termin na 4.09 i dokladnie tego dnia odeszly mi wody,ale Phill urodzil sie dopiero 6.09 bo nie dostalam skurczy.Czekali dwa dni 😠 😠 😠
Az wkoncu pod dopalacza mnie podpieli i poszlo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja moja corke rodzilam bez znieczulenia to myslalam ze oszaleje ale w sumie mowia ze jest to " kochany bol" i szybko sie go zapomina i to prawda 🙂 ale teraz jak szlam rodzic to nawet nie czulam skurczow jeszcze a mialam rozwarcie na 4 cm i stwierdzilam ze biore od razu poki jeszcze nie boli bo pozniej mi nie dadza hehe. w sumie na koniec i tak bolalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martyna mnie bolało tak jak na lekką miesiączkę aż do 8cm, potem odeszły mi wody i wtedy to był hardcore!!! 🤪 Ale już tylko przez 3h...

ACSB, pamiętam jak pisałaś o tym, byłam zbulwersowana tym że Cię tak długo trzymali - przecież po odejściu wód płodowych nie ma na co czekać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja dostalam znieczulenie milam 8cm rozwarcia,ale polozna naklamala anestezjologom,ze mam dopiero 6cm co prawda i tak juz nie bylo potrzebne bo 20min pozniej mnie odlaczyli,ze wzglad na bole parte.W sumie gdybym wiedziala,ze nie pekne,ani nie beda nacinali to tez bym sie nie zdecydowala bo nabardziej tego sie balam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Toju,nawet nie wiesz jak sie wtedy balam o Phillipka,
zamiast zbierac sily do porodu to prawie nic nie spalam ze strachu,ze gdyby cos sie dziao w brzszku podejrzanego szybko zareagowac.

Martynko-Ja nie preferue spania na brzuszku,dzieciatko moze sie udusic.Ja Philla klade spac na wznak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnie różne są teorie na temat spania na brzuszku...

Ja Ani pozwalam w dzień kiedy w razie czego mogę zareagować.
Ale też czytałam wczoraj Pawła Zawitkowskiego i on pisze że takie 4-miesięczne dziecko, jeśli nie ma poduszki, żadnego pluszaka w okolicy główki i jest przykryte lekkim kocykiem, to da radę, bo nawet jeśli położy główkę płasko - na twarzy to przy braku powietrza ją odwróci...

Ale w nocy bym się bała na brzuszku zostawić tak czy siak...

ACSB wierzę Ci...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...