Skocz do zawartości

5 tydzień - zbyt mały pęcherzyk - czy któraś z Was też tak miała :( ??? | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem kłębkiem nerwów...
Dzisiaj mija tydzień od terminu spodziewanej miesiączki, robiłam dwa testy beta hCG, pierwszy tydzień temu wynik -> 90, a drugi po trzech dniach ->590. Bolą mnie piersi, lekarz w trakcie badania wyczuł rozpulchnioną macicę i wszystko ogólnie wskazuje na ciążę...
Byłam dzisiaj na USG w celu jej potwierdzenia jednak okazało się, że znaleziony po wielu minutach poszukiwań pęcherzyk jest zbyt mały jak na ten tydzień, tylko 2mm 😞 Według miesiączki powinien być już 5-ty... Lekarz kazał mi wrócić pod koniec 6-tego tyg. wtedy mi powie co tam się dzieje...wspominał też o ciąży pozamacicznej :/ Ale ja jej nie biorę pod uwagę, bo skoro pęcherzyk jest tam gdzie trzeba...sama już nie wiem 😞 Martwię się tym, że w tym tyg. jest on tak maleńki 😞 POMOCY !!! Czy któraś z Was miała taką sytuację ??? Że był taki tyci, a później urósł w nim zdrowiutki płód ??? To nie jest moja pierwsza ciąża ale pierwszą miałam "książkową" 🙂 Z resztą trochę czasu minęło ( moja Ola ma już 8 lat ) i trochę się już zapomniało jak to jest być w ciąży 🙂
Pozdrawiam gorąco 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to być też wina nieregularnego okresu, opóźnionej owulacji itd. Musisz po prostu czekać. Wystarczy 2tyg. przesunięcie i już wiek ciąży bywa inny. Ja poszłam do lekarza dopiero w 10tyg. ciąży i dzięki temu nie stresowałam się, zobaczyłam od razu główkę, rączki, nóżki i serduszko. Czasami lepiej trochę poczekać. No i przecież od zapłodnienia do zagnieżdżenia komórki też upływa trochę czasu z 7-10dni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja bratowa miala podobno sytuacje, zrobila 2 testy - wykazaly ciaze... jednak na usg bylo widac tylko pecherzyk, od razu lekarka skierowala ja do szpitala z podejrzeniem o ciaze pozamaciczna, tam przelezala ponad tydzien (praktycznie codziennie robiono usg i badania ... hCG wzrastalo a nadal nie bylo nic - ja w tym samym tygodniu trafilam do tego samego szpitala z krwawieniem (12tyg. ciazy) --- lezalysmy razem... tak wiec obie podtrzymywalysmy sie na duchu - lekarze rowniez byli dobrej mysli poniewaz ona nie miala regularnego okresu, troche stresu zwiazanego z lotem i wszystko wzielo swoje 😞 ... w 8 dniu zrobiono jej jeszcze raz usg i pojawil sie zarodek! w tej chwili bratowa jest w 23 tyg. ciazy. Tak wiec trzymaj sie! i badz pozytywnie nastawiona!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u mnie pierwsza ciąża była młodsza od daty OM o około 5 tygodni....więc się nie martw...to zależy od regularności cykli i od tego jaką masz długość cyklu 🙂 trzymaj się i czekaj na kolejne USG. Teraz córeczka, która czeka na przyjście na świat jest o 1 tc młodsza niż wg. OM. Tak widocznie bywa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Marzenko ja też tak miała jak miałam pierwszą wizyte było widać tylko maluśki pęcherzyk i nic więcej czym bardzo się przejełam gdyż 3 miesiące wcześniej poroniłam lekarz kazał się nie stresować i przyjść za dwa tygodnie bo to za wcześnie najlepiej iść tak jak napisała koleżanka z forum iść około 7 TC.Będzie dobrze trzymam kciuki daj znać 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesiące później...
u mnie w czwartym pustka ( test zrobiony w pierwszym dniu spodziewanej miesiączki)
podejrzenie ciąży pozamacicznej i umówiony zabieg usunięcia jajowodu ( ale nie dałam się)
w 9 tyg pojawiło się ciałko żółte a w 10tym zaczęło "tętnić" serce
a dziś mam prawie 9 miesięczną córkę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

solenizantka napisał(a):
dziewczyny to pytanie zadane prawie 9 miesicy jest juz chyba nieaktualne, kolezanka urodzila zdrowiutkiego synka!!! 🙂)))

to nic
wątek to wątek- może kogoś to zainteresuje
i tak jest masę martwych wątków a skoro ten odżył to trza się udzielać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
Hej dziewczyny moja sytuacja jest następująca
USG 6tc1dz pęcherzyk ciążowy 6,8 mm bez ciałka zółtego
USG 6tc5dz pęcherzyk ciązowy 8,6mm z widocznym ciałkiem żółtym
USG 7tc6dz pęcherzyk ciążowy 9,3mm z widocznym ciałkiem żółtym - dostałam skierowanie na zabieg
pojechałam tego samego dnia do innego lekarza z lepszym sprzętem i dał nadzieje
USG pęcherzyk żółtkowy 5,6 mm a zarodek 2mm powiedział że on nie kieruje się wielkością pęcherzyka ciążowego
Może miałyście podobnie lub gdzieś słyszałyście podobną historię przebiegu ciąży ?
Szukam wszelkich informacji ale nic podobnego nie mogę znaleźć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...