Skocz do zawartości

Rodze w marcu 2010 - czy ktos sie do mnie dolaczy? | Forum o ciąży


AngelFire

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • anulab84

    2024

  • kasenn88

    1920

  • ola73

    3058

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Angel, ale Ci dobrze , ja w Polsce bede (moze) w grudniu 😞 strasznie tesknie bo ostatnio w kraju byłam w styczniu...

Co do prince polo to dziekuje Kasenn za dobre checi, ale po wczorajszych delicjach mam takiego moralniaka ze narazie słodycze bede omijac szerokim łukiem (tiaa 🙂 )

😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
>kasenn88 napisał:

ps. Macie co raz częściej koszmary??


wiesz co , jak sie dzisiaj obudziłam to stwierdziłam ze muszę się Was własnie o to zapytac... ja miewam ostatnio jakies chore sny, ale dzis to normalnie byłam przerazona, sniła mi sie jakas krew, wypadek, małe dzieci, dziwne sytuacje itp. fakt ogladałam wczoraj dr Housa, ale zeby to było az tak sugestywne.. to pewnie przez tą nasza wzmozoną wrazliwosc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Śnię sny kolorowe
Aneta czekając na narodziny Jaśka śniła o tym, że jest na uczelni, Beacie śniło się, że rodzi... kotka, Oldze, że urodziła się we śnie mrówka. Ty też masz tak dziwne sny? Nie wierzysz w senniki, ale jesteś ciekawa, co znaczą?


Kobiety w czasie ciąży często opowiadają o swoich dziwnych snach. Czasem są one zagadkowe, uspokajające albo wręcz przeciwnie - alarmujące. Niektóre mamy są tym zaskoczone, bo nigdy wcześniej nie pamiętały o czym śniły. Okazuje się, że wiele marzeń sennych kobiet w ciąży można interpretować jako wyraz ich podświadomych czuć wobec dziecka i zbliżającego się porodu.

Sny mam mają wiele powtarzających się cech. Do takiego wniosku doszła Eileen Stukane, autorka książki "The Dream Worlds of Pregnancy” o snach ciężarnych kobiet. Przez pierwsze trzy miesiące mamy śnią się wyciszające sny związane z płodnością - kotki, ptaszki, baranki, kwiaty, kózki i inne maleńkie zwierzęta.

Może ma to związek z tym, że większość kobiet spodziewających się pierwszego dziecka próbuje sobie wyobrazić istotkę, która się w nich rozwija i jest tak maleńka, że ciąża jest zupełnie niewidoczna.

Około czwartego miesiąca ciąży wiele kobiet zaczyna mieć bardziej niepokojące sny: mamy śnią o miejscach, z których nie mogą uciec, wiele mówi o tym, że śniło o tym, że znalazły się na wysokim drzewie, z którego nie mogły zejść. Może powodem jest poczucie wyobcowania, bezradności i lekkiej paniki: "Stało się, jestem w ciąży i nie można tego odwołać”. Gdy rośnie brzuch, w snach pojawiają się wielkie samochody, budynki.

Gdy wreszcie zbliża się poród, wiele kobiet śni o próbach obejrzenia lub spotkania się z nienarodzonym maleństwem. Niektóre z nich opowiadają, że śniły o tym, że chcą rozsunąć zamek błyskawiczny w macicy, zaglądaniu do macicy przez zaparowane okno.



Autor: Bożena Mucha

Źródło: http://www.erodzina.com/index.php?id=31,366,0,0,1,0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
june28 napisał:
Angel, ale Ci dobrze , ja w Polsce bede (moze) w grudniu 😞 strasznie tesknie bo ostatnio w kraju byłam w styczniu...


Pojedziesz na swieta? U was tez ceny szaleja w tym okresie?
Takze niestety kolejny raz musze zrezygnowac ze swiat spedzonych z rodzina. A nastepna wizyta pewnie dopiero jak maluszek bedzie mial jakies 3 miesiace.. (moze zrobie chrzciny w Polsce?!)

Wczoraj dokladnie obejrzalam sie w lustrze. Ewidentnie zmienila mi sie figura. Stala sie bardziej gruszkowata. Brzuszek bardziej wystaje a biorda sie poszerzyly. Pierwszy raz od poczatku ciazy zaczynam naprawde czuc ze jestemw ciazy i ze ten maly szkrab NAPRAWDE rosnie we mnie.. 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AngelFire napisał:
Około czwartego miesiąca ciąży wiele kobiet zaczyna mieć bardziej niepokojące sny: mamy śnią o miejscach, z których nie mogą uciec, wiele mówi o tym, że śniło o tym, że znalazły się na wysokim drzewie, z którego nie mogły zejść. (...) w snach pojawiają się wielkie samochody, budynki.



hmmmm, jak przeczytałam ten fragment to odrazu przypomniał mi sie " Wstep do psychoanalizy" Freuda i jego interpretacja marzeń sennych 🙂 no coz przytoczył on dokładne takie same przykłady i wg niego miało to ozdwierciedlac niezaspokojone potrzeby seksualne... moze to własnie szanowny Freud miał racje, bo gdyby przyjac teze ze kobieta (czesto tez mezczyzna) w pierwszysch 3 mies ciazy podswiadomie obawia sie zblizen ze wzgledu na dobro dziecka, to od II trymestru ta "energia" gdzies musi znalezc ujscie i przejawia sie w "chorych " snach 😉 wiec zapewne dr Freud polecił by nam na nasze koszmary: sex, sex i jeszcze raz sex! 🙃


Angel, ja nie jade na swieta bo w tym czasie nic nie załatwie ze wzgledu na okres urlopowo-swiateczny, a muszę zaliczyc porzadne usg u mojego kochanego profesora i stomatologa, wiec myslałam raczej o Mikołajkach 🙂 co do cen to w Norwegii w okresie swiatecznym , na tydzien przed wigilia ceny sa smiesznie niskie, za wszelka cene chca sie pozbyc wszystkich swiatecznych gadzetow, wiec nie jest zle. Poza tym jedzenie tez jest raczej tansze w tym czasie- Norwegie akurat stac na takie "prezenty".

🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Angel wczoraj byli u nas znajomi i jak sie kolega przyczepił głaskania mojego brzucha to moj maz tak nie robi a ten jak zobaczył odstajaca piłeczke to sie na mnie rzucił i potem jego dziewczyna... a ja bym chciała by tak moj maz robił...


co tyczy sie snów. june jaka krew Ci się śni??

ja niestety nie mam milych snów a co gorszawiem ,że u mnie poród bedzie połaczony z czymś złym w rodzinie niestety u nas kobiety w rodzinie co 2 pokolenie maja bardzo silna metafizyke co powoduje,że wiemy dużo takich rzeczy których byśmy nie chciały
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
>kasenn88 napisał:

co tyczy sie snów. june jaka krew Ci się śni??


sniło mi sie ze plamie... troche jasnej krwi - z medycznego punktu widzenia to nie dobrze, a jesli chodzi o znaczenie we snie to totalnie nie wiem co mogło to oznaczac 🙂 Moja Babcia ma fioła na punkcie snów i ona to znajdzie znaczenie do byle pierdoły ktora sie przysni nawet najbardziej absurdalne, wiec zawsze miałam dystans do sennikow itp. 🙂

Kasenn, o co chodzi z tymi porodami w waszej rodzinie? zabrzmiało przerazajaco i enigmatycznie 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej

Chciałam powiedzieć że ja od 3 tygodni bardzo kiepsko śpię.. Przeszkadza mi nawet szelest.. nie mówiąc już o chrapiącym mężu (był już nawet pomysł, że wykopię go do drugiej sypialni) 🙂
Dzisiaj obudziłam się o 3 (zasnęłam o 23) i do 7 rano szukałam czegoś w TV..
Śpi mi się tragicznie... A co do snów to jeszcze nigdy wcześniej nie pamiętałam tyle po przebudzeniu.
Idę się zdrzemnąć... bo zaczęłam chodzić do tyłu 🙂
Miłego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc anulab ojj jak dobrze,że jestes bo tu rozpreżenie
wcale dużo sie nie działo oprócz tony gratulacji powitań i rozmowy o prince polo i koszmarach.

pisz jak było 🙂)

a teraz potrzebuje porady mam wybrać gdzie chce jechać w pazdzierniku na wakacje z mężusiem narazie mam maroko na myslii ale ja bym gdzies tu bliżej jednak chciała by nie lecieć nie wiadomo ile a chce sie wygrzac 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...