Skocz do zawartości

Rodze w marcu 2010 - czy ktos sie do mnie dolaczy? | Forum o ciąży


AngelFire

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • anulab84

    2024

  • kasenn88

    1920

  • ola73

    3058

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć mamuśki 🙂byłam dzisiaj na usg dzidzia rośnie jak na drożdżach ale dla swoich rodziców pokazała tyłeczek i nie dowiedzieliśmy się co ma między nóżkami 🙂 ale bardzo śliczny tyłeczek hehe z pomiarów dziecka wyszła że termin przesuną mi się z 14 marca na 5 jak tak dale pójdzie to w lutym urodzę 🙂ale lekarz mówił że z dzidzia wszystko ok to najważniejsze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny!!!
Jak u wam mina dzionek??? Ja od rana sprzatalam caly dom ( chyba z tesknoty za mezem, dzieki bogu juz jutro wraca 😉 ) i troche mnie zaczal brzuch znowu bolec 😞 a juz mialam spokoj przez 2 tygodnie...
Widze ze rozpisalyscie sie na temat imion. Mi najbardziej podoba sie Matylda, Estera i Norbert. Co Wy na to??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mam nadzieję ze ktoś nam odpowie na nasze pytanie a jak nie to ja zapytam mojego lekarza ale to dopiero przy następnej wizycie za miesiąc. zależy nam na tym usg 3d żeby zobaczyć naszą dzidzie w pełnej okazałości bo na tym czarno-białym to widać i bardzo dużo radości to sprawia ale tam można wszystko zbadać dokłądnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Znalazłam taki artykuł:
"Badania ultrasonograficzne należą do podstawowych metod diagnostycznych stosowanych w bezpiecznym prowadzeniu ciąży. Badanie ultrasonograficzne wykonywane jest drogą dopochwową oraz przezbrzuszną w trakcie ciąży.

Umożliwiają nieinwazyjne zbadanie narządu rodnego matki i rozwijającego się dziecka. Pomagają ocenić rozwój dziecka. Badanie USG stało się obecnie badaniem wykonywanym rutynowo u kobiet ciężarnych

Badanie USG jest metodą całkowicie bezpieczną zarówno dla matki, jak i dla rozwijającego się dziecka. Dlatego nie ma ograniczeń ani co do okresu ciąży, w którym może być przeprowadzone badanie, ani co do ilości badań wykonywanych w całej ciąży. "
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paulinka ja jestem w 20 tyg ciąży i miałam już chyba z 6 usg. Tydzień temu byłam na genetycznym 4 d i przed chwilą wróciłam od lekarki też mi robiła, chciałam usłyszeć tętno ale jeszcze jest za słabe, więc zrobiła mi usg. Spokojnie m ożesz się umówić, ale jeśli mogę doradzić to zrób sobie 4 d a nie 3 d.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a to komentarze do tego artykułu są na prawdę rożne:
Re: Jak często robić USG w ciąży? ~ Gość We-Dwoje.pl Środa | 15 Lip 09, 20:02
Witam,
ja w całej ciąży miałam... 17 usg. chodziłam prywatnie do lekarza i wszystkie usg miałam na własną prośbę 🙂 Teraz mój synek ma 16 miesięcy, bardzo dobrze się rozwija, więc nie ma czego się obawiać.
Skomentuj wypowiedź
Re: Jak często robić USG w ciąży? ~ Gość We-Dwoje.pl Czwartek | 9 Lip 09, 23:49
Ja jestem w 5 miesiącu i jak do tej pory miałam 2 badania usg (5 i 20 tydz), słyszałam, że im mniej badań tym lepiej, bo to jednak swojego rodzaju promieniowanie
Skomentuj wypowiedź
Re: Jak często robić USG w ciąży? ~ Gość We-Dwoje.pl Wtorek | 25 Lis 08, 19:19
trzy razy podczas calej ciazy ale jesli zajdzie potrzeba to wiecej.
Skomentuj wypowiedź
Re: Jak często robić USG w ciąży? ~ Gość We-Dwoje.pl Piątek | 24 Paź 08, 06:52
ja miałam 17 razy robione usg podczas całej ciąży, dziecko dostało 10 punktów przy porodzie, dziś ma 8 miesięcy i wszystko ok, oby tak dalej
Skomentuj wypowiedź
Re: Jak często robić USG w ciąży? ~ angela Piątek | 21 Gru 07, 15:24
co za brednia nie udowodniono ze usg nie ma wpływu na ciąże w trakcie całej ciąży należy robic ok. 3 usg łącznie jeżeli z dzieckiem jest cos nie tak wtedy należy je powiecic lepiej skonsultujcie sie ze specjalista w tej sprawie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dane z tamtego roku
Najpopularniejsze imiona dla dziewczynek:
1) Julia - 15.624
2) Wiktoria - 10.148
3) Zuzanna - 9.817
4) Maja - 8.778
5) Oliwia - 8.750
6) Natalia - 7.803
7) Amelia - 6.736
8) Aleksandra - 6.598
9) Nikola - 5.134
10) Martyna - 4.877
11) Weronika - 4.626
12) Anna - 4.240
13) Zofia - 4.026
14) Emilia - 3.772
15) Karolina - 3.691
16) Patrycja - 3.209
17) Gabriela - 3.144
18) Maria - 3.137
19) Alicja - 3.090
20) Hanna - 3.029

Najpopularniejsze imiona dla chłopców:

1) Jakub - 14.419
2) Kacper - 10.619
3) Mateusz - 8.320
4) Szymon - 7.750
5) Bartosz - 6.960
6) Michał - 6.690
7) Filip - 6.569
8) Dawid - 5.131
9) Wiktor - 5.049
10) Piotr - 5.019
11) Maciej - 4.304
12) Patryk - 4.131
13) Igor - 3.936
14) Mikołaj - 3.893
15) Jan - 3.739
16) Paweł - 3.625
17) Adam - 3.607
18) Dominik - 3.526
19) Kamil - 3.513
20) Oskar - 3.171
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paulinka1214 , wydaje mi sie ze mozesz bez problemu zrobic sobie kolejne USG, lekarze zgodnie twierdza ze jest to badanie bezpieczne, oczywiscie pownno zachowac sie jakis umiar 🙂 ja w poprzedniej ciazy miałam ok 10 USG i corka jest zdrowa, a jak lezałam przez tydzien na patologii ciazy to były dziewczyny ktorym USG wykonywano co 2 dzien i urodziły zdrowe maluchy.

Co do imion to u nas jest kilka typow: Marcel, Wiktor lub Laura

Angel, wg horoskopu zgadza sie jesli chodzi o moją Livię, a teraz wychodzi ze bedzie chłopak (bardzo bym chciała 🙂 ) zobaczymy za tydzien na USG czy i tym razem horoskop sie nie myli 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie 🙂
Ale wy macie tempo 10 stron 😉 nie nadazam :P

Objadlam sie sledziami i buszuje po e-bayu juz tyle kupilam 🙂 papke do sciagania mleka ,podgrzewac do butelek wszystko nowe i z Aventa 🙂

Po tych sledziach ,ktore zagryzalam ogorkiem kiszonym a potem batonem czekoladowym 😁 jest mi teraz zle .

Musze odpoczac i oddac kompa M bo musi popracowac .

Milego wieczoru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a pytałas o roznice miedzy 3 a 4D.

3D pozwala na zobrazowanie zewnetrznego wygladu dziecka
4D j.w + mozliwosc zobaczenia dziecka w ruchu
2D odzwierciedla przekroj dziecka (organy wewnetrzne itd.)

pod tym linkiem mozna zobaczyc takie badanie 4D :

http://www.fetalvisionimaging.com/video.html

pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a tu jeszcze link pokazujacy jak bardzo wiarygodny obraz daje takie badanie 3,4D 🙂 u mnie tez tak było, corka po urodzeniu wygladała dokładnie jak w 26 t.c. kiedy robiłam trojwymiarowe usg 🙂 to niesamowite ze mozesz zobaczyc jak wyglada Twoje dziecko zanim sie urodzi 🙂

http://www.fetalvisionimaging.com/testimonials.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paulinka tak wygląda 4 d to Amlia w 13 tygodniu ciąży [img size=300]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/skanuj_na_brzuszek-a8ca3c52ee9ba2f5d73f78735cc5c41e.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...