Skocz do zawartości

CzerWCowe wieDZmy 2009-----CIaGLe RAzEm MAmuSKI:): | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
POMOZCIE WIEDZMY..BO ZANIM POJDE DO JAKIEGOS RADCY TO NIE USNE...
7 SIERPNIA KONCZY MI SIE URLOP MACIERZYNSKI I CHCIALAM ZLOZYC WNIOSEK O URLOP WYCHOWAWCZY, JEDNAK MAM ZALEGLY URLOP WYPOCZYNKOWY, TJ.34 DNI I FIRMA ZAPROPONOWALA MI ABYM PRZED WYCHOWAWCZYM POSZLA NA TEN UROLOP, JEDNAK OBAWIAM SIE CZY NIE MOGA MNIE ZWOLNIC W TYM CZASIE?? CZY WYKORZYSTANIE ZALRGLEGO URLOPU WYPOCZYNKOWEGO JEST KONIECZNE I OBOWIAZKOWE PRZED POJSCIEM NA WYCHOWAWCZY????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zefer

    1295

  • MAMULA

    1889

  • zoltri

    1139

  • lucky

    990

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
RADZIULA WIESZ MI MOŻE NIE REZERWUJ NOCLEGU,BO NIE WIEM CZY ZOSTANIEMY NA NOC,ALE POSTARAMY SIĘ BARDZO PRZYJECHAĆ,WYJEDZIEMY NAJWYŻEJ Z SAMEGO RANA I DO NOCY WRÓCIMY 🙂JEŚLI MÓJ MĄŻ NIE BĘDZIE MIAŁ W TYM CZASAIE SZKOLENIA,CO RACZEJ JEST MAŁO PRAWDOPODOBNE,ŻE W SOBOTĘ,BO ON CO ROKU JEŹDZIE W SIERPNIU NA SZKOLENIE Z " 😜ODARUJ DZIECIĄ SŁOŃCE"BO TYM HANDLUJE,TO RACZEJ BĘDZIEMY NA 100% BO BARDZO CHCĘ,A JA JAK CZEGOŚ CHCĘ TO ROBIĘ WSZYSTKO ŻEBY TO OSIĄGNĄĆ:P :laugh:

A CO MAŁEMU RENI Z BIODERKAMI TEŻ COŚ NIE TAK??? 🥴 JA JESZCZE TEŻ NIE BYŁAM NA TYM USG ☺️ DO KIEDY TO JEST WSKAZANE,ŻEBY ZROBIĆ?BO JA JESSI NIE ROBIŁAM.ALE TERAZ JAK CZYTAM,ŻE COŚ SIĘ U WAS OKZAUJE NIE TAK TO PÓJDĘ ZROBIĆ BO SIĘ MATWIĘ 🤢

MALUTKA ŚPI,JESSI ZNOWU ŚPI U DZIADKA,A MY Z MĘŻUSIEM TV I PIWECZKO:P 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ANULA JA NIE POMOGĘ NIESTETY,BO NIE PRACUJĘ,ALE WYDJĘ MI SIĘ,ŻE FIRMA MOŻE PROPONUJE CI WYKORZYSTANIE TEGO URLOPU,ŻEBY NIE MUSIAŁA CI ZA NIEGO ZAPŁACIĆ,BO WIEM,ŻE JEST TAK,ŻE JAK NIE WYKORZYSTA SIĘ URLOPU TO MUSZĄ CI ZA NIEGO ZAPŁACIĆ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anula cholera ale mi wbiłas klina bo ja też chyba pójdę na wychowawczy i chyba nie wezmę urlopu bo chyba nie można po urlopie iśćna wychowawczy... ale mądre pytanie zadałaś bo mi też pomoże

Ania ja na twoim miejscu bym wzięła ten nocleg bo po co maleństwo tak męczyć ona to strasznie odczuje tyle godzin w samochodzie przemyśl to do pomiedziałku bo w poniedziałek ostro szukam noclegów 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
NO RADZIA TO W SUMIE NIE JEST TAK TRAGICZNIE 250 KM MAM DO WAS TO Z OKOŁO 2,5-3 GODZINKI W AUCIE,POTEM SIĘ WYŚPI NA MIEJSCU BO BYM WZIĘŁA GONDOLĘ DO AUTA TO ZAMONTUJĘ NA WÓZKU WIĘC W FOTELIKU BY SIĘ NIE MĘCZYŁA CAŁY DZIEŃ.NO ALE JESZCZE ZOBCZYMY,WIESZ JAK TO SIĘ JEST WYBRAĆ CAŁĄ FERAJNĄ GDZIEŚ NA NOC,JESZCZE MAM KUNDELKA W DOMU,NO POMYŚLIMY 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
KASIU, NIBY KSIEGOWA MNIE ZAPEWNIA ZE NIE MAJA ZAMIARU MNIE ZWOLNIC, ALE JA NIE MAM ZAUFANIA BO DOSZLY MNIE SLUCHY ZE MAJA NA MNIE CHRAPKE. A ONA MI WCISKA ZE NIE MOGA WRECZYC WYPOWIEDZENIA PRACOWNIKOWI KTOREGO NIE MA W PRACY I JEST TO UZASADNIONA NIEOBECNOSC. TAK OCZYWISCIE ALE MOGA MI JE PRZYSLAC NP POCZTA ! 😠 DLATEGO PYTAM O KWESTIE TEGO URLOPU WYPOCZYNKOWEGO ZALEGLEGO- CZY MUSZE GO WZIASC? CZY TO KONIECZNE. BO JAK STRACE TA PRACE TO JUZ W OGOLE ;((
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sabincia 28 napisał:
ja tez chce jechac a nie mozemy o tydzień przesunąć ja nic już nie mogę 😮
ciezki dzień dzis był - ide sie do meża potulic bo już mogę 🤪

Sabinka
to u mnie jeszcze wchodzi w grę 8-9,ale nie wiem co na to dziewczyny 🙃 też bym chciała żebyś byla i wogóle żeby bylo nas jak najwięccej,a Zoltri juz chyba bedzie w PL 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie czerwcoweczki! mam pytanko do margerity,wlasnie spostrzeglam,ze mieszkasz i rodzilas w dublinie,ja tez bede rodzic w Irlandii,i zastanawiam sie czy jestes zadowolona,bo ja mam strasznego pietra rodzic na obczyznie 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anula8715 PO PIERWSZE:
Zgodnie z art. 291 KP, prawo pracownika do urlopu wypoczynkowego przedawnia się z upływem 3 lat od dnia, w którym stało się wymagalne.
ILE CHCIAŁABYŚ WZIĄŚĆ TEGO URLOPU WYCHOWAWCZEGO?
pO DRUGIE:

Art. 165.

Jeżeli pracownik nie może rozpocząć urlopu w ustalonym terminie z przyczyn usprawiedliwiających nieobecność w pracy, a w szczególności z powodu:

urlopu macierzyńskiego, pracodawca jest obowiązany przesunąć urlop na termin późniejszy.
PO TRZECIE:

Art. 166.

Część urlopu nie wykorzystaną z powodu:

czasowej niezdolności do pracy wskutek choroby,
odosobnienia w związku z chorobą zakaźną,
odbywania ćwiczeń wojskowych albo przeszkolenia wojskowego przez czas do 3 miesięcy,
urlopu macierzyńskiego pracodawca jest obowiązany udzielić w terminie późniejszym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
PO CZWARTE
Art. 186

§ 1. Pracodawca nie może wypowiedzieć ani rozwiązać umowy o pracę w okresie od dnia złożenia przez pracownika wniosku o udzielenie urlopu wychowawczego do dnia zakończenia tego urlopu. Rozwiązanie przez pracodawcę umowy w tym czasie jest dopuszczalne tylko w razie ogłoszenia upadłości lub likwidacji pracodawcy, a także gdy zachodzą przyczyny uzasadniające rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia z winy pracownika.

A TERAZ ANIU TAK PO NORMALNEMU NA MOJE OKO I TWOJE OBAWY TO NIE MUSISZ KORZYSTAC Z TEGO URLOPU JESLI Z URLOPU WYCHOWAWCZEGO SKORZYTASZ KRÓCEJ NIŻ 3 LATA TO WYPOCZYNKOWY CI NIE PRZEPANIE, NATOMIAST JESLI 3 TO PRZEPADNIE TEN ZA 2008 JEŚLI TAK OWY MIAŁAS I TEN ZA 2009. ALE WYDAJE MI SIĘ ŻE LEPIEJ STRACIC URLOP NIŻ PRACĘ. JESTEM PRAWNIKIEM I NA MOJE OKO PRÓBÓJĄ CIE ZWOLNIĆ ALE AKURAT W TYM PRZYPADKU TO TY WYBIERASZ KOLEJNOŚĆ URLOPU A NIE PRACODAWCA ;-)))))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc mamusiki 🙂

tez mam sajgon bo mala mi nie spi w dzien...szok...zasypia na pol godzinki i sie budzi... 🤪 teraz akurat spi...mniejmy nadzieje,ze sobie popiszemy stesknilam sie za Wami :P 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkeigo najlepszego dla Jessi z okazji zblizajacych sie urodzinek-ucaluj Anulka swoja gwiazdeczke 😘

Veli glowa do gory-ja tez stosuje diete zyje na sucharkach i biszkoptach i dzemie...i kawce zbozowej z mleczkiem i jakis zupkach lekkich 😞 a 8 sierpnia idziemy na wesele i bede patrzec na zarelko 😞 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Meg447 napisał:
witajcie czerwcoweczki! mam pytanko do margerity,wlasnie spostrzeglam,ze mieszkasz i rodzilas w dublinie,ja tez bede rodzic w Irlandii,i zastanawiam sie czy jestes zadowolona,bo ja mam strasznego pietra rodzic na obczyznie 🥴


czes Meg
ja jestem bardzo zadowolona z porodu i opieki po porodzie 🙂
jednakże ,nie moge ocenic obiektywnie samego porodu poniewaz maiałam cc,myslę ,ze poród wygląda tak samo jak w polsce czyli opieka podczas długich godzin skurczy i samego parcia ,mam tutaj trochę znajomych i siostrę ,która tez tu rodzila i tez jest bardzo zadowolona 😞 nie martw sie napewno wszystko będzie dobrze ,masz do wyboru znieczulenie jak nie dasz rady i to za darmo także chociaz to jest lepiej niż w PL, i partner moze być z tobą bez przerwy.

życzę Ci szczęsliwego i szybkiego rozwiazania ,i lekarzy oraz pielęgniarek takich jakich ja spotkałam 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kathy075 napisał:
Gosiu jak zdrowko i jak malutka Olivka???PISZCIE BO CIEKAWOSC MNIE ZRZERA I STESKNILAM SIE TAK,ZE SZOK 😘

dziękuje ,my świetnie ,oprócz popołudniowego marudzenia jest dobrze,juz w nastepną niedziele lecimy do polski wiec bedą babcie ,to troche mnie odciązy,ale ogólnie dobrze,

a ta twoja pszczółka też przesliczna ,no i włosków zazdroszczę ☺️
kochane te nasze maleństwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HEJ LASECZKI 🙂

KATHY DZIĘKI W IMIENIU JESSI 😘 😘 😘 U NAS TEŻ JAKOŚ LECI,MAŁA DAJE CZASAMI POPALIĆ,ALE UŚMIESZKIEM NA MÓJ WIDOK WYNAGRADZA WSZYSTKO 🙃

JA MAM DZISIAJ LENIWCA,NIC MI SIĘ NIE CHCE ROBIĆ,MAŁA ŚPI NA HUŚTAWECZCE,MĘŻUŚ SIĘ PLĄCZE PO DOMU,JESSI Z DZIADKIEM NA BASEN POJECHALI A POTEM JADĄ NA HARREGO POTTERA DO WROCKA BO DZISIAJ PREMIARA,A DO MNIE POPOŁUDNIU MAJĄ PRZYJŚĆ TEŚCIE NA KAWE BO JUTRO MAM IMIENINKI 🙂 A,ŻE MY JUTRO JEDZIEMY DO BABCI NA PIEROŻKI Z JAGODAMI:P TO ZAPROSIŁAM ICH DZISIAJ,W DOMU MAM KATASTROFĘ,ALE MUSZĘ WKOŃCU SIĘ WZIĄŚĆ 😉

MIŁEGO DNIA I KWIATULEC DLA KATHY!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
własnie zamówiłam sobie wózeczek ,zeby mieć w Polsce 🙂 co wy na to???
lecę tylko z nosidełkiem ,bo sie sprawdzilo ,więc nie biore mojej kolumbryny ,bo szczerze powiem ,ze troche sie bałam co z niej zostanie po tym jak traktują wózki na lotnisku 😞

http://www.bobowozki.com.pl/product_info.php?cPath=4&products_id=838&
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...