Skocz do zawartości

Rodze w marcu 2010 - czy ktos sie do mnie dolaczy? | Forum o ciąży


AngelFire

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • anulab84

    2024

  • kasenn88

    1920

  • ola73

    3058

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej!
Ale miałam czytania żeby być na bieżąco...
AngelFire ja też nie lubię mojego biustu... Małe piersi są lepsze bo nie ma problemu z sukienkami, bluzkami itd. A duże niestety wymagają większej uwagi przy kupnie ubrań :laugh: Mój mąż jest zadowolony teraz mam D75, mówi że jak dla niego to takie mogły by zostać 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,dopiero wstalam ,ale jeszcze bym pospala 🙂 czy tez wam tak krwawia dziąsła podczas mycia zębów???bo mnie strasznie prawie z kazdej szczeliny leje sie krew mimo ze tak delikatnie probuje myc i jak pluje to pasty nie widac tylko sama krew.wiem ze tak w ciazy jest ale czemu??? moj mąż stwierdzil ze teraz nie mam okresu to krew musi sie wydobywac inną stroną,normalnie mnie rozsmieszyl 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kamis znalazlam artykul o dziaslach:

http://babyonline.pl/?page=ciaza_i_porod_typowe_ciazowe_dolegliwosci_krwawienie_dziasel_artykul&cmn_id=2898


"(...)Czemu dziąsła krwawią?
Zmiany hormonalne, jakie zachodzą w organizmie kobiety podczas dziewięciu miesięcy oczekiwania na dziecko, objawiają się nie tylko huśtawką nastrojów i wilczym apetytem. Do jednych z najbardziej uciążliwych oznak ciąży należy rozszerzenie naczyń krwionośnych i zwiększenie ich kruchości. Dziąsła, które są bardzo mocno ukrwione, w okresie ciąży pęcznieją i stają się wyjątkowo wrażliwe na uszkodzenia. Nawet najlżejszy dotyk powoduje obite krwawienie. Do tego wyższy poziom hormonów sprawia, że błony śluzowe jamy ustnej inaczej reagują na czynniki drażniące, zawarte w płytce nazębnej, powstającej po każdym posiłku. Mycie zębów staje się bolesne, dlatego wiele ciężarnych kobiet zaczyna szczotkować je coraz krócej i rzadziej. To poważny błąd: niedokładne usuwanie resztek jedzenia z powierzchni zębów i dziąseł powoduje, że dolegliwości się nasilają.
Rozpulchnienie dziąseł zwiększa ryzyko występowania chorób przyzębia, a w konsekwencji rozchwiania i utraty zębów. Bakteryjna płytka nazębna staje się niebezpieczna, ponieważ bakterie mogą wniknąć w szczelinę między dziąsłem a zębem i rozpocząć proces próchnicy.(...)"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale tu cisza. Ja pograzylam sie w obowiazkach a wy? pewnie spicie szczesciary hehe. Przy tej pogodzie nie mozna robic nic innego.

Ach.. Patrze na ten moj suwaczek i odliczam dni do USG. Juz w nastepna sobote zobacze ponownie dzidzie. Kolega wlasnie mowil ze zaplacil 150 uero za samo USG. Zastanawiam sie czy ma sens robic 3d na poczatku 20 tyg - czy nie lepiej na razie zrobic normalne i jakis czas znowu odwiedzic gina? Co o tym myslicie? Liczac jeden do jednego - Wydalybyscie 150 zl na 4d w 20 tyg?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry 🙂


Anitek, zamowilam na allegro ten olejek importowany z UK i za 200 ml zaplacilam 75 zl a nie 130, wiec cena jest w miare 🙂

ola73 dzieki za przepis, ale w Norwegii tego ciacha nie zrobie bo nie ma tu np. masy krowkowej 😞

Angel, takie czrne mysli mialam przez pierwsze 5 mies poprzedniej ciazy - to byla ciaza zagrozona i dopoki nie poczulam pierwszych ruchow malej to codziennie budzilam sie i zasypialam wlasie z takimi myslami - to byl koszmar 😞 a Ty sie nie martw bo pewnie to co juz czujesz to wlasnie Malenstwo daje znaki o swoim istnieniu 🙂
Nie wiem czy o tym pisalam, ale jest taki sposob zeby sprowokowac malucha zeby troszke sie poruszal - wieczorem trzeba wybrac wygodna dla siebie pozycje, wyciszyc sie i przystapic do szamania jakis kalorycznych rzeczy , np banan, ciacho, batonik itp, po ok 5-10 min dzieciaczek powinien zaczac sie przemieszczac pozytkujac otrzymany zastrzyk energii 🙂 u mnie zawsze sie to sprawdza. Aaa przed tym eksperymentem powinno sie nie jesc przez jakies 2-3 godz. Sposob podsuniety przez polozna i nawet w jakiejs gazecie o tym czytalam (no i nie mozna tego pomylic z procesem trawiennym gdyz jest to za krotki czas na taka reakcje organizmu)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
>AngelFire napisał:
Zastanawiam sie czy ma sens robic 3d na poczatku 20 tyg - czy nie lepiej na razie zrobic normalne i jakis czas znowu odwiedzic gina? Co o tym myslicie? Liczac jeden do jednego - Wydalybyscie 150 zl na 4d w 20 tyg?


to zalezy jakie masz parcie na poznanie plci dziecka 😆 ja mam straszne i piatek ide na 3d bo ciekawosc mnie zzera 🙂 w Norwegii 3d kosztuje 1300 koron czyli 600 zl ale z mezem stwierdzilismy ze chcemy wiedziec teraz, natychmiast 🙂 -tzn on pewnie moglby poczekac gdybym mu nie stekala caly czas ze jesli bedzie druga dziewczynka to wyprowadza sie do domku dla gosci 😉 a on ma przeczucie ze to syn i niby na ostatnim 2D cos tam miedzy nozkami bylo... ale na tym etapie potwierdzic to moze jedynie 3D. Gdybym na tym polowkowym 2D otrzymala info ze wskazaniem plci, to 3D zrobilabym dopiero po 26 tyg, bo od tego tyg dzieciaczki najfajniej wychodza 🙂 ale ze ja jestem nienormalna to wydam te 1300 koron juz teraz 🙂 no i pozniej tez , pewnie ok 30 tyg 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
June jestes wielka! Ja wlasnie czulam te ruchy zaraz po zjedzeniu albo w czasie jedzenia. PO lewej stronie brzucha. Wczoraj juz nie ale chyba 3 dni pod rzad czulam takie burczenie. Czyli sznce wzrastaja na to ze to jednak dzidzia.. Tylko dlaczego z lewej strony brzucha a nie po srodku? Czyzby takk sie ulozylo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
June jestes wielka! Ja wlasnie czulam te ruchy zaraz po zjedzeniu albo w czasie jedzenia. PO lewej stronie brzucha. Wczoraj juz nie ale chyba 3 dni pod rzad czulam takie burczenie. Czyli sznce wzrastaja na to ze to jednak dzidzia.. Tylko dlaczego z lewej strony brzucha a nie po srodku? Czyzby takk sie ulozylo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Angel, moj maluch tez najczesciej kopie z lewej, dlatego tydzien temu nie zdziwilam sie jak na usg lek. powiedziala ze dzidzia jesj ulozona poprzecznie i nozki ma wlasnie z mojej lewej strony 🙂 i musi lubic ta pozycje bo w 13 tyg tez tak lezalo 🙂 czasami czuje ze fika po calosci ale najwyrazniej wraca do swojej ulubionej pozycji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniolku ja bylam w sobote na usg i pytalam ginka o 3d4d to powiedzial ze lepiej poczekam do min 26tyg najlepiej to 28tydzien. Mi powiedzial na moim usg ze dziecko jeszcze piekne nie jest 😉 i ze jak mam kase to spoko ale jak chce mie fajna pamiatke no i widziec wszystko juz rozwiniete to lepiej poczekac do min 26tyg. wole go sluchac zreszta tutaj w klinice nie bukuja na 3d4d przed 26tyg bo dzwonilam ostatnio 🙂
Ja robie w koncu 27tyg 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kopanka to Moj na poczatku kopal z prawej a teraz prawie wogole z prawej nie kopie :P kocha moj pepek i pecherz 🙂 pecherz najbaardziej i tez tam pewnie sobie spi najczesciej bo mieciutko ma a do tego lozysko jest na dole wiec Krolewicz ma tam dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie zjadlam kilka ferrero 🙂 kopanko juz bylo teraz pewnie odpoczywa hehe bo pol nocy buszowal po brzusiu 🙂
Aniolku macica ok 20stego tygodnia jest jeden palec po pepkiem wiec wtedy Dzidzia ma wiecej miejsca to i kopanko zacznie sie po calym brzuszku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam ponownie! Ale zescie sie rozpisaly....a nie bylo mnie doslownie pare dni 🤢 ! Duzo mam do nadrobienia jak widze...nie wiem czy nazywac was brzuchole czy dojarki 🤪 , mi cos tam uroslo , nazwalabym to 'pelne D', pare ciazowych laszkow mam , bo brzuszek mi strasznie rosnie...nie wiem czy nie za duzy jak na te 19 tyg. Co do kupowania rzeczy dla malej/ego to jestem w szoku, ze wy takie przygotowane, bo ja nawet o tym nie myslalam jeszcze i nawet po sklepach nie chodzilam. Zdecydowanie poczekam do polowy 7 msca z takimi zakupami.Poki co dalej pracuje i bez zadnej taryfy ulgowej, bo w koncu ciaza to nie choroba. Wlasnie dostalam list z wynikami badan krwi (na Zespol Downa i Spina ...).U mnie wporzo wiec ciesze sie jak 🙃 pozdro brzuchate dojarki :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie zjadlam kilka ferrero 🙂 kopanko juz bylo teraz pewnie odpoczywa hehe bo pol nocy buszowal po brzusiu 🙂
Aniolku macica ok 20stego tygodnia jest jeden palec po pepkiem wiec wtedy Dzidzia ma wiecej miejsca to i kopanko zacznie sie po calym brzuszku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...