Skocz do zawartości

**wrzesień 2009 :-)** | Forum o ciąży


Moni

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
witajcie mimi moja to też łobuz a jak chce isć do babci na dół to stoi przy bramce i tak sie drze żeby ktoś ponią przyszedł wczoraj to sie z meżem smieliśmy ale czem mam dość rozdarciucha 😜 moja sie boi siedzieć na nocnkiu jak ją mam dawać to płacze jakby niewiedziała co jej ktoś bedzie robił.tak szczerze muwiąc teraz jeszcze bym sie niezdecydowała na drugie dziecko ale dobrze ze siła wysza zadecydowała bo nim sie urodzi to natalka bedzie miała 2 latka i dobra różnica wieku każdy mi muwi ci co mają różnice 4 lata jedno drugiemu przeszkadza , zresztą wiem jak unas było ja jestem starsza od brata 4 lata dotej pory sie nie lubimy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ata38

    5633

  • Kar_ola

    6268

  • Mimi83

    2040

  • Karola83

    2094

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hejka!!!
Asiu, u nas też do nocnika droga niestety daleka 😁 Kupiłam wprawdzie, ale Szymek ucieka gdzie pieprz rośnie, jak chce go na nim posadzić 🤪 😁 😁
Toju, widzisz ja jestem troche pedantyczna ☺️ (po moim tacie) i strasznie nie lubię jak mam w domu balagan, normalnie szlag mnie trafia jak lezą porozwalana zabawki, miski, kubeczki itp 😠
Wiem, ze ten pedantyzm jest moją wada, ale trudno jest wykorzenić pewne cechy odziedziczone po rodzicach 🥴 Do tego chodze non stop wściekła znowu, bo denerwuje mnie to, że siedze w domu cały czas i nigdzie nie wychodzę, tylko dziecko i dziecko..A po co sie uczyłam, zeby kurą domową zostać...sama mówię do siebie codziennie 😞 😞 Zero motywacji normalnie 😞 Ja się nie nadaje do wychowywani dzieci, przekonałam się o tym na własnej skórze 😞 Jak słucham czasami siebie, kiedy się drę na Szymka z byle powodu, to szkoda mi i jego i siebie i wolę nie mieć wiecej dzieci, zeby nie musiały sie na nich odbijac moje frustracje 😞 🤨
Ehh...się wyżaliłam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mimi niema się co zrażąć jesteś dobrą mamusią ,ja się staraam niekrzyczeć na dziecko bo jest jeszcze małe i nierozumi pewnych rzeczy ja też mam świsia i wole jak mam porządek ale taka jest kolej rzeczy , a teraz to niemam nawet siły składać wszystkie zabawki na miejsce ma taki basen z piłeczkami itam to już młyn jest 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mimi, ja mam to szczęście że aż tak nieporządek mi nie przeszkadza, no i cieszę się, bo szkoda nerwów. Przy dziecku nieporządek jest normalny. A jak będziesz cały czas sprzątać to i Szymek przyzwyczai się do tego że to zajęcie należące do mamy 😉 najlepiej na zabawki mieć duże pudła, do których dziecko samo też nauczy się je wrzucać po zabawie.
Ja staram się nauczyć Anię sprzątania, ale na zasadzie zabawy - wrzucamy klocki, misie itd do pudełek - Ania wie, które na jakie zabawki, jak wrzuci wołam gol i bijemy brawo 🙂
Oczywiście więcej w tym samym czasie ja zbieram, ale zależy mi na tym żeby ona w tym też uczestniczyła. No i nie zawsze chce, ale nie zmuszam jej, żeby się nie zraziła, raczej wolę zachęcać, na zasadzie - ciekawe czy trafisz albo coś w tym stylu.
Jak jest posprzątane wszystko to chwalę ją jeszcze raz, znów bijemy brawo i jest radocha 🙂

No ale i tak porządek mam tylko na czas jej drzemki 😉

Zaraz przyjdzie wiosna i będziecie więcej czasu spędzać na dworze, to już całkiem inaczej będzie 🙂 czas szybko leci 🙂 A w przyszłym roku Szymcio kończy 3 latka i już w marcu możesz składać podania do przedszkoli 🙂 Do września dasz radę, i znajdziesz pracę, zobaczysz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No laseczki widze, ż wrześnióweczki ożywiają wątek 🙂
super się czyta kilkanaście postów po całym dniu pracy 🙂
Asiu ja ci też zazdroszczę, ale dla mnie limit dzieci wyczerpany...niech Bóg da innym potrzebującym 🙂
co do bałaganu, to Mimi ja też lubie jak jest ładnie czysto i przejrzysto, ale niestety przy takich maluchach się nie da...małą też staramy się uczyć, aby wrzucała zabawki do pudełek, swoje książki do kartonika a piłeczki do tuby, ale i tak wyglada jakby siedem huraganów przez pokój dzieci przeszło... 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bartuś nadal ma w sobie jakieś bakterie, już mam dość bo było 2 dni spokoju a godzinę temu zaczęło się ponownie biegunka. Jutro idę do specjalisty, nie wiem co mam mysleć...nawet lambrie mi przychodzą do głowy. 🤨
Jutro musze zaliczyć z Natalką szczepionkę bo przebimbałam termin, a póki młoda zdrowa 🙂

Mimi moja Natka od kilku dni bardzo lubi układać takie drewniane puzle co mają kształy zwierzątek, nie chwaląc się idzie jej super. Do tego kiedy Bartś gra z nami w chińczyka lub inne gry planszowe, ona siada przy planszy bierze jeden pionek i po swojemu liczy i przesuwa się do przodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ooooo kurka! miałam 3 strony do czytania 🤪 jak za dawnych czasów
a juz w pewnym momencie myślałam, że Nasz watek zamilknie na ament...

Mimi dziewczyny mają rację... czysto fajnie ale przy dziecku, nie da rady. Ja mam podobna strategie do Toji, mówię np. Łucji, żeby mamie przyniosła książki a ja je odkładam na miejsce, albo proszę żeby odłożyła pieska na miejsce i w większości przypadków jest posłuszna, w ogłole jak tak sobie poatrze to mała się słucha i raczej robi to o co się ją prosi w nagrode dostaje buziaka albo bijemy brawo a ona się cieszy 🙂
ale jak nie dostanie czegoś co akurat chce toooo masakra, płuca i gardło zdarte tak się wydziera, ale ją zabwie i po chwili przechodzi, chociaż w uszach nadal dudni prze zdobra chwilę 😁

My dziś gościliśmy się u mojej mamy cały dzien bo rura wysiadła i wody neibyło 😞
ale jednak u siebie najlepiej 😉

Karolka mam nadzieję, że u Batiego to tylko jakiś upierdliwy wirus i szybko sobie z nim poradzicie. zdrówka
ja czekam aż mała wyzdrowieje i tez ide ją zaszczepić tylko nie wiem jak tego dokonam bo jej się nie da nawet stetoskopem zbadać tak się wyrywa, kopie i krzyczy - poezja a gdzie pobranie krwi, uuu 🤢

dobra lece serial obejrzec i spać

Trzymajcie się kofane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!!!

No jak milo tutaj zajrzec gdy jest co czytac 🙂

Dzis dostalismy termin na operacje gnuciorka,szybko poszlo bo juz w nastepny poniedzialek bedzie wszystko "naprawione" .Kurczaki jestem troche wsciekla i zarazem strach daje sie we znaki.C na wyjezdzie,wroci dopiero w niedziele.A jeszcze musze skompletowac papierki od pediatry,spotkac sie z anestezjologiem i w piatek stawic sie w klinice na rozmowy z chirurgiem 🤢. qrwa jak sie wali to wszystko na raz!!! 😠

U nas na widok nocnika histeria,nie ma opcji zeby gnutek chociaz usiadl.Co do sprzatania nie powiem nie musze prosic,Phill bardzo chetnie wklada zabawki do pudelek,misiaczki przed ulozeniem tuli i daje buziaka,a w autkach zanim ustawi to kolka kreci 🙂

Karola-No rzeczywiscie dlugo juz Bati choruje,warto byloby zasiegnac porady jakiegos specjalisty,zrobic badania.Duzo zdrowka dla Bartusia.

Mimi-Jestes wspaniala mama pod kazdym wzgledem i nawet nie mysl ze jest inaczej.To ze czasami nerwy siadaja zdarza sie nawet najlepszemu.Porzadek jak juz napisala Toja przy takim berbeciu to raczej malo prawdopodobne i trudno z Toja sie nie zgodzic szkoda nerwow na takie bzdety,dom jest dla Ciebie nie Ty dla domu.Dobrze ze dbasz o czystosc,ale nie rob tego za wszelka cene bo to syzyfowa praca poki masz male dziecko.Juz wiem dlaczego jestes przemeczona,bo w wolnych chwilach gdzie powinnas zadbac o siebie Ty dbasz o mieszkanie.Postaraj sie nabrac dystansu do obowiazkow 🙂

smigam polezakowac 🙂 Dobrej i spokojnej nocki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O kurcze Karola, to niech Ci Bartusia przebadają porządnie i zaczną leczenie...

ACSB, dasz radę, silna babka z Ciebie 😉 Dobrze że to tak szybko bo będziecie to mieli z głowy 😉

Karola83 to prawda, nie ma jak w domu... Jeny ja sobie nie wyobrażam mieszkać u rodziców albo teściów...

Moja Ania jeszcze śpi, a to już po 9:00 🤪 🤪 normalnie nie wiem co mam ze sobą zrobić 😁
Ciągnie mnie już na spacer, tym bardziej że tak cieplutko się zapowiada dzisiaj, a ja dobrych kilku dni z domu nie wychodziłam przez te zatoki moje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny mam takie jeszcze jedno pytanie niewiem jak to zrobić żeby nie przekombinować jestem na urlopie wychowaczym bezpłatnym urlop mam do 12 marca 2012 słyszałam że mogę urlop skrucić ,,bo chciałabym iśc na l4 żeby mieć kase, bo na wychowaczym niemożna brać zasiłku chorobowego wiem że po urodzeniu dziecka liczy się zasiłek macierzyński próbował ktoś tak z was że był na wychowaczym skrócił i od tego dnia co zaczynać maił prace przyniósł L4?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiu, zapytaj się czy u Ciebie w pracy nei ma prywatnego ubezpieczenia grupowego, ja np jestem objęta takim ubezpieczeniem z wypłaty potrącają mi pieniądze co meisiąc właśnei na takie ubezpieczenie, możesz też sama sie ubezpieczyc ale wtedy wychodzi drożej i sa chyba gorsze warunki, musisz posprawdzac oferty ubezpieczycieli. Tylko w niektórych przypadkach może być tak, że podpiszesz umowę będziesz płacić a jak dzidziuś się urodzi to i tak nie dostaniesz kasy bo np. byłaś już w ciąży, wymagane jest np płacenie składek 3 miesiące przed zajściem w ciąże, musisz dokładnie czytać umowę.

Co do l4 u mnie babeczki robiłytak, że wracały z wychowawczego, w pierwszy dzień pracy robiły badania lekarskie a na drugi przynosiły już zwolnienie, musisz się tylko upewnić czy np. pracodawca Cię nei zwolni jak wrócisz z wychowawczego a dowie się że znowu jesteś w ciąży?
u mnie babki nic nie mówiły o ciąży żeby późneij nie zostać bez niczego ale to wszytsko zależy od pracodawcy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka!!!
Dziewczyny dzięki za słowa otuchy, moze rzeczywiscie przesadzam z tym porządkiem 🤢 Dam sobie na wstrzymanie przez kilka dni, o ile wytrzymam 🤢 🤢 😁
Jak tak czytam jak wasze maluchy pięknie sprzatają i wogóle to mi az sie głupio robi, bo Szymek tylko wszystko rozrzuca- nie chce sprzątać 😞 Jak jesteśmy razem w pokoju i ja sprzątam zabawki do pudła, to on je z tego pudła wyrzuca i bądź tu mądry człowieku 🥴 🥴
Karolka, dobrze, ze idziesz z Batim do specjalisty, bo to trochę za długo się ciągnie..mam nadzieje, ze wszystko się ułoży i synuś szybko wydobrzeje 😘
ACSB, dasz radę, ze wszystkim wierzę w to mocno i trzymam kciuki za pomyślny i szybki zabieg Philusia 🙂
Toju, u nas tez dziś pięknie, tylko trochę wietrznie 🙂 My już po spacerku, mały teraz lula, a ja postaram się zrelaksowac na maxa 😜
Zapomniałam Wam napisać, ze dzis w nocy przyjeżdża moja siostra i zostaje u nas az do niedzieli 🤪 🤪 Alez jestem happy 🙃 🙃
Buziolki for all 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bartuś przedadany.Pediatra stwierdziła, że to moje błędy żywieniowe...tak mnie wk...a że szok ale byłam nieugieta i powiedziałam, jej że po tym jak dam dziecku rosół to nikogo nie czyści przez 2 tygodnie ..prawa??!! w końcu dostałam zlecenie na badania i silny antybiotyk na wyeliminowanie bakterii. Młody jest na diecie cały czas ale od dziś na bezmięsnej nawet 🤨
Natka zaszczepiona, troszkę się wyrywała i płakała, ale w domu od razu mi zasnęła 🙂

Mimi odpoczywaj z siostrą u boku 🙂
Acsb przetrzymasz wszystko, jak każda matka, ale prawdą jest, że jak się wali to wsszystko ☺️

Asiu jeśli chodzi o ubezpieczenie to nie wiem czy teraz coś zdołasz załatwić, gdyż wiele firm ma karencję po podpisaniu umowy i kiedy urodzisz, moze jeszcze być za wcześnie na wypłatę świadczeń z tytułu urodzenia dzecka. Wiem, że PZU I UNIQA tak ma, Nordea chyba też. Ja podpisywałam umowe miesiac przed zajściem i też mi się nic nie należało. 😞
Jeśli zaś chodzi o drugą sprawę, to tak jak pisze Karolina , znam takie same przypadki, ale uważaj, żeby cię nie wylali z pracy !!! Powodzenia kochana. 🙂

U nas dziś 7stopni, ale wietrznie jak nie wiem. Dzieci miały tylko spacerniak jak szliśmy do przychodni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
w poniedziałek na 18 jade do gina to wam dam relacje , kurczem mam nadzieje że wszystko bedzie dobrze musze zebrać siły i odłuczyć natalke od piersi chodzi głównie o noc budzi sie w nocy niby na karmienie wydaje mi sie że tak chce sobie po mymlać smoka niechce czytałam ze chyba niemożna karmić jak sie jest w ciazy i musze ją szybko odłuczyc, na brzuszku czytałam też jak odłuczały i kostowało to ich dużo płaczu dziecka no ale coż kiedyś trzeba zacząć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, właśnie skończyłam słuchać wykładu na youtube - fajny 🙂

http://www.youtube.com/watch?v=6KhunNWpBbs&NR=1

dużo mi uświadomił, chociaż wolałabym jeszcze na ten temat z kimś mądrym porozmawiać, bo mam pewną wątpliwość, co do okazywania dziecku, że jest ważniejsze niż cokolwiek i ktokolwiek w każdej sytuacji, żeby nie zaczęło tego wykorzystywać, ale tak poza tym, to bardzo wartościowy wykład 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, właśnie skończyłam słuchać wykładu na youtube - fajny 🙂

http://www.youtube.com/watch?v=6KhunNWpBbs&NR=1

dużo mi uświadomił, chociaż wolałabym jeszcze na ten temat z kimś mądrym porozmawiać, bo mam pewną wątpliwość, co do okazywania dziecku, że jest ważniejsze niż cokolwiek i ktokolwiek w każdej sytuacji, żeby nie zaczęło tego wykorzystywać, ale tak poza tym, to bardzo wartościowy wykład 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki 🙂
U nas chorowania ciąg dalszy niestety. Znowu młody i Jagoda.Katar i kaszel+gorączka. Dosłownie tydzień "wolnego" od chorób mieliśmy tylko. No ale walczymy dzielnie.

Mimi, ja przed 1 dzieckiem też byłam pedancik, ale wierz mi im wiecej dzieci tym bardziej mi przechodziło. Teraz mam generalnie luzik, ale też dzieciaki wiedzą że muszą po zabawie sprzątnąć.A mamą jesteś , jak każda z nas SUPER-ale sobie posłodziłam 😜.Miłego relaksu z siostrą.

ACSB, trzymam kciuki za pomyślny i szybki zabieg Philusia.

Karola, ale babsko, dobrze że postawiałaś na swoim. Żeby Bartusiowi szybko przeszło.

Asiu, jak jak zaszłam w ciąże z mlodym to Jagoda miała tyle co twoja Natalka. Też ją jeszcze karmiłam, ale lekarz sam powiedział żebym pomału oduczała,i mam się nie stresować , bo podobno mleko zmienia smak w ciązy i dziecko samo jakby odchodzi od piersi. W moim przypadku tak właśnie było. Co do ubezpieczenia to ci nie pomoge. I ja też wróciłam z wychowawczego do pracy , ale u mnie to była taka sytuacja że szefowe się zgodziły na to bym "popracowała" i poszła na zwolnienie.
Toju, jak będzie chwilka , to na pewno obejrzę filmik.

Fajnie że wątek odżył 🙂, ale się zdziwiłam jak miałam do nadrobienia 6 stron 😁
Buziam Was mocno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kochane!!!

Dzieki za wsparcie kochane,jestescie niezastapione 🙂

Jutro badania i rozmowy w klinice 😠 🤨 🤢 boje sie o mojego skarba jak on jutro to przezyje.Mam uczucie,ze zdradzam swoje dziecko,on mi ufa,czuje sie przy mnie bezpiczny,a ja mu szykuje takie przezycia.Pocieszam sie faktem ze na opieke medyczna nie mozna narzekac,trafilismy w rece naprawde bardzo kompetentych specjalistow,ktorzy maja takich zabiegow z maluchami na codzien kilka.C zrywa sie juz dzis i wraca do domu zebym jutro sama nie musiala wszystkiego zalatwic z Filuskiem.Bogu Chwala mu za to ok 24 bedzie juz w domu!!!

Karola-Coz za lekarz?!!!Bezczelny typ.Biedne dziecko tyle czysu sie meczy i jeszcze Ty slyszysz jakies niepodstawne uwagi!!!
Moni-Zdrowka dla maluszkow.

o i gnutkiewicz juz sie zbudzil 🙂
Buziaczki laski i jeszcze raz dziekuje 🙂 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ACSB super, że przynajmniej u Was ta opieka medyczna jest ok 😉

Moni, kurcze widzisz taka pogoda jest że dzieciaki wszystko łapią. Mi ostatnio koleżanka pielęgniarka powiedziała, żeby dzieci nie brać do sklepów, bo tam najwięcej tych wirusów i to w klimatyzacji siedzi 😲 więc nawet jeśli ludzi dużo nie ma, to wirusy latają... 🤢 🤢

my już po pracy i po obiadku, zbieramy się na spacer 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...