Skocz do zawartości

Rodze w marcu 2010 - czy ktos sie do mnie dolaczy? | Forum o ciąży


AngelFire

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
a teraz sobie przypomnialam, ze pisalyscie cos o melisie - mi ginekolog kategorycznie odradzil jej picie i w ogole ni epowinno sie stosowac zadnych ziolek wplywajacych na uklad nerwowy, bo podobno szkodza w rozwoju dziecka. W pierwszej ciazy bylam strasznie zdenerwowana ze wzgledu na zagrozenie poronieniem i wlasnie wtedy zapytalam o jakies naturalne uspokajacze i uslyszalam ze relanium mniej szkodzi niz melisa czy ziolowe tabletki... na poczatku myslalam ze sie przeslyszalam i przy okazji prywatnej wizyty u innego ginekologa zapytalam o to, no i powiedzial ze jakkolwiek to nie brzmi jest to prawda...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • anulab84

    2024

  • kasenn88

    1920

  • ola73

    3058

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Nie wiedzialam ze masz miec 3d4d powinni Ci to w medicusie powiedziec odrazu ze nie ma sensu robic w 20stym tyg 3d4d jesli ktos chce miec fajna pamiatke. Zreszta zalezy tez od Dzidzi bo niektore fotki sa fajne i dosyc ladne juz buzinki sa ale ja wole czekac skoro prywatna klinika nie chce bukowac na 3d4d przed 26tyg ciazy to cos w tym jest.
Co do sprzetu w szpitalu to ja bylam w szoku. Jest super o wiele lepszy i wyrazniejszy niz ten co maja w medicusie w Cork.
Ale ta klinika ma ponad 2latka wiec i sprzet maja nowy. Mysle ze szpitale raczej maja lepsze sprzety.
No chyba ze trafiasz na pogotowie bo na pogotowiu to maja takie starocie :P
Wiesz co? przepisz sie na zwykle ush za ktore zaplacisz 80e. Moja kolezanka byla na tym zwyklym i lekarka przelaczyla jej na 3d na chwilke zeby dojrzec co tam ma hehe i nawet jej fotke buzki zrobila w tej samej cenie. A byla u Dr Antepowicz.
A na 3d4d zapisz sie ok 27tyg 🙂
I mysle ze lepiej na tym wyjdziesz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie co dla mnie usg 3D/4D jest po to aby lepiej obejrzeć narządy malca, czy są dobrze rozwinięte niż zobaczyć piękną buźkę dzidzi! A jak wyjdą jakieś wady to lepiej jak najwcześniej , tzn. myślę że okolice 20-22 tyg. są dobrym czasem na to. Przynajmniej tak mój gin mi mówił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc jesli chodzi o usg3/4d to moj gin tez mi poradzil abym sie zdecydowala na to jak bede robila polowkowe ze to jest dobry moment bo w tych tygodniach jest dobrze widac cale malenstwo a pozniej juz sie nie miesci cale na monitorze 🙂 Kolezanki ktore robily w roznych tygodniach tez potwierdzily ze jednak przy usg polowkowym jest najlepszy widok 🙂i ja wlasnie robie 2 listopada i juz sie nie moge doczekac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja na 4d chcr sie umówić gdzieś za 2 miesiace może przed świetami będe miała prezent dla dziadków 🙂) ale ja bardziej z ciekawości i z uzyskania pamiatki robie no i by wiedziec na 100 % co bede mam w brzuszku bo nie wiadomo czy 28.10 znowu na usg nie pokaże tyłeczka 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uwazam ze na 3d4d mozna isc w 20-22tyg wlasnie wtedy jak lekarz nie moze czegos zbadac. U mnie wszystko bylo widac elegancko wszystkie narzady itd wiec ginek powiedzial ze to 3d4d to moge sobie teraz zrobic dla wlasnej przyjemnosci i zeby miec fajna pamiatke 🙂
A kiedys 3d4d nie bylo i sobie swietnie radzili na 2d. Ja tam decyzje podjelam ze w koncu 27tyg bo chce dac pozniej Synusiowi plytke jak bedzie mial nascie latek 🙂
A tak na marginesie to jak ginek chce zrobic fotke dziecka to zmniejsza obraz na usg i lapie cale 🙂 co do Malucha to mi mowil ze nie poleca 3d4d po 32tyg bo wtedy dziecko ma malo miejsca i nie bedzie widac dokladnie wszystkie bo bedzie pozakrywane. Choc Moj Synus zakryl raczka buzke i tyle :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Dziewczyny. Widzę, ze na temat usg zdania podzielone. Myślę, że pewnie wszystkie z Was rację mają 🙂 Mój lekarz umówił się ze mna na połówkowe w 21t5d i powiedział,że wówczas nagramy film, bo wtedy najlepiej będzie widać malucha. Akurat moje 2 koleżanki w tym roku robiły w 26 i 27 tygodniu i prawie nic na ich filmach nie widać, bo dzidzia już była za duża 😞 I one mi radzą nagrać film wcześniej...
A jeśli chodzi o samo usg 3d4d bez nagrywania płytki (tylko sam wydruk fotek) to ja mam na każdej wizycie i bardzo się z tego cieszę. CHoć wiem, że są lekarze, którzy nie zalecają wykonywania usg. Kumpela do takiego chodziła i miała tylko 2x robione i to jeszcze zwykłe usg. Teraz jak widzi moje fotki to żałuje,że nie zmieniła lekarza na innego...
Ale tyle ja słyszałam i nic nie wiem na temat szkodliwości usg. A z drugiej strony i tak codziennie całe dnie spędzam przy komputerze, telewizorze itp, więc raz w miesiacu kilkuminutowe usg mi nie zaszkodzi 😉
Ale to jest tak jak z tym mlekiem - Kasenn pije, inne nie. Wybór należy do każdej z nas 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karka filmik to ja tez mam ponad 20min z calego usg 🙂 ale wlasnie 2d 🙂 i lekarz mi mowil ze jest zadowolony z calego badania wiec na 3d4d moge sobie isc w 27tyg 🙂 a z tym usg 3d4d to chodzi mi przedewszystkim o fotke buzki 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 bo teraz jeszcze jest nieco niewyrazna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do filmiku na 3d4d to pewnie kolezanki maja racje ze ciezej ujac Malucha 🙂 ale mi przy tym 3d4d chodzi wlasnie o buzke chce widziec nosek usteczka dokladnie itd, a teraz buzka dziecka jest jeszcze niewyrazna to stad ten 27tydzien sie wzial 🙂 wiec zalezy co ktora Mamusia chce 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do lozeczka to ja nie potrzebuje schowkow bo mamy duzo miejsca w mieszkanku 🙂 choc jak tak patrze na ciuszki to masakra hehe 🙂
jak ja to wszystko zaczne odpakowywac to moze byc problem w szafie :P
Zdecydowalyscie sie juz na plyn do prania ciuszkow dla Dzidzi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiem, wiem że musimy sobie poradzić i chyba lepiej teraz o tym nie myśleć! Po prostu jakoś to będzie!

Rzeczywiście Anitek jest tego dużo ale myślę że też zdążymy wszystko pokupować. Trochę rzeczy na pewno się znajdzie od znajomych. Ja jestem przesądna i nie chce tak wcześnie kupować wszystkich tych rzeczy, a później (broń boże jakby coś się stało) płakać i patrzeć się na to wszystko. Oczywiście każda z Nas ma swoje zdanie na ten temat i ja nikogo nie osądzam 🙂 Na pewno jeżeli chodzi o kaskę to fajnie jak się rozłoży te zakupki w czasie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale sie rozpisalyscie Mamuski... 😉
Tak dlugo mnie tu nie bylo... Nie pisalam, bo przy ostatniej wizycie w przychodni zlapalam zatrucie wirusowe 😞 i musialam lezec, wstawac jedynie moglam do lazienki.
Malenstwo czuje sie dobrze i pani doktor powiedziala, ze chyba mam dobre przeczucie i bedziemy mieli synka 😉
Niestety moj maz znow pojechal w delegacje, tym razem do Gdanska na 2 tyg.

Dziewczyny dajcie sobie spokoj z myciem okien!!! Powariowalyscie do reszty!!! Nie daj Boze ktoras sie posliznie i spadnie ze stolka czy drabinki, pozniej wam zostanie jedynie placz i zgrzytanie zebami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hurra,hurra moje maleństwo w sobotę wreszcie zaczęło mnie kopać i mocno się wiercić! alle super!! głównie jak zjem coś słodkiego ale też wieczorami,z rana i w nocy :P ale to niesamowite! a w ciągu dnia to jak siedzę lub leżę to też,a koleżanka mi mówiła że dopiero koło 20tygodnia zacznie a tu proszę już 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moni27 ja czulam od 17stego tygodnia 🙂 kazda Mamusia inaczej moja siorka czula od 23tyg.
Super uczucie 🙂 po slodkim to juz wogole :P poczekaj az sie rozbryka teraz z kazdym dniem czuje roznice :P no i ostatnie 2dni kopniaczki po pecherzu byly juz bolesne ale Synus moze robic wszystko na co ma ochote 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamusie 🙂Wlasnie zrobilam segregacje ubranek dla Synusia 🙂 przelozylam te dziewczece do innej siateczki 🙂
wyszlo mi 16body w tym 3 na dlugi rekaw 🙂 8par spioszkow na newborn 56cm w tym 2 bez rekawkow 🙂 16par skarpetek:nie wiem skad tyle hehe :P jakos tak kupilam :P 3pary niedrapek 🙂 3reczniczki 🙂 2sweterki 🙂 1sztruksy 1 spodenki takie bawelniane 🙂 6koszulek na dlugi rekaw 🙂 5czapeczek 🙂1 pajacyk, 1 kombinezon, 1 kocyk 🙂
To by bylo na tyle choc siostra ma jeszcze dla mnie cala ogromna siatke ciuszkow 🙂 i tam sa jeszcze 2kombinezony i 2pajacyki wiec juz nie musze takich ciuszkow kupowac :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...