Skocz do zawartości

Rodze w marcu 2010 - czy ktos sie do mnie dolaczy? | Forum o ciąży


AngelFire

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • anulab84

    2024

  • kasenn88

    1920

  • ola73

    3058

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

hej bylam dzis na badaniach,morfologia,mocz o raz na wypiciu glukozy 75 ,oszkliwe mimo ze babka mi dala tam cytryne to wogole jej nie czulam ale jakos dalam rade,najgorzej bylo po godz tak mi niedobrze bylo ze walczylam zeby tego nie zwymiotowac ale ok 🙂 a najlepsze bylo jak wypilam to glukoze i po pol godz moja Nadia dostala czkawki(pierwszy raz czulam)takiej co 3 sek ale tak musialo ja ruszac mocno bo caly brzuch mi tak rytmicznie chodzil:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bylam na 4d w 21 tyg 5 dzien i placilam 120 zl i bylo wszystko fajnie juz widac ale lekarz powiedzial ze jak przyjde za 2 miesiace to bedzie jeszcze wyrazniej widac,nawet do kogo jest podobna dzidzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Wam.
Niestety nie mogę się włączyć do rozmowy, bo od kilku dni nadrabiam w wolnym czasie zaległosci w czytaniu 😉
Piszecie jak oszalałe :P
Mi się dziś nic nie chce.
Pogoda taka sobie. Ciepło, ale szaro i mokro.
Mam ochotę na jakieś dobre, ciepłe ciacho, ale nic w pracy nie mam, więc sobie tylko marzę 😆
Witam oczywiście nowe dziewczyny. 🙂
Pisałyście o pokoikach dla naszych szkrabów. Ja niestety mam miejsce tylko na wstawienie łóżeczka do naszej sypialni. Synek będzie mieć swój pokój dopiero jak się wybudujemy. Na razie mamy mieszkanie 2 pokojowe,51m2 i nie da się w nim poszaleć z mebelkami. 😉
Wizytę u lekarza mam dopiero za 2 tygodnie, ale najchętniej poszłabym już, zeby sprawdzić, czy wszystko z Małym jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W tym tygodniu przyjaciółka mojej kuzynki, która miała termin porodu na koniec stycznia, "urodziła" już teraz w 7 miesiącu. Coś się stało z pępowiną i nie przekazywała dziecku składników odżywczych. No i Mała by się zagłodziła w brzuchu. Dlatego lekarz, gdy zaobserwował,że dziecko nie rośnie, wysłał dziewczynę na dokładniejsze badania do szpitala, a tam postanowili, że dziecko nie ma szans na przezycie i je z brzucha wyjęli. Teraz Mała walczy o życie pod respiratorem. Dostaje jakieś sterydy, bo płuca są jeszcze niewykształcone... a do tego ważyła niecałe 600g. 😞 Każdy dzień jest darem od Boga. Ponoc jak przeżyje najbliższe 2 miesiace, to powinno być dobrze.
Dlatego też jak teraz czuję,że mój Mały coś się długo nie rusza, to boję sie,że moze coś być nie tak. I najchętniej raz w tygodniu chodziłabym na kontrolę, by tylko wiedzieć, ze wszystko jest w porządku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sopran ja bylam na 4D w 19 tyg i efekt widac w moim profilowym zdjeciu- wiec chyba warto bo juz dobrze mozna zobaczyc buzke 🙂 ale generalnie podobno najlepsze efekty widac miedzy 24 a 28 tyg, a zaplacilam... 700 zl za samo usg ale to w Norwegii oczywiscie takie kosmiczne ceny 🙂

co do wanienek , to ta od fisher price jest swietna ale ja nie jestem zwolenniczka takich wkladek materialowych czy gabkowych bo sa doskonalym siedliskiem bakterii wiec ja dziekuje za taka opcje. Chwale sobie za to tzw. foczke - plastikowy lezaczek, stosowalam od 1 mies przy coreczce i bardzo to mi ulatwialo mycie- oczywiscie kladlam Mloda na pieluszce, ktora pozniej mozna wygotowac a takiej slicznej wkladki z tej wanienki fishera czy profilowanej gabki juz sie nie wypiore w 90 st.C...

http://allegro.pl/item821681361_foczka_fotelik_anatomiczny_do_kapieli_okt_w_wa.html

ta foczka tez fajnie sie sprawdzila jak Livia miala 3 mies i byla juz wieksza i jej wanienka byla juz troszke przymala, wiec wstawialam foczke do wanny i albo mylam ja prysznicem albo klasycznie - mala miala straszna frajde jak tak sa prysznicowalam 🙂 wiec ja polecam takie rozwiazanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja miałam 3/4 D w 19+3 dni i bylo też ładnie widac a cena 130 zł z wizyta .może za tydzien też nagramy na plytkę to sie pochwalę moją mala na forum -takie słodziaczki tu wstawiacie że az jestem zazdrosna że ja nie mam , tylko na papierze mam 😞 Zaraz szykuję obiadek , strasnego lenia mam znowu , bylam na długim spacerku wiec sie troche zmachalam i jestem padnieta :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny, doczytałam w końcu wszytsko.
Łukasz ja w Krakowie płaciłam za 4d 200 zł, a w tej klinice w której robiła koszt to 400 zł.Miałam je robione w 19 tc a pierwsze już w 13 i też było widać dokładnie :. Poproście lekarza aby Wam to nagrał na płytkę, pamiątka na całe życie- bezcenna
Olu co do śmierci łóżeczkowej pisałam kiedyś o monitorach oddechu, w parę sekund po tym jak dziecko przestaje oddychać monitor alarmuj Cię o tym. Ja zakupiłam go zaraz po opowieści mojej koleżanki która sama reanimowała własne dziecko, ani sekundy się nie zastanawiałam.
Doti wytłumaczę Ci na krakowie 🙂 😆 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no1edyta może i są zawodne, mojej koleżance uratowało to życie jej dziecku. Nie mam zamiaru ryzykować szczerze mówiąc. Jeśli jest coś co może pomóc to ja z tego korzystam 😆 😆 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jak zwykle zdania mamy podzielone , każda dziala wg swojego doświadczenia , nikt z nas nie chce źle dla swoich maleństw.
Cruella dowiedziałam sie dzisiaj od kuzynki ktora rodziła rok temu u nas w tczewskim szpitalu że porody rodzinne są bezplatne , wiec bardzo mnie to cieszy , potwierdzę jeszcze tą wiadomość za tydzien na wizycie u lekarza 🙂

ceny usg 3d,4d zależą od miasta na pewno i od ilości tytułów lekarza przed nazwiskiem 🙂

a ja dzisiaj znowu przestraszona bo malutka mało sie ruszala , ale jak z nią poważnie porozmawiałam zaraz odwzajemniła sie mi 4 kopniakami :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie Olu ile nas tu kobiet tyle opinii.
Ale w sumie po to mamy to forum, aby wymieniać się doświadczeniami. Ja dużo skorzystałam. Myślę że Ty masz podobnie jak ja, kiedy byłyśmy w ciąży z naszymi pierwszymi dzieciakami o połowie rzeczy się nie mówiło a o drugiej nie wiedziało. Tak jak june ma kilkuletnie dziecko to ma w pamięci jeszcze okres ciąży. A my?? chyba miałyśmy wszystko inne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamuśki 🙂 Co do monitorów oddechu to ja zamierzam sobie taki sprawic. Niestety dużo paliłam przed ciążą i przez pierwsze tygodnie, więc boję się śmierci łóżeczkowej jak cholera!!!
Co do ruchów Maleństwa to miałam tak samo jak Ty ola73 . Już zaczynałam się martwic, ale po kolacji dostałam kilka razy "z kolanka" i strach poszedł sobie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Was wszystkie w ten sloneczny dzień 🙂

Nie wiem jak Wy, ale moje maleństwo juz chyba cierpi na ADHD. Liczba kopniaków i ich intensywnośc jest tak ogromna, że spac w nocy nie mogę. Taki powód bezsenności przeżyje 🙂

Dziś na 10.15 idę na USG połówkowe, trzymajcie kciuki, aby wszystko z maluchem było ok. Mam nadzieję, że płec się potwierdzi i wogóle wszystko będzie dobrze.

Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kobitki ale dziś słoneczny dzień!!! aż chce się fruwać!! 🙂 pomyślcie o spacerku chociażby np iść zrobić małe zakupy to warto się przewietrzyć 😉 ja zaraz będe mykać na zakupki i specialnie się wybiore okrężnymi drogami żeby dłużej to trwało :laugh:
Jak byłam u ginka to pytałam czy z moim dzieckiem nie jest coś nie tak że jest aż takie energiczne i że kopie bez opamiętania to powiedział mi że to dobrze że mam się cieszyć bo to znaczy że dziecko jest silne, więc Olamat pewnie masz takie jak ja żywe dziecko 😉

Ja wizytę mam też dopiero za 4tydnie 😞 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...