Skocz do zawartości

Rodze w marcu 2010 - czy ktos sie do mnie dolaczy? | Forum o ciąży


AngelFire

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • anulab84

    2024

  • kasenn88

    1920

  • ola73

    3058

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
FaFiK myślę ze mojego męża to nie zrazi do mnie a wręcz umocni jak zobaczy ile wysiłku kosztuje to jego ukochaną aby dać mu to upragnione i tak długo oczekiwane dziecko. ale każdy jest inny jeśli uważasz że będziesz się źle czułą w jego obecności to masz racje nie bierz go ze sobą Twój komfort psychiczny też jest bardzo ważny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola tak to dla nich pierwsza chwila z maleństwem my mamy je na co dzień przez 9 miesięcy czujemy je jak się wierci jak rośni a oni muszą czekać aż poczują mocne kopnięcie mój nie może sie doczekać już teraz jak mowie ze kopie to szybko kładzie rękę i taki smutny szkoda że ja nie czuję 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Halooo 🙂) co tam mamunie...

dziś to rekordy bijecie 18 stron od wczorajszxego wieczora wooww.. i jiedy to przeczytac. doszłam do 11..


Elwira ja tey mam 86 cm na wzsokosci brzuszka a ciemnej lini jeszcze nie mam.


co tyczy się mężów i brzuszków . moj jako przekaznik zrobił sobie pępek i gada do niego szeptem a jak skończy to mam cały mokry brzuch 🙂))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Poród rodzinny:
NAPEWNO FACET MUSI SAM PODJąć DECYZJE O TYM CZY CHCE UCZESTNICZYć W PORODZIE CZY NIE! BO RZECZYWIśCIE PRZYMUS MOżE SIę SKOńCZYć źLE DLA ZWIąZKU.

Ja nie chce widzieć swojego męża przy porodzie! Przynajmniej na razie mam takie zdanie, zobaczymy co będzie dalej. On niby chce ale widzę że boi się bardziej odemnie 🤪 (Biedaczek 🙃 )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochane mamy tu sporo Pań ze służby zdrowia 🙂)

Karka nie martw sie ja mam podobnie w pracy. tez dużo przy komputerze a dodatkowo w towarzystwie piłowanego i grzanegoo plastiku silikonu i nitro ...ale maż na tyle o mnie myslali że kupił oczyszczacz do firmy mam swoj grzejniczek by było mi ciepło ... i obiadki mi zamawia soczki mi kupuje kochany sie zrobił od mometu kiedy pani doktor powiedziała ,że moge wyladować w szpitalu..

mamy co wiedzą,że będą miały synka jecie dużo słodyczy?? czy raczej inne rzeczy bo ja mam juz całkiem mogła bym jesc tylko czekolade lody i jabuszka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasenn88 napisał:

mamy co wiedzą,że będą miały synka jecie dużo słodyczy?? czy raczej inne rzeczy bo ja mam juz całkiem mogła bym jesc tylko czekolade lody i jabuszka

No wlasnie ja tez mam teraz wzmozony apetyt na slodycze, a raczej na wszystko co posiada czekolade.. (zrobilam sie wybredna?) :P

KARKa no wlasnie siedzenie przy komputerze dozwolone jest chyba do gora 4 godzin , powinnaś rozważyc chodzenie do pracy

Karka ja tez od 7 rano do czasem 16:30 siedze w pracy przy komputerze. Jestem asystentka i wszystko zalatwiane jest elektronicznie. Jedyna moja "ochrona" sa okulary. I tak jak pisalas ja rowniez nie znalazlam zadnych konkretow dotyczacych dlugiego wysiadywania przed komputerem. Ktos zna jakies konkrety?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez od kilku dni szybko chodze spac. A myslalam ze ten okres mam za soba. Wczoraj wliczajac drzemke, spalam prawie 11h. I jak wstalam (bo musialam) to z checia polozylabym sie spowrotem do lozka.
Mialam taka ochote zadzwonic do pracy i poprosic o dzien wolnego.. zeby tylko zostac w domu i sie wyspac 🙂

To samo bylo w pierwszym trymestrze. Poprosilam lekarke o 4 dni urlopu zeby sie wyspac bo nie moglam sie skupic w pracy - i dala mi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
KARKa no wlasnie siedzenie przy komputerze dozwolone jest chyba do gora 4 godzin , powinnaś rozważyc chodzenie do pracy

O! znalzalm tylko tyle:

" 😜raca przy komputerze w czasie ciąży
Wszelkie zagrożenia dla ciąży związane z długą pracą przy komputerze.

Objawy i przebieg
Nie znaleziono jak do tej pory pewnych dowodów na to, by komputer miał niekorzystny wpływ na rozwijający się płód czy też prawidłowy przebieg ciąży. Jednakże jak każde urządzenie wytwarzające pole elektromagnetyczne, długą pracę przy komputerze zalicza się do czynników ryzyka. Nie oznacza to, iż należy całkowicie rezygnować z używania komputera, jednakże warto ograniczyć ilość czasu spędzanego przed monitorem. Zbyt długie przebywanie w pozycji siedzącej, szczególnie, gdy nie dba się o prawidłową pozycję ciała może nasilać bóle pleców i okolicy krzyżowej, obrzęki, bóle głowy i inne dolegliwości. Pole elektromagnetyczne może powodować podrażnienie oczu, alergie oraz trudności w oddychaniu. Starsze typy komputerów mogą również emitować szkodliwe związki chemiczne mogące mieć niekorzystny wpływ na płód."
(...)
"Wezwij lekarza, gdy...
W przypadku pojawienia się pewnych dolegliwości tj. migrenowe bóle głowy, bóle krzyża i inne należy zgłosić się do lekarza. Mogą one być przyczyną zbyt długiego przebywania przed komputerem, ale również innych powikłań ciąży."
(...)
"Leczenie domowe
Kobieta ciężarna nie powinna przebywać przy komputerze dłużej niż 4 godziny dziennie. Warto również robić cogodzinne kilkuminutowe przerwy i często wietrzyć pokój. Oddziaływanie szkodliwego promieniowania elektromagnetycznego można znacznie ograniczyć poprzez założenie dodatkowego ekranu ochronnego lub zmianę monitora na z tzw. niższą radiacją. Odchodząc na dłuższą chwilę od komputera należy go wyłączyć, a w ten sposób uniknie się niekorzystnego promieniowania w czasie, w którym się nie pracuje. Aby nie męczyć zbytnio wzroku odległość od monitora powinna wynosić około 50 cm."

Zrodlo: http://www.forumginekologiczne.pl/specjalista/ep,250,Praca%20przy%20komputerze%20w%20czasie%20ci%C4%85%C5%BCy#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale się mamuśki rozpisały?? 🙂
myśmy z mężem postanowili że będziemy razem przez to przechodzić (będzie przy porodzie)
aaa i rozmawiałam z lekarzem że nie chcę rodzić normalnie na leżąco tylko na kucka i okazało się że jeśli tylko nie będzie potrzeby robić cesarki to jaak najbardziej nie ma nic przeciwko. Fajnie bo już się bałam że mi będą nosem kręcić 😉 a wy jak zamierzacie rodzić ?? zastanawiałam się też nad w wodzie ale tu gdzie mieszkam zrezygnowali z tego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale wy macie tepo 🙂
My juz po polowkowym 🙂

Jestem przeszczesliwa 🙂
Na poczatek niunia nam pokazala swoje wdzieki 🙂))1000000% coreczka 🙂) takze wszystko rozowe co kupilam zostaje 🙂
M sie pyta pani Doc. czy moze sie jeszcze cos zmienic :-D
" nic juz nie wyrosnie " mu odpowiedziala i smiechy 🙂

Wszystkie organy na swoim miejscu ,serduszko pieknie i regularnie bije ach jak milo sie slucha to bum,bum,bum 🙂

doc.powiedziala ze jest bardzo zadowolona z wynikow i obliczen i oby tak dalej 🙂
Marcysia ma juz 17 cm 🙂 i wazy cale 256 g

glowa normalne rozmiary
mozg w pozycji normalnej
oczy,nos,profil,ustai broda-zuchwa normalne
kregloslop normalny Doc mowi bardzo ladny
szyja normalna

pluca normalne
serce 4 komory aterie normalne
brzuszek zamkniety
zoladek normalny (zoladek byl na usg taka czarna plamka co swiadczy o tym ze dziecko polyka wody plodowe i potem siusia bo pecherz tez jako czarna plamka ) jest to bardzo wazne poniewaz swiadczy o tym ze wszystko pracuje jak powinno 🙂
nerki normalne

rozmiar serca to jedna trzecia rozmiaru klatki piersiowej
aorta normalna 🙂

dziecko bylo bardzo skoczne robilo co chcialo ,bawilo sie pepowina ,ssalo kciuka 🙂 Doc.mowi ze jesli dzieci sa takie rozbrykane to dobrze to znaczy ze jest im dobrze i sa szczesliwe 🙂

dostalismy nowa fotke 4D nie przepadam za tymi zdieciami ale niunia wyglada tak slodko jak ten gumis z HARIBO 🙂
trzyma raczka pepowine widac oczka,nosek i usta 🙂

kocham ja bardzo 🙂
Wlasnie skonczyli malowac pokoje i biore sie za sprzatanie 🙂
Dostalam 2 tg zwolnienia zeby odpoczac i zajac sie remontem 🙂
w nastepnym tg jedziemy do ikkei po meble dla nas i dziecinnego 🙂 juz nie moge sie doczekac 🙂

Zycze wam milego wieczorku i mam nadzieje ze wszystkie ,ktore tez dzisiaj mialy polowkowe sa tak szczesliwe jak ja 🙂 a te ,ktore beda dopiero mialy beda tak szczesliwe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂
ja juz tez jestem po poowkowym i ... dziecko rozwija sie prawidlowo, wszystko ok, a co do plci... poniewaz dzidzia nie chciala zbytnio pokazac co tam ma to lekarka pokusila sie jedynie o stwierdzenie ze albo to chlopak, albo miedzy nozkami zaplatala sie pepowina... wiec mamy nadzieje ze to jednak chlopak 🙂 ale ostatecznie dowiemy sie za ok 2 tyg jak zrobimy 3D.
Ja jeszcze nie mam co wkleic, bo zdjecia jakie dostalismy sa marnej jakosci ale mam nadzieje ze te z 3D beda sliczniutkie i wreszcie bede mogla przedstawic Wam moja dzidzie 🙂

ps. Wreszcie sie uspokoilam bo te slabnace ruchy mnie wystraszyly, a dzis na wlasne oczy widzialam jak maluch ostro fika w srodku i najwyrazniej dobrze mu tam :P

milego wieczoru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...