Skocz do zawartości

antykoncepcja karmiących | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
witam laski 🙂moze sa wsród nas starsze mamusie,które chetnie podzieliłyby sie informacja jaka antykoncepcje stosuja karmiac??/albo ciezarne kolezanki maja juz jakis pomysł??ja za miesiac do lekarza na kontrol i chcialabym juz sie zaczac po wizycie zabezpieczac,a nie wiem sama na co sie zdecydowac,a za wiele do wyboru niestety nie ma:|
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja nigdy nie używałam niczego więcej niż prezerwatyw, tylko że ja zawsze chciałam powiększyć rodzinkę 🙂. ale u mnie jest ona skuteczna, nie zdarzyło mi się że bym się na niej zawiodła, choć nie przepadam . jednak tabletki czy inne mnie jakoś nie przekonują :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oczywiście żadna to prawda - bo czasem słysze jak ktoś mówi - jak się karmi można zajść w ciąże. jeśli ma się normalny cykl. chyba że się jeszcze nie ma to chyba nie można. tego nie wiem, bo ja zawsze po porodzie miałam od razu normalne cykle i miesiączkowałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja słyszałam o tabletkach które można brać karmiąc dziecko
cerazette.Jeszcze mam czas ale już czytam na ten temat.Jesli chodzi o prezerwatywy to im nie ufam. Ja juz chyba więcej dzieci nie będe miała więc będe myslała o wkladce wewnątrzmacicznej.Miałam juz wkładkę nosiłam 4 lata .Ale wydaje mi się ze to dla kobiet które nie chcą juz mieć dzieci .Bo ja po wyciągnięciu wkładki miałam problem z zajściem w ciąże.A lekarz mnie o tym nie uprzedzał.Chociaż medycyna tak idzie do przodu że warto pogadać z lekarzem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę Azalię,kosztuje 34 zł i jest podobna do Cerazzete ale tańsza.Czy skuteczna? Podobno tak,ale kumpela mojej znajomej zaszła w ciążę biorąc te tabletki.Nie wiem czy brała regularnie czy nie,więc pewności nie mam.
Tyle,że ja nie polegam tylko na nich.
Zastanawiam się nad spiralą,ale znowu ta jest droga 😞

Mechaniczna jest tańsza,ale różne opinie słyszałam a jak zastrzyk?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu z tym karmieniem to jest trochę prawdy 🙂 tzn. jest mniejsze prawdopodobieństwo zajścia w ciąże jeżeli się karmi, ale bym nie polegała na tym, jak na żadnej innej naturalnej metodzie antykoncepcji; zawsze trzeba zabezpieczyć się dodatkowo 🙂. Ja zawsze się śmieje, że te mamy które mają dziecko rok po rok właśnie zawierzyły do końca tej metodzie.

Iwonka ma racje są tabletki dla matek karmiących i szczerze mówiąc to najbardziej polecam.

Jeżeli chodzi o wkładki, spirale itp. to polecam mamą, które nie chcą mieć już dzieci....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
DZIEWCZYNY JA NIE KARMIĘ,ALE TEŻ MYŚLAŁAM O TYM ZASTRZYKU,BO MÓWICIE O TYM HORMONALNYM TAK???ORIĘTUJE SIĘ MOŻE KTÓRAŚ Z WAS ILE ON KOSZTUJE???

JA JUŻ DZIECI TEŻ BYM RACZEJ NIE CHCIAŁA,ALE BOJĘ SIĘ SPIRALI I TEJ WKŁADKI,SŁYSZAŁAM RÓŻNE OPINIE I JAKOŚ NIE MOGĘ SIĘ DO NICH PRZEKONAĆ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
otlesiu mi się wydaje że może zmniejsza się prawdopodobieństwo ale w przypadku gdy nie ma się przez jakiś czas cyklu. jeśli się ma normalnie cykl po porodzie to chyba nie zmniejsza ryzyka zajścia w ciąże. dodam że sama karmiłam i nie miałam z tym problemu - chciałam zajść w ciąże, karmiłam i bez niczego zaszłam. różnica między dziećmi to 2 lata 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny ja po pierwszej ciąży chciałam własnie zastrzyk mieć, ale mój gin mi odradził. Powiedził, ze jezeli chce mieć jeszcze dzieci to raczej tabletki mam brać. Przepisał mi Novynette. Ja nigdy nie korzystałam z zadnych form zabezp. i dla Mnie te tabletki były okropieństwem. Raz, ze trzeba przy tym systematyczności, dwa- ze działaly na mnie jak płachta na byka. Byłam wciaz zła, rozdrazniona...i przytyłam 😞Odstwiłam je po 3 miesiacach.
Sama sie zastanawiam co bedzie po tej ciazy, gdyz już nie planuje powiekszać rodzinki 🥴
Wciąż myślę o zastrzyku...podobno sa dobre...ale jak cenowo i jakie sa przeciwwskazania nie mam pojecia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
KAROLA JA BRAŁAM NOVYNETTE PRZEZ PONAD 3 LATA I MIAŁAM IDENTYCZNE OBJAWY JAK TY I JESZCZE DODATKOWO NIE MIAŁAM OCHOTY NA SEX,JEDYNIE JAK ODSTAWIAŁAM NA CZAS MIESIĄCZKI TO WTEDY MI SIĘ CHCIAŁO JAK NIE MOŻNA BYŁO,TAKŻE TEŻ NIEMIŁO WSPOMINAM TE TABLETKI.

DZIĘKI ZA INFO O ZASTRZYKU,TAM JEST NAPISANE ŻE KOSZT 40ZŁ NA 3M-CE TAKŻE NIEDROGO,MUSZĘ SIĘ JESZCZE GINA PORADZIC I SPYTAĆ CO ON O TEJ FORMIE MYŚLI.
TROCHĘ MINUS DLA TEGO ZASTRZYKU,ZE SIĘ TYJE PO NIM 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja szwagierka brała zastrzyki i mówi że czuła sie jak bomba hormonów.Była nerwowa i drażliwa.Ja karmiłam córką i wpadła.Ja mam róznicę 1,6 miesiecy. Więc niema co trzeba sie zabezpieczać . Chyba że ktoś ma ochotę mieć prawie bliźniaki. Bo ja to niezłe wciry dostałam.Teraz jest ok bo dzieci duże ale co przeżyłam to moje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja również brałam Novynette i miałam podobne objawy co Karola i Anulka.
Myślałam o wkładce albo o zastrzykach, narazie jeszcze nie dowiadywałam sie za dużo na ten temat, nie rozmawiałam ze swoim gin ale wkrótce bedzie trzeba podjąć decyzje, ten czas zasuwa jak szalony!
Jedno jest pewne- plastry u mnie odpadają!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do tych Novynette to Anulka ja tez nie miałam ochoty na sex 😞wiec po co mi tabletki 😠
w srode bede u gina, jak nie zapomne to zapytam sie co ewentualnie teraz mam rozważać za metody...ciekawe co mi poleci?!
o wkladkach lub spiralach tez myslalam, ale moje dwie kolezanki zaszły w ciaze a pózniej miały skrobanki...więc jakoś mam lęki...nie chce zajśc w ciaze bo dwójeczka pociech mi starczy, a jezeli Bóg da to niechciałabym jej przerywać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
JA PLASTĄ TEŻ NIE UFAM JAKOŚ:P NO I MI DWÓJECZKA TEŻ WYSTARCZY.KURDĘ WOGÓLE TO POWINIEN BYĆ JAKIŚ KUREK KTÓRY SIĘ W NAS ZAKRĘCA JEŚLI NIE CHCEMY JUŻ MIEĆ DZIECI,A JEŚLBY NAM SIĘ ODWIDZIAŁO TO BYŚMY ODKRĘCAŁY:laugh: A NIE TERAZ AŻ DO MENOPAUZY TRZEBA SIĘ MARTWIĆ,CZYLI JAKIEŚ KILKADZIESIĄT LAT 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
heh własnie ,zakrecic na iles lat i juz 🙂dziewczyny plastrów dla karmiacych nie polecaja ,bo za duzo estrogenów maja 😞moja kupela nosi i powiem Wam ze wyglada to nieestetycznie,bo wokol niego brzydka otoczka po kleju 🤢 a jak sie karmi to mozna minipigułkę albo wlasnie ten zatrzyk....tyle ze wlasnie ta minipigulka jest taka,ze jak sie zapomni chociaz o 2 godziny to trzeba brac tydzien dłuzej...i własnie moja połozna radzi ten zastrzyk...a spirali to ja się jednak boję...to znaczy zakladania:P no i druga strona to wlasnie spory jednorazowy wydatek,takze narazie w ogóle odpada..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
akigo napisał:
Zakładanie spirali nie boli.organizm się przyzwyczaja więc na początku czułam sie niezbyt.Spiralę zakłada się przy miesiączce więc nic nie czuć.Ale potem było ok!
ja własnie mam zamiar załozyc sobie wkładke....ale jest duzo pytan....m.in.czy jest taka skuteczna i czy sie opłaca wydac wiecej kasy jednorazowo.jakie sa przeciwskazania?a jesli po porodzie,podczas karmienia nie ma miesiaczki to co wtedy....jesli sie ja zakłada podczas miesiaczki.ja kiedy karmiłam córcie nie miałam okresu 11 miesiecy.i powiem wam ze tez zawierzyłam temu ze jak sie karmi to sie nie zajdzie,naszczescie nie zaszłam :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...